Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Csak kíváncsiságból: mégis hogy kívánják ellenőrizni, hogy a T. utas poggyászában nincs egy ilyen? Becsekkolás előtt mindenkinek át kell esnie egy hazugságvizsgálaton? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Cyber_Bird válasza Cifu (#1) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Ami erdekesebb inkabb, hogyan ellenorzik, hogy javitva lett-e?
Bekapcsoltatjak, es futtatnak rajta valami diagnosztikat?
Velem rakatjak fel?
Megnezetik a sorozatszamat az akkunak es abbol kiderul?
Izgalmas kerdesek ezek.

(#3) #72042496 válasza Cifu (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Note7-et miként ellenőrizték? Komolyan kérdezem, mert nem tudom. Csak a felhívásokat láttam kitéve, illetve talán be is mondták a gépen, hogy nem szabad felvinni? Már régen történt, és Note7-em se volt.

Itt még egy fokkal kacifántosabb, mert kívülről nem látszik, hogy javított-e, vagy sem. Mutassa be az ember a telefonján a szkennelt igazolást, majd vessék össze a sorozatszámokat? :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Snoop-y válasza Cifu (#1) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat a security checken ki kell venned a laptopokat es az elektronikai eszkozoket a taskadbol es szepen rabaszarintani a talcara. Ha secure joska meg akarja nezni akkor ez egy meglepoen jo alkalom ra :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5) Snoop-y válasza #72042496 (#3) üzenetére


Snoop-y
veterán

Megkerdeztek ,hogy van e nalad Note 7

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6) #72042496 válasza Snoop-y (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet, így kellett volna, de a gyakorlatban tőlem biztos nem kérdezték meg, és az utastársaimtól se. Se itthon, se a külföldi reptereken. Talán három alkalommal repültem abban az évben, nem egy nagy minta. De akkor is.

(#7) Cifu: Na, nekem meg egyszer maradt a táskában a laptop, és szóltak, hogy vegyem ki. Meg egyszer be is kellett kapcsolnom, hogy tényleg laptop-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Cifu válasza Snoop-y (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amikor én ilyesmin átestem mostanában, a laptopokat nem kellett kivenni, benne maradhatott a lapitopi táskában.
Secure Jóska pedig megmondja az átvilágítógép képernyőjéről, hogy az ott egy 2015-ös Macbook Pro benne? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Tigerclaw válasza Cyber_Bird (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem is az ütött a szöget a fejembe. Hogyan ellenőrzik? Esetleg tesz rá egy levonót az Apple, hogy javították, vagy ad egy bizonyítványt amit be kell mutatni minden repülésnél?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Snoop-y válasza Cifu (#7) üzenetére


Snoop-y
veterán

Repter es/vagy orszag valogatja gondolom. Itt svajcban es angliaban is mindig kivetetik velem.

Mondjuk engem amugy is eloszeretettel buzergalnak a vamosok ha a sorbol kivesznek par embert szigoritott vizsgalatra akkor tuti koztuk vagyok en is (biztosan a szakallam miatt) :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10) DeFranco válasza Cifu (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem is mindig ki kell(ene) venni, kérdezik, szólnak miatta, az más kérdés hogy én ritkán viszek magammal lapost.

olyan persze van, hogy hanyag a szekus és a piperés szütyőt se veteti ki meg becsúszik a fél literes vizes palack is vízzel, de ez 10-ből 1 alkalom, standard az hogy kivetetik.

@Snoop-y: nekem az a kémiai keresős izé sípol be mindig, aztán veszik elő a "lakmuszpapírt" dörzsölgetik a ruhámat, övemet, megy a gépbe aztán kisípolja hogy test:ok, fogalmam sincs miért szeret ennyire, pedig abban nincs is humán faktor.

