Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) liksoft


liksoft
nagyúr

Aha. Olcsó húsról már hallottam. Az nem minden esetben nyerő. Mivel SSD esetében már titkosítás, tömörítés és minden praktika bent van a vezérlőkben (kénytelenek az írási terhelés miatt), a tartalék területek növelése lehet a megoldás. Így viszont az ár is emelkedik (igaz kis mértékben), de a megbízhatóság nem annyira. Hát......... Én inkább kivárom a HDD-ket.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2) ViZion


ViZion
félisten

Játékok alá tökéletes. Ha elszáll, elszáll. :N
Családi fotókat, meg a munkáimat amúgy is 2 HDD-n tartom, erre nem bíznám, de sztem nem is arra találták ki... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vicces lenne ha tavaszra olcsóbb lenne egy SSD mint egy HDD. Gondolom minnel nagyobb kapacitású egy SSD annál ritkában íródik át egy cella tehát én ebben látnám a megoldást.
Példul kiráz a hideg ha a HHD-ék 4 GB-os SSD – ire gondolok (azt hogy ossza be a vezérló :DDD )

#2 szerencsére nem száll el csak nem írhatod át ;]

Samsung Wave GT-8500

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) lujó55 válasza ViZion (#2) üzenetére


lujó55
őstag

én is így gondolkodok :K

(#5) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Jöhetnek az MLC-nek behazudott kína-hamisítvány TLC SSD-k.
Nem jó az irány. Nem csökkenteni kéne a minőséget.

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A gyártástechnika csökkenésével igy is csökkennek az ssd-k élettartama irás szempontjábol a minőségi termékeknék is
Akkor meg majd mit várhat az ember egy "olcsositott" ssd-től?

(#7) atus72 válasza Silentfrog (#6) üzenetére


atus72
senior tag

Azt látom, hogy itt is a "szemét" gagyi felé kezdünk tolódni...
Egyébként azt tudja valaki hogy SSD-nél ha törtétenetesen eléred a maximális írási cikllust és a szerencsétlen már nem tud hova írní de mindez garancia időn belül történik akkor kicserélik?

(#8) Silentfrog válasza atus72 (#7) üzenetére


Silentfrog
veterán

Állitolag kicserélik,de még én senkit sem hallottam akinek csak olvasható lett volna az ssd-je.

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az SSD egyik hátránya pont az volt, hogy nem tartották megbízhatónak az emberek, kár lenne még ezen továbbrontani.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Dr. Romano válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ezen minden gyártási technológia csökkentésnél amúgy is rontanak.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) pusszycat válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szvsz. a gyártóknak sem lehet érdeke, hogy folyton cseréljék a garanciás darabokat, mert még ráfizetnek a végén… :U

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) lvb válasza Silentfrog (#8) üzenetére


lvb
aktív tag

Amikor én olvasgattam a garanciális feltételeket, akkor ez nem tartozott több gyártónál sem a garanciális problémák közé - ez volt az egyik fő oka, hogy nem vettem még SSD-t. (A drágább SLC-kre vonatkozott akkoriban csak a garancia, de ott 120GB horror áron ment)

(#13) .mf


.mf
veterán

Egyre gyakrabban hallom úgy, hogy a nagy "gyártók" közül az OZC hibaaránya (mármint garanciáztatásra visszaküldött egységek aránya) a legkevésbé fényes, én a helyükben evvel nem rontanám tovább...

... de ha ingyé' adnának vele olyan szoftvert, amivel a lemezt cache-elésre lehet használni (á la Intel Rapid Storage, felturbózott Windows Readyboost), úgy még látok benne fantáziát, akkor nem íródna gyakran, s nem lenne belőle tragédia, ha elszállna.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én kereskedőtől vettem,tehát boltban.
Ott adtak hozzá gari levelet,3 évet.
Végigolvastam a kereskedő által leirt feltételeket ott nem szerepel semmi ami az elhasználodásra vonatkozik.
Igy /gondolom/ ez nem az én bajom ha a gyártóval hogy egyezkedik a kereskedő.
Elromlik,visszaviszem,hisz a "mi zárja ki a garancia érvényesitést" részében nekem nem szerepel semmi erről.
Az ,hogy a kisker-nagyker-forgalmazó -gyártó közt milyen feltételek szerepelnek az ne rám tartozzanak már...

