Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Mint mondottam, vala':

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szenzor fizikai mérete kimaradt a speckókból...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Wombath válasza t72killer (#2) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

pótolva, köszi :)

(#4) zone


zone
őstag

Fura, hogy eddig a dji másolta gopro-t, most meg fordult a helyzet.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5) Strezi


Strezi
őstag

Nem tetszik a stabilizálása. Megnéztem az összes videót a cikkből, 4K-ban és periódikusan élesedik és homályosodik mindegyik mozgás közben. Ezek alapján tuti nem veszek.
Persze, sokat számítanak a fényviszonyok, beállítások, de valami nem kerek!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#6) sebgutkopf válasza Strezi (#5) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ahogy néztem más teszteket nekem az tűnik ki belőle, hogy a boost-os stabilizációt nem érdemes használni elég a sima hypersmooth, az is jobb picit mint a korábbiak, de nem túlzás. Például bringázásnál amúgy se tartom szerencsésnek a drón szerű stabil képet, ami teljesen megöli a sebesség érzetet és a csapatást.

(#7) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Amit inkább furának találok a tesztvideókon, hogy a hypersmooth + boost + horizontal leveling-es felvétel konkrétan nagyon gáz.
Talán a fények voltak nagyon gyengék, vagy valami nagyon nagy gebasz van az új stabilizálási funkciók együttes használatával. Ezek a röccenések, csíkozódások, néha motion blur szerű artifact-ek nem igazán nyerők és semmiképpen sem keltenek professzionális hatást. Ettől határozottan tisztább és élesebb videót készít a hero 7 black azonos felbontáson és az is stabilizál. :(
A boost-mód további problémája a kép nagyon erős croppolása, a látószög nagyon beszűkül, ami akcióra pont nem jó.

Amire viszont a leírásokban nem kapok választ: a superview látószög mellett tényleg csak 30 fps a maxumum 2,7k-ban és 4k-ban is? Ne már a hero 7 is tudja a superview-t 2,7k-ban 50 és 60 fps-el. Akinek van ilyenje milyen legmagasabb framerate-et lehet beállítani a nagyobb felbontásoknál ezzel a látószöggel sima hypersmooth stabilizálással?

(#8) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nekem is az élességgel (bitráta?) van gondom, ez így gyenge.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#9) GSP


GSP
aktív tag

Jó lett, tetszik. :)

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10) arn


arn
félisten

Youtubeon nezve nem egyertelmu elorelepes a kepminosegben sem. A one r 1 egyertelmuen jobb valasztas ilyen szempontbol

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) szilu7 válasza sebgutkopf (#7) üzenetére


szilu7
senior tag

+1
Katasztrófa az a mosoda, amit csinál. :(

(#12) t72killer válasza Wombath (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Attól tartok, 1/2.3" reloaded már így 2021ben sovány lesz... A csillió pixel semmire se jó egy akciókameránál, ez alapfelhasználása szerint elvileg =<8MP-es videókat csinál. No mind1, majd meglátjuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Wombath válasza sebgutkopf (#7) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Letöltötted a nyers fájlokat is? Nem védeni akarom, csak a YouTube azért tud kellemetlen dolgokat csinálni feldolgozás közben.

(#14) zone


zone
őstag

Hero 9 + ReelSteady: https://www.youtube.com/watch?v=-YYoJayEP2o

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#15) Strezi válasza Wombath (#13) üzenetére


Strezi
őstag

Én is úgy látom, ahogy kolléga mondta, csak kicsit más szavakkal írtuk le a "mosódást". Eredeti file-t is megnéztem, de nem jobb, ugyanaz. Különösen a levelek zavarnak így, amik hol élesek, hol mosottak.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#16) D.Va


D.Va
senior tag

Ezt a 10 méterig vízállóságot szerintem hagyjuk, már a Hero 7-nél is sokan panaszkodtak hogy beázott a kamera.

(#17) Wombath válasza Strezi (#15) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Mondjuk van oka annak, hogy a komolyabb akciókamerás tartalmat gyártók (BCpov, BKXC és társaik) általában még mindig gimbalt használnak...

(#18) Strezi válasza Wombath (#17) üzenetére


Strezi
őstag

Persze, leginkább még mechanikuson vannak. Mondjuk pár esetben a hang miatt is, amiben a még nem vízálló Hero4 Black, verhetetlen. Ahhoz meg kell a stabi, mert nincs benne szoftveres. Nem tudom mi rossz a videókban itt, de gondolom ki lehetne csiholni jobbat is. Lehet hogy simán csak tól agresszív a Hypersmooth, és sötét is volt.

