Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ripla


ripla
őstag

Deal, akkor továbbra sem fogok venni, tőlem aztán...

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

Viszont ilyen árak mellett feldughatják maguknak, most már én is lassan úgy vagyok, h pc helyett lesz majd konzol, és szeva.

(#3) 5150


5150
aktív tag

Tehát olcsóbban állitják elő és drágábban adják, merthogy "a kereslet"

#CoDWaW07 Ennyivel "nőtt a kereslet", hát nem érted? :D

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#4) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Továbbra is gáz, hogy egy 4Gb-os 1600-as DDR3-as Corsair-t:
2012-ben 4600 Ft-ért vettem
2014 végén ugyanilyet 8000 Ft-ért

Jelenleg meg ugyanaz a modul 12.000 Ft :U :U :W

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#5) FlashHU


FlashHU
csendes tag

Arról nincs valami hír, hogy a kínai eljárás ügyében van-e vmi fejlemény? (kartellgyanú, hogy a gyártók mesterségesen verték fel és tartják magasan az árakat)

(#6) Blazs120gl


Blazs120gl
aktív tag

A piac meg az Ő láthatatlan kis keze. :C

(#7) Shing


Shing
őstag

A DDR4-t mivel nehezebb előállítani, hogy 2x annyiba kerül mint a DDR3 RAM?

Egyébként az iszonyat mennyiségű mobil vásárlásról kellene leszoknia az embereknek. Dübörög a marketing ezerrel, de most már tényleg nem értem miért kell évente cserélgetni a kütyüket. Mit fogunk kezdeni ezzel a milliárdnyi hulladékkal? Nem lehet mindent újrahasznosítani.

"másrészt a technológiai fejlesztések miatt a chipek gyártása is olcsóbbá válik."
Ezt az okot valahogy nem értem.

(#8) 5150 válasza Shing (#7) üzenetére


5150
aktív tag

Majd megy ez is az óceánba mint a műanyag flakon szigetek

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#9) bazsi83vp válasza Shing (#7) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ő meg azt mondja, neked elég a 8 giga DDR3 és nem kötelező váltani. Pont egyformán van igazatok.

Egyébként ha párhuzamosan gyártanak termékeket, az újabb többnyire drágább. Legalábbis értelmes ember az új fejlesztés, majd a gyártósor költségeit az új terméken hozza be. Olyan persze előfordulhat, hogy egy régebbi termékből hiány lép fel és az még drágább lesz. (DDR1 sem túl olcsó /gb árat nézve, pedig régebbi)

(#10) ecaddsell válasza Shing (#7) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Kb. semmivel, fejlődött annyit a gyártástechnológia, hogy nem drágább.
Viszont mivel minden új lap most már DDR4 kénytelen vagy azt venni (vagy lap is használt piacról).
Ami meg különösen felfelé hajtja a RAM-ok árát, hogy nagy a kereslet a nagy sávszélességű RAM-okra.
Az egyre jobb IGP-k miatt gyak ma. kezd alap lenne az ilyen megoldásoknál a 3200-as RAM. Hiába az IGP csak 1 részét használja, a teljes a gépbe tett RAM ugyanazt kell tudja.

(#11) Fred23 válasza CoDWaW07 (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Éppen 6500Ft-ról emelkedett 7500-ra a 4GB-os DDR4 2133 modul (dual channel 13k vs 15k), sokalltam, szóval nem vettem. Vártam, hogy megint 6500 legyen, vagy kevesebb. Végül -már 2016-ban- mégis gépet fejlesztettem, de szívtam a fogam, és csak egy darab 4GB-os 2400-as modult vettem már 10k-ért, még mindig árcsökkenésben reménykedve. Nem jött be, és nem bírtam sokáig 4GB RAM-on lenni, szóval megvettem a pár hónapja 10k-s modulom párját, immár 14k-ért. :DDD :O

(#12) Joci10 válasza Shing (#7) üzenetére


Joci10
őstag

Sajnos nem csak a vásárlókon múlik, hogy új telefont vesznek-e vagy sem; hanem a gyártókon is, akik egy új telefonra kb. fél, max egy évig adnak biztonsági frissítéseket, aztán meg jön a 'küzdj meg vele Te, ha értesz hozzá - ha nem, akkor meg vegyél újat' gondolat.