[ Szerkesztve ]

(#15) Abu85 válasza ViZion (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem lesz baj az adatokkal, ha elszáll az SSD. Szimplán nem írhatsz többet rá, de az adatokat továbbra is lehet olvasni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Abu85 válasza Silentfrog (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Technikailag az, hogy az SSD-d csak olvashatóvá válik nem tartozik a garis problémák közé, mert továbbra is tárolja az adatot, amit leolvashatsz róla. De nem látom, hogy ez olyan hamar bekövetkezne. Valszeg 3 év alatt romlik majd a sebesség, de több év kell ahhoz, mire teljesen írhatatlan lesz az egység. Na meg az operációs rendszernek is van ebben szerepe. A mostani rendszerek nem igazán SSD kímélők.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Tigerclaw válasza Dr. Romano (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem már horror volt olvasni legutóbb is, amikor átálltak 30 vagy 24 nm-es csíkszélességre, hogy milyen brutális hibajavító algoritmust és chipet kell alkalmazniuk, mert maga a flash chipek önmagukban iszonyatosan sokat hibáznának a méret csökkentése és a gyorsaság növelése miatt. A vezérlőkben nem a sebesség kezelése a lényeg, hanem a hibajavítás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Male válasza .mf (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Az Inteles mintha az írást is cache-elné, ezért is javasolnak hozzá SLC-t... szóval az hamar kinyírná.

...bár elég jól bírják a terhelést azért. Pl Crucial M4-ben lévő flashekre elvileg 3000 írást adnak meg, ehhez képest amikor utoljára néztem, hogy hogyan áll az írási teszt, már 13.000-nél is többször volt végigírva.

#15: Azért ehhez hozzátenném, hogy ez csak akkor igaz, ha elhasználódik a flash, és nem más okból száll el az SSD... mondjuk egy jókis vezérlő hiba.

[ Szerkesztve ]

(#19) liksoft válasza pusszycat (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudod mit ír a legtöbbször? A belső blokkadminisztrációját. Ha az elszáll (és nem csak olvashatóra!!!!!!) akkor az egész drive hulladékká válik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20) lvb válasza Silentfrog (#14) üzenetére


lvb
aktív tag

Itt ugyanúgy lepattintanak azzal, hogy nem a feladatnak megfelelő eszközt vásároltál. Azért adja meg a gyártó, hogy mennyi adatot tudsz összesen felírni az SSD-re, hogy az igényeidnek megfelelőt választhass (mint ahogy pl a mikro gariztatásnál is lepattintanak, ha egy sima 10k-s mikrót kifőzdében használsz és az 4 hónap alatt elhasználódik.)

(#21) Abu85 válasza Male (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen-igen. Túl általános volt a megfogalmazás. Valóban a vezérlőhibával nagy para lesz. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Tigerclaw válasza Abu85 (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha azon a vonalon indulunk el, hogy a vásárlónak nem kell informatikusnak vagy mérnöknek lenni, és szakszerűen használta, akkor garanciaidőn belül cserélniük kellene a tárolót, hiszen nem úgy működik ahogy kellene, hacsak nincs leírva az valahol hogy ezt a tárolót írni csak fél évig lehet, onnantól meg csak olvasni. Vagy akkor árulhatnák úgy is, mint eldobható tárolót 500 forintért, amit csak le kell tépni egy rollniról. Másik lehetőség az lenne, hogy kereskedelemben nem forgalmazzák, csak oem gyártóknak beépítésre.

Én egyébként ezért csodálkozok, hogy pl. a macbook air-nél vagy az ultrabookoknál hogy merték bevállalni azt, hogy a gépben a sokkal megbízhatatlanabb SSD lehet csak a háttértár.

Félreértés ne legyen, én is használok SSD-t, ráadásul egy régi fajtát, amin nincs TRIM és hasonló funkciók, de azért ha vennék egy újat és garanciaidőn belül elveszne róla az adat vagy elromlana, elvárnám, hogy cseréljék.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) pusszycat válasza liksoft (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben az esetben legalább bátran visszaviheted garanciális cserére. Még jobban is jársz mintha csak olvasható maradna. :K :K

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) Male válasza Abu85 (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, bár ahogy olvasom most, hogyan áll az m4 teszt... háááát, 13.000-nél valamivel több írás után látszólag jó volt... kikötötte, és pár nap múlva vissza, de semmi adat nem maradt meg...

