Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Helyes, jöjjön csak! A jó öreg HDD, még marad pár évig, az tuti.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) Duree


Duree
veterán

Gondolom az ára cseppet sem baráti, lehet 250 ezer.

duree54

(#3) #72042496 válasza Duree (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 16 terás IronWolf család 180-200 ezer körül mozog. Ezek is ilyesmi összegbe kerülhetnek majd. A 250 ezer talán sok a 18-asokért, de nagyon messze nem lesznek tőle.

[ Szerkesztve ]

(#4) ricsip


ricsip
addikt

oszt tessék mondani tetves wd, ezek is csak a nevükben, a címkéjükön és a promo weboldalukon lesznek NASoptimized, az eldugott techsheet pdf utolsó oldalának alján meg -2es fontsize-al meg oda lesz írva h. ne használd nas-ban meg raid-ben, mert az SMR miatt elkúrja a sebességet?

Aki nem érti mit ugatok, guglizzon rá, pár hónapja történt, de nem első sunyi húzása a wd-nek, es nem is az utolsó. :(((

-

(#5) #72042496 válasza ricsip (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek CMR-ek, épp a Red Pro és Purple az a két család, amelyik nem érintett. Már ha tényleg érdekel a válasz és nem csak a WD iránt érzett gyűlöleted akartad kiírni. (Amit alapvetően megértenék, a hozzászólásod stílusa viszont gáz.)

[ Szerkesztve ]

(#6) BSOD válasza ricsip (#4) üzenetére


BSOD
senior tag

A legutóbbi, hogy 5400"class"-ként nyomnak 7200-es vinyókat, szintén RED köntösben. :U

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#7) Gicz


Gicz
addikt

Pontosan igazabol mi a kulonbseg ezek kozott a red meg purple meg green stb kozott? Jobb csapagyazas? Vagy mi?

Ha otthonra a legmegbízhatóbbat keresem akkor érdemes red-et venni? Vagy inkabb purple?

(#8) tibaimp válasza Gicz (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

WD Gold/Ultrastar 5 év garos Enterprise szintű HDD-k, az a "legmegbízhatóbb" ahogy fogalmaztál.

Viccet félretéve a purple kb. mindenre jó, hoztam jó párat haveroknak, adtunk is el stb, semmi gond nem volt/van velük, normál használatra! (videó rendszerekhez ajánlják, de senki nem arra használja).
Red-et én nem vennék.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) #90088192


#90088192
törölt tag

Az írja Energy assisted, na most kérem szépen, az íráshoz használt mágneses mezőt energia nélkül állították eddig elő?

(#10) genlog válasza tibaimp (#8) üzenetére


genlog
junior tag

Pedig a Red semmivel nem rosszabb a Purple-nél.

(#11) ricsip válasza BSOD (#6) üzenetére


ricsip
addikt

Ja igen, arról már nem is szólok. Tetű cég a wd, különösen mióta kb. már csak ők gyártanak a bolygón jelentős mennyiségben vincsesztert.

-

(#12) #72042496 válasza BSOD (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erről még olvastam hó elején, és a félreértések elkerülése végett, én is elítélem a WD gyakorlatát. Épp tegnap reggel írtam, hogy nem is veszek tőlük HDD-t (meg mást se).

[ Szerkesztve ]

(#13) TeeJay válasza ricsip (#11) üzenetére


TeeJay
félisten

Gondolom a Seagate és Toshiba nem is csinál semmit ugye? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) Gdi válasza Gicz (#7) üzenetére


Gdi
senior tag

Az DVR/NVR-hez optimizált lemezek közül van amelyik alacsony prioritással végez CRC-t. Így előállhat olyan szituáció, hogy a folyamatos terhelés miatt azt a műveletet ki is hagyja, ha nem tudja az adott időablakban végrehajthatóan ütemezni. Videófolyamnál nem akkora gáz a 1-1 bithiba, de mást nem akarsz úgy tárolni rajta, hogy legalább fájlrendszer ne történne valami ennek elkerülése érdekében. (inode parity check, vagy akármilyen checksumming, ami képes bizonyos szintig javítani az előforduló hibákat)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezekből lesz héliummentes is, vagy bukó?

