Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kezdenek elfogyni az ötletek

Mondjuk személyszerint piszkosul hiányolom a WP beintegrált közösségi részét

Nagyon unalmas a sok gyárilag feltett szemét, gyártótól függően van belőlük szép számmal, de már a gyári Google alkalmazások is feleslegesek

Nem lenne rossz ha a ember első indításkor választhatna hogy mit akar feltenni a saját telefonjára

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Stabi83 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Stabi83
senior tag

Én annak örülnék ha első indításkor lenne lehetőségem kiválasztani hogy mire van szükségem és nem kellene szemetet telepítenem ha akarom ha nem...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#3) INGJOKE válasza Stabi83 (#2) üzenetére


INGJOKE
veterán

Aztán utána "mibűűűű" élne a gyártó? Képzelj egy szamszung vagy egy hüvej, ne adj isten sony telefont a sok gyári szemét nélkül? Meg ha le tudnád tiltani x dolgot a google cuccokból, akkor miért fizetne a gyártó értük egy zsák pénzt a guglinak?

(#4) Obyboy válasza Stabi83 (#2) üzenetére


Obyboy
addikt

Root +Custom ROM +Open GApps a megoldás az igényedre.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5) Stabi83 válasza INGJOKE (#3) üzenetére


Stabi83
senior tag

Inkább fizetnék többet egy olyan telefonért ami nincsen teleszemetelve ( persze ésszerű keretek között ) mint fulladok meg a számomra felesleges sz@rokban. Vannak gyári extrák amik tetszenek és szeretem őket de nem minden. A Xiaomi legalább beismerte hogy azért adják olcsón a telefont mert a rendszerszinten integrált reklámokból képeznek profitot.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#6) Stabi83 válasza Obyboy (#4) üzenetére


Stabi83
senior tag

Tudom hogy vannak ilyen megoldások ( én is herélem a rendszert minden készülékemen ) de egy ilyen "gyári" iránynak is örülnék

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#7) janeszgol válasza Obyboy (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

2019-et írunk, nem 2009-et.

(#8) INGJOKE válasza Stabi83 (#5) üzenetére


INGJOKE
veterán

Lehet, hogy vannak reklámok a Xiaomi telefonokban, de én még élőben ilyet nem láttam szóval nem tudhatom. Az igaz hogy az én telefonomon eu rom van, de vannak más xiaomi telefonok a közelemben, (én is ajánlottam már többet) de reklámot nem láttam egyben sem...

(#9) Lacee1986 válasza Stabi83 (#2) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Google Pixel?

(#10) Obyboy válasza janeszgol (#7) üzenetére


Obyboy
addikt

Bocs de ezt nem értem. :F 2019-ben már nem lehet rootolni? Vagy van olyan gyártó amelyiknek a készülékén meg lehet csinálni a (#2) Stabi83 által kért app választást. :F

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#11) Carasc0 válasza Stabi83 (#6) üzenetére


Carasc0
őstag

OnePlus 6T? Mintha azon is bizonyos butított Android lenne.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#12) Obyboy válasza Stabi83 (#5) üzenetére


Obyboy
addikt

"A Xiaomi legalább beismerte hogy azért adják olcsón a telefont mert a rendszerszinten integrált reklámokból képeznek profitot." - Ezt olvastam már én is de ha jól tudom csak a kínai piacra megy olyan készülék amibe rendszer szinten van reklám integrálva.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#13) Obyboy válasza Carasc0 (#11) üzenetére


Obyboy
addikt

Nem butított Android van rajta. Sőt a Pixeleken futó Androidokhoz képest néhány dologgal (gesztus vezérlés) többet is tud. Inkább azt mondanám, hogy a OP készülékein futó OxygenOS nincs tele gyártói sallang appal mint a többi gyártó készüléke.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#14) janeszgol válasza Obyboy (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Rootolt készüléken megy pl az OTP app? Én úgy tudom, nem. Tehát máris csökkentetted a telefon tudását.

[ Szerkesztve ]

(#15) Rinocerosz válasza Obyboy (#12) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Végül is a xiaomi is bejelentette, hogy drágulni fognak kicsit a telefonjaik..
(Gondokom eu-ban nagyobb lenne a felháborodás a reklámok miatt mint kínában)

(#16) Fred23 válasza Stabi83 (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Android One a barátod!

this is life: Legjobb dolog, hogy ilyen! Én apk-ból telepítem, ami kell, még a Google szolgáltatásokra sincs szükségem. De van is bő kétnapos üzemidőm a Nokia 8 Siroccóval. Elmegy 2,5 napot is, ha úgy akarom. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) this is life válasza Obyboy (#10) üzenetére


this is life
Ármester

Samsungot rootolni bár lehetséges , de közel sem ajánlott kategória .(Knox) Ettől függetlenül jól jönne ha a felhasználó törölhetné a számára felesleges alkalmazásokat büntetlenül, de ez a bilibe lóg a kezem kategória .
Főleg hogy a törlendők egy részét alapból a google szutykai jelentik (amit pedig a gyártói romnak tartalmaznia kell) . Tudom pc és adb segítségével root nélkül fájdalom mentesen megoldható a probléma , de az nem az átlag felhasználó elfoglaltsága .

