Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

lenne... normalis meretben es arban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ezek windowsban is i[valami]+[típus]-nak látszódnak (pl. i7+8700)?

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) eldiablo válasza DraXoN (#2) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ez szerintem csak a csomagoláson látszik így. A plusz azt jelöli, hogy +useless Optane SSD van benne.

(#4) Silεncε


Silεncε
őstag

Ilyenek voltak? (és ez most nem troll comment, komolyan sosem hallottam ezekről)

(#5) tibaimp válasza Silεncε (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, én sem hallottam, mondjuk az ez kb semmit nem jelet. Olyat hallottam, hogy alaplap mellé adtak ilyen Optane csodát, nem tudom, az hogy fogyott.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

i5-8400 tulaj vagyok, de erről a +os csomagról még én sem hallottam.

(#7) DroneZ válasza Silεncε (#4) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Beállok én is a sorba. Így utólag belegondolva pedig még érdekelt is volna. No mindegy. :)

(#8) Chaser válasza DraXoN (#2) üzenetére


Chaser
titán

Ugy illene ha mar ugy aruljak, kuglin' biztosan van cpuz kep roluk, csak az id-t kell atirnia az intelnek, kulon penzbe nem kerul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) McSico


McSico
senior tag

Úgy látom nem igény nincs rá, hanem azt se tudtuk hogy van ilyen.
Csodálkoznak hogy nem fogy... :)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#10) Cyberboy42 válasza HELLAFLUSH (#6) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Alzán pedig néhány hónapig tavaly folyamatosan fenn voltak ezeke a +-os modellek is.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#11) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Engem érdekelt volna külön az optane, csak hát se az asztali Skylake, se a laptopban a Kaby Lake proci nem támogatta. Emiatt meg nem fogok platformot váltani.

(#12) hhenry válasza HELLAFLUSH (#6) üzenetére


hhenry
őstag

Én se

(#13) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Én inkább vettem egy 1 TB-os rendes SSD-t a gépbe. Itt az Optane csak egy felesleges réteg lenne, s árban kb. hasonló kettő!

(#14) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Tavaj Májusban vettem meg az új vasat i7 8700k procival. Nézelődtem sokfele de nem láttam ilyen verziót.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#15) Lacok


Lacok
őstag

Ez már a megjelenésekor nyilvánvaló volt.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#16) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Ki hitte volna... Aki ért annyira a számítógépekhez, hogy maga rakjon össze egyet alkatrészenként, az bizonyára régóta rendelkezik SSD-vel is, ami mellett az Optane tökéletes porfogó.

(#17) Grobby


Grobby
tag

Bakker... pont amikor már majdnem összejött rá a lóvé... :B

Üdv,G

(#18) Chaser válasza Grobby (#17) üzenetére


Chaser
titán

akkor hajrá, szeptemberig gyártják ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) ncc1701


ncc1701
veterán

Ezt megjelenéskor megjósoltam.

(#20) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Vajon a piackutatási részleg ilyenkor kimaradt? Csak úgy eszükbe jutott egy vicces kapacitású, csak egyféle chipsettel működő SSD-t csomagolni a procik mellé, hátha viszik?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#21) Jim Tonic válasza eldiablo (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mitől useless egy Optane SSD?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) DraXoN válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

kicsi, és az árán nagyméretű ssd kapható.. és vannak a célra más hasonló programok is (pl. amit az amd is mellékel a 4xx sorozatú alaplapjaihoz, az megvehető külön is, és nem lassabb)..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23) Jim Tonic válasza DraXoN (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem is tudom. Nekem egy SSD-ről, ami bitang gyors, legtöbb tesztben kitűnően szerepel, nem az a szó jut eszembe, hogy useless. Hogy drága, az tény, de ennyi erővel egy HEDT processzor is useless?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) eldiablo válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Eddig nem tűnik használható cuccnak. 16Gb annyi mint egy olcsó 256Gb-os SSD és ahova be lehet illeszteni, oda mehetne SSD is. Vagy van esetleg még más felhasználási lehetőség is, amiről lemaradtam?

