Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goose-T


Goose-T
veterán

Halva született ötlet volt ez az Optane. Kicsit jobb, mint a sima flash, cserébe sokkal drágább. Hülyének is megéri, főleg a mai SSD-árak mellett. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2) martonx válasza Goose-T (#1) üzenetére


martonx
veterán

Az ötlet teljesen jó volt, akár az egész jelenlegi informatikát megreformálhatta volna. Csak amíg ilyen olcsóak a NAND-ok, addig ennek nem sok létjogosultsága van. Pláne, hogy az ezer sebből vérző Intel magára maradt vele.

Én kérek elnézést!

(#3) Cythyel válasza martonx (#2) üzenetére


Cythyel
senior tag

hogy reformálhatta volna már meg? kb azt akarta az intel mint hajdanán az ssd kor hajnalán amikor egekben voltak az ssd árak, akkor gyorsítónak jók is voltak hdd mellé, de ssd mellé egy másikat gyorsítótárnak? teljesen értelmetlen és haszontalan, kb 1-5%-ot ha gyorsított volna és mindemellett méreg drága is volt... szal jó is hogy kivégzi ezt a szükségtelen fejlesztést

(#4) Goose-T válasza martonx (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak amíg ilyen olcsóak a NAND-ok, addig ennek nem sok létjogosultsága van.

Látod, pont ezért nem volt jó ötlet. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Azért szerencsére a konkurencia is várhatóan hamarosan kijön a termékeivel
- Samsung Z-NAND
- KIOXIA XL-FLASH
- Micron 3D XPoint

Ha a PCIe 5.0 és a CXL 2.0 desktop vonalon is elérhető lesz, akkor nagyobb lesz a kinálat és remélhetőleg a verseny is - az árak terén.

Mottó: "A verseny jó!"

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Úgy lett volna értelme ennek az Optane memóriának, amit szerver szinten meg is léptek, hogy beteszed egy speciális memória foglalatba és "bele boot-olod" a Win10-et és onnantól, mikor kikapcsolod a gépet, az benne marad, mint az áhított RERAM vagy mi a franc volt az.
Ezt kellett volna meglépni ezzel és akkor tényleg elég lett volna 16-32GB méretű simán az OP rendszernek, és sokan vették is volna.

szerk:

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) martonx válasza Cythyel (#3) üzenetére


martonx
veterán

Eredetileg az volt a mondás, hogy ez a NAND-nál sokkal gyorsabb lesz, közel DRAM sebességű. Azaz ezzel egyesíteni lehetett volna a memóriát és a háttértárat. Aztán persze az élet közbeszólt, az első verziói csak simán gyorsabbak lettek, mint bármelyik SSD, de DRAM-ot meg se közelítették. Közben az SSD árak is esni kezdtek Micron kihátrált. Ennyi a történet.

Én kérek elnézést!

(#8) martonx válasza S_x96x_S (#5) üzenetére


martonx
veterán

A Micron pont, hogy kihátrált. A másik kettőből még lehet valami.

Én kérek elnézést!

(#9) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ha az intel nem korlatozta volna csak intel procira illetve ha micronnal kozosen esetleg liszenszeltek volna, hogy olcsobban gyarthato legyen, akkor lett volna ertelme. Igy gyakorlatilag viszont kinyirtak, igy nem hogy az intel procikhoz nem hozott plussz vevoket, de meg maga a termekcsalad is mehetett a kukaba. Egy ujabb hibas dontes, de ezt szerintem csak utolag lehet latni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#10) xeon forever válasza Cathulhu (#9) üzenetére


xeon forever
addikt

Szerintem is ott bukott el a termek, hogy csak sajat procival ...
Egyebkent tudnam elvezni a ram foglalat altal nyujtott sebesseget...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#11) S_x96x_S válasza martonx (#8) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A Micron pont, hogy kihátrált.

Ouchh ... ne ijesztgess :Y
Amúgy ezt mégis mire alapozod? :O
Mert nekem ez a legfrissebb infóm:

Micron: We Have a Roadmap of 3D XPoint Products ( November 28, 2020 )
https://www.tomshardware.com/news/micron-3d-xpoint-roadmap

Mottó: "A verseny jó!"

