Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Tessék összelőni a Voda árakkal.

T-Mobile k* drága, ahogy terjed a net ezen formája úgy mennek, megyünk át pl vodahoz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) VD válasza Dare2Live (#1) üzenetére


VD
őstag

Non plusz ultra, hogy ez is csak 2 hónapig van így, aztán vissza áll a régi rend. :(

(#3) shtml válasza Dare2Live (#1) üzenetére


shtml
őstag

Én már 3 hónapja (ill. ez már a 4.) a Vodával netezek itthon is. Havi 5 rugó, ami olcsóbb, mint az egyébként szükségtelen vezetékes telefon és a legolcsóbb ADSL. Na és gyorsabb is nála.

Persze ehhez az is kell, hogy legyen az embernek valahol egy szervere, amelyen a P2P fut...:)

Akárhogy is nézzük, Tré-Mobile nem is kicsit el van maradva az ár/szolgáltatás aránnyal.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#4) _seth_


_seth_
veterán

A weboldalukon miért nem írnak erről semmit sem? Nekem van egy 5gb-os csomagom megrendelve, na nem azért mert annyira jó hanem mert kellett valami nagyon...

megvan: [link]

5 gb helyett 12gb 5790-ért, az már használható mennyiség, és az időszak is pont jó mert most rendeltem meg és augusztus végéig kell csak :D Nekem bejött most kivételesen de azért még jobb lett volna még az árát is megfelezni :D Egyébként edge hálózaton is egészen jó a sebessége 3g-n pedig már teljesen használható is.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5) Dare2Live válasza _seth_ (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vodánál 5790ért korlátlant kapsz... :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6) _seth_ válasza Dare2Live (#5) üzenetére


_seth_
veterán

Igen csak itt nálunk élvezhetném GPRS-en valamint trés vagyok ennyi a bibi :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7) attisx válasza VD (#2) üzenetére


attisx
addikt

Szerintem pedig az akció végeztével bele fog épülni a csomagokba a plusz mennyiség. Legutóbb is így volt, mikor a 2 és 5 gigás csomaghoz adtak 3 gigát...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#8) shtml válasza Dare2Live (#5) üzenetére


shtml
őstag

Nem mindenkinek felel ám meg ez. Én pl. minden P2P szoftvert legyalultam a gépemről, nehogy véletlenül is elinduljon egy torrent, akár csak tesztelés közben is - és még így is vigyázni kell, nehogy véletlenül más módon elinduljon egy P2P alkalmazás. A tesztelést a szerveren oldom meg, ott CRC-t gyártok és itthon a gépemen már csak CRC-t ellenőrzök.

Igaz, még így is a Voda ajánlata a legjobb és havi 5GB-ig simán lehet torrentezni is.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#9) DarkByte válasza attisx (#7) üzenetére


DarkByte
addikt

Ebben reménykedem én is. Megint több mint kétszerezték a legtöbb csomagot. :C

Egyébként sokan szidják a T-Mobile-os netet, hogy nem korlátlan, viszont sok embertől hallottam olyat is, hogy a T-s mobilnet a legstabilabb (már amennyire egy vezetéknélküli internet stabil lehet és biztosan itt is vannak szélsőséges esetek, de általánosságban lehet igazuk), és bár én más szolgáltató mobilnetjét nem próbáltam, de azt mondhatom hogy én is meg vagyok elégedve velük. Egyébként szvsz ez a logikusabb hozzállás szolgáltatói oldalról, hogy kezdetben nem eresztenek rá minden hiénát a gyenge kapacitású hálózatra, hanem ahogyan nő a hálózati terhelhetőség, úgy növelik a fejenként forgalmat. A forgalmi korlátozás a minőség fentartásának eszköze egy közel sem korlátlan kapacitású hálózat esetén.

[ Szerkesztve ]

(#10) attisx válasza DarkByte (#9) üzenetére


attisx
addikt

Én is elégedett vagyok velük. Bár a hálózat bővítéseket kommunikálhatnák jobban is, legalább az érintett településeken. Mert én bizony csak egy véletlen ötletből fakadó, kézi hálózatkeresés (telefonom használom modem ként, ami alapból GSM módban szokott lenni) eredményeként értesültem kb. egy hete arról, hogy már itt Dévaványán (9000-es észak-békési kisváros) is van 3G/HSDPA lefedettségük...

