Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ImpersonatoR

Akkor holnaptól újra 22.000 Ft lesz a 2x8 Gb os DDR4 kit mert ki lett elégítve a mobil piac igénye ami miatt ilyen magasak voltak az asztali árak ? :U

[ Szerkesztve ]

(#2) ->Raizen<- válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ne álmodj. :N

(#3) awexco válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


awexco
őstag

Vegára kell :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#4) lsc válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezek videokártyára mennek, nem asztali ddr4-ek.

Az élet kegyetlen .

(#5) MZperX75


MZperX75
addikt

Horribile Bugett Memory HBM :DDD

(#6) #72042496 válasza MZperX75 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez milyen nyelven van és mit jelent magyarul?
(Remélem, nem angolul akartad a rettentően drága memóriát úgy kifejezni, hogy 'Horrible Budget Memory', csak mert ez a szavakat helyesen leírva is értelmetlen.)

(#7) .mf válasza #72042496 (#6) üzenetére


.mf
veterán

:(
Egy ideje egyre inkább tapasztalom, hogy az a sok felmérés, miszerint a magyarok egyre kevésbé és kevésbé jól beszélnek idegen nyelveket, nem csak a 18 évig általános / általános+szakmunkás néprétegek miatt van, hanem sajnos "képzettebb" emberek sem, sokaknak a nyelvvizsgák hiánya miatt áll a diplomája is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Raysen623 válasza .mf (#7) üzenetére


Raysen623
addikt

Mit vársz egy olyan iskolarendszertől, ahol képtelenek megtanítani a gyereket 8. osztályig idegen nyelven beszélni?! Itt csak az beszél nyelveket aki önerőből elmegy tanulni különórákra. OFF vége.

Jöjjenek csak a HBM2-es memóriák, legalább olcsóbbak lesznek a velük szerelt kártyák is idővel.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) Tyrel


Tyrel
őstag

Valamiért egy ideje az az érzésem, hogy az AMD nem csak a GPU-k, hanem a CPU-k és APU-k mellé is megpróbálna HBM-et ültetni... :U

Turenkarn

(#10) Male válasza .mf (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk ebben szerintem vastagon benne van az is, hogy ilyen "remek" nyelvkönyvek vannak.... mind gyönyörű nagy képekkel, izgalmas, érdekes történetek (5 mondat körüliek), stb... csak tanulni nem lehet belőle. Hozzá remek hanganyag, amin olasz/spanyol/német/orosz, stb. beszél angolul... eredeti angolt nem is hallasz, aztán tanuld meg belőle, hogy kéne jól beszélni. Persze tudom, ez az irány, mert "milyen színes az angol nyelv", és hasonló hülyeségeket kell nyomni.

(#11) ->Raizen<- válasza Male (#10) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A legnagyobb poén a nyelvvizsgán a zavaros zajos magnós feladat , ahol egy kb indiai próbál angolul makogni, nem értem miért kell szivatni a jó magyart? :(((

(#12) macilaci78 válasza Male (#10) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ehhez az is hozzá tartozik, hogy például az SZTE BTK-n lehet úgy angol nyelvtanári diplomát szerezni, hogy nincs szóbeli vizsgája a hallgatónak. :U

A nyelvvizsga hiányában diplomára várakozókat is meg lehet érteni. Teljesen más az élő nyelv és a nyelvvizsga-centrikus nyelv például a németben. Nagyon kevesen beszélik a Hochdeutsch-ot, ezzel szemben akinek csak egy Rigó utcai nyelvvizsgája van, az Bajorországban, vagy Svábországban jószerével éhen hal. Békéscsabán tettem le "Rigó utcai" nyelvvizsgát, a német felsőfok szóbelin a hanganyagot egy kétkazettás deck-kel és egy arra kötött 20 éves hangszóróval oldották meg a 40 fő vizsgázóra. 3 méterre ültem a hangfaltól, de semmit nem értettem, úgy recsegett-ropogott a "rendszer".
De kell a reform az oktatásba, ma már nem vált ki egy középfokú nyelvvizsga egy nyelvi érettségit, de legalább az érettségivel nem jár legalább bizonyos eredmény felett a nyelvvizsga. :U
A másik oldala: amelyik munkahelyemen használni is kellett a nyelvtudást, ott idegen nyelven is volt interjú, a nyelvvizsga megléte csak a beugró volt, de volt, ahol nem is kérték, csak tudjam használni.

Ez meg olcsóbb már sosem lesz, ahogy a cunamit követő helyreállítás után sem lettek olcsóbbak a merevlemezek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Kell a VGA-ra gondolom. Johetnek a nagyobb memoriaju banyaszkartyak. :DDD

(#14) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A HBM-et nem a Micron fejlesztette ki? Mert ha igen, akkor mit keres a Samunál, vagy nyílt lett a technológia?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Valdez válasza tibaimp (#14) üzenetére


Valdez
őstag

Az AMD fejlesztette ki a Hynix-szel. A Micron a HMC-t csinálta/ja.