Egyébként a DDR4 azért drágább, mint a DDR3, mert a DDR3-ra már nem nagyon van kereslet, de még itt-ott gyártják; ellenben a DDR4-re mindenhol és mindenkitől van folyamatos kereslet (telefonok, számítógépek, IoT eszközök, ...), és bár sok helyen gyártják, de ez még mindig nem elég.

(#13) bazsi83vp válasza ecaddsell (#10) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Na igaz, mehetne az alaplapra forrasztva a gyors, a vga számára dedikárt ram (mint a sideport memória régen, csak most 2 giga legalább) és valami kevésbé költséges a szokásos módon a slotokba.

(#14) Tikakukac


Tikakukac
titán

Megy az még fentebb reméljük. Előbb-utóbb csak meglesz az a szint amikor már tényleg csak röhögni járok boltba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Én még "jó" áron vettem 2db 2x8GB-os Geil kitet. Mostanában borzalom ami van. ~30k-ért vettem az első kitet. Most a duplája lenne... még jó, hogy annó betáraztam belőle, munkámhoz is kell. :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#16) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

RyZenre váltáshoz kellene valami frankó 2*8GB DDR4 ram. Még most meg kellene lépnem a ram vásárlást, mert később még drágábbak lesznek? :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) enginev3.0


enginev3.0
félisten

'nyátokat, én sem fogok venni ilyen árak mellett új gépet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) Tikakukac válasza CPT.Pirk (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha még ennél is drágábbak lesznek tutira tényleg kidől a szemem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) lacc984


lacc984
csendes tag

2016 április 13.

2X HyperX FURY 4GB, DDR3, 1600MHz : 10.980 Ft.

Ugyanabban a boltban ahonnan rendeltem, 2018.02.19-én ugyanez a termék 25.980(!!!)
Eltelt majdnem 2 év, és több mint dupla annyiba kerül?!?
Nem hiszem el, hogy nincs semmiféle gazdasági versenyhivatal, ami ne tudna hatással lenni ezekre a piaci tendenciákra! Lassan tényleg bicskanyitogató a szitu.
Már egy ideje szerettem volna lecserélni a 4-5 éves konfigomat, és mire végre összespórolok rá annyit, mi történik? Beüt a memória, meg a bányász láz... A leendőnek hitt vásárlásom előtt a videókártyámtól is megszabadultam, ebbe a gépbe már nem veszek használtat se, azóta igpun ülök.. Hiányzik a gaming.
Nyasgem Samsung, Hynx vagy mipöcsöm, Nvidia, AMD, nagykereskedők, kiskereskedők, faxverő bányászok..

Hírportálokat már nem látogatok egy ideje, úgy vagyok vele minek stresszeltessem magam teljesen feleslegesen.. De úgy látszik az egészségem megőrzése érdekében az informatikáról is le kell szoknom.

Felháborító mind a szituáció, mind a megoldásnélkülisége.

[ Szerkesztve ]

(#20) zdanee


zdanee
őstag

Nyáron vettem 8GB-t a laposba, ma ugyanebből a pénzből 4-re futná. Ne vicceljünk már, ezt nem lehet a bányászokra fogni!

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#21) Blazs120gl válasza lacc984 (#19) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"Nem hiszem el, hogy nincs semmiféle gazdasági versenyhivatal, ami ne tudna hatással lenni ezekre a piaci tendenciákra! "

Szavazol a pénztárcáddal és nem veszel. Annak azért van hatása a piaci tendenciákra, még ha nem is azonnali.