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezek a növekmények milyen számítás eredményeként alakultak ki. Pl 5-ből miért pont 12 giga lett? Miért nem 10 v. 15... :B

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#11) megyeri válasza attisx (#10) üzenetére


megyeri
tag

A honlapon a május 31-ei állapot látható, és ott a település listában már szerepel Dévaványa. Tény, hogy a Voda a bekapcsolt településeken jól körbeplakátol mindent, hogy mindenki észrevegye a fejlesztést. :)

Bár ha egy településen elvileg van 3G, az sem biztos, hogy elérhető. Békéscsaba benne volt az első 15 településben, de ha megnézed a lefedettségi térképet, az északi részen van egy "beugrás", mintha valaki kiharapott volna belőle egy darabot. Na az Mezőmegyer, ahol én használom a Sticket... Marad az EDGE, de előfordult, hogy a csillagok szerencsés együttálásakor "rendkívül gyenge" térerővel feljelentkezett UMTS (3G) vagy akár HSDPA-ra is az eszköz! ;]

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#12) DarkByte válasza attisx (#10) üzenetére


DarkByte
addikt

Te is? Nálunk is hivatalosan nem látom semmi jelét annak hogy lenne 3G lefedettség (a legközelebbi falutól is 2 km-re van a tanyánk), mégis január elején egyszercsak ráakadtam laptoppal a 3.6Mbps HSDPA jelzésre. :D Igaz sajnos csak a külső konyhában van, ott 2-3-as térerővel az 5-ből (~90dBM-et ír e620tool). Végül egy kis vékony kliens átalakításával megoldottam a dolgot. Az UTP kábel jelentősen olcsóbb mint spéci hosszabbítók. (De sok helyen leírtam már ezt).

Egyébként a növekmény számítást én sem értem, de én nagyon örülök neki hogy így döntöttek.

[ Szerkesztve ]

(#13) attisx válasza megyeri (#11) üzenetére


attisx
addikt

Nem csüngök folyton a "T" honlapján.

Egyébként légvonalban kb 400-500m-re lakom az adótoronytól, speedtest.net szerint 376kbit/s a letöltési sebességem (Nokia 6233, asszem ideje lesz beszereznem egy w'n'w sticket, vagy valami hasonlót), szóval nincs okom panaszra... ;] ;)

Mod: OFF

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#14) DarkByte válasza attisx (#13) üzenetére


DarkByte
addikt

Nálam nem egyszer fordult elő hogy többszálon 330-350 KB/s-el ment stabilan a letöltés, ami hát elég dicséretes a 3.6-os HSDPA-tól, aminek a fele az ami általános. :U

[ Szerkesztve ]

(#15) _seth_


_seth_
veterán

T-Mobile 3G Nokia E65

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#16) erdoke válasza Dare2Live (#5) üzenetére


erdoke
titán

Persze, GPRS-szel marha könnyű korlátlan netet adni... :P
Aki sokat utazik, a szinte országos EDGE miatt még mindig a Pannon a legjobb választás. Itthon meg szabad P2P-rel 7600-ért van 20/3 Mbit. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#17) shtml válasza _seth_ (#15) üzenetére


shtml
őstag

Nálam két szálon 2-300kB/s szokott lenni a letöltés, csak néha megy 200 alá. A feltöltés rendszerint stabilan 35-40kB/s.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#18) Keem1


Keem1
addikt

Szerintem messze a T nyújtja a legjobb szolgáltatást. Nekem eddig bőven elég volt az 5 GB, de úgy gondolom, hogy ez csak erőfitogtatás, gyúrás a pl. évvégi végleges emelésre :DDD

Nemrég mértem:

De máskor is 2,5 a legrosszabb, 3-4 a jellemző

(#19) rimbo válasza attisx (#10) üzenetére


rimbo
tag

"Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezek a növekmények milyen számítás eredményeként alakultak ki. Pl 5-ből miért pont 12 giga lett? Miért nem 10 v. 15... "

Mert meg akarták fejelni a pannonos dupla akciót, de azért három szorosat mégse akartak adni.
Végre van valami pezsdülés mobilnet fronton.
Ha lassan is, de egyre többet lehet mostmár kapni, egyre olcsóbban.

