Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pukkancs


Pukkancs
tag

Mert olyan remekül állunk gazdaságilag és pénzügyileg, hogy nyugodtan belefér nekünk egy háború...
Persze ki kell állni a líbiai és hasonló forradalmak mellett minden valamirevaló politikusunknak, de pont ők tudják a legjobban, hogy az országunk mostani helyzetében messzi országokba küldeni a katonáinkat nem volna bölcs döntés.

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Még akár meg is léphettük volna.
De szerintem tökmind1. Hiába vagyunk soros elnökök, attól még csak az n+1. kisállam a mienk. Főleg katonailag.
Amúgy nemtom hány Grippenünk van, de szerintem 3-nál többet már csak azért se küldhettünk volna mert akkor nem marad itthon semmi :D Ja, most nézem 12+2 darabot rendeltünk...

Plusz gondolom azért egy ilyen helyzetben tapasztalat is kell. Mivel nyílt háború még nincs, nem csak arról van szó, hogy odamegyünk és lövöldözünk egy jót. A magyar pilótáknak meg mindene van csak nem tapasztalata, főleg nem éles helyzetben.
Szóval szerintem jobb az ilyen kényes helyzeteket profibbakra bízni. Meg hát a kockázat is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#3) tkazmer válasza Pukkancs (#1) üzenetére


tkazmer
addikt

mert a tizenx %-os költségvetési hiánnyal megáldott britek tényleg sokkal jobban állnak:)
épp azt mondom, hogy mivel úgyse lenne szó komoly háborúsdiról hiszen kadhafi valószínűleg előbb megadná magát, ezért gyakorlatilag (a nagy presztízs mellett) kiváló kiképzési lehetőség lenne a pilótáinknak, NATO-s háborús know-how-t lehetne tanulni élesben, stb.
ilyen alkalom nem adódik minden évben...

(#2) Dany007
ha a katonai haderejét akarná reprezentálni mondjuk nagy britannia, akkor nem biztos, hogy csak 6db repülőt küldene...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

légifölény biztosítására mehetnek, nem szükségszerű harcba bocsátkozni. a délszláv háborúban már bevált ez a NATO módszer.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) keIdor


keIdor
titán

Mi is csak kb. dísznek vagyunk a NATO-ban.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Gyors kérdés: magadnál vagy? :U

Az, nagyon belefér a büdzsébe most egy kis háborúskodás. :DDD Az arab térségben meg egyáltalán nem olyan egyértelmű, hogy mit is kellene lépni. Most megértem a nyugatot, hogy habozott. Remélem azért időben jön a segítség és tényleg segít is. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) proci985 válasza tkazmer (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

én nem vagyok benne biztos, hogy nem lesz ebből még öngyilkos kapálózás a rezsim részéről.

valamennyi tartalék van, hadianyag van, szerintem a légtérzár kialakítása nem teljesen kockázat nélküli.

cikkhez: hm, szerintem nem igazán lenne mivel háborúznia Magyarországnak, ez erről is szól.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) Dany007 válasza tkazmer (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, de ha a Britek elvesztenek 1-2 gépet a 332-ből, az nem akkora érvágás, mintha mondjuk mi elvesztünk 2-t a 12-14-ből :D
Amúgy tapasztalatszerzésnek tényleg jó lett volna!

@proci985:

Ahogy olvasom a híreket egyből fegyverszünetet hirdettek. Ergo, azért fosik a szája.
De ahogy szintén olvasom nemigazán tartja be.
Csak tudnám mire számít? A fél világ vs. Líbia... Líbia, aminek (fél) a hadseregét majdnem teljesen visszaverte egy nagyobb lázadó csoport... Mégis mit várnak? Leverik a lázadókat mielőtt a UN beavatkozna? Ugyanmár...

Mindig is csodálkozom, hogy az ilyen millás diktátorok miért ragaszkodnak ennyire a hatalomhoz? Mért nem tud csendben lelépni, mint Ben Ali tette? Pénz ennek is annyi van (volt) mint a szemét... Felül a kis magángépére, elrepül Svájcba és átadja a hatalmat. Azt kész. Amennyi pénze meg volt - amit ugye befagyasztottak - fél városnyi cselédet tarthatna maga mellett...