[ Szerkesztve ]

(#11) Snoop-y válasza #72042496 (#6) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor eppen amerikaba repultunk es az osszes jaraton kerdeztek security-n is plusz meg a gepen is kerdeztek ,hogy esetleg van e nalad. Viszont belfoldi jaraton (UK) nem hallottam kerdezni

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#12) Cifu válasza Snoop-y (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor lehet nálam mindig unták már nagyon a banánt. :DDD

BTW az átellenőrzést nem a légitársaság emberei hajtják végre, szóval ez hogy fog kinézni? A TUI delegál egy megfigyelőt a Secure Jóskákhoz, hogy aki velük repül, az nem hozhat fel Macbook Pro-t, míg ha nem velük repül, akkor viheti nyugodtan? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) DeFranco válasza Cifu (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem a legvalószínűbb az, hogy nem ellenőrzik külön, hanem papíron lesz tilos, ezt elfogadod a jegyvásárláskor/online check-innél a felugróban/gépre lépve ráutaló magatartással, és ha a tiltás ellenére berobban és ez kárt okoz, akkor az onnantól a te sarad, mert ők eleve megtiltották hogy felvidd.

(#14) #72042496 válasza Snoop-y (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor úgy látszik, hogy ott szigorúbbak, vagy az EU-n belül (én csak ott mozogtam) voltak hanyagok.

Vagy tényleg más policy szerint működnek, nem tudom. Ezekhez nem értek.

(#13) DeFranco: Lehet, annyira kevés az esély a kárra, hogy tényleg ez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15) [K2] válasza Cifu (#7) üzenetére

Secure Jóska az átvilágítógép képernyőjén látott alaplap-formából csuklóból megmondja az adott gép típusát és évjáratát... Sőt, szerintem a Macbook fenéklemezének megérintéséből már azt is meg tudja állapítani, hogy az alatta található akku lett-e már cserélve biztonságos verzióra. Ebben egészen biztos vagyok. :))

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#16) htc07 válasza DeFranco (#10) üzenetére


htc07
addikt

engem is mindig megnéztek azzal a cuccal amivel előtte végigsimogatják a "stratégiailag kényes területeim", annak mi a neve, vagy mit csinál? :D sosem találtam róla rendes infót.

(#17) aginor válasza Cifu (#7) üzenetére


aginor
addikt

De meg ám, még az is, hogy már javítva lett vagy nem, így tökéletes biztonsággal tudja engedélyezni, vagy tiltani a beszállást.. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#18) DeFranco válasza htc07 (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem drogra vagy robbanószerre gerjed. egy elég öreg, már-már vintage övem van, ami ebből adódóan némileg kopott, lehet abból oldódik ki valami cserzőanyag amire bejelez.

(#19) #72042496 válasza DeFranco (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyik ismerőst anno keményen gyógyszerezték, és módszeresen jelezni kezdett nála a kapu. Vinni kellett az igazolásait, hogy fölengedjék. Először (és másodszor, meg még utána is) azt hittem, csak szívatnak mikor ezt mesélték, pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#20) Snoop-y válasza htc07 (#16) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azzal mintat szoktak venni rolad ,hogy dolgoztal e robbanoanyaggal:

ETD (explosive trace detection)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#21) Sza_Sa válasza Snoop-y (#20) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Vagy esetleg mobil fémdetektor lehetett.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#22) Noukoum


Noukoum
veterán

Elég sok gép érintve van, az Apple ezeket egy az egyben cseréli vagy visszafizeti a vételárat?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nálunk ezt már mikor tudta a Videoton Color Star... Jogdíjat fizettek ezért a fejlesztésért? :D

(#24) vicze válasza #72042496 (#14) üzenetére


vicze
félisten

Attól is függ hogy épp volt-e valami "esemény"(minding utólag van :F ) és szigorított ellenőrzés van X ideig. Olyankor elég szar repülni, mert jócskán megnövekedhet a securityn töltött idő.

Amúgy annyi történik, hogy tájékoztatják az utast levélben, illetve berakják, a illegális eszközök közé a kés és lőfegyver mellé, és te meg check-in-kor elfogadod. Ennyi. Ezt még csak külön be se fogják mondani, mint Note 7-nél.