(#22) nihill


nihill
őstag

Mivel VGA híjján úgysem lehet már új gamer gépet összerakni, nem gond a drága ram.
win-win :W

(#23) maajsz válasza lacc984 (#19) üzenetére


maajsz
senior tag

Ironikus de ez van. Mindenki azt mondta 15-20 évvel ezelőtt világon nem lesz olyan ház amiben nem lesz PC. Most meg már lassan periféria termék, mivel az átlag ember el van telón netezni, ha esetleg kell gép legtöbb mezei user lapost vesz a családba, mert nem kell vezetékelni, könnyeben pakolászható stb, még ha nem is hurcolja szinte soha. Szvsz a teló/laptop/(tablet) piac felszívja a ramot, a desktopnak meg szalad az ára. Nekik ez így jó, most miért sietne még egy gyárral 2x annyit gyártani hogy eladja fele annyiért? Gyárt ennyit és akkor dupla az ára. A PC ma már úgyis csak a gamernek kell vagy aki azon melózik és nem éri meg neki laposba a konfig.

(#24) Blazs120gl válasza nihill (#22) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

A gamer monitor az új VGA kártya, az 50 ezer forintos mechanikus billentyűzet meg az új RAM. :W

(#25) Blazs120gl válasza maajsz (#23) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"A PC ma már úgyis csak a gamernek kell vagy aki azon melózik és nem éri meg neki laposba a konfig."

Vicces módon az erős laptopok árban már nem is olyan rossz ajánlatok egy asztali konfighoz képest. Majdnem olyan drágák a desktop upgrade opciók, mint egy másik laptopot venni.

(#26) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem értitek ... most elhintették, hogy "tovább drágul", így hirtelen az emberek beijednek, és vesznek ramot, ami fokozza a keresetet és tényleg drágul miatta...

..öngerjesztő folyamat ez, és nem is érdeke a gyártóknak megoldani, látszik, hogy jól elvannak jelenleg ;]

g@bo: nem olyan jó a kispolák fogyasztása azért országúton, városban "elmegy", de egy modernebb motoros jármű többet ér és kényelmesebb :) .. bár elismerem van hangulata kispolszival lemenni (volt olyanom, megtettem) :D

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#27) g@bo válasza lacc984 (#19) üzenetére


g@bo
nagyúr

a benzin a csúcsától (kb. 442) majd 100 ruppóval olcsóbb. nem kell a gép mellett kotlani, egy kispolákkal irány --orrvérzésig- a Balaton, aztán vesz mindenki ramot amikó olcsó. ;]

egyébként ki mennyi ram mennyiséget lát indokoltnak? 4 8 16 gb? :U

egyébként most lehet vinyót tárazni. lassan esedékes egy újabb áradás Thaiföldön..

(#28) Goose-T válasza g@bo (#27) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem van egy özönvíz előtti (szó szerint :DDD ) 2TB-os WD-m, és még mindig nem telt meg. Egyelőre nem kell újabb vinyó.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#29) maajsz válasza Blazs120gl (#25) üzenetére


maajsz
senior tag

Az erős laptopokkal azért vigyáznék. Egyenlőre jóval drágábban kapni meg azt a teljesítményt, de még ha sikerül is árban találni a minőséggel igen csak szoktak gondok akadni. Nem véletlenül nem nagyon adnak ajánlást bátran kifezetten gamer notikra a laptopos topikban. Én pl csak akkor venném meg ha nagyon muszáj lenne és cipelnem is kellene viszonylag sokat. Hűtésre rendszeresen megy a panasz illetve gar lejárta után nagyon nehezen mennek el, legtöbben félnek a lehasznált gpu-tól és joggal is teszik. Amíg ha összeraksz egy jó PC-t (oké az idei helyzet extrém), ott egy VGA/RAM uppal sok évig is kihúzhatod nem beszélve arról hogy még mindig sokkal jobban javítható ha bármi gáz van.

(#30) lacc984 válasza g@bo (#27) üzenetére


lacc984
csendes tag

Kétszer is fején találtad a szöget:D
Most vettem vinyót mert VGA és új gép híján alaposan megszaporodott a mozgókép állomány..
Az új gépre szánt pénzből meg inkább nyaralni megyünk :)

(#31) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Remélhetőleg rájuk rohad egyszer és olcsó lesz.