[ Szerkesztve ]

(#9) tkazmer válasza Vladi (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

gyors válasz: teljesen:)

az, hogy most azt mondjuk, háborúzunk, nem jelenti azt, hogy tényleg háborúra is kerül a sor! való igaz, hogy nem tudom (meg gondolom te sem), egészen pontosan mennyibe kerülne elrepíteni 3 gripent szicíliába, venni rájuk 2-2 rakétát aztán kószálni velük líbia környékén, de abban majdnem biztos vagyok, hogy nem kerülne sokkal többe, mint több száz fővel erősíteni az afgán missziót. sőt, mivel itt max. pár hétről lehet szó, meggyőződésem, hogy kevesebbe is kerülne, és mint írtam, visszahozná az árát.

(#8) Dany007
nem hiszem, hogy ha tényleg aggresszióra kerül sor, akkor az olyan módon történne, hogy a britek bármit is elveszítenének:) olyan egyértelmű a nyugati fölény, hogy szerintem ilyesmit nem hagynának megtörténni.

(#7) proci985
de lenne, írtam, a gripenekhez elvileg éppen azért vettünk légiutántöltési lehetőséget, hogy mehessenek NATO missziókba. na hát most itt az idő, menjenek!

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) Dany007 válasza tkazmer (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig az benne van mindig és sajnos nem csak azon múlik, hogy hagyják-e vagy nem.
Amikor a 90-es évek végén itt "alattunk" is beavatkozott a Nato, akkor is vesztettek gépet, pedig szerintem nem szerettek volna. Sőt, vesztettek egy F-117-est is, na azt meg végképp nem szerették volna.
Szóval ez benne van a pakliban.

Amúgy most, hogy Vladi írja, tényleg nem olyan rossz az, hogy haboztak a vezetők. Nyilván már az egész világ tart egy kicsit az arab elmebeteg terroristáktól. Így nyilván kivárták, hogy az arabok is áment mondjanak az egészre. Persze innentől kezdve meg mind1, hogy benne vagyunk-e kézzelfogható eszközökkel.

(#11) Mr.Csizmás válasza Dany007 (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az F-117-est saját hibájukból vesztették el,
- 3-4 éjszaka egymás után ugyanazon az útvonalon repültek
- felhőalap alatt, amin a fekete gép sziluettjét remekül kirajzolta az elsötétítés nélküli város fényei
- közvetlen irányzással könnyű volt így már lelőni....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) Иван


Иван
őstag

"Ami szerintem nem oké, hogy mi, mint az EU soros elnöke, akik 1956-ban a nyugat nemsegítése miatt szívtunk egy hatalmasat, miért nem tudjuk azt mondani, hogy igen, tudjuk mi van ott, küldünk oda pár dolgozót (katonát) hogy rendet tegyen?"

Jaj, ettől mindig felmegy bennem a pumpa. "Mert a kötsög nyugat nem segített '56ban!". Nem. Miért segített volna? Ha minket segítenek, az kb. egyet jelentett volna azzal, hogy hadüzenetet küldenek Moszkvába. Megérte volna? Naná... Ne feledd mikor járunk talán a hidegháború legfeszültebb évtizedében (50-60), és még egyáltalán nem egyértelmű, hogy a ruszkik vagy jenkik a janibbak-e. Senki nem merte megütni a másikat. Hál istennek... Tuti megért volna hazánk egy atomháborút.

Mellesleg a Honvédség, már a neve is mutatja, azért van, hogy védje a hont. Én Afganisztánba se küldenék katonákat.

"10. A' katonaság esküdjék meg az alkotmányra, magyar katonáinkat ne vigyék külföldre, a' külföldieket vigyék el tőlünk." Még ma is ciki felolvasni...

