Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26) Ruuwa


Ruuwa
tag

Egyébként milyen érvek szólnak a 2x4db A53-as mag mellett, egy 4xA53 + 2xA57, vagy akár egy 2xA53 + 2xA57 felállással szemben?

Ennyivel kevesebbet fogyaszt az A53-as mag, vagy az A57 implementálása költségesebb mint 2db A53-asé?

Nem gyorsabb annyival az A57, hogy a hirtelen terhelés esetén hamarabb végezzen az adott feladattal, és hamarabb álljon vissza alacsonyabb órajelre, és ezzel összességében kevesebbet fogyasztana, mint két A53-as mag ugyan ezen munkamenet alatt?

Vagy csak a marketing miatt raknak ilyen 8 meg 10 magos csodákat a telefonokba, mert úgy gondolják, hogy egy 6 magos telefon már eladhatatlan ebben a mezőnyben, függetlenül a relatív teljesítményétől?

Csak azért kérdezek ilyeneket, mert nézegetem mi lehetne a Redmi 1s-em utódja. És hát ebben ugye egy Snapdragon 400-as van, a maga 4 magjával. Értem én, hogy ez még ARMv7, de a mindennapokban nem érzem, hogy kétszer ennyi magra lenne szükségem. Ugyanakkor meg alkalmanként jó lenne némi plusz erőforrás. Gondolok itt zenehallgatás közben navigáció, és a telefon elforgatásakor eléggé megdöccen a navigáció. Ez gondolom tipikusan olyan helyzet, ahol rövid többletterhelést kap a SoC, és nem nagyon látom, hogy lenne ilyenkor előnyben még 4 alacsony fogyasztású mag, 2 nagyobb teljesítményű maggal szemben.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.