Fred23
Az android one túl csupasz és fapad .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#18) Obyboy válasza janeszgol (#14) üzenetére


Obyboy
addikt

Unicredit app, Eon app, PayPal, Simple, TVGO megy, nincs OTP-nél folyószmámlaszámom így semmit sem csökkent a telefonom tudása. Eddig a Nemzeti gázszolgáltató appja hisztizett, hogy rootolt a készülék és nem hajlandó elindulni hiába hide-oltam a Magisk-kal így töröltem is.

(#17) this is life: A közeljövőben nem tervezek Samsungot venni így ez a probléma nem fenyeget. OpenGAppsból a nano vagy pico már minden sallangtól mentes.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#19) mizoli válasza Obyboy (#18) üzenetére


mizoli
addikt

Én a pico-ból is törlök, pl. a szinkronizációkat. Semmi szükségem rá, elég ha én ismerem a naptáramat, kapcsolataimat.

(#20) KikiGames válasza janeszgol (#14) üzenetére


KikiGames
csendes tag

Megy rajta az OTP app ugyanis úgy használom! Már nem 2009-et írunk...

Üdv: KikiGames

(#21) KikiGames válasza this is life (#17) üzenetére


KikiGames
csendes tag

Minimal ADB
Egy próbát megér szerintem.

Üdv: KikiGames

(#22) WhiteWalker válasza janeszgol (#14) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Rosszul tudod. Simán megy rajta. Magisk csodákra képes ;)

(Viszont semmi értelme a tiltásnak , ha böngészőből enged belépni :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#23) this is life válasza KikiGames (#21) üzenetére


this is life
Ármester

Miui eu romon nincs túl tolva a google ,csak quickseach ,duo,könyvek,filmek,zene,térképek,lens,miui mail ami halálra lett ítélve . Inkább a samsung felhasználóknak nyűgösebb a törlés :D .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#24) szenesember válasza Obyboy (#12) üzenetére


szenesember
aktív tag

Pedig rendszer szinten van integrálva a Global rom-okban is. Viszont csak pár gyári app-ban (pl biztonság, tisztító, sebesség gyorsítása), és kikapcsolható, hirdetések fogadása címen. Elég egyszer végigmenni a beállításokon, (amit első beüzemelésnél általában megtesz az ember) és nem lesznek reklámok.

[ Szerkesztve ]

(#25) guni


guni
tag

Persze mindenki nagyon szeretné ha ha a telefonján csak az lenne rata, amit szertne, csak az a baj, hogy mindenki mást szerete. A nem szükségszerű appokat jellemzően le lehet tiltani, le lehet törölni a többit meg valószínűleg okkal nem.

(#26) Obyboy válasza szenesember (#24) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszi, ezt jó tudni. Van több ismerős akinek Xiaomi van. Ha ilyesmi problémával jönnek majd tudok segíteni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#27) dutrás


dutrás
őstag

Érdekes hogy mindenki a Google szemét megy szutyok meg sz@rra panaszkodik. Közben az emberek de a fórumon lévők 90 százaléka Google telefont használ.
Nehogy már arra panaszkodjunk hogy aki fejleszti a szoftvert az ne helyezze előnybe saját alkalmazáskínálatát.

P50 pro/P40 Lite

(#28) this is life válasza dutrás (#27) üzenetére


this is life
Ármester

Anno az MS is kapott büntetést a saját szoftver használata ,előtérbe helyezése miatt .
Ha tudnál android alternatívát mondani,írni ne fojtsd magadba ,symbian ,wp,w10m halott ,sailfish marad a geek közösségnek,webos a tv-en fut,a fos is kimúlt, ubuntu touch szintén . Amúgy egy átlag android felhasználó mit szidjon ha nem ezt az os-t amit használ , gondolom ios fronton sem minden arany ami fénylik.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#29) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Emellett a szamtalan hasznos es nelkulozhetetlen ficsor mellet johetne mondjuk egy kibsztt dark theme. Igy 10 ev utan... A 99%-ban amugyis amoled telefonokra... Szegyen, hogy erre nem kepes a google es erolteti ezt az otvar hulladek feher temat. Bar mondjuk kedves MS baratunknak se tartobb sokkal tovabb mint ~30 ev. Lehet varni kell meg itt is egy 20-ast, hogy megoldjak ezt a rettenetesen osszetett feladatot.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30) Lacee1986 válasza -Skylake- (#29) üzenetére


Lacee1986
senior tag

P óta már van van dark theme.