Nem tudom miről beszélsz, hacsak nem ironikusan érted.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#13) Syl


Syl
nagyúr

Na igen. Jó dolog az olajháború. Iránnak nem mertek nekimenni, kerestek valami kisebb falatot. Persze szokás szerint előtte "előkészítik a terepet", hogy "jogos legyen a bevonulás". Láttuk már ezt a forgatókönyvet többször is...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) cucka válasza tkazmer (#9) üzenetére


cucka
addikt

való igaz, hogy nem tudom (meg gondolom te sem), egészen pontosan mennyibe kerülne elrepíteni 3 gripent szicíliába, venni rájuk 2-2 rakétát aztán kószálni velük líbia környékén, de abban majdnem biztos vagyok, hogy nem kerülne sokkal többe, mint több száz fővel erősíteni az afgán missziót.
És mit csinálnának azok a gépek Líbia felett, sétarepülőznének? Vagy ezt hogy gondoltad, küldjünk el néhány, egyenként 50 millió dollárt érő gépet, hogy nézzenek körül a magasból? :D

de lenne, írtam, a gripenekhez elvileg éppen azért vettünk légiutántöltési lehetőséget, hogy mehessenek NATO missziókba. na hát most itt az idő, menjenek!
Neked nem tűnt fel, hogy Líbiában nincs NATO misszió? Ennyi erővel küldhetnénk Irakba is gépeket, meg Afrika tetszőleges, polgárháborús országába, vagy bárhova, bármilyen országba, ahol lőnek, valamilyen furcsa okból kifolyólag mégsem tesszük.

[ Szerkesztve ]

(#15) Dany007 válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


Dany007
veterán

és mindez mit változtat a lényegen? :)
Semmit, csak egy tényt közöltem, hogy lelőtték... Mind1 miért, a lényeg, hogy nem csak simán lezuhant.

(#16) tkazmer válasza Иван (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

Jaj, ettől mindig felmegy bennem a pumpa. "Mert a kötsög nyugat nem segített '56ban!". Nem. Miért segített volna? Ha minket segítenek, az kb. egyet jelentett volna azzal, hogy hadüzenetet küldenek Moszkvába. Megérte volna?
ebbe most ne menjünk bele, nekem is van egy véleményem a dologról, mivel nem 1 mondatban leírható ezért egy általános és gyakori vélekedést írtam bele a bejegyzésbe '56-ról. igen, lehetett volna atomháború is, bár egy ilyen kis országért európa közepén (ahol a sugárfertőzés miatt mindenki szívott volna) ez elég valószínűtlen, ugyanakkor első körben a szovjetek sem tudták hogy most akkor a nyugatiak mit lépnek. bonyolultabb kérdés ez annál, hogy itt most beszélgessünk róla, legalábbis nekem perpill nincs kedvem, bocsi:)

a hsz-ed második felében igazából moralizálást látok csak, meg 150 éves idézeteket amik akkor valóban megállták a helyüket de azóta szerencsére már változtak az idők, és nem, nem irónikusan értem amit írtam. remélem, most már tudod miről beszélek:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#17) Raucher válasza Иван (#12) üzenetére


Raucher
tag

A Radio Free Europe (Szabad Európa Rádió) a magyar események végéig cenzúra nélkül működött. A magyar események után, vezették be a hírek és kommentárok cenzúrázását. (CIA)
A napokban valamelyik német csatornán volt dokumentum műsor a Szabad Európa Rádióról. Pont akkor kapcsoltam oda, amikor a magyar eseményeket, illetve a rádió megfontolatlanságát taglalták.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#18) tkazmer válasza cucka (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

És mit csinálnának azok a gépek Líbia felett, sétarepülőznének?
miért, szerinted mit csinálnának?:) kadhafi már attól besz@rt, hogy néhány angol meg francia közlemény megjelent...

