Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alchemist


Alchemist
addikt

Tisztelet a kütyük nélkül is élni tudó kreativitásnak!
:R :R :R

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#2) sanzi89


sanzi89
addikt

Minden elismerésem, tényleg! :Y

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Minden tiszteletem! Eszméletlen! Nagyon igényes cikk! :R

Üdv. core2

(#4) bali93


bali93
tag

Wow, na ilyen cikket sem olvasni minden nap a logout-on. Grat, nagyon jó lett! :R

(#5) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Minden elismerésem!
Én 14-16 éves koromban tanulgattam kovácsolni. Amiből később hegesztés lett mivel rájöttem hogy az jobban fizet...
Most meg már egyetem , második diploma és végül lézersugaras mikrohegesztések... :)
Mindazonáltal a kétkezi alkotó munkát nagyon nagyra becsülőm! És ahogy írtad itt már nem csak tudás de alkotói vágy is kell!
Mai napig szoktam én is alkotni de már nem vassal. Viszont még megvannak a kovács felszereléseim
1840-es 2db nagy vas tűzbe való "sonka" törött szarvú míves üllő :O kalapácsok fogók stb.
:)

Szép a munkád csak így tovább gratulálok! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#6) sziku69 válasza vodkaboy22 (#5) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm Neked és mindenkinek!

Higgyétek el, annál jobb érzés nincs, mint amikor dicsérik azt a munkát amit kiadsz a kezedből.
Emiatt is nagyon jó csinálni.

Egy hölgy írta egyszer, akinek falilámpát csináltam, hogy alig várja az estéket, csak világítani láthassa a lámpát.

(#7) konyi79


konyi79
addikt

Köszi a cikket, és további sok sikert!

(#8) rudi


rudi
nagyúr

Az a mennyezeti lámpa... ahogy rányékot vet... ejj :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gratulálok, nagyon szép munkák! Azt hizsem, ezt lhet mesterségnek nevezni, a szerzőt pedig mesternek :)
:C :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) RBJ


RBJ
addikt

Na végre a dolgozó népet is képviseli valaki. :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#11) sziku69 válasza rudi (#8) üzenetére


sziku69
senior tag

Pedig no photoshop :), igaz, nem egy gagyi géppel fényképeztem.

RBJ : Áááá dehogy, csak csinálgatom :)

[ Szerkesztve ]

(#12) rwu


rwu
tag

Le a kalappal előtted :R
Az a mennyezeti lámpa valami istenzsírkirály!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S22U*hondacivic*

(#13) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Jó egészséget, sok alkotást, tehetséges tanítványt kívánok!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#14) Narasim


Narasim
aktív tag

azt akartam írni, hogy nincs igazad, hogy nem vagy kovács, de közben rájöttem, hogy mégis.

te vasművész vagy! :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#15) sziku69 válasza Narasim (#14) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen, ahogy írtam, még egyáltalán nem érzem magam kovácsnak. Azért arra a szintre nem egyszerű feljutni. Viszont, ha szeretsz vele foglalkozni, és van türelmed hozzá, akkor sokkal tovább jutsz, mint gondolnád. És ez az élet minden területére vonatkozik.

Ted_Beneky: Köszönöm! Tudod az utód....ez egy elég érdekes dolog. Sajnos kevés ember érzi magát rátermettnek erre a munkára. Pedig legtöbb emberben megvan a tehetség!!

(#16) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nagyon szép munkák, bár nekem a fém egy kicsit hideg, rideg. Amúgy a csillár tényleg mindent visz az asztal mellett. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17) gezatata


gezatata
aktív tag

Köszönöm szépen a cikket, fantasztikus írás, mély sokatmondó üzenettel.

meg kérdezhetem hány éves?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#18) sziku69 válasza gezatata (#17) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi. A koromról nem szívesen beszélek :DDD. Egyébként 69-es születésű vagyok.
De maradjuk a tegezésnél, mert ha nem, akkor a következő kört Te fizeted!! :D

Sub-ZeRo: :R

(#19) Traxx


Traxx
őstag

Nagyon jó és élvezetes cikk volt, gratulálok :R Nekem kifejezetten tetszenek az ilyesmik, de a fa is. a telefonasztal pl. egy békebeli varrógépből készült, és igaz, hogy nem kovácsolt, hanem öntött, de mindenki mondta, hogy nagyon jó.