(#31) nonsen5e válasza janeszgol (#14) üzenetére


nonsen5e
addikt

Minden rootot alapjáraton detektáló és el nem induló app megy gond nélkül rootolt készüléken. Kb. 2 kattintás elintézni.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#32) dutrás válasza this is life (#28) üzenetére


dutrás
őstag

Én a kzdetek óta droidon vagyok. Még 1.6-al kezdtem. Ami nem kell letiltom vagy törlöm. Ami kell meg ott a play.
Esetleg telefon csere esetén csak átköltözés. Vannak már erre is lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#33) Stabi83 válasza guni (#25) üzenetére


Stabi83
senior tag

Pont azért mert mindenkinek más az igénye lenne felhasználóbarátabb már első inditáskor megadni hogy miket telepitsen mint utólag bányászni és törölgetni. Az emberek döntő többsége erre nem képes.
Az viszont kicsit hülyén tud kinézni amikor van pl két naptárad a készüléken, vagy két böngésződ. Inditáskor ha megkérdezné hogy a google vagy a gyártó megoldását szeretnéd használni nem sokkal de jobb lenne az élmény...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#34) Soleco


Soleco
tag

Remélhetőleg jobban sikerül, mint az előző, aminek a nagy "featureja" az "AI"-volt, és abból állt, hogy önjáróvá válik a telefon, és össze vissza csinálja a hülyeségeket.

(#35) Stabi83 válasza Soleco (#34) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem tudom mire gondolsz. Az én telefonom nem tört még világuralomra magánszorgalomból...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#36) somogyib


somogyib
őstag

A mikrofonválasztás funkciót nem nagyon értem. Mi előnye van ha kiválaszthatom, hogy csak az alsó vagy csak a felső rögzítsen?

(#37) janeszgol válasza somogyib (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Irányított. Ebből nekem az jön le, hogy felvétel közben akár váltogatható is. Úgy sokkal több értelme lenne.

(#38) Stabi83 válasza somogyib (#36) üzenetére


Stabi83
senior tag

Kevesebb felesleges zaj lehet a felvételen ha csak a feléd néző mikrofon rögzít.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#39) -Skylake- válasza Lacee1986 (#30) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az nem dark theme, hogy az értesítési sáv fekete.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#40) janeszgol válasza -Skylake- (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Hopp, ez +1.
Samsungon bár nem dark mode-nak, hanem éjszakainak nevezik, de tényleg csak az értesítési sáv lett az. Gagyi!

(#41) Stabi83 válasza janeszgol (#40) üzenetére


Stabi83
senior tag

Huawei-en már megoldott a dolog. Amire a google belepakolja már kb mindenkinek lessz saját megoldása rá.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#42) CsabaZz válasza janeszgol (#40) üzenetére


CsabaZz
tag

Nem csak az, hanem az appok is, már ha támogatják (nagyrészük nem, pl. a Chrome sem, ami vérciki, hiszen elvárható lenne, hogy az összes Google app támogassa).

[ Szerkesztve ]

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#43) Lacee1986 válasza -Skylake- (#39) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Google Pixel, stock android es minden fekete. Beallitasok, ertesitesi sav, gyorsmenu es par Google app is (telefon, uzenetek).

Bocsi az ekezetert.

(#44) Stabi83 válasza CsabaZz (#42) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az új Chrom már támogatja de miután meg fejleaztői státuszban van így elő kell csalogatni. Mindenesetre én is ezt használom, tesztelem és eddig tetszik

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#45) this is life válasza dutrás (#32) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam kicsit árnyaltabb a droid történet , symbian s3 fp2-vel sokáig kihúztam magam , majd wp8.1-w10m , s kb két éve android. Az 1.5-1.6 még kevés volt a symbian ellenében , 4.xx ellen a wp8.0/8.1 élhető alternatíva volt , a w10m se lett volna rossz ha az ms nem kukázza , de nem igy történt és droidra váltottam . Saját tapasztalatom hogy az android a 6-os verzióval lett kiforrott oprendszer , mindent tud amire szüksége lehet az embernek , a plusz új funkciók már nem váltják meg a világot ,mert lényegében már nincs mit beépíteni a rendszerbe . Már csak polírozni ,finomítani kellene és tényleg az optimalizációra fektetni a hangsúlyt .
Igaz ezt minden fő verziónál leírják , és mégis egyre erősebb vas merül az os alá .
Az oreoba amit használok nem tudnék belekötni .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#46) -Skylake- válasza Lacee1986 (#43) üzenetére


-Skylake-
addikt

Erre tudnal nekem egy linket adni ? Csak mert ~500 google keptalalat utan meg mindig egyetlen egyet sem lattam, ahol pl a Settings menu fekete lenne.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#47) somogyib válasza Stabi83 (#38) üzenetére


somogyib
őstag

De két mikrofon éppen a zajszűrés miatt van. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.