[ Szerkesztve ]

(#16) tibaimp válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én úgy tudom, hogy 8TB-tól fölfelé mint He töltött, sőt régebbi, de még kapható 8TB is van már He töltött. Szóval nem valószínű, ebben a méretben.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Gdi válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Gdi
senior tag

Minél több a tányér annál kisebb az esélye, hogy ne az legyen. Ahogy #16 is írja, 8-10TB felett már kb biztos lehetsz benne.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#18) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

"Az új HDD egy úgynevezett AllFrame AI változat, vagyis akár 64 videostream rögzítésé biztosítja, miközben 32 stream visszaolvasható róla."

Ebbe hogyan nem rokkan bele egy HDD, nem értem. :F Elvileg pont az ilyen párhuzamos R/W műveletekre ajánlanak SSD-t.

(#19) TeeJay válasza MeszesKPT (#18) üzenetére


TeeJay
félisten

Azt nem írták milyen bitráta esetén :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20) Gdi válasza MeszesKPT (#18) üzenetére


Gdi
senior tag

Ez a 2014-es Allframe (régebbi Silkstrem) akármi egy egyszerű cache-optimizáció.
Nem árt hozzátenni, hogy a videórögzítőnek is támogatni kell vezérlő szinten (ha jól tudom).
Valójában ez annyit jelent, hogy kb ~5%-kal kevesebb az eldobott képkockák száma más surveillance HDD gyártó lemezeihez képest. (Hogy a standard lemezek mit tudnának az jó kérdés, de ez a marketinghablaty)
A gyártó általi "szimulált" méréseket HD/15fps videófolyamokra kell érteni.

Na meg "akár 64 videostream", azt meg szerintem már nem kell magyarázni ez az "up to 64" mit jelent, és milyen csillagegyüttállás és laborkörülmények kellenek hozzá....

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#21) Z10N válasza Gdi (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Ezt wdtool-lal lehet modositani?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22) ricsip válasza Gdi (#20) üzenetére


ricsip
addikt

"Nem árt hozzátenni, hogy a videórögzítőnek is támogatni kell vezérlő szinten"
Ez a támogatas miben nyilvánul meg konkrétan?

"kb ~5%-kal kevesebb az eldobott képkockák száma más surveillance HDD gyártó lemezeihez képest"

2mbit/stream x 64 stream = 128 mbit -> 16 megabájt/sec-et csak bírjon már írni egy vincseszter 2014-ben, főleg ha van mögötte 64 MB cache is puffernek.

-

(#23) Gdi válasza ricsip (#22) üzenetére


Gdi
senior tag

Ez volt a PDFekben írva :)
Az akkoriban telepített rendszerek közül néhányba bekerült ilyen lemez, megnézni tapasztalható-e valami különbség. Bár standard asztali lemezekkel sem volt semmi probléma, 30 kamera fölé meg nem mentünk, szóval nekem is csak azt maradt meg amit a whitepaper meg a product brief írt.
De a Allframe kapcsán ki volt apróbetűzve, hogy kell neki "támogatás", különben normál "ATA streaming" eljárásban végzi a rögzítést. Ami gondolom azt jelenti, hogy FIFO kiírja amit kapott, jobb esetben NCQ-zik (hacsak nem éppen az NCQt adták el más néven minimális módosítással, a támogatás meg AHCI vezérlőt jelentett).
De az Allframe AI-nál is olvasható, hogy az NVRnek támogatni kell az efféle "deeplearning" (lol) ficsőrt.
"This capability is purpose-built for emerging DVR and NVR systems with Artificial Intelligence (AI) capabilities in that it supports real-time detection of AI-triggered events at the point of capture with continuous background learning."

#21:
Ha ezek a lila WDk is ilyenek, akkor kétlem.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#24) ricsip válasza Gdi (#23) üzenetére


ricsip
addikt

Már 30 évvel ezelőtt is voltak mindenféle okos algoritmusok, csak akkor még a semmi máshoz nem értő marketingeseket ritkábban engedték oda a billentyűzethez ilyen AI faszságokról süketelni :U

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.