Egy gondolatot emelnék ki az írásodból:
Mindegy, hogy mit csinálsz, mindegy, hogy mivel foglalkozol. Ha nem szereted, akkor nem igazán éred el vele a célod." Ez hatalmas igazság...és nekem azt hiszem, sikerült elérnem...bár még eléggé a pályám elején vagyok, 32 évesen. De szerencsésnek érzem magam, hogy azzal foglalkozom, amit szeretek :K Nem olyan látványos a szakmám, mint a tiéd, de nem is az a fontos nekem...bár a kovácsoláshoz szerintem nincs fantáziám és alkotókészségem.

Szóval respect :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#20) P00By


P00By
nagyúr

Imádom az ilyen embereket! Csak így tovább :R

(#21) Ted_Beneky válasza sziku69 (#15) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Éppen ezért kívántam!
Köszönöm cikkedet, jólesik látni ahogy lelket kap az anyag! :R

Csillagkaput a Csillag térre!

(#22) moonlight115


moonlight115
tag

Jó cikk (a bevezető rész különösen), tetszenek a munkáid is, gratulálok! :C

Héphaisztosz büszke lenne rád... :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#23) blackydan


blackydan
senior tag

Gyönyörű munkák, le a kalappal előtted :K

(#24) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

szepmunkak, drakula
kojjok koromban el nem lehethozni a kovacsoktol /akkor meg volak falun/ es en is allandoan az izzo szogke pufoltem, most meg be nem engednek a lakasba kovacsoltvas cuccokat egyszeruen tu ridegek nekem ki erti ezt..

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25) orion1025


orion1025
őstag

Teljesen jó minőség, már-már gépi szintű, le a kalappal!
Nálunk nővérem barátja alumíniumozik, páva mintás, miegymás dolgokat kreáltak ők is, tehát jó kis munka vagy "hobbi" ez :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#26) sziku69 válasza Traxx (#19) üzenetére


sziku69
senior tag

Te is szerencsés vagy. Ahogy írtam, pár évvel ezelőtt még csak kerestem önmagam. Illetve nem is kerestem, még ezt se mondanám. Egyszerűen, nem is voltak céljaim, pedig akkor már épp átlendültem a 3X-en. Szóval nekem is ideje lett volna, hogy kezdjek magammal valamit.

moonlight115: Köszönöm :R

P00By: :R

(#27) sziku69 válasza neduddki (#24) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia neduddki!

Örülök, hogy újra látlak! :R
Tudod, változnak az idők, változnak az emberek. A dízelek indulnak már áram nélkül?? :D

(#28) sagem


sagem
addikt

Nagyon jó, hangulatos írás és a munkák is nagyon szépek , gratulálok :K

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#29) moonlight115 válasza sziku69 (#26) üzenetére


moonlight115
tag

Kerested vagy sem, de biztos nagyon jó érzés, hogy megtaláltad. Ahogy Traxx is írta, fantázia és alkotókészség...Szerintem valahol minden emberben ott szunnyadnak, csak kell hozzá valami, talán kitartás, szorgalom - vagy épp Héphaisztosz isteni szikrája ;) - és persze szerencse is, hogy felfedezzük magunkban.

neduddki Neked is gratulálok, mindig megmosolyogtatsz... :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#30) Traxx válasza sziku69 (#26) üzenetére


Traxx
őstag

Azért még egyetemistaként sem tudtam, hogy a minőségirányításban fogok kikötni...pont a cikkedben is emlegetett szabványos világban :D De jó, hogy így alakult :K

moonlight115: érdekel a honlapkészítés is, de egyszerűen nem látnám magam előtt, hogy milyennek kellene lennie, hogy jó legyen...viszont érdekes módon összetett exceleket meg úgy csinálok, hogy kicsit előre gondolkozva, hogyan lenne a jó, logikus, és az engem a legnagyobb mértékben segítő táblázat..ott meg előttem van :D Furán vagyok beállítva :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#31) sziku69 válasza moonlight115 (#29) üzenetére


sziku69
senior tag

Nálam a szerencse nagy szerepet játszott, mert hiába dolgoztam az unokatesómmal, ott még nem jött meg annyira az alkotókedvem. Nem kaptam igazán szabad kezet. Józsa Istvánnál találtam rá igazán. Ott egy igazi hamisítatlan kovácsműhely van. Az öreg megbízott bennem, szabad kezet kaptam tőle. Ezzel most nem az unokatesóm érdemeit akarom csökkenteni. Tényleg. Ha nem így jönnek sorban az események, akkor talán talán nem itt tartok.