(#12) martonx válasza S_x96x_S (#11) üzenetére


martonx
veterán

A cikket, amihez kommentelsz olvastad is? :U

Én kérek elnézést!

(#13) S_x96x_S válasza martonx (#12) üzenetére


S_x96x_S
őstag

konkrétan mire gondolsz?

A Micron maximum - az Intel partnerségből hátrált ki - a közös fejlesztésből és üzleti modellből, ami nem volt számára előnyös, de ez a válás is jó pár éve folyik ..
Az Intel az új szerverek mellé (csomagban) dömpingáron adja az optane termékeket és emiatt nem nagyon maradt megcélozható piac a Micron-nak, ráadásul az Intel-es alulárazás saját DRAM bizniszének bekavart.

viszont a PCIe5.0 , CXL2.0 - AMD EPyc és ARM és POWER szerverek viszont egyre nagyobb "szabványos" lehetőséget is piacot jelentek a Micron-nak is, ( De csak a jövőben ! )

Mottó: "A verseny jó!"

(#14) martonx válasza S_x96x_S (#13) üzenetére


martonx
veterán

A Micron eddig se csinált semmit a 3D Xpointtal, mint hogy legyártotta Intelnek a megrendeléseket. Tavalyi roadmap ide-vagy-oda, a mai hír fényében ettől kezdve pláne nem fog egy szalma szálat se keresztbe tenni a 3D Xpoint érdekében. Ahogy a hír célzott rá, rövid időn belül még a gyártását is beszünteti.

Én kérek elnézést!

(#15) S_x96x_S válasza martonx (#14) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ahogy a hír célzott rá, rövid időn belül még a gyártását is beszünteti.

Abu se irta, hogy a Micron a gyártás beszüntetését tervezi; szerintem nem is célzott rá.

Nyilvános, hogy a Micronnak veszteséges a 3D Xpoint gyártása , mert nem éri el a méretgazdaságosságot és a gyár csak részben termel - azt is az Intelnek.
Viszont a Micron is látja a 3D Xpoint jövőjét.
Nem fogja beszüntetni a gyártást ... maximum lélegeztetőgépen tartja egy ideig, amig a piac meg nem jelenik ... vagy sikerül a gazdaságos gyártás ...

seekingAplha

David Zinsner
So we're in really early stages. I would say that. We still have not had any meaningful revenue outside of wafers that we're selling to our prior partner in 3D XPoint, Intel. So still a ways to go. We did announce a product. It had great performance. But as always, these first products are more just to get the product out there, get the performance that we want, then we got to continually move to better generations that have better cost structure and also hopefully increase the performance. That's really where we are, I think, in the progress of 3D XPoint. I think for the next couple of years, it's probably not going to be a meaningful portion of our revenue as we kind of build out the portfolio and work on the cost side of things. But eventually, we're fairly optimistic about this business. And I would say the early read from customers, we obviously are working with some of the really big players in the space with this technology. The early read has been very positive, quite honestly, about it. But like all emerging technologies, adoption takes some time to get the use cases to the right place and get the cost and the performance at the right place. And -- but we're optimistic we'll get there.

Mark Newman
Is the gross margin positive? Or is it still negative on 3D XPoint? Or is it just not even -- it's not even relevant at this point?

David Zinsner
It's not relevant other than to say we also have a fab associated with 3D XPoint that is only a portion of it's being utilized to run wafers for Intel. The rest of the fab is not running anything significant until we really get to a better place on the product side. So there is overhead associated with that, that are kind of a negative to our gross margins. We have been working on the kind of the cost structure of that fab. And I think we peaked out at around $155 million or so in the third quarter of underload charges associated with that fab. They were down in the fourth quarter to more like $135 million. They'll probably be down again in the first quarter. So the good news is, well, it is a big number and it is negative to our gross margins. It's a number that's going down. And so it is actually in some ways, a tailwind for us. And now, ultimately, when products start to ramp, then it becomes a non-event for us.

Mottó: "A verseny jó!"