Neked nem tűnt fel, hogy Líbiában nincs NATO misszió?
gondolod, hogy az USA majd hagyja, hogy GBR, FRA meg BEL eljátsza a nagyfiút és megszerezze a líbiai olajlelőhelyeket? ha meg az usa jön akkor meg NATO misszió lesz belőle, ők azt szeretik...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#19) cucka válasza tkazmer (#18) üzenetére


cucka
addikt

miért, szerinted mit csinálnának?
Hát nem tudom, szerintem ha holnap fel kéne szállni, akkor azt se tudnák, hogy mire kell lőni.

kadhafi már attól besz@rt, hogy néhány angol meg francia közlemény megjelent...
A francia vagy brit hadseregtől elhiszem, hogy beszart, az szerintem kevésbé hatná meg, ha Magyarország hadat üzenne nekik.
Egyébként mi értelme van ennek így? A gondolatmenetedet követve saját szakállra bármely, polgárháború sújtotta országnak hadat üzenhetnénk.

gondolod, hogy az USA majd hagyja, hogy GBR, FRA meg BEL eljátsza a nagyfiút és megszerezze a líbiai olajlelőhelyeket?
Az USA egyelőre kivár, a líbiai olajlelőhelyek pedig messze nem olyan jelentősek, mint mondjuk az irakiak.

ha meg az usa jön akkor meg NATO misszió lesz belőle, ők azt szeretik...
Ahogy például az iraki háborúban, ugye? :D

(#20) Vladi válasza tkazmer (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szó ami szó, kell vér a pucában ahhoz, hogy ilyen módon most befektessen valaki a forrongó arab térségbe. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Mint az EU soros elnöke, valóban nem ártana kissé nyomatékosabban fellépni, de nem feltétlenül katonai nyomással, mint inkább kemény diplomáciával.

(#22) D1Rect


D1Rect
félisten

Diplomáciailag tényleg jót tenne egy keményebb fellépés a NATO mellett.
A pilotáknak is jó lenne.

De ahogy nem szeretném, ha idegen katonák jönnének ide rendet tenni, úgy nem szeretném, ha idegenbe mennénk rendet tenni.

Mondjuk nem követem különösebben az eseményeket, de mi is a baj Kadafival?
(azon kívül, hogy diktátorkodik vagy 40 éve?)

(#23) tkazmer válasza cucka (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

nah hát leginkább ezért nem féltem én azokat az 50millió dolláros gépeket [link]
olyan háború itt biztosan nem lesz, mint irakban.

zerintem ha holnap fel kéne szállni, akkor azt se tudnák, hogy mire kell lőni.
éppen ezért kéne őket oda elküldeni, hogy legalább lássák hogy is megy ez a dolog

az szerintem kevésbé hatná meg, ha Magyarország hadat üzenne nekik.
magyarország "hadüzenetének" nem az lenne a lényege, hogy magyarország nagy vagy kicsi hanem hogy az EU "hadat üzen"

Ahogy például az iraki háborúban, ugye?
vagy éppen afganisztánban, persze :D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#24) Crystalheart válasza tkazmer (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ráadásul hogy mi ritkán veszünk részt háborúban, még nem jelent gyakorlatlanságot, a kommandós versenyeken is rendre győz a magyar csapat, és van egy csomó jó pilótánk is. :) Más kérdés,hogy van tízezer semmittevő is a hadseregben.

(#25) akom


akom
senior tag

Atomot nekik !

(#26) D1Rect válasza akom (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezaz, az '56-os forradalmat is így kellett volna kezelni!

(#27) gabor85 válasza akom (#25) üzenetére


gabor85
őstag

Ja, azt! HüJe szidók! Ja, nem..

(#28) akom


akom
senior tag

Amúgy tkazmer nak van valami igaza.
Kérhetnénk a katonai beavatkozásért cserébe pld egy olajmezőt.