"m4
768.5687 TiB
2749 hours
Avg speed 88.43 MiB/s.
AD gone from 171 to 169.
P/E 13330.
Value 01 (raw read error rate) has changed from 43 to 46.
MD5 OK.
Reallocated sectors : 00

The M4 passed MWI-1 at 170.8 TiB.

There were no problems before I turned my rig off the 28th oct. It just didn't like 9 days without power.

The M4 is dead. Just like the Samsung 470 it couldn't last without power for some time, in this case 9 days. I've tried to power on and off, and i several pc but no luck."
...szóval ha kifekszik, ajánlott lemásolni mindent, minél előbb, hiába írnak elvileg egy évet. Persze ez az SSD a tervezett élettartam négyszeresét futotta előtte.

(#25) TESCO-Zsömle válasza Silentfrog (#14) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A boltokról annyit, hogy fater vett egy 750-es vinyót, amit 3 napon belül már nem látott a BIOS és csak klattyogot. Boltos megnézte HDSentinel-be, hogy a vinyó kondíciója 20%, és ebből leszűrte a következtetést: "Biztos nekicsaptuk valaminek!"

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

En ha SSD gyártó lennék (nem vagyok az) nem évben adnám meg a garanciát hanem a felirt GB-ok függvényében ami szerintem valahol logikus is vagy nem? :U :K

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) pusszycat válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen márka volt a 3 napos ? Hogy kerüljem. ;] Nekem is klattyogot egy Maxtor 1.5 év után de azonnal cserélték. Akit lehet átráznak akit nem azt megpróbálják… :DDD

Samsung Wave GT-8500

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) TESCO-Zsömle válasza pusszycat (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

750GB Samsung 5400rpm 8MB SATA 2,5"

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) lvb válasza pusszycat (#26) üzenetére


lvb
aktív tag

A gyártók így is adják meg. Ha nem romlik el, akkor ki kell bírnia X TB írást és slussz.

(#30) pusszycat válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolhattam volna bár a 3 nap még náluk is rekord… :D

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) pusszycat válasza lvb (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem romlik el akkor ki kell bírnia végtelen TB felírást is. :K

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) ViZion válasza Abu85 (#15) üzenetére


ViZion
félisten

OK, de read-only módban melyik játékok futnak??? :D

Amúgy meg sok helyen lenne ilyenre igény, legyen hát. CSAK! Egy apró, ám roppant fontos dolog: tájékoztassák a vevőt, jelöljék egyértelműen, hogy SLC-MLC- akármi. Ne típusjelek 30 számjegyéből a 8. és a 17. összegének a reciproka adja meg a típust... magyarán azt kapjuk, amit kérünk.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) atus72 válasza liksoft (#19) üzenetére


atus72
senior tag

"Tudod mit ír a legtöbbször? A belső blokkadminisztrációját. Ha az elszáll (és nem csak olvashatóra!!!!!!) akkor az egész drive hulladékká válik."
Nem tudom az SSD pontos belső felépítésést de nagyon csodálkoznék ha a blokkadminisztráció ugyanolyan flash tárolóban törénne mint maga az adat.
Ha valaki mélyrehatóbban ismeri ezt a technológiát akkor írja már meg hogy így van-e.

(#34) liksoft válasza atus72 (#33) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugyanúgy FLASH, de redundáns. Van, hogy akár 8 példányban is. Mégis tud "csuklani". RAID5 is jön adatmentésre. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35) lexandro


lexandro
tag

Ha kevesebb lesz ar mint a fele, akkor majd mirrorba kotom :D:D:D

Robi

(#36) atesss válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


atesss
addikt

Csak nem az M8 szériából ? [link]
Én is azt vettem egy 10 napja, de még épp csak kipróbáltam, nem volt időm újrarakni a rendszert még az új vinyóra.