Pl. én csak egy Session5-tel és annak a szoftver stabijával megyek, de élességben részletességben ég és föld ezekhez képest. Jó, van egy kis post is(de nem sok) :B
pl. [link]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#19) Geller72


Geller72
veterán

158g. Kár érte..

(#20) Yany


Yany
addikt

Jajj gyerekek ez mi? GoPro 2021 küszöbén itt tart? Ő lenne a piacvezető? Nem vagyok akciókamera spíler, nem tudom, hogy van-e jobb, szóval nem divatfikázni akarom, hogy bezzeg... de egy random telefon is esélyesen jobb anyagot tesz le az asztalra ebben az árban. (nem azt mondom, hogy mindenki használjon telót, nem erre való, de nagyságrendileg azonos árkategóriában mozognak ezzel és azokkal ugye lehet még ezt-azt művelni). Nem lehet, hogy hibás a példány?

Életlen, színtelen, a bitráta extrém alacsonynak tűnik és a stabi a tengelyeket szépen kifeszíti (már káros mértékben) miközben a mikrorázkódásokat gyönyörű(?) pixelelmosással ajándékozza meg. Basszus, ennél azért rosszabb körülmények között is használni fogják, de már itt elvérzik.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#21) D.Va válasza Yany (#20) üzenetére


D.Va
senior tag

Egy telefont hogy teszel sisakra, szörfdeszkára, ejtőernyőre, ralli autóra stb... Felesleges telefonokkal hasonlítgatni...

(#22) Geller72 válasza D.Va (#21) üzenetére


Geller72
veterán

..én drónra is pakolnám, ha nem 158g lenne, hanem mondjuk max a fele, mint más, normális súlyú kamerák...vagy kevesebb. :U

(#23) arn válasza Yany (#20) üzenetére


arn
félisten

Montival lefele robogva meg mindig ez a jobb, a swes stab sokkal hatekonyabb, a folyamatosan valtozo fenyviszonyok sem konnyu tema. amugy nem olyan rossz, ha be van rendesen allitva. De vannak hasonlo meretben colos szenzorral is, de az meg dragabb.

visszanezve az 5 evvel ezelotti videokat, van fejlodes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) D.Va válasza Geller72 (#22) üzenetére


D.Va
senior tag

arra nagyon jó volt a kis kocka mini gopro, de sajna abból nem adtak ki újat, pedig jó lenne... viszont annak meg nem túl jó mai szemmel a videominősége, meg nincs benne stabi...

(#25) t72killer válasza Geller72 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Belegondolva a P4Pro igencsak komolyabb kameraegysége ennél valszleg könnyebb...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Geller72 válasza t72killer (#25) üzenetére


Geller72
veterán

..és én nem is egy másfél kilós drónra gondoltam, amire a GP-t fel raktam volna.. hanem egy racerre, amire persze fel lehet, mert egy 5"-os racer 4 motorja együttesen tud (akár) 10kg-ot is emelni, de akkor is zavar az a 158g..

#24-RARA-Geller72

Pedig az valóban nagyon tetszett. Koppintgatta azt is jó pár másik gyártó. :U

(#27) t72killer válasza Geller72 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arról nem beszélve, hogy az ilyen turbódrónokra lehet már valami áramvonalasabb cucc kéne, nem egy tégla...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) sebgutkopf válasza Wombath (#13) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igen az eredetit is megnéztem, sajnos szintén megvannak a csíkozós szaggatott frame-ek. Ha ezt nem produkálná, akkor az alap felvételi kép kellően részletgazdag lenne. Vagy sw hiba, vagy ezen sokféle szűrő és stabi együttes használata erősen ellenjavallt, mert ez zavaró.

Viszont a mai akció hősöknek nagyon fontos, hogy mit csinál a felvétellel a youtube, mert ezen videók 95%-a ott köt ki, tehát az is fontos, hogy a végtermék ott hogyan fog kinézni és trükközni kell, hogy a jobb minőségű kodek-et használja a youtube a feltöltött videóra.

Egyébként nagyon jó kamerák a gopro-k szerintem a legjobbak a kategóriában, csak némi nyűgjük mindig van. Az alap beállításokat el kell felejteni protune-ban kell dolgozni és sajnos generációk óta visszatérő gond, hogy kiadás után legalább fél évig olyan bugos a szoftver, hogy össze vissza fagynak felvétel elején/végén, akármikor. Nagyjából akkorra lesznek stabilak, amikor kijön az új modell.