(#25) arc82


arc82
tag

Adják inkább normális áron a processzort.Megint valaki kitalálta adjunk egy "ssdt" és akkor már nem is fog fájni az 50k emelés.Intel iskola példája annak,hogyan kell újra eladni a termékeket drágában.

Üdv

(#26) arc82


arc82
tag

Persze kinek mi a drágább.Azért i5 8400 48 ezerért is ment már.

Üdv

(#27) Tidus válasza lewisfm (#13) üzenetére


Tidus
addikt

Miről beszélsz.
Az Optane-t nem SSD-nek kell használni.
Én 32GB-ost vettem egy bő éve 27ezerért Alza-n.
Ha hasonló árban tudsz 1TB-ost bármit szóljál, több darabot is megveszek.

[ Szerkesztve ]

(#28) Lord Dragon válasza Tidus (#27) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hát akkor mire kell használni? :U Én sem igazán látom, hogy mitől lenne ennek létjogosultsága? Ha piszok gyors tárolót akarsz fika kicsi méretben, akkor akár RAM Disk-et is használhatsz, az garantáltan sokszoros sebességű ennél, de a PCI-E -es SSD-k is elég komolyak. Ha meg egy sima gyors tárolót akarsz, akkor meg jó minőségű 120 GB-os SSD-t 5 év garival olcsóbban kapsz egy 16GB -os Optane-nél. Így aztán nem annyira értem, hogy mitől lesz ez bármire is használható..... :U

[ Szerkesztve ]

(#29) <Lacy85> válasza Lord Dragon (#28) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezt ne úgy képzeld el, mint egy sima SSD-t. Erre nem másolsz semmit. Kb. egy gyorsítótárként működik.
Gyorsítja a boot időt, a programok indítását, stb.
Valahogy így.

(#30) DraXoN válasza <Lacy85> (#29) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Csak ez a funkció megvalósítható sima ssd-vel is a megfelelő programot használva.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#31) <Lacy85> válasza DraXoN (#30) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Jelenlegi árakat elnézve én sem nagyon értem, kinek éri meg. 30eFt egy 32GB-os Optane. Ennyiből jelenleg veszel egy 500GB-os 860 EVO-t.

(#32) Lord Dragon válasza <Lacy85> (#29) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hali!

Köszi a linket, megnéztem a videót. Így már értem az elméleti részét a dolgoknak, de gyakorlatilag ez nekem bohóckodásnak tűnik, méghozzá arany áron .... Ha csak simán beletolsz egy 120GB -os SSD-t a laptopba akár SATA-s akár M2-eset (amilyen hely van) és a másik helyen a vinyót is benne hagyod a gépben, a sima SATA helyen vagy kiveszed a DVD írót, a helyére meg Optibay-be beleteszed a vinyót, akkor nem hiszem, hogy lassabban boot-olna a gép a 120+ GB -os SSD-ről mint az Optane segítségével. Vagy ha igen, akkor mégis mennyiről beszélünk 1-2 sec-ről cserébe azért hogy kurva drágán vettél egy pár gigás kis cuccot? A laptopok 98% -ánál meg lehet oldani, hogy HDD + SSD is legyen benne egyszerre, ha a sok tárhely és a jó sebesség is kell valakinek. Bár laptop esetében általában elég szokott lenni csak az egyik az emberek nagy részének (Ez a személyes tapasztalatom). Ennek fényében szerintem nem annyira meglepő, hogy nem igazán fogynak az olyan procik, amik mellé ezt csomagolták, mert asztali gép esetében meg pláne minden esetben egyszerű megoldani hogy HDD + SSD is legyen. :DDD Tényleg olcsóbb egy 120GB-os SSD mint egy 16GB-os Optane, eléggé WTF kategória ....