(#37) TESCO-Zsömle válasza atesss (#36) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom. Mint mondtam, Fater vette... A cserevinyóra nem volt eddig panasz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Sz'al nem megy az SSD biznisz a (készre)gyártók szerint, hhmm.
Azok a fránya, elkényeztetett fogyasztók nem akarják, még 3-5 év után sem kifizetni az extraprofitot, gyalázat!
Most majd jól kibabrálunk velük: kapnak olcsóbban, de sokkal rosszabbat - hiába, fejlődik (visszafelé) az iparág rendesen, ezt vétek volna nem kihasználni.
...és ettől majd beindul az SSD biznisz, az OCZ szerint, hhmm...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#39) lvb válasza Kotomicuki (#38) üzenetére


lvb
aktív tag

Mennyire rühellem ezt az ócska kommunista extraprofitozás dumát... Ha szerinted drága, akkor írd azt. Ha tudsz olcsóbb alternatívát, akkor azt. Ha meg nincs rá szükséged, akkor meg mit érdekel az ára? Mostanában lépten - nyomon mindenki extraprofitozik, ami nem jelent mást, mint hogy irígy vagyok, hogy sokat keresel. (Legalábbis szvsz. ezt hiszi, aki extraprofitozik.)

[ Szerkesztve ]

(#40) Srodney válasza pusszycat (#3) üzenetére


Srodney
senior tag

lehet most jött el az ideje,ez az a pont amikor váltás jön,de az oké hogy olcsobb,viszont a minőségbeli romlás engem elriaszt...

(#41) pusszycat válasza Srodney (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Engem nem riaszt el, ha van 3 év full gari rá utána amúgy is nagyobbra cserélném. :B

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#42) #95590400 válasza Abu85 (#16) üzenetére


#95590400
törölt tag

ehhez képest szó nélkül szokták cserélni. de sebaj.

(#43) Abu85 válasza #95590400 (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy bárki belefut ebbe a gari időn belül. Csak logikusan gondold át. Egy átlag SSD-re 3-év gart adnak. Számoljunk az 34/50 nm-es MLC NAND flash lapkák celláival, melyek 8000-10000 írást viselnek el. Legrosszabb esetben naponta 8 teljes formázást kell csinálnod, hogy a 3 éves gari időn belül elhasználd majdnem az összes cellát. Nem hiszem, hogy ekkora terhelésnek bárki kiteszi az SSD-jét, de lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Petike1007 válasza ViZion (#2) üzenetére


Petike1007
tag

+1

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#45) #95590400 válasza Abu85 (#43) üzenetére


#95590400
törölt tag

h mit hiszel, az irreleváncs. javaslom, templomban próbálkozz vele, a helye inkább ott van.
ismerősi körben a' ánusz vagy 3 netbookban cserélt ki csak olvasható ssd-t. volt, amiben többször is.
meg tudok párról (főleg neten), ami dettó eldobta magát, csak olvasható volt. eddig szó nélkül cserélték őket, még csak el sem hangzott a cellafáradás. pláne, h a legtöbb olcsó ssd-ben nem is lehet normálisan nyomon követni az újraírások számát. szóval nem, az h csak olvasható az ssd, nem jelenti automatikusan a garvesztést.
mert az egy dolog, h elvileg mikor fárad el. én spec 1,5 év alatt a 64 gigásat 1500x írtam újra. (hddsentinelben lévő írás adatok). elvileg kibír így 5 évet. elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#46) Abu85 válasza #95590400 (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha egy SSD elfárad a gariidő lejárta előtt, akkor az egyértelműen technikai hibára vezethető vissza. Valószínű, hogy szériahiba.
Persze az elmélet különbözik a gyakorlattól. Sajnos a NAND flash viszonylag gyorsan fárad, így nem a legjobb fő tárolásra. Ezért is gáz a technológia, de jelenleg nincs jobb, hiszen a PRAM nem áll készen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) tdd587 válasza Abu85 (#46) üzenetére


tdd587
őstag

PRAM mikor lesz? Gondolom két évvel ezelőtt ígérték éppen mára...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#48) echterion


echterion
nagyúr

Ingoványos területre tévedt az ocz. Ezzel nagyot lehet kaszálni, de a hátrányai csak hosszabb távon jönnek elő. Pár év alatt nagy presztízsveszteséget szenvedhet ez a cég, ha nagyon gyorsan hullanak el az ilyen alapú ssd-k.
Nekünk, fogyasztóknak, nem biztos, hogy ez jó lesz.

**********

(#49) Balage76


Balage76
senior tag

És akkor majd lesz SSD 1 év meg 3 év gyári garival? :) Meg rágod a körmöd a 14. hónapnál, hogy vajon meddig bírja még...

(#50) echterion válasza Balage76 (#49) üzenetére


echterion
nagyúr

Fogyasztói társadalomban élünk, itt sajnos csak a profit számít, a fogyasztó érdeke sokadlagos dolog.

**********

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.