Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

"A listaárakról még nincs pontos adat, de annyit már tudni, hogy az IGP letiltása nem sokat változtat az árazáson, gyakorlatilag ettől nem feltétlenül érdemes jóval olcsóbb árcédulát remélni."

Ez elég szomorú hír! :(( Ezzel így csak ők járnak jól! (megint) :(((

Visca el Barcelona!

(#2) Geller72


Geller72
veterán

"A listaárakról még nincs pontos adat, de annyit már tudni, hogy az IGP letiltása nem sokat változtat az árazáson, gyakorlatilag ettől nem feltétlenül érdemes jóval olcsóbb árcédulát remélni."

- :C :C :C

(#3) 5150


5150
aktív tag

Aranyos...

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#4) Tidus válasza Geller72 (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Ezeket az IGP nélküli CPU-kat már régen be kellett volna vezetni. Nem most kényszerből.
Az alaplapoknál színt úgy.
Szerintem a gamer részleg nem igazán tart rájuk igényt.

(#5) Busterftw válasza CsigaGyilkos (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Attól, hogy le van tiltva még le kellett ugyanúgy gyártani.

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

És eddig mit csináltak az ilyen CPU-kal, kidobták?
Nem hiszem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) #95904256 válasza Busterftw (#5) üzenetére


#95904256
törölt tag

ROTFL

Az azért megvan, hogy ezek a CPU-k azért lettek bevezetve, mert ezekben rossz az IGP?

(#8) CsigaGyilkos válasza Busterftw (#5) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Azt én értem, de attól még adhatnák olcsóbban az IGP nélküli cpu-kat kisebb haszonkulccsal. Már csak azért is, mert azt gondolom, hogy I7, I9 cpuk erősen túl vannak árazva. Szvsz az I7 100K körül, I9 max 120-135K körül kéne, hogy menjen IGP-vel és még úgy is lenne rajta haszon bőven.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#9) Solten válasza CsigaGyilkos (#1) üzenetére


Solten
addikt

A cikkiro szvsz ugy ertette, olcsobb lesz (valamivel) mivel ficsorhianyos de meg igy is qrvadragan adjak :)

Saor Alba

(#10) Cassi válasza Tidus (#4) üzenetére


Cassi
senior tag

Senki sem kérte, csak az Intel erőltette mindig az IGP-it. Volt már ilyen a SB időkben (i5-2550k).

Sajnos ez így nem elég, kellene hozzá illeszkedő alaplap is. Az alaplapi hangot is ejthetnék, de annyival olcsóbbnak kellene lennie a CPU-nak és az alaplapnak együtt, mint egy hangkártya ára (20e Ft körül), hogy megérje.

(#11) Kansas válasza CsigaGyilkos (#8) üzenetére


Kansas
addikt

Persze... Intel... Kisebb haszonkulcs... Oximoron.

Örülj, hogy nem adják drágábban az alacsonyabb fogyasztás miatt, mint a T-s procikat!

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) Cyberboy42 válasza tibaimp (#6) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Pont erre gondoltam én is. Eddig mit csináltak az ilyen procikkal? ment a zúzóba?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#13) tibaimp válasza Cyberboy42 (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lehet OEM-nek lett eladva.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) DraXoN válasza tibaimp (#13) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

több mint valószínű OEM-ek vették meg őket...

... egyébként..
F mint Faulty? vagy miért F?

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#15) twollah1976


twollah1976
őstag

Adhatna az Intel olcsobban, de nem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Pedig egy IGP nélküli 9900k mondjuk 160 ropiért már nem lenne olyan rettenetes...

(#17) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mondjuk ha diszkrét VGA csere van, vagy behal a VGA, azért jól tud jönni, hogy nem marad totál kép nélkül a user. Ezért nagyon jó ha van IGP/APU. Meg már annyira általános hogy van IGP az intel prockókban pláne még a Celeronokban is, hogy igenis hiányozat ha egyszer kell és mégsincs. Szal ja, kapják be, ha nem adják olcsóbban, pláne ilyen kategóriájú CPU-knál. :P

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) CsigaGyilkos válasza Kansas (#11) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

"T"-s procik jó darabig olcsóbbak voltak a "K"-s prociknál! Igaz tuning nem volt.

(#16) Fitzgerald: Még úgy sem lenne valami olcsó a 9900K. Viszont ha annak is esne az ára, akkor I7 9700K ára is lejjebb esne, ami már a felső procik között is megfizethetőbbnek számítana.

Visca el Barcelona!

(#19) wsanyi válasza Apollyon (#17) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Használtan bármikor lehet venni ezeknél az IGP-k nél erősebb VGA-t 10 e Ft-ért... Szerintem annak több értelme van, mint drága intelt venni játékra, amiben olyan IGP van, amit még egy 28 nm-en legyártott AMD IGP-je is bőven megszorongat, sőt. Akkor meg minek van benne? Még 720p-n sem lehet velük értelmesen játszani. :(

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20) Kaiku


Kaiku
senior tag

Azért durva, hogy az intel a nagyképűsége ellenére ezt meglépte. Persze soha nem létettem, hogy egy i7-esbe miért kell VGA lassító.
HT sincsen már az i7-esben. Jól van intel ideje, hogy a TSMC és Samsung megroppantson és felébredj. Az AMD nem volt elég erős ellenfél.