(#25) MomoSinX válasza [K2] (#15) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én amúgy voltam Secure Jóska fél évig, amennyiben rendesen kiszedték a lapost és az alaplapra úgy vitték fel az évjáratot a nyomtatott áramkörön, akkor kiolvasható tényleg :D. Az akkuról viszont nem lehet megmondani, csak a cellákat látod benne kb.

[ Szerkesztve ]

(#26) azbest válasza DeFranco (#10) üzenetére


azbest
félisten

hm, jelzés miatt lakmuszoznak?
Én inkább arra gondoltam, hogy esetleg azért ellenőriztek szinte mindig, mert 5 napi ruha volt hajtogatva bekompresszálva a normál hátitáskámba - ami befér ülés alá -, s emellett még egy csomó kábel, laptop tápegység, kindle...
Bár az is lehet, hogy pont mivel könnyen nyitható, és látták könnyű nálam ellenőrizni, ezért tudták le nálam a statisztikát.

Nekem a lakmusz jelzett be egyszer a laptopomnál, akkor egy kedves kommandós rendőrnéni diszkréten oda is állt mellém, amíg megismételték a vizsgálatot a táskán. Meg kérdeztek pár dolgot. Kollégát félre is vitték tán egyszer, de ő amúgy is oda nem illő humort nyomott néha a kollégákkal, szóval lehet a belógatott mikrofonokkal már korábban kipécézték :D

Az öv is érdekes, valsz attól függ, hogy milyen gépük van. Van olyan kapu, aminél nem kell levenni, van ahol kell. De pl a kindle érdekes volt, hogy vagy 30x vittem táskából kivét nélkül a pólóim közt, s egyszer szóltak itthon csak érte... attól kedve inkább az is kivettem.

A hírhez: a security biztos nem ellenőrzi ezt. Ők az általános biztonságot nézik, nem azt, hogy az a légitársaság mit enged, amivel te repülsz.

[ Szerkesztve ]

(#27) DeFranco válasza azbest (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csipogott, vittek. ezt jelzésnek vettem.

aztán hogy érzékelt-e valamit ténylegesen, vagy csak az én sorszámomat dobta ki a mintavételi algoritmus, azt passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#28) macilaci78 válasza Cifu (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Különbség van a raktérben és az utastérben szállított poggyász között. Az utastérbe felvitt csomagokat chek in-kor ellenőrzik.

Ha trollkodni akarnék, akkor azt kérdeztem volna, hogy rendeljek így légi postával mekkbúkot? Főhetne miatta a fejem. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29) t72killer válasza Noukoum (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Küldenek új akksit tudtommal (nem vagyok apple-es). Mázlista tulajok, a 3-4éves akksik már eléggé leharcolt állapotban lehetnek a gépek 99%-ánál.

Műbalhé a légitársaságok részéről, robbant akár egyetlenegy laptopakksi repülőgépen? Mert telóakksi már tucatnyi, de laptopról nem hallottam. Se alma, se más :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Snoop-y válasza t72killer (#29) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ettol fuggetlenul nem hiszem ,hogy barmely legitarsasag szeretne az elso lenni ennek kiprobalasaban :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31) t72killer válasza Snoop-y (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek, átkutatják közvetlen a gépre szállás előtt (e-checkinnel csak ott találkozok a légitársaság embereivel) átkutatják az összes kézipoggyászt manuálisan?? (Ferihegyen nem jártam vagy 6 éve, nem tudom ott mi megy ellenőrzés címen, de pár EU reptéren megfordultam, az egyetlen csomagellenőrzés a biztonsági kapunál volt. Se azelőtt a kézi check-innél, se utána a beszálláskor. Pedig készültem pl a drónakksik bemutatására, hogy megfelelnek a kapacitáskövetelményeknek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Sanya válasza Cifu (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Legtöbbször a biztonsági átvizsgáláskor a laptopot ki kell rakni külön, amit megröntgeneznek. Ha a röntgen képe hasonlít a kérdéses mekbukhoz, akkor szól. Te meg bizonygatod, hogy javított.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33) Akula válasza macilaci78 (#28) üzenetére