(#32) djculture válasza g@bo (#27) üzenetére


djculture
félisten

Pénteken vettem egy új toshiba dt01aca100-at, másik öt már televolt.. Memórián nem is gondolkozok ilyen árak mellett se vga-n. dx12 vulkan sm6.2 meg a többi szarság, ami miatt vegyek 150 ezerért vga-t. Szartam rá vettem egy új szériás konzolt.. Szerintem igy akarják kinyírni a pc gaming piacot.

[ Szerkesztve ]

(#33) aelod


aelod
veterán

Így kell mesterségesen felverni valaminek az árát. Ugyan ez volt a HDD árakkal is amikor volt egy "árvíz". Kamu gyanús volt és csak mentek felfelé a merevlemez árak.

(#32) djculture

Vagy pont így akarják életben tartani a konzol piacot. Nézőpont kérdése. Konzolokra érdekes jól tudják optimalizálni az adott gépet, pc-n meg akkora vas kell hozzá ami egy vagyon, hogy normál stabil fps-t kapj. VGA-t meg horror áron kapsz ha kapsz mert mindegyik a bányába ment....
Mai fejjel én sem költenék gémer pc-re. Ha játszani akarnék akkor inkább egy konzol és kész a gémer élmény.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#34) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Nemrég vettem egy ps3-at, ahhoz a játék is megfizethető már. A gép addig marad amíg lehet. Mikor már csak netezésre lesz jó, akkor elrakom a pincébe, és veszek egy lapost.

Rip and tear

(#35) g@bo válasza aelod (#33) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem szándékos ez, szimpla kaszálás. kíváncsi vagyok az alaplap piacot mi találja már meg, ja, az intel hülyesége, 8 th gen procik alá van 40k+ ért lap. hurrá.

mire lecseng a bányászat meg a rambalhé, az ember belefárad és tényleg vesz egy ps4 et olcsóé...

(#36) warrior93 válasza lacc984 (#19) üzenetére


warrior93
tag

Nincs, nem volt, nem is lesz.
Én régen belenyugodtam már..
.
Aktuális lenne egy rizsrakéta vagy egy i5-8xxx, de így, hogy többe kerül 16Gb mint CPU + Deszka kombó, esélytelen.
Inkább nyúzom a 8 GB DDR2 ramot, amit összesen vettem ötezer, minthogy 35k+ adjak ugyan azért DDR3/4-ben.

"A kapzsiság jó" - kőccsék gyóccerre!

Üdv. Woules

(#37) Blazs120gl válasza maajsz (#29) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"Az erős laptopokkal azért vigyáznék."

Én is, most egy ilyen a mentőcsónak. Ha ez nem lenne, komoly összegeket kéne a (számomra) semmire költeni. Nem optimális, de jól öregszik (sok mag, ma alsó középnek számító dVGA-val), az újabb játékok jobban tudják használni, mint a régiek. Használom másra is, amire kell a paci. Természetesen csak ilyen paraméterek mellett éri meg.

(#38) maajsz válasza g@bo (#35) üzenetére


maajsz
senior tag

az intelt nem nagyon hatotta meg a ryzen, rengetegen kék fetisiszták és mai napig hamarabb megvesznek egy 7500-öt mint egy 1600-ot. ha olyan nagy fenyegetés lett volna gyorsan kilökte volna a b/h-s deszkákat de inkább marad a lehúzás a zés lapokkal. ugyanígy vannak a gpu-kal, hiába mondja azt a töredék gamer hogy nem vesz, ha bányászék úgyis felszívják az egészet.
a következő konzolgenerációt így lehet bill+egér kombóval vágják hozzád ;]

(#37) Blazs120gl
én is elgondolkoztam egyébként, de 1050Ti felett nem mernék kiadni egy ilyen cuccra. a másik meg idén elszabadul a cpu a mag fronton, amíg a 4 mag már 10 éve "uralja" a piacot, most ez elszállni látszik és 6 de már a 8 magosok is kezdenek beömleni, ami késztetheti a fejlesztőket a a multi core sokkal erősebb kihasználtatására ami pl 1-2 éven belül a 7700k-kat is kispadra teheti. mivel laptop fronton meg ennél feljebb nem volt semmi így én ezt is jégre tettem.