(#16) Goose-T válasza S_x96x_S (#15) üzenetére


Goose-T
veterán

Tudod mit jelent ez menedzsernyelven, amit idemásoltál? Azt, hogy adnak neki kb. fél-egy évet, és ha addig sem sikerül eladható terméket csinálni belőle (értsd: NAND áron minimum dupla teljesítmény), akkor lehúzzák a rolót.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17) martonx válasza S_x96x_S (#15) üzenetére


martonx
veterán

@Goose-T megmondta a tutit. Ezek szerint te még sosem hallottál amerikai menedzsment bullshitet, mielőtt bejelentették, hogy mit miért szüntetnek meg :C

Segítek: "Minden nagyon fasza, maximálisan hiszünk benne, mindenki tökéletesen odatette magát, büszkék vagyunk az elért eredményekre, csak így tovább, húzzunk még bele egy kicsit, mert azért a számok picivel lehetnének jobbak."
A fentiek jelentése: A piaci viszonyok miatt, 2 éven belül fokozatosan kivezetjük, megszüntetjük ezt a tevékenységet, mindenki mehet amerre lát. :D

Én kérek elnézést!

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Megváltjuk a világot.. ja mégsem. Nem hiszem el, hogy nem volt ott egy olyan ember, aki megmondta volna előre, hogy ne tegyük be desktopra ezt a technológiát, ebben a hagyományos nand-al hígított formában, mert csak lejáratjuk.

(#19) S_x96x_S válasza Goose-T (#16) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Tudod mit jelent ez menedzsernyelven, amit idemásoltál?

Kivárást, takarékra rakást jelent .. de biztos nem a teljes roló lehúzását, mint ahogy a fórumtárs értelmezi. "rövid időn belül még a gyártását is beszünteti".

de hogy egyértelmű legyen:

“We want to continue to build out a portfolio for 3D XPoint.”
He noted the technology “has some pretty interesting use cases particularly in the AI space.”


> Azt, hogy adnak neki kb. fél-egy évet,

mint irtam - a PCIe5.0 , CXL2.0 - vel jöhet az áttörés.
Ez inkább 2 év.

Mottó: "A verseny jó!"

(#20) S_x96x_S válasza martonx (#17) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ezek szerint te még sosem hallottál amerikai menedzsment bullshitet,
> mielőtt bejelentették, hogy mit miért szüntetnek meg

Ha komoly piaci - kontextus is érdekel ..
https://blocksandfiles.com/tag/3d-xpoint/

vagy ez
https://www.anandtech.com/show/15625/intel-micron-sign-new-3d-xpoint-wafer-supply-agreement
idézik is:
B&F: "“Intel is losing money in its NVM Solutions Group (NSG) because 3D XPoint is proving very unprofitable to produce. By my estimate Intel lost about $2 billion on 3D XPoint in each of 2017 and 2018, and $1.5 billion in 2019.”"

Amiből látszik, hogy még az Intelnek is jelentős vesztesége van. csak nekik a kapcsolt szervereladások visszahozzák a pénzt ...
de a consumer szegmensben nincs ilyen keresztfinanszírozás .. emiatt le is építitik ...

Mottó: "A verseny jó!"

(#21) xeon forever válasza S_x96x_S (#20) üzenetére


xeon forever
addikt

Inkabb az a kerdes el fogjak adni a licencet vagy sem. (PersZe hogy majd meglatjak..)
Viszont Amit tapasztaltam, hogy a star citizen az igenyelte volna es nalam a pcie 3.0 alatti nvme ssd nem hozta azt Amit a weboldalon is ajanlott intel optane ssd hozott volna.
Egyebkent szerintem is tuti, hogy a piaci resztvevok ertekei hamarabb bevonzak a chast.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#22) cspguy válasza Goose-T (#1) üzenetére


cspguy
csendes tag

3 enterprise ssd-m van:

- Optane 900P 280GB, U.2 5.1PB write 2500/2000MB/sec tempó
- P4510 3.84TB 6.3PB write. 3000/2900MB/sec tempó
- S4510 3.84GB sata 10PB write.

tényleg halva születettek, több mint 10x annyit bír, mint a consumerek nem 10x annyiért.

Live hard, die hard, and keep smiling!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.