(#20) Depression


Depression
veterán

A kis csomagok persze maradnak az eredetiek.(30, 80 Mb) ha telefonon akarsz netezni, akkor nincs szükség 5 gigára, főleg ilyen áron!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) shtml válasza Keem1 (#18) üzenetére


shtml
őstag

Én megelégszem a te letöltési sebességed felével, cserében havonta 100+ GB-ot tölthetek.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#22) DarkByte válasza Depression (#20) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezt nem értem én sem. Ha pl. 100MB lenne 600 ft körül, az mobilos használatra több mint elegendő lenne, én már megrendeltem volna régen. Gondolom rá akarják kényszeríteni a népet a nagyobb csomagokra, avagy félnek hogy ekkor az emberek túlon túl átszoknának az emailezésre, MSNezésre az SMS és a hangbeszéd helyett. Ennek ellenére a differencia elég durva a kisebb és nagyobb csomagok ára között.

(#23) Keem1 válasza Depression (#20) üzenetére


Keem1
addikt

Jogos, érthetetlen...

shtml: Igazából nekem a rendszeres utazás miatt volt szükséges a mobilnet, két előfizetést már nem engedhettem volna meg, így lemondtam az ADSL-t és beruháztam a mobilnetbe. Először paranoiás reakciókkal folyton a forgalommérőt figyeltem, nehogy túllépjem a limitet - természetesen nem sikerült. És mivel eddig jól elvoltam vele, szerintem ezután is így lesz, de a limitnövelés mindig jól jön :C
Ha valami nagy cumó kellene, akkor azt a munkahelyemen rántom le

[ Szerkesztve ]

(#24) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem egy olyan tiszteletteljes kérdésem van, hogy a T méri-e valahogy az adatforgalmat (ill. kapok-e erről valahol tájékoztatást), vagy oldjam meg magam?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#25) Keem1 válasza bLaCkDoGoNe (#24) üzenetére


Keem1
addikt

A legjobb, ha te (is) méred (pl. NetMeter), de amúgy tájékoztat.
Vedd figyelembe, hogy a le- és feltöltés is beleszámít a forgalomba.
Amúgy Té 50 és 100%-nál dob egy-egy smst.

Ha megengeded, idézem az 50-es smst:

Tisztelt Elöfizetönk! Értesìtjük, hogy az Ön feldolgozott adatforgalma elérte a 2561 MB-ot 2008.06.18 23:32-kor. T-Mobile

[ Szerkesztve ]

(#26) attisx válasza Keem1 (#25) üzenetére


attisx
addikt

Érdekes, én dominós vagyok és nálam az sms-ben -hasonló körítés mellett- annyi szerepel, hogy elértem az 50-100%-ot (ill. utóbbi esetben, hogy mennyi a túlforgalmazás tarifája)

Egyébként a dominósok a 1777-en is meghallgathatják a még felhasználható adatmennyiséget... ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#27) Keem1 válasza attisx (#26) üzenetére


Keem1
addikt

Ezek szerint különbség van az előfizus web'n'walk előfizu és a dominós mobilnet között...
De talán azért, mert az előfizusok máshogy nem tudhatják meg a leforgalmazott mennyiséget pontosan :)

(max a köv. számlán, de akkor visszafogni magam már nem érdemes)

(#28) bLaCkDoGoNe válasza Keem1 (#25) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi a választ!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#29) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nagyon csak a "többet ugyan annyiért, igaz, nehezen kihasználható módon" dívik a szolgáltatóknál. én szívesebben látnék valódi árcsökkentést, tehát ugyanannyit kevesebbért típusú akciót... pontosabban nem akciót, hanem végleges dolgot. ne akarok 10-15-100GB-ot forgalmazni 5-6k-ért. én 80MB-ot szeretnék havonta 1000Ft-ért. drága ft/MB-ban. de nem az érdekel, csak a hányados első fele, mert igen ritkán használom ki a felét is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.