(#16) tibaimp válasza Valdez (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz, a Hynix, nem a Micron!
Na mindegy, a kérdés akkor is fennáll, a technológia nyílt lett, vagy az AMD-é a cucc, a Hynix "csak" megcsinálta nekik? Az tuti, hogy nem a Samu, szóval nem értem mit keres náluk.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) #72042496 válasza tibaimp (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HBM 2013. október, a HBM2 pedig 2016. január óta iparági szabvány, ekkor fogadta el őket a JEDEC. A fejlesztés az AMD-Hynix pároshoz köthető, és először az AMD Fiji kártyáin jelent meg a HBM, de maga a technológia nem exkluzív.

A Wikin írnak róla többet, és remélem, nem éled újra az offtopik csak mert angol nyelvű a link. :B

[ Szerkesztve ]

(#18) ->Raizen<- válasza tibaimp (#16) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az nv is kínál hbm 2.0 termékeket.

(#19) pohár válasza tibaimp (#14) üzenetére


pohár
félisten

az a GDDR5X, és non-stop készlethiány volt belőle a GTX1080-ak startjánál

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20) Béééla válasza Tyrel (#9) üzenetére


Béééla
őstag

Nem biztos hogy akkora baj lenne, inkább baj hogy még mindig alig kapni HBM-es kártyákat.

Bélabá

(#21) .mf válasza Raysen623 (#8) üzenetére


.mf
veterán

Mi még páran általános végén letettük az angol középfokot, de mi nyelvi tagozatosba jártunk. A szomorú inkább az, hogy gimi végére sem követelmény a nyelvvizsga, és most már előnnyel sem jár, pedig akkor még könnyen tanulnák a fiatalok; de ami még rosszabb, hogy a köznapokban sem használják. Itt ez a nyomorult internet, amitől arra számítottam, hogy mekkora lökést ad majd az itteni angol-tudásnak, mert szinte minden elérhető angolul, de mekkora segítség más idegen nyelvekhez is, mert annyi dolog olyan könnyen elérhető (szemben azzal, amikor még könyvtárba kellett járni, idegen nyelvi antikváriumból halászni), erre mi van? Szinkronizált filmek, sorozatok, lefordított államicenzúrázott hírek, cikkek, tesztek.

HBM még egy ideig a felső kategória kiváltsága lesz. A memória-hiány pont, hogy áremelkedésre lehet számítani.

Tyrel: elég nyilvánvalóan adja magát. Már a PS4-be is GDDR5, tehát GPU-khoz optimalizált memória került az APU mellé.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) Plasticbomb válasza .mf (#21) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Engem sokan madárnak tartanak, mert angolul nézem az angol nyelvű filmeket / sorozatokat, és nem is erőltetem a szinkronizált anyagok keresését... Mindezt úgy, hogy itt vagyok Hollandiában, rengeteg magyarral fiatal kölyökkel körülvéve... Angol értés nagyon nem megy (hollandról ne is beszéljünk), nem is erőltetik, van olyan, akinek teljesen jó, hogy mutogat, meg grimaszol... Persze az irigykedés az megy...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#23) tibaimp válasza #72042496 (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót mindenkinek. Arról nem tudtam, hogy JEDEC szabvány lett és nyílt.

->Raizen<-: igen erről hallottam, mondjuk ebből következtethettem volna :B , na minde1, köszi

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Male válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Jah, az nekem is rémlik, tizenéve is ez ment... beraktam a terem végébe egy miniatűr magnót, maxra tekert hangerővel, valami ezerszer másolt felvétellel... hallásvizsgálat volt az, nem nyelvvizsga...

macilaci78: Komolyan, lehet, hogy meg sem tud szólalni az adott nyelven, és megkapja a nyelvtanári diplomáját? Nem semmi...
A magnóval meg pont ugyan ez a tapasztalat Veszprében :)

(#25) warrior93 válasza hemaka (#13) üzenetére


warrior93
tag

Amatőr vagyok a témába, de minek egy Bányászkártyára memória? Az nem számol? Memória pont mindegy, mikor egy 2+2 (csak mondtam valamit) műveletet kell kiszámolni, ott nem kell 800 TB-ot tárolni a memóriába.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Woules

(#26) bencze válasza Raysen623 (#8) üzenetére


bencze
senior tag

Ez hülyeség, engem nem tanított senki csak a net meg a szótár. Nem kell lustának lenni és meg tud tanulni bárki. Ez a mindig más a hibás mentalitás ami nagyon káros. Ebben bajnok ország vagyunk.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#27) tecsu válasza Raysen623 (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Azért még mindig jobban állunk, mint az angolok vagy a németek. ;) No persze nekik ez nem is lenne olyan fontos.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.