Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Ekkora marhák a kínaiak? Legyártják 100 dollárért aztán visszaviszik feltörve és megveszik 300-ért, hízlalva a Jobs-ot?

(#2) gliskard válasza Sebhelyes (#1) üzenetére


gliskard
senior tag

nem hülyék, különben nem tartanának ott ahol most vannak (persze ez is nézöpont kérdése), kinai szerzödéses gyártóktól elég sok "plusz" termék szivárog ki. Mondhatni, gyártanak saját maguknak is... Tajvan-on dolgozik egy ismerös aki "piacon" vett iphone-t, feltöretlen, 0kilóméteres, gravirozatlan hátlappal, doboz nélkül, fejhallgató nélkül. Szerintem bátor húzás volt, minden esetre 100%-osnak bizonyult a készülék és müködik... Tehát lehet, hogy a 400e egy része hasonló "gravirozatlan" hátlapú. Persze nem kizárt, hogy a minöség ellenörzésröl kiesett darabokat áruljá igy élelmes emberek.

(#3) #16820480 válasza gliskard (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, itt eléggé dívik a gyárból megvásárolható termékek világa. főleg neten lehet rengeteg olyan cuccra szert tenni, ami jóval a bolti ár alatt van, de mégis eredeti, hibátlan (sok esetben még garanciális is).
amikor bekerült ide az iPhone egy pár hónapja, akkor olyan 70ezer forintnak megfelelő pénzért lehetett átlagosan hozzájutni. most nem tudom pontosan mennyi.

(#4) Hosssszu


Hosssszu
őstag

lolo! "másrészt a kínai átlagkeresetet meghaladná a készülék előfizetéses ára." ;] ;] ;]

(#5) Polesz válasza Hosssszu (#4) üzenetére


Polesz
addikt

Sajnos ez nem LOL inkább szomorú. Talán nem véletlen hogy Mo-ról is húznak ki a cégek, mert olcsóbb a romániai és ukrán munkaerő.

Persze nekünk milyen jó mert olcsóért tudunk venni cuccokat...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#6) Tonyo válasza #16820480 (#3) üzenetére


Tonyo
őstag

70 ezer?hol láttál te ennyiért iphonet?

(#7) #16820480 válasza Tonyo (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, most nem találom, lehet, hogy rosszul emlékeztem :F amit most találok az 90ezer körül van ([link])
illetve van egy bolt, ami 78ezerért adja ([link]), de a legtöbb helyen valóban drágább... viszont mivel ezek mindegyik csempézett, így nem éri meg a drágább helyen venni...

de ez egyébként még mindig a másfélszerese az itteni átlagos fizetésnek...

[ Szerkesztve ]

(#11) dabadab válasza #16820480 (#7) üzenetére


dabadab
titán

"viszont mivel ezek mindegyik csempézett"

Ja, a csempe gaz, szerintem is sokkal jobb a tapeta ;)

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.