(#29) feka007


feka007
nagyúr

Hát ma elmaradt a buli, pedig beígérték.. Remélem hamarosan pótolják, hadd szóljon! :D

(#30) TheShow válasza tkazmer (#18) üzenetére

Ahogy már említették, a légtérzárat az ENSZ Biztonsági Tanácsa fogadta el, nem pedig NATO döntés volt. Márcsak ezért sem repkedhetnénk a NATO keretein belül. Franciaország egyébként határozottan ellenzi, hogy a NATO beavatkozzon.
Ettől függetlenül az USA még részt vehet az akcióban, ahogy pontosan emiatt a németek is kimaradhatnak belőle. Az, hogy az USA jön, az nem jelent automatikus NATO beavatkozást, ahhoz kicsit szélesebb körű megegyezés szükségeltetik.
Az olajlelőhelyek elorozásáról meg annyit, hogy Líbiában a következő nagy olajtársaságok folytatnak jelenleg is kitermelést: BP (angol-amerikai), Shell (holland-angol), Total (francia), Repsol (spanyol), OMV (osztrák), és ez nem teljes lista. Nem kell megszerezni semmit. Egyébként egy légtérzárral, szárazföldi beavatkozás nélkül nem is tudom igazán elképzelni, hogy szerzik meg az olajlelőhelyeket. :)

(#31) Raucher válasza TheShow (#30) üzenetére


Raucher
tag

Franciaország egyébként határozottan ellenzi, hogy a NATO beavatkozzon.

Ehhez képest igen aktívan tevékenykedik Franciaország ez ügyben. Ma nagyjából, m. idő szerint 17.45-kor megsemmisítették az első líbiai katonai járművet.
20 harci repülőgéppel támogatják a felkelőket. A Charles de Gaulle repülőgép-hordozó is úton van már a célterület felé.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#32) tkazmer válasza Raucher (#31) üzenetére


tkazmer
addikt

a franciák tényleg dolgoznak, de azt szeretnék, hogy ők meg még 1-2 másik ország háborúzzon csak és ne a NATO

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#33) TheShow válasza Raucher (#31) üzenetére

Én is ezt írtam: Franciaország részt vesz, de nem szeretné, hogy a NATO is részt vegyen.

(#34) Dany007


Dany007
veterán

Komolyan mondom nem értem az egészet... Szinte az összes nagyobb külföldi TV csatorna a Líbiai helyzettel foglalkozik. Nálunk meg a híradókban a végén vagy az elején van max 5 perc az egészről és kész. Pedig ez jóval fontosabb téma, mint bármilyen belpolitika.

A másik amin kiakadtam, hogy az arab liga egyik vezetője kritizálta a légicsapásokat. Röhej, mert pár napja még ők követelték a légtérzárat!
Aztán jött a válasz, miszerint ők nem így gondolták... Hát mégis hogy lehetne másképp biztosítani egy légteret, mint elsőre a légvédelmet kiiktatni?
Szóval röhejesek ezek az arabok.
A helyükben most azonnal abbahagynék minden katonai akciót aztán b***k meg egymást. Gyilkolják csak egymást Líbiában ahogy akarják!
Ők követelik(!) a közbelépést, majd másnap meg már elítéli? Hát akkor hagyjuk a fenébe az egészet...
Aztán majd ha valakinek nem tetszik, akkor majd az Arab Liga betartatja a légtérzárat, ahogy azt ők "elgondolták".

(#35) McKane


McKane
senior tag

röviden, én véleményem:

Miért akarják Líbiát? Az olajért.
Miért most? Mert kezd a népnek elege lenni a magas üzemanyagárakból. Ha Líbia lenyugszik, lenyugszik a benzin ára is.

A magyar katonákat / repülőgépeket kiviszi a honvédség,azzal a jelenlegi politikai vezetés a halálos ítéletét írja alá.

(#36) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Le kell dobni oda egypár jólképzett CIA -s titkosügynök különítményt ahol Kadafi lakik.
Aztán meghúznák a vállukat, szegény csak elesett a fürdőben a szappanban és beverete a fejét. :DD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#37) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Ezek a franciák mit pattognak? Megint le akarják tenni a fegyvert? :D

Romani ite domum.