(#21) carl18


carl18
addikt

1-2 max 5 dolcsival lesz olcsóbb :D Ennek is lehet örülne, így áll hozzá az intel.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#22) Sinesol válasza Kaiku (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Te miről beszelsz? Nem is egy palyan versenyeznek. Talan az ARM előretöresevel a Samu törhet borsot az orruk alá, de hogy a TSMC hogy jött ide, az rejtély, nincs semmilyen fejlesztésük, egy bérgyártó csak.

[ Szerkesztve ]

(#23) Dilikutya válasza Kaiku (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez konkrétan nem igaz, ugyanis pont a HT megléte az egyik nagyon nagy különbség az i5 és i7 között.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) Kansas válasza CsigaGyilkos (#18) üzenetére


Kansas
addikt

Nem csak hogy tuning nem volt, de a fogyasztáscsökkenés gyakorlatilag egy underclock-undervolt kombóval volt elérve(igaz, fícsört nem bukott, de teljesítményt bőven). Itt meg az IGP levágásával - remélem fizikailag levágják/áramtalanítják, nem csak logikailag tiltják le...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#25) Nartaas


Nartaas
tag

Tényleg jó az ha van. Volt, hogy lehalt a VGA és hirtelen nem volt keret újra. Igen lehet venni 5-10ért gyorsba valamit de minek. Tök jól elvoltam pár hétig a kis iGPU-val, alap dolgokra tökéletes és indokoltá vált egyes indie/retro játékok elővétele :) Egy kezemen meg tudom számolni hányszor használtam integrált grafikát otthon de akkor nagyon hálás dolog tud lenni.

(#26) CsigaGyilkos válasza Kaiku (#20) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

HT van, csak kevesebb mint eddig. Mert ügye a magok számának a duplája volt a threads régi I7 4/8, i7 8700K 6/12 az I5-tel szemben (+magasabb chace). Most meg I7 9700K 8/8, I9 9900K 8/16.

(#23) Dilikutya: Napjainkban már ez sem helytálló. A jelenlegi I7-sek +2 maggal és +2 Threads -el, magasabb chace -sel (+3MB), magasabb órajellel rendelkeznek az I5-sökkel szemben. A probléma az, hogy az I9-nek, mint besorolás nem kéne léteznie, hanem I7-nek kéne rendelkezni az I9 tulajdonságaival I7 áron. Ez ma már csak utópia... Valószínűleg ezt viszik tovább amíg megengedhetik maguknak.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#27) Dilikutya válasza CsigaGyilkos (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az i5-8600K és i7-8700K pl. egyaránt 6 magos. A cache stimmel, de az órajel szerintem könnyen orvosolható, nincs túl nagy különbség, konkrétan egészen kicsi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) <Lacy85> válasza CsigaGyilkos (#8) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A jelenlegi Intel vs. AMD árakat nézve nem igazán tudom, hogy a fanokat leszámítva kinek éri meg előbbit venni.
Durván 35%-os felár fele annyi szálért...

(#29) Sinesol válasza <Lacy85> (#28) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha csak nem az abszolút csúcsot keresed és nem sajnálod rá a pénzt, akkor jelen elszállt árakat nézve nem nagyon éri meg Intelt venni. De előbb utóbb megoldódnak a gondok a gyártással, nem mehet így a végtelenségig, nekik is fontos hogy lemenjenek az árak. Nekem még szerencsém volt, 43k-ért vettem saját procimat, de ha most kéne venni, lehet Ryzen 2600-at vennék inkább.

[ Szerkesztve ]

(#30) Vartanus válasza <Lacy85> (#28) üzenetére


Vartanus
őstag

Ezen agyaltam én is néhány topikot olvasva..pl.milyen alaplapot vegyek okéé játékok esetén van az i9 9900K-nak egy 15-20%-os előnye némely játék, némely tesztjében a Ryzen 7 2700X-hez képest, csak azt a max 20% teljesítményt (és most csak game és nem ws feladatkört nézek) majd 100%-al drágábban adják. PH!-s teszt alapján az i7 8700K-t verő 2700X még a 8genes i7 ára alá is csúnyán alávág.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#31) zzola válasza Vartanus (#30) üzenetére


zzola
félisten

Mi ezzel a baj? Senki nem tesz pisztolyt a vevő fejéhez!
Teljesítmény vonalon és szálanként még mindig erősebb az Intel!
Ár/érték arányban nagyon jó a Ryzen, de a power user Intelt vesz...
No problem! :)

(#32) Vartanus válasza zzola (#31) üzenetére


Vartanus
őstag

Nem mondtam szerintem hogy baj lenne. :) Én csak annyit írtam nem értem.
De rendben én elfogadom az indokot és ezt értem is, csak az Intel árpolitikáját nem. Pl veszem a 8700K teljesítményét ami szerintem a power userek jelentős részének is untig elég. A Battlefield V tesztből kiindulva. i9 vs i7 8th gen -1 fps RTX 2080 Ti-al FHD ultra és 50K spórolás. Nem látom indokát az i9-nek.