Akula
őstag

ezt jól átgondoltad :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#34) t72killer válasza Sanya (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, de nem a légitársaság embere szokott röntgenezni. A reptéri biztonságiaknak semmi köze a nagyobb reptereken tanyázó kismillió társasághoz, ők akkor vesznek ki valamit, ha arra általános IATA vagy az adott ország kormánya általi tiltás van - ez nem az.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Predatorr


Predatorr
őstag

A repülés a rabszolgák szórakozása. Szabad ember nem engedné porrá alázni magát.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#36) t72killer válasza Predatorr (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Saját géppel kisreptérről utazva nem szedik le a gatyát a biztonságiak. :P

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) joey04 válasza t72killer (#34) üzenetére


joey04
titán

Megkaphatják külön utasításban, hogy HA ilyen laptopot találnak, akkor nézzék meg a beszállókártyát. Más kérdés, hogy aki nem követi a technológia világát, nem tuja majd megállapítani, hogy milyen gép, max azt, hogy Apple. Ezek ilyen látszatintézkedések. Note 7-re itthon is felhívták a figyelmet, hogy bizonyos légitársaságoknál nem lehet vinni, de azt még annyira sem lehetett betartani, mert az csak egy tucattelefon a képeken.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) erer1000 válasza Predatorr (#35) üzenetére


erer1000
őstag

Nyilván sokkal kényelmesebb kivonatozni olasz spanyol francia partokhoz hogy egy amerikaba menő hajót fogj, majd ott további x ezer km-t buszozz , vagy autózz ( mert a távolsági személyi vonat ott egy fos kB) , hogy több hét alatt eljuss oda ahova repülővel tized akkor ár mellett 1 nap alatt eljutsz

Pedig csak reptéren a saját magad biztonsága miatt át kellene esned "pár megaláztatáson"

Ennyit megér. És senki sem ítél el emiatt a "megaláztatás " miatt , mert mindenki átesik ezen.
Szóval kb csak az illető saját fejében kéne helyretenni a dolgot hogy ez nem alázás.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#39) Dr. Akula válasza Predatorr (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kim Dzsong Un is pont ezért utazik vonattal. :D

(#40) keembo válasza Cifu (#1) üzenetére


keembo
tag

A thotokról/hipszterekről messziről ordít, hogy macet használnak, starbucksban kávéznak...

(#41) Kékes525


Kékes525
félisten

Mitől melegednek az átlagosnál jobban az egyes gépek akkumulátorai? Túl sok terhelést kapnak? Mert ez nem közvetlenül akkumulátor hiba.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) Rinkasime


Rinkasime
tag

Tiszta szégyen...

(#43) Tigerclaw válasza macilaci78 (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az Amazonnál úgy emlékszem, hogy légi úton nem szállítanak Lithium Ionos akkuval szerelt cuccokat és ez gondolom hogy a szállítócég előírása.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) kromatika válasza Rinkasime (#42) üzenetére


kromatika
veterán

Jogos.

(#45) FlashLed


FlashLed
senior tag

Arról nem lesz infoja senkinek, hogy átesett e már hivatalos visszahíváson és alkatrész cserén. Nyilván senki nem fog a szerviz által kiállított papírral utazgatni.

The Mechanic

(#46) vicze válasza FlashLed (#45) üzenetére


vicze
félisten

"Nyilván senki nem fog a szerviz által kiállított papírral utazgatni."
Ez a légitársaság hivatalos állpontja, hogy papír nélkül nem viheted fel. :)

Amúgy most már utazhatsz Note 7-tel is. ;]

(#47) #06658560 válasza Cifu (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

A csomagtérire gondolsz? Azt megoldják a rakodók, akik a veszélyesek ítélt dolgokat gyorsan és szakszerűen eltávolítják a csomagokból.