Más: ezzel a méret növekedés kapcsán jó lenne, ha 2 féle verzió a hero-ból. Lehetne egy vlog bundle ezzel az előlapi kijelzővel az egyre növekvő sújjal, valamint egy action bundle, amin nincs ez az első színes kijelző (amikor a chestin lóg, akkor aztán tök irreleváns), súlyra könnyebb, kicsit kisebb, jobb a vízállósága mint a vlog-nak és a szoftver is a minél magasabb fps értékekre lehetne kihegyezve. Ja és kéne superview 4k 60p tudás.

(#29) shaddam válasza D.Va (#16) üzenetére


shaddam
aktív tag

Mélyebben se a beázás a gond, hanem hogy a nyomás benyomja a bekapcsológombot és fixen kikapcsol. Olyan 20 méter körül előjött a probléma :DD

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#30) Márton válasza Strezi (#5) üzenetére


Márton
nagyúr

Strezi:
"periódikusan élesedik és homályosodik"
Ugye tudod miért? Árnyékos erdőben sajna kevés ezeknek a kameráknak a fény, pontosabban stabival kevés, ahova kéne az 1/200 vagy gyorsabb záridő. Mivel 60fps esetén lemennek 1/60s-ig, lesz olyan képkocka ami aránylag éles, de lesz olyan is egy nagyobb bukkanónál, gödörnél, kavicsnál ami jóval elmosódottabb. Ez nem zavaró, ha hozzá el is mozdul a kép a megfelelő irányba, de ugye a bekapcsolt gyro-s stabi pont ezt korrigálja, ezért stabil a kép, csak éppen az pulzáló elmosódás látszódik. Megoldás?
- gimbal
- iso feljebb manuálisan és gyors záridő
- kijönni az erdőből :D, napos időben hibátlan a stabi

Fryskitt: original fájlokat kell nézni, nem yt butítottat.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#31) arn válasza Márton (#30) üzenetére


arn
félisten

a fene bringazik egy gimballal a nyakan :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) Márton válasza arn (#31) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor cipelj több iso-t :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33) Strezi válasza arn (#31) üzenetére


Strezi
őstag

Én is rég letettem róla, már csak maga a mellkaspánt is marha kényelmetlen. Ha rajtam van egész nap, azért, ha meg le-fel kell vanni azért.
Session5 (kicsi kocka :D) sisakon adja a legjobb komfortot és szerintem képet is.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#34) arn válasza Márton (#32) üzenetére


arn
félisten

kiprobaltam mindegyiket :D
vannak colos szenzoros akciokamerak :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) sebgutkopf válasza Márton (#30) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Mondjuk a szoftverben beállíthatnának olyna limitet, hogy stabival nem engedi 60 fps mellett 1/120s alá a záridőt.
Olyan beállítás korábbi hero-kon van, hogy low light shutter asszem, azt én mindig tiltom nehogy túl alacsonyra vigye a zársebességet, de ezt az opciót lehetne kötötté is tenni bizonyos beállítások mellett (ha egyáltalán van ilyen a hero9-en). Inkább legyen sötét a kép, vagy magasabb az iso, de a mosoda és pulzálás az korrigálhatatlanul tönkreteszi a felvételt.

(#36) D.Va válasza shaddam (#29) üzenetére


D.Va
senior tag

Az szép, pedig nem is könnyű benyomni XD, igaz még 5 méter mélyen se voltam soha nemhogy 20 :P Gopro-t tok nélkül max esőben :DDD

(#37) Márton válasza sebgutkopf (#35) üzenetére


Márton
nagyúr

Lehetne.
De akkor mivel adnák el jövőre a Hero10-et? :DDD

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38) sebgutkopf válasza Márton (#37) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ott a pont! :)

(#39) khron78


khron78
őstag

Ennek még van piaca?

(#40) D.Va válasza khron78 (#39) üzenetére


D.Va
senior tag

A bakelit lemeznek is van... Bocs, melőtt ebbe is belekötsz: VINYL.

[ Szerkesztve ]

(#41) Márton válasza D.Va (#40) üzenetére


Márton
nagyúr

sőt :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42) D.Va válasza Márton (#41) üzenetére


D.Va
senior tag

Az szép :CVennék én is, de sajnálok most 200k-t egy jobb lejátszóra :B

[ Szerkesztve ]

(#43) khron78 válasza D.Va (#40) üzenetére


khron78
őstag

Jaj, a lelkedbe tapostam? Ne haragudj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.