Én ha havi milliókat keresnék is max 8700K-t vennék, valahogy a 9. gennél nem igen látok nagy fejlődést a közvetlen előddel szemben.

Amúgy hiányolom a PH Core i 9.széria tesztjét.

Intel vonalon én most igazán jónak az i5 8400-at látom. 65W TDP 76K és csak -14% a nagy i9hez képest pedig 800Mhz az órajel hátránya.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#33) DraXoN válasza Vartanus (#32) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem látsz különbséget, mert gyenge hozzá a videó kártya ... hiába a legerősebb a piacon, gyenge, hogy kihozza a különbséget...

egyébként egyetlen "előnye" intelnek most az, hogy magasabbak az órajelei és kicsit kisebb a belső késleltetés .. emiatt jobb játékoknál néha "akár" 20%al...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#34) <Lacy85> válasza DraXoN (#33) üzenetére


<Lacy85>
addikt

12 mag / 24 szál 5Ghz-en... jajjjj :D

(#35) 5150 válasza Apollyon (#17) üzenetére


5150
aktív tag

Nekem a quicksync miatt kell az igp. A davinci-m a quicksync miatt frissitem 15.2.2.7-re éppen. Már abban is eljutottak oda, hogy használják :D

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#36) Ragnar_


Ragnar_
addikt

"A listaárakról még nincs pontos adat, de annyit már tudni, hogy az IGP letiltása nem sokat változtat az árazáson, gyakorlatilag ettől nem feltétlenül érdemes jóval olcsóbb árcédulát remélni." ;]

Sőt, ha kijön a Ryzen 3xxx széria kb. ugyanolyan IPC-vel és órajelekkel mint a jelenlegi Intel gen csak 2x annyi maggal, akkor még áremelés is lesz az Intelnél és i11 ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#37) Ragnar_ válasza Vartanus (#32) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Én ha havi milliókat keresnék is max 8700K-t vennék, valahogy a 9. gennél nem igen látok nagy fejlődést a közvetlen előddel szemben."

A forrasztott kupak az neked smafu ? ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#38) Vartanus válasza Ragnar_ (#37) üzenetére


Vartanus
őstag

Jó drága forrasztás az ;]

Inkább lenne 8700K delid. :) De megynílna alattam a föld ha intelt vennék :DDD Veszek inkább Ryzen 5-öt.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#39) #06658560 válasza <Lacy85> (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Aki olyan programot használ a ami Intelhez ad csak supportot, vagy kihasználja az Intel utasításokat, vagy 1 szálas teljesítmény kell neki.

(#40) #78600448 válasza #06658560 (#39) üzenetére


#78600448
törölt tag

A válasz valahol itt érhető tetten, rengeteg az Intel optimalizáció ami miatt megvan az a kis előnye az AMD-l szemben.

(#41) MongolZ válasza Dilikutya (#27) üzenetére


MongolZ
addikt

9-es szériáról van szó.

(#42) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

2016-ban ilyet vettem BF akción, i5-6402P :U szóval megint feltalálták a spanyolviaszt. (mondjuk akkor 40k volt, elég jól tartja az árát)

ps. +100 mhz is van azért.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43) zzola válasza Mr.Csizmás (#42) üzenetére


zzola
félisten

De ebben van IGP.

(#44) Mr.Csizmás válasza zzola (#43) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és tényleg :R

nem tudom miért maradt meg úgy, hogy nincs benne :F :W

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45) zzola válasza Mr.Csizmás (#44) üzenetére


zzola
félisten

De egyébként ez valóban valami csökött széria-nekem is volt ilyen-egy IGP-vel régebbi van benne.

(#46) Armagedown


Armagedown
őstag

Inkább örülnötök kellene, hogy nem kérnek plusz pénzt a letiltott igp miatt, hiszen le kellett gyártani és az ipari lézer nem dolgozik ingyen, ami elvágta a vezetősávokat :D

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47) Dilikutya válasza MongolZ (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, jogos. Az i7 lett az új i5, mert ahogy nézem, az i9-ben viszont van HT.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) lvb válasza <Lacy85> (#28) üzenetére


lvb
aktív tag

Ha az alg kihasználja az avx512-t, ott akár fele annyi magon is gyorsabb az Intel CPU az AMD-nél...

(#49) DraXoN válasza lvb (#48) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ezt így mi alapján?
van erről valami teszt?

de nem sok minden használja ki az avx512 kódot.. pont mert intel cpukban sincs benne mindben (még a 2008ban megjelent sima AVX se...)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#50) Duree


Duree
veterán

Na ez egy értelmes lépés az Intel részéről.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.