(#48) vicze válasza #06658560 (#47) üzenetére


vicze
félisten

Csomagtérbe (hivatalosan) feladott poggyásszal nem adhatsz fel semmilyen Li-ion akkumulátorral rendelkező eszközt. Csak, hogy tájékoztassam azokat, akik még életükben nem repültek. :)

(#49) Noukoum válasza Kékes525 (#41) üzenetére


Noukoum
veterán

A többi gép is megkapja ezt a terhelést.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50) #06658560 válasza vicze (#48) üzenetére


#06658560
törölt tag

De a Wizzen nyugodtan elvehetik tőled és bepakolhatják oda a kézipoggyásznak minősítettet, mondván nem fér.

(#51) Kékes525 válasza Noukoum (#49) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor ez akkumulátor hiba. Az akkumulátorokat is az Apple gyártja?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52) azbest válasza #06658560 (#50) üzenetére


azbest
félisten

fura lenne. Más társaságnál, amikor teljes utasszám mellett a böröndöket nem engedték felvinni, akkor is mondták, hogy akkut ki kell venni vagy notit kézben fel kell vinni.

Nem arról van szó, hogy le akarnak pénzzel húzni, hanem hogy a kigyulladó akkut nem szabad a nem tűzbiztos csomagtérbe rakni

[ Szerkesztve ]

(#53) vicze válasza azbest (#52) üzenetére


vicze
félisten

Igen ki kellett venni Wizz és Rayennél i ilyen estben, mondjuk az épp intézkedő képzettségén múlik, hogy mondja-e vagy csak azzal törődik, hogy beterelje az embereket minél gyorsabban és nem törődnek a repülés biztonsággal. Nyilván nekem is megesett már többször is hogy aksis dolgot felejtettem a feladott bőröndben, vagy akár a lerakott kéziben.

(#54) K0vasz válasza #72042496 (#6) üzenetére


K0vasz
aktív tag

Meg egyszer be is kellett kapcsolnom, hogy tényleg laptop-e.

És ha tényleg bomba? Nem félnek, hogy felrobban ott helyben? Vagy még örülnek is, hogy csak a reptér meg a közelben lévő néhány száz ember sérült meg, és maga a repülőgép nem?

:DD

(#55) t72killer válasza #06658560 (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ott nem kell aggódni, hogy laptopakksi kerül a csomagtérbe: gondos kezek még időben kilopják a lapost.

#51: nem, vmi beszállító. Almáék kicserélik neked, a többit majd a beszállítóval lerendezik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56) azbest válasza K0vasz (#54) üzenetére


azbest
félisten

egyébként egy repülőtér ára kijön néhány (1-2) komolyabb repülőgép árából :U

(#57) nexplo


nexplo
őstag

Na akkor intel proci és alma noti is kilőve. Mi jöhet még? :)
Bárcak egyszer fordítva lenne és pl találnának egy két "proci magot" a gépben utólag amit be lehetne kapcsolni vagy egy turbó gombot amit bekapcsolva gyorsabban futna a gép de nem. Hibát és lassulást találnak, szuper....
Végülis az intel procimmal legalább repülhetek ha az alma géppel nem is fogok tudni :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#58) #72042496 válasza K0vasz (#54) üzenetére


#72042496
törölt tag

"És ha tényleg bomba? Nem félnek, hogy felrobban ott helyben?"

Lehet, nem volt elég marcona fejem ahhoz, hogy ettől tartsanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#59) MeszesKPT válasza Predatorr (#35) üzenetére


MeszesKPT
őstag

USA-ba ne menj (hajóval se). A bevándorlásiak volt, hogy 4 órán át ott tartottak, csak úgy és nem érdekelte őket, hogy lekéstük a csatlakozást is. De legalább szendvicset meg vizet adtak.

(#60) nexplo válasza MeszesKPT (#59) üzenetére


nexplo
őstag

Nesze neked szabad világ... mondhatni szép új világ.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#61) FlashLed válasza vicze (#46) üzenetére


FlashLed
senior tag

Ez azért elég fura, de elfogadom.

The Mechanic

(#62) vicze válasza FlashLed (#61) üzenetére


vicze
félisten

Mivel a reptéri biztonság, csak "security theater" 90%-ban, a valós szűrés teljesen máshol történik, a biztonsági ellenőrzés a te megnyugtatásodra van, nem nyújt valós biztonságot, így nincs semmi furcsa ebben. A légitársaságoknak követni kell az adott légi felügyelet előírásait, hogy hogyan teszik ez rájuk van bízva. Jelen esetben így oldották meg, és szinte minding önbevallásos.

Li aksis dolog nem is létezett még 15éve, aztán volt pár eset és egyből tiltva lett. Ahogy a mobiltelefonok és egyéb kikapcsolása/repülő mód is elég vicces dolog manapság, egyik légitársaságon kikapcsoltatnak mindent és levetetik a fülest, a másikon, meg tabletezek felszállás alatt nyugodtan. Teljesen társasága válogatja mit hogy csinálnak.

(#63) nexplo válasza vicze (#62) üzenetére


nexplo
őstag

Én is hasonlóan vélem. Aztán jön egy nagy pofon (pl katasztrófa vagy terror cselekmény) és utána egyből szigorítanak mindent. Talán sok esetben fordítva kellett volna... én azt mondom inkább világítsanak át 10-szer minthogy 1-szer lezuhanjak. De ez magánvéleményem :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#64) vicze válasza nexplo (#63) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan ezért vannak hogy téged megnyugtasson.

Ha tisztában lennél vele mennyire egyszerű kijátszani a jelenlegi biztonsági előírásokat akkor nem ezt mondanád. Illetve az előírások országonként változhatnak így sokkal gyengébb lehet egy repülőút egyik oldalán, mint a másikon. A reptéren elveszik a csavarhúzt B reptéren nem, és tényleg annyi de annyi példát lehetne sorolni, csak a csak a saját tapasztalatból lekopna az ujjam.

A valós biztonsági intézkedéseket nem látod.

Azt meg se említem, hogyha a repülőgép gyártó öl meg több száz emebert gondatlanságból, akkor mi is történik? Semmi...

(#65) nexplo válasza vicze (#64) üzenetére


nexplo
őstag

Legyenek is. Ha csak 1 embert visszatartanak a rossztól már megérte.
Inkább ne mesélj mert addig jó ameddig tudatlan vagyok. Boldog tudatlanság :)
Amikor egy repülőgép gyártó hibázik az pedig nálam fővesztés lenne. Nem úsznák meg ennyivel mint manapság :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#66) Predatorr válasza erer1000 (#38) üzenetére


Predatorr
őstag

Ajajj, a repülők számából már sejtettem, hogy sokan beveszik ezt a dumát. A vegzálásnak sem mi köze a te biztonságodhoz. Szerintem azoknak a fejében kéne helyretenni pár dolgot, akik mindezt eltűrik. A szabad világban repültem nem egyszer, és soha nem támadtak meg, nem zuhantam le, amitől a mai megaláztatások sem védenek bolhafingnyit sem. EU-ban a vonat mindenestül nem lassabb a repülésnél, USA-ba meg menjen, aki rég látott rendőrállamot. :P

t72killer: Spórolok is rá. :D :R

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#67) erer1000 válasza Predatorr (#66) üzenetére


erer1000
őstag

na és aki kanadába menne? az nem rendőr állam.

a csodás dél amerika? hmm egy riói karnevál.

japán a maga szépségével, vagy pedig ausztrália és újzéland.

csak hogy még néhány példát mondjak ami vonattal megközelíthetetlen, hajóval meg hosszadalmas.. de persze japánba el lehet jutni úgy is hogy pestről moszkva, onnan meg a transzszibériai vasúton pár ezer km, majd a partoktól áthajózni. de továbbra sem praktikus megoldás, mert rendkívül időigényes :)

azt hogy eu-ban a vonat az tök jó, azt senki meg nem kérdőjelezte, úgyhogy teljesen irreleváns azzal hadonásznod

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.