[ Szerkesztve ]

(#33) <Lacy85> válasza Lord Dragon (#32) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az meg főleg hab a tortán, hogy elég szűk a támogatottságuk is. Pl. a Skylake i7 mellé nem is tudnám használni, mert ez a generáció még nem támogatja. :D
Most poénból megnéztem pár SSD-t. 24 ezer egy Corsair 500GB-os M2 Sata. Ez még olcsóbb, mint a fenti Samu. 30 ezer meg a 32GB-os Optane.... Biztos jó buli lehet valakinek valamire. :D
Ez kb. ilyen 5-10 ezer között lenne életképes, ha nem akarsz kicsi SSD-t a gépbe. Nálam pl. 500GB az alap, mert a Win nagyon szeret terpeszkedni, és néha csak úgy eltűnnek 30GB-ok pl. frissítés után. Nagyon szűken esetleg egy 250-es.
Csak hát épp egy árban van az 500-asokkal.

[ Szerkesztve ]

(#34) DraXoN válasza Lord Dragon (#32) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

m.2 gyorsabb, de valójában majdnem mind1 az adott sebesség az "élmény" szempontjából, mert az IO tempó mind2 esetben gyorsabb és pont ez az értelme a HDD-vel szemben. Vagyis az IO sebesség az ami igazán "boost"-ot ad a rendszernek. A gyorsabb m.2 sebességét meg sokszor már a cpu feldolgozó képessége korlátozza, emiatt nem jön ki pár százaléknál nagyobb különbség az m.2 és a sata ssd között...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#35) proci985 válasza Tidus (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a 970 evo elvileg tempora hasonlo az optanehoz es abbol az 512es kb annyi kezd lenni.

melos laptopba meg annyi jellemzoen eleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) hokuszpk válasza <Lacy85> (#29) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

perpill egy 512GB -s nvme ssdrol bootol a gepem, ezen mennyit tud gyorsitani ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37) <Lacy85> válasza hokuszpk (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem tudom, nem használtam még. De szerintem ezek HDD mellé lettek tervezve. SSD mellett kb. észre sem veszed, hogy van.

(#38) hokuszpk válasza <Lacy85> (#37) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor egy masik kizo kerdes : szerinted aki i7-8700 -as procit vesz, azzal szivatja magat, hogy tengelyes diszkre telepiti az os -t ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#39) Lord Dragon válasza hokuszpk (#38) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

+1

(#40) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

4k olvasásban (egyik legfontosabb paraméter ssd-nél) ezek tényleg tönkreverik a mai ssd-ket, de nagyon rétegtermékek, mert kb. csak akkor van hasznuk, ha valaki szoftverfejlesztő, videóvágó, vagy grafikus és 64 giga ram mellé berak egy ilyet minimum 64 gigás méretben. (szerverekben is tuti lehet valamit kezdeni velük, de az ár érték aránnyal gond van..)

Egy átlag felhasználónak otthoni gépbe még lehet 2 év múlva is elég lesz a 16 giga ram, Optane kb. értelmetlen.

(#41) Gabbbb válasza <Lacy85> (#37) üzenetére


Gabbbb
senior tag

4k -s olvasásban 10x gyorsabb az Optane, mint egy olcsó konzúmer ssd, pl. WD green/Kingston 240stb. Samsungos élvonalnál is minimum 3x gyorsabb, bár Optane modellek között is van difi. Ezt már Pistike is megérzi, ha nincs más szűk keresztmetszet. (0.5s helyett, 0.05s alatt is elindulhatna pl. a böngésző) Csak hát ugye a 64 gigás változat 50eHuf és 64 giga rendszermeghajtónak ma már kevés.

(#42) <Lacy85> válasza hokuszpk (#38) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem tudom, de ezeket miért tőlem kérdezed?

(#43) hokuszpk válasza <Lacy85> (#42) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

semmi extra, csak csipem, ha valaki kimeri mondani, hogy "nemtudom".
-- egy ilyen forumon, ahol mindenki mindent mindig jobban tud.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.