:R :R

(#32) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Jó látni, hogy valaki űzi még ezt a gyönyörű mesterséget! :K

Mindig csak ámulok, bámulok, hogy milyen szépen képesek emberek dolgozni a fémmel, és megmunkálni azt.

:R :R :R

Véleményem szubjektív...

(#33) sziku69 válasza hackeeeee (#32) üzenetére


sziku69
senior tag

A kész tárgyak mindig bonyolultnak látszanak. Persze ez nem igaz mindegyikre. Ha Te készíted el, és végzel vele, utána már nem is tűnik olyan bonyolultnak.

Sokszor vakarom én is a fejem, amikor kell valamit csinálnom, hogyan álljak neki. De aztán már minden sokkal egyszerűbb, és a végeredmény feledteti veled azt a sok időt, amit dolgoztál rajta.

(#34) kekecke2005


kekecke2005
csendes tag

Ez az egy amit ezen az oldalon érdemes dolognak találok!

Gratulálok hozzá,és a munkáidhoz is! Gondolom azért ebben a családod támogatása és biztatása is benne volt,mert erről a cikkben nem látok utalást. Biztos szerető család vesz körül hisz alkotni ilyen szép és igényes dolgokat csak így lehet. További sikereket kívánok! Csak így tovább!

Eszedbe se jusson, hogy gyengébb vagy egy férfinál! Ne tűnődj azon, hogy esetleg éppen olyan erős vagy, mint ő. Tudd, hogy sokkal erősebb vagy nála!

(#35) sziku69 válasza kekecke2005 (#34) üzenetére


sziku69
senior tag

Fontos a stabil családi háttér. Bizony néha nehéz megtalálni az egyensúlyt, a család és a munka között.

Köszönöm! :R

(#36) moonlight115 válasza Traxx (#30) üzenetére


moonlight115
tag

Akkor mégiscsak van fantáziád és alkotókészséged, ha látod magad előtt... :K

sziku69 Én is egy jó mesternek és a vakszerencsének köszönhetem a szakmámat, ami egy picit szintén művészet is.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#37) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Ez már nem a klasszikus kovácsolás, de számomra ezeknek a gépeknek a munkája gyönyörű (nem a végeredmény, a folyamat)...
(no meg aki nem egyedi darabot kér, hanem csak legyen "kovácsoltvas" kerítés, azoknak a termék is tökéletes)
youtube

...csak én vagyok helikopter?

(#38) greenity


greenity
aktív tag

Gyönyörűek a munkáid, nagyon jó az írásod.
Köszönöm szépen :R

"Egy mosolynál jobb a több"

(#39) sziku69 válasza moonlight115 (#36) üzenetére


sziku69
senior tag

Érdekes ez az egész. Az életed során, döntések után jutsz el valahova/valameddig. Ezek a döntések nem mindig jó döntések. De ha jó lesz a végeredmény, akkor a rossz döntés is hasznossá válik, mert a teljes folyamat része lesz. Szóval érdekes. Vagy ez az ÉLET? :)

(#40) banhammer


banhammer
veterán

Nagyon szép szakma amit választottál.
Kovács vagy díszkovács?

