Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Geri Bátyó

Geri Bátyó
(őstag)

Annyira szeretem az új magyar nyelvtant, amit az ostobáknak találtak ki. :W
Ha tovább akarsz tanulni, akkor ne ezt az elbaltázott tovább tanulás változatot használd, hanem azt, hogy továbbtanulás. Mindkettő helyes, csak mást jelent (régi magyarul).
1: Nem hagyom ott a sulit, tovább tanulok.
2: Elvégeztem a középiskolát és továbbtanulok.

Részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) CounterBoci válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére

CounterBoci
(senior tag)
LOGOUT blog

Csak emiatt akartam hozzászólni, megelőztél :R

Vagy hozzá szólni? :P Többek között ezért nem vagyok hajlandó évek óta facet használni, mert direkt aláhúzza a helyesen egybeírt szavakat és még sok mást... Csak azt nem tudom, minek járnak az emberek iskolába.

(#3) bazsi83vp

bazsi83vp
(senior tag)

A programtervező informatikus az alapesetben egy egyetemi BSc szak, 6 félévvel.
A szakképzés változata az kb a culáger szint a kőműves mellett. De ahogy érzed.

[ Szerkesztve ]

(#4) UnA válasza bazsi83vp (#3) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Ez így finoman szólva butaság volt, mert nem a képzés kb. egyharmada az eredménynek. Főleg a kőműves emlegetése, mert ahhoz is kell szaktudás. :P

A kérdéshez: ma a fejlesztőket keresik leginkább, de a probléma az, hogy a rendszergazdával nem felcserélhetőek, nem tartoznak egy kategóriába. Nem azért mert "több" vagy "kevesebb", hanem egyszerűen másfajta tudásra és képességekre építenek.

(#5) Geri Bátyó válasza CounterBoci (#2) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Az újmagyar nyelvtant egyszer olvastam el és megfogadtam (meg fogadtam? :F ;] ) hogy soha nem fogok így írni.
Értem én, hogy csökken a műveltség és növekszik a funkcionális analfabéták száma, de erre nem az a megoldás, hogy mindent hozzájuk butítunk.

Mindezt írom úgy, hogy enyhe diszlexiám, diszgráfiám és diszkalkuliám is van, mégis megtanultam helyesen írni és olvasni és földmérőként dolgozom.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) dabadab válasza UnA (#4) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Ez így finoman szólva butaság volt, mert nem a képzés kb. egyharmada az eredménynek"

Ezt a mondatot nem sikerült dekódolnom, de szerintem bazsi nem mondott hülyeséget.

"ma a fejlesztőket keresik leginkább, de a probléma az, hogy a rendszergazdával nem felcserélhetőek"

A mai nagy divat a devops, amikor az ember egyszerre fejlesztő és rendszergazda (mondjuk ez is elsősorban fejlesztői meló és arról szól, hogy az ember a rendszergazdai teendőket is szoftveresen automatizálja).

DRM is theft

(#7) bazsi83vp válasza UnA (#4) üzenetére

bazsi83vp
(senior tag)

"nem a képzés kb. egyharmada az eredménynek".... ezt nem egészen értem, mit is jelentene.

Egyébként félreértetted, jó hogy kell a szaktudás, de pont azért hasonlítottam őt a culágerhez.
A rendes/"teljes" szaktudással a 6 féléves programszervező infós rendelkezik, nem az OKJ-s.

A rendszergazda pedig megint egy külön terület. (Legalábbis én róluk nem nyilatkoztam)

(#8) bazsi83vp válasza Geri Bátyó (#5) üzenetére

bazsi83vp
(senior tag)

Na igen, én pedig hallássérült vagyok (konkrétan SINOSZ tag) és nem igazán hallom ki az "s" és az "cs" hang közötti különbséget. Ez a beszédemen eléggé jól ki is vehető, mégsem szúrom el írás közben, hogy melyik melyik. (papíron sem, pedig ott nincs autokorrekció)

(#9) Klaus Duran válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

Címlapon észre se vettem elsőre hogy van szóköz. butf..k :W
Engem jobban zavar az angol szavak fonetikus írásának engedése.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. / M7 :) -> Lumia 950 :( -> HTC 10 :) -> Huawei Mate 20 Pro :l / https://www.youtube.com/watch?v=m7CVOQUO1mw

(#10) UnA válasza Klaus Duran (#9) üzenetére

UnA
(Korrektor)

De ne csináljátok már, ez egy blog...

Egyébként a víkendre gondolsz? :P

(#11) Klaus Duran válasza UnA (#10) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

SPRÉJ...
vagy tudja a rák. Amikor olvastam a hírt hogy miket adtak hozzá akkor ez szúrta a szemem.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. / M7 :) -> Lumia 950 :( -> HTC 10 :) -> Huawei Mate 20 Pro :l / https://www.youtube.com/watch?v=m7CVOQUO1mw

(#12) Geri Bátyó válasza UnA (#10) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Már ne is haragudj, de te, mint Korrektor, szívesen olvasol ilyet egy blogban?
Engem irritál, pedig mesze vagyok attól a szinttől,hogy korrektor lehessek.
Egy tizenéves kölöknél még elnézzük (talán), de aki felsőfokú képesítést szeretne, az tudjon helyesen írni (szerintem).

(#13) Klaus Duran

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

Ne csak off legyen.
Ha van időd és pénzed akkor a magasabbat válaszd. Lefele könnyebb helyezkedni.

(#14) yerico válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére

yerico
(senior tag)

Vannak azok a blogok, ahol tökéletesen megértem, hogy miért emlegeti mindenki az oktatás csődjét. Innen üzenném a magyartanároknak, higgyék el, mindig van lejjebb.

Amúgy meg nem ártana eldönteni, hogy hardver vagy szoftver. Ha ez megvan, akkor már könnyű a döntés. A fizetéseket meg könnyen ki lehet deríteni, már ha ismered a Google-t. Jó fejlesztők a rendszergazdák sokszorosát keresik. Csak kevés a jó.

Kívánságműsor a rádióban: -Kérnék egy számot a BKV-soknak. Rhiannától kérném a Shut up and drive-ot!

(#15) yerico válasza UnA (#4) üzenetére

yerico
(senior tag)

Egyre keresettebb a kettő ötvözete.

Kívánságműsor a rádióban: -Kérnék egy számot a BKV-soknak. Rhiannától kérném a Shut up and drive-ot!

(#16) nemlehet

nemlehet
(őstag)

Én egyelőre a programozást javasolnám, azzal most sokkal könnyebb elhelyezkedni és ha a tanulmányaid alatt fel tudsz mutatni egy épkézláb projectet akkor két kézzel fognak kapkodni utánad, elég nagy pénzeket lehet szakítani.

Rendszergazdaként könnyű bennragadni egy szarabb állásban és szerintem kevesebb is kell belőle a piacnak mint programozóból. Persze abból is hülyére keresheti magát az ember meg vannak lehetőségek, de azért nem ugyan az.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) dabadab válasza Klaus Duran (#11) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"SPRÉJ..."

Spré lesz az és mivel jövevényszó, tényleg így is kell írni.

DRM is theft

(#18) elithun

elithun
(őstag)

A fő kérdés melyik tetszik jobban, mert a kettő nem igazán egy kategória.

A képzésekhez:
Proginf felsőfokú szakképzésben szerintem csak úgy ér valamit, ha már eleve tudsz programozni, és esetleg dolgozol is valahol már és ehhez kell egy papír.
Ha