[ Szerkesztve ]

(#39) bazsi83vp válasza aelod (#33) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Konzolokon fix hardver van, arra könnyebb optimalizálni. Ráadásul sztem a felépítése miatt a konzol ugyanakkora kapacitás mellett több műveletet tud elvégezni.

(#36) warrior93
"A kapzsiság jó" - kőccsék gyóccerre!
Na ja... Magyarországon is pl befejezhetnék a minimálbér kényszeres emelgetését, emiatt is drágul minden.. :U ..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#40) MineFox54


MineFox54
őstag

Jól van... Grat.

(#41) Patice


Patice
nagyúr

A szerveremben üzemelő 2x4GB DDR3 RAM-ot 2013/14 tájékán vettem amikor a legalacsonyabb volt az ára: 8500 Ft akcióban. :))

Hasonló árakat szeretnék. (Tudom, bilibe lóg a kezem.)

Viszont a HDD-k, most valamiért nagyon jó áron vannak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42) Goose-T válasza Patice (#41) üzenetére


Goose-T
veterán

Írták fentebb, hogy jön az újabb áradás Thaiföldön, ki kell gyorsan árusítani az összeset, nehogy elázzanak. :DDD

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43) Gdi


Gdi
senior tag

Jé! Pont ezt mondtam egy másik topicban.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#44) Patice válasza Goose-T (#42) üzenetére


Patice
nagyúr

Hja, végül is most van vége a télnek, elolvad a hó a hegyekben és elkezdenek áradni a folyók... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45) Hg3X


Hg3X
tag

Hát hogy én ennek mennyire örülök :U

Jeff who??

(#46) Skiz


Skiz
csendes tag

Hmm.. amúgy mi van a karte... akarom mondani természeti katasztrófa okozta károkkal,kezdenek már helyreállni a dolgok? :P :W
Tavaly akartam videokártyát venni,gondoltam hátha lemegy még kicsit a 1070-es ára(135 körül volt) :C
+8GB ddr3 is jó lett volna,ez sem lesz.Vagy lesznek normális árak,vagy marad ez a kb ~4-5 éves gép,ha valami tönkremegy benne,pl GPU használtan ~20k (gtx660).Lightroomra ez is tökéletes.Igazság szerint amíg ennyibe kerülnek a dolgok csak használtat fogok venni,több generációval régebbit.Vehetnék most is 1070-et meg ramot,komplett gépet....elvből nem fogok. Nem hiszem el de...........Játékra konzolt :O .

(#47) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Gamersrác ram modulokról
álmodik, nem tud kartellekről
s ha a boltban kezébe nyomják

a számlát, s az árat forintosítják,
kuncog a dollár, ennyiért
dolgoztál, nem épp semmiért.

Patice: jó drágán vetted, most is lehet olcsóbban kapni szerver ramot (kivétel ha új volt, akkor nem mondtam semmit)

(#48) MineFox54 válasza VinoRosso (#47) üzenetére


MineFox54
őstag

ECC-t igen...

(#49) ttt


ttt
senior tag

Remélem ez a puska is egyszer elsül visszafele :(((
Szégyen ez a gátlástalan magatartás/árazás :W

(#50) Male válasza ttt (#49) üzenetére


Male
nagyúr

Jah, megbüntetik őket, amit hogy profit csökkenés nélkül tudjanak kifizetni, árat emelnek :DDD

( Amúgy a nagy emelkedés végén még kell mindig egyet rúgni felfelé a keresleten az ilyen "hú, még drágább lesz" gyártók által megrendelt pletykákkal, akarom mondani "független előrejelzésekkel", hogy kihozzák a maximumot a dologból, mielőtt esni kezdene. )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.