Rokonnak szintén van kovácsműhelye és a szakmája is kovács, ő mezőgazdasági gépeket (pl, kultivátor) kovácsol, hogy mondják ezt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#41) moonlight115 válasza sziku69 (#39) üzenetére


moonlight115
tag

Sőt, ha valami nagyon nagyon rossz dolog történik veled, és ennek kapcsán gyökeresen megváltozik az életed, még az is kiderülhet később, hogy a lehető legjobb volt, amit anno tragédiaként éltél meg. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#42) sziku69 válasza Sethdobaloah (#37) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen, géppel már mindent meg tudnak csinálni, ez igaz. A legtöbb ember meg is elégszik ezzel.
Mondjuk az én szememet már nem tudják becsapni a gépi kovácsolással.
A kézi kovácsolás az más formát hoz ki az anyagból.

greenity: Köszönöm, hogy Te is benéztél! :R :R

Vakegérkét még nem láttam :)

(#43) Zol01


Zol01
tag

Hát erre mit is lehetne írni... talán a lenyűgöző szó megfelelő rá! Minden elismerésem a tiéd, és ha kérhetem ne hagyd abba! Esetleg még jöhetne folytatás az elkövetkezendő kész munkáidról ha gondolod.

Az a mennyezeti lámpa tényleg pompás, soha nem érdekeltek a lámpák és a csillárok sem de erre nem tudnék nemet mondani! :))

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#44) kekecke2005


kekecke2005
csendes tag

furcsálom,hogy a hozzászólásom csak úgy szőrén szálán eltünt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Eszedbe se jusson, hogy gyengébb vagy egy férfinál! Ne tűnődj azon, hogy esetleg éppen olyan erős vagy, mint ő. Tudd, hogy sokkal erősebb vagy nála!

(#45) kekecke2005


kekecke2005
csendes tag

jaj,bocsi megvan!

Akkor ezek szerint nem tévedtem,szerető párod és családod van.

Irigylésre méltó!

Eszedbe se jusson, hogy gyengébb vagy egy férfinál! Ne tűnődj azon, hogy esetleg éppen olyan erős vagy, mint ő. Tudd, hogy sokkal erősebb vagy nála!

(#46) hackeeeee válasza sziku69 (#33) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amikor már nekikezd az ember, onnantól kezdve úgymond halad. :)

Van egy kovács ismerősöm, volt szerencsém látni (sajnos csak képen) a munkáit, csak pislogtam nagyokat, hogy mikre nem képes.. Most is ezt teszem.. :)

Ez egy csodálatos mesterség, csak kár, hogy egyre kevesebben "űzik".

Véleményem szubjektív...

(#47) sziku69 válasza moonlight115 (#41) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez így van. Szerintem a legfontosabb, hogy meg kell próbálni a jó oldalát keresni, az esetleges kudarcoknak. Csak így tudsz építkezni a hibákra.

banhammer: Sem, kovács, sem díszkovács. Egyszerű mezei lakatos vagyok. A rokonod szerintem ipari kovács, aki ért a kovácsoláshoz, de nem a művészi formában. Nekem is van egy volt munkatársam, aki lovakat patkol, vagy ekevasat, stb készít.

(#48) ngabor2


ngabor2
nagyúr

gartulálok a munkidhoz, tényleg művészet.

azt nem írtad, hogy a szobrász úr mit szólt az emeletes fatárolóhoz. tippem van, de mégis kíváncsi lennék :)

(#49) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Gratulálok, szép munkák.

Nekem is van kovácstanonc ismerősöm, ő 3-4 éve foglalkozik főként fegyver és páncélkészítéssel. A mesterének szokott időnként egyéb munkákban is besegíteni, pl kerítéseknél. Láttam már munkaközben, kemény egy szakma. A mestere pl süket mint az ágyú. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#50) sziku69 válasza Zol01 (#43) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm! :R :R

kekecke2005: Látom új vagy még itt. Frissíteni kell az oldalt,:DDD

hackeeeee: Igazából az a legnagyobb probléma, hogy már minden a pénzről szól. A szép és eredeti dolgokat/munkákat hosszú idő elkészíteni. Itt Magyarországon meglehetősen kicsi a fizetőképes kereslet ezekre a dolgokra. Szóval, vagy az van, hogy nem lesz munkád, mert olyan drágán dolgozol, vagy beéred sokkal kevesebbel, és akkor csinálod. Ezt manapság elég kevesen vállalják be. Sokkal egyszerűbb üzletben megvenni a gépi alkatrészeket, és azokat összerakni. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.