(#38) jorden06


jorden06
senior tag

[link] Sajnos nem tul hivatalos, de mindenkepp erdekes es valaszt ad a bejegyzesre

(#39) tkazmer válasza jorden06 (#38) üzenetére


tkazmer
addikt

meg úgy tűnik, hogy sikerült a kérdést az illetékeseknek is feltenni [link]
szégyen-gyalázat...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) Motion_Blur válasza tkazmer (#39) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Szekeres részeg beszéde kitűnő indítás volt." :))

Egyébként meg elég szánalomra méltó az írásod.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41) nem_tom


nem_tom
őstag

Irak 2. Bevonultak a britek és a franciák (meg még majd ki tudja, hogy kik fognak), hogy majd ők rendet tesznek és természetesen elfelejtenek majd kijönni. Mind ez véletlenül sem fog összefüggeni azzal, hogy ott is van olaj. Hoppá! :(((

(#42) tkazmer válasza Motion_Blur (#40) üzenetére


tkazmer
addikt

köszönöm a szintén szánalomra méltó kritikát :)

(#41) nem_tom
az ottani olajat már így is jelentős részben a nyugati cégek termelik ki, teljesen mindegy, hogy kié a hatalom, a nyugatnak nem az olaj kell (az már az övé) hanem a stabilitás (hogy el is vihesse)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#43) nem_tom válasza tkazmer (#42) üzenetére


nem_tom
őstag

Nos igen. Én csak annyit mondtam, hogy összefüggésben van vele. Szóval ugyan ott vagyunk, hogy az olaj.

(#44) TheShow válasza nem_tom (#43) üzenetére

Továbbra is szeretném, ha valaki felhomályosítana: kik vonultak be Líbiába? Mert hogy a nyugati országok szárazföldi csapatai nem, az biztos...

(#45) nem_tom válasza TheShow (#44) üzenetére


nem_tom
őstag

Száraz föld, vagy légierő tök mindegy. Ott vannak és kész. Méghozzá nyilvánvaló okokból.
Lehet, hogy most csak légierő van ott, de az nem biztosíték arra, hogy később nem lesz szárazföldi is.

[ Szerkesztve ]

(#46) dabadab válasza nem_tom (#43) üzenetére


dabadab
titán

Az elmelet mondjuk ott bukik el nagyon csunyan, hogy ha az olaj erdekelne a nyugatot, akkor Kaddhafit tamogatnak. Sot, igazan tamogatni se kellett volna, csak hagyni, hogy rendet rakjon, aztan minden mehessen tovabb a szokasos rend szerint.

DRM is theft

(#47) nem_tom válasza dabadab (#46) üzenetére


nem_tom
őstag

Irakban sem így csinálták. Oda békefenntartás címmel mentek ki, hogy felszámolják a diktatúrát.
Líbiába meg most azzal a címmel, hogy meg kell védeni kell a civileket. (vagy valami hasonló)

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza nem_tom (#47) üzenetére


dabadab
titán

"Oda is békefenntartás címmel mentek ki, hogy felszámolják a diktatúrát."

Legalabb ne egy mondaton belul keveredjel onellentmondasba :)
Egyebkent Irak sok szempontbol mas tortent volt, gondolom, ha ilyen feszulten figyeled a kulpolitikai helyzetet, akkor te is fel tudsz sorolni legalabb fel tucat jelentos kulonbseget.

DRM is theft

(#49) nem_tom válasza dabadab (#48) üzenetére


nem_tom
őstag

Ellentmondás? Hol? (komolyan mondom, itt a fórumon napról napra hülyébben érzem magam)

Amikor elkezdődött az Iraki háború, még kicsi voltam. Szóval csak felületesen ismerem a sztorit.
Líbiát most úgy követem nyomon, hogy meghallgatom mit mondanak a TV-ben, mikor elcsípem a híradót.

(#50) nem_tom válasza dabadab (#48) üzenetére


nem_tom
őstag

A békefenntartás és a felszámolásra gondolsz? Úgy értettem békét teremtenek azzal, hogy felszámolják a diktatúrát... ha ez volt a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.