Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yany


Yany
addikt

Vajon a Vega 64-esek RX580-nál(!) is gyengébb Horizon alatti teljesítményét is javították? :U

Ha esetleg valaki nincs képben: [link]

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

gpu scheduling még mindig nincs benne, ugye?

sweetlou6.wordpress.com

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

Bizonyos, IGP-vel rendelkező Ryzen 3000-es mobil processzorral, nem fog többet ideiglenesen megakadhatott a rendszer az alvó módból való visszatéréskor

Ez nagyon magyartalan és nem is tudom hogyan lenne jól :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) Abu85 válasza Sweet Lou 6 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Még nagyon sokáig nem lesz, mert a belsőleg végzett teszteken a játékok fele lassul az aktív móddal. De ennél nagyobb gond, hogy játékok nagyon kis része 50-60%-os lassulást is elszenved. Jelenleg 47 ilyen címről tudnak, ezekhez külön profil kell előbb.
Most a Microsoft is segít a gyártóknak feltérképezni, hogy melyik játékok teljesítménye döglik meg a hardveres GPU-s ütemezéstől. -10% az a határ, amit elfogadnak sebességcsökkenés szintjén, ami egy reális érték, a címek döntő többsége ezen belül van. Ha így végigmennek, akkor valószínűleg nem kell leprofilozni a gyártóknak 150-200 címnél többet, ami vállalható.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) BoneDragon válasza Yany (#1) üzenetére


BoneDragon
veterán

Szerintem az nem az amd hibája, simán csak szarul portolták a játékot. Nekem textura problémáim vannak vele, elvileg úton van a patch.

(#6) Sanya192


Sanya192
csendes tag

Egy baj van az új frissítéssel, nem javították a hibát, hogy random kifagy a kép és vele eggyütt a gép se reagál újraindításig semmire. :O

(#7) atiska007 válasza Sanya192 (#6) üzenetére


atiska007
senior tag

És miből gondolod, hogy ez vga (driver) hiba?
Amúgy meg jelentsd le logokkal...

Mittudomain!

(#8) solfilo válasza Sanya192 (#6) üzenetére


solfilo
veterán

Azt honnan lehet tudni, hogy ez driver és nem egyéb hiba?
megelőztek, törölhető hsz :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9) Sanya192 válasza atiska007 (#7) üzenetére


Sanya192
csendes tag

Több ismerősömnél is előfordult a legfrissebb driver-el, és amikor visszaáltak az Ajánlott driver-re elmúlt.
Illetve ezek szerint nem csak én találkoztam vele (frissítés known issue szekciója):

AMD will continue to monitor and investigate any new reports of black screen or system hang issues during extended periods of gameplay closely. Users are encouraged to use the new Bug Reporting Tool for any issues they may encounter.

(#10) Wesder


Wesder
félisten

Tegnapi SX deepdive-ból lesz cikk Abu?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) bozont


bozont
veterán

Freesync vajon működik már rendesen?

(#12) BoB válasza bozont (#11) üzenetére


BoB
veterán

Miért, nálad nem működik?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13) bozont válasza BoB (#12) üzenetére


bozont
veterán

Az újabb 20.7 és 20.8.1-gyes driverkkel nem (többen is panaszkodnak erre). A 20.5.1-gyel megy rendesen.

(#14) BoB válasza bozont (#13) üzenetére


BoB
veterán

A 20.4.2 -es stabil driverrel sincs gond nálam.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#15) Hopkins95 válasza Yany (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na épp erre lennék én is kíváncsi, mert nálam is gyászos a teljesítmény Vega 56 alatt, ultrawide QHD felbontásban Digital Foundrys optimalizált beállítások mellett 40 FPS körül van, ami egészen 30-ig süllyed és néha még az alá is bebukik. :(

Nekem ami még látványos hiba volt, a barlangban a volumetric light így villódzik meg ilyen pixeles. Összeomlást szintén tapasztaltam, ha jól emlékszem kétszer történt eddig az összesen kb. 4 óra játék alatt.

Amúgy a teljesítményt érezhetően még a tuningolt RAM sem segíti eléggé, hiába lőttem be az XMP profilt hozzá, úgy hozta lényegében a fentebb leírt teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#16) ETOM válasza bozont (#11) üzenetére


ETOM
addikt

Ez engem is érdekelne. FH4 alatt látszott nagyon, hogy nem müködik. 20.7.1 és ami utánna kijött.

Pedig nem nagyon volt driver gondom előtte.

(#17) KordelHun


KordelHun
csendes tag

Nálam meg villogott a kép játék közben 20.8.1-el. Picit olyan volt mintha frissíteném a képet 5-10 másodpercenként. De a 20.4.2-vel ezt nem tapasztaltam. Ebben lehet hogy jobb lett az új?

(#18) Mrdead


Mrdead
csendes tag

Nekem annyi problémám volt össz-vissz hogy telepítés után nem volt textúra, újra indítottam a gépet és azóta megy gond nélkül. A köd villódzása megvan, meg kisebb bugok de egyszer sem fagyott ki és 60 fps fixen megvan igaz nem ultra grafikán de teljesen vállalható a játék rx580 4gb és a 20.8.2es driverrel

(#19) kecsawi


kecsawi
senior tag

Most 20.7.2-ről nem ajánlja fel automatikusan a frissítést. (Nem ajánlott, csak opcionális.)

[ Szerkesztve ]

(#20) #66981632


#66981632
törölt tag

Nekem pci riser-el kapcsolatos kérdésem lenne de nem talátam meg a megfelelő topikot...?

(#21) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ezt javíthatnák végre: Audio may experience instability when connected through an Audio Video Receiver via HDMI® on Radeon RX 5000 series graphics products

(#22) Ethar válasza Sanya192 (#9) üzenetére


Ethar
csendes tag

Ez nekem teljesen elmúlt egy teljes driver legyalulást követően. Leszedtem a Radeon drivert (asszem DDU-val), majd vissza a legújabbat és azóta ez a probléma nincs. Ezen kívül van egy halvány emlékem még egy beállításról, amit megtettem valahol, azt még keresem, hogy le tudjam írni nektek.
5700XT-es kártyám van és hiperstabil az utóbbi hónapokban a driver lesz-vissza óta. Ettől még lefagy és újraindul a gépem néha, de az egy másik, ismert okból, amit még nyomozok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.