Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) consono válasza somogyib (#49) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem a fa az teljesen kimaradt az életemből, leszámítva a nagybátyám műhelyében tett látogatásokat (ő asztalos volt). Imádom a fa illatát, miközben dolgoznak rajta :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#52) philoxenia válasza consono (#51) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak a fenyőét, vagy a többiét is? Amúgy nekem a vas "illata" is bejön, bár nem tudom, pontosan mitől is van....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53) somogyib válasza philoxenia (#52) üzenetére


somogyib
őstag

Szerintem a fémnek van szaga, a fának illata. :)

[ Szerkesztve ]

(#54) consono válasza philoxenia (#52) üzenetére


consono
nagyúr

Nem csak a fenyőét, a többiét is: akácot, tölgyet, mindet szeretem :) A vasnak is van illata, de a fejemben az teljesen össze van keveredve az olaj szagával...

"In God we trust. All others must bring data"

(#55) philoxenia válasza somogyib (#53) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vannak olyan fák, aminek nem díjaznád az "illatát" :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56) Doki42 válasza philoxenia (#52) üzenetére


Doki42
őstag

Dettó, talán az alapanyagok miatt :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#57) somogyib válasza philoxenia (#55) üzenetére


somogyib
őstag

Bizonyosan, de olyanokat nem szagolok. :)

consono "A vasnak is van illata, de a fejemben az teljesen össze van keveredve az olaj szagával."

Pontosan. Nálam is általában az olajszag ugrik be elsőre (de ez nálam valószínűleg a középiskolai műhelyből maradt meg).

(#58) consono válasza somogyib (#57) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam leginkább apukám műhelye miatt van :) Esztergályos volt, otthon dolgozott kisiparosként, én kis gyerek korom óta azt szagoltam. Mégsem lett belőlem vasas...

"In God we trust. All others must bring data"

(#59) 8th válasza sziku69 (#21) üzenetére


8th
addikt

"Amikor valami új munkám van, és ki kell találnom valamit, akkor van bennem egy kis para. De valahogy mindig összejön."

Ó, ez ismerős. Most is épp egy kerítés módosításán agyalok. Leegyeztettünk mindent a megrendelővel készítettem hozzá egy gyártó sablont a műhelyben milliméter pontosan előgyártottam, hogy a helyszínen csak össze kelljen állítani a darabokat és készre hegeszteni erre tegnap felhív az ember, hogy most mentek el a kőművesek kész a kerítés alapja. Tessék? Megismételte. Levert a víz. Mert ugye az volt megbeszélve, hogy aznap jönnek a kőművesek is mint mi és együtt állítjuk be a kész kerítést + az úszókaput. Hát nem. Kimentem a helyszínre méretet venni mit csináltak és persze, hogy centikkel elkúrták az egészet a tervhez képest. Most nekem kell hozzájuk igazodni és módosítani a konstrukción. Rendesen megy a matek, hogy hogyan oldjam meg, hogy se plusz anyagköltségben sem munkaórában ne lépjek ki a leadott és jóváhagyott árajánlat keretből. Imádom amikor így megkavarják a dolgokat az én káromra. Na de ilyen ez a popszakma.

(#60) sziku69 válasza 8th (#59) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia!
Én is jártam már úgy, hogy egy nappaliból nyíló belső lépcsőt kellett csinálnom. Leegyeztettem a megrendelővel az árat, és hogy ráérek kezdeni, és a burkolók csak a korlát felrakása után kezdenek. Ez ugye jó hír, mert nyugodtan lehet a lakáson belül dolgozni, nem kell vigyázni annyira a korlát felrakásánál, és lehet még variálni, ha nem pontosak a méretek. Két héttel később mentem méreteket venni. Megdöbbenésemre a burkolók már javában dolgoztak.
Végül sikerült úgy leméretezni a lépcsőt, hogy a kész korlát passzolt mindenhova. Nem kívánom senkinek azt a parát! :)

(#61) sziku69 válasza Segal (#46) üzenetére


sziku69
senior tag

Segal: Köszönöm! :)
Consono: Köszönöm! :)
cybermanus: Nem tudom még mikor lesz a következő, munkával kapcsolatos íráson. Csak attól félek, hogy unalmas leszek. Lehet hogy más témakör lesz a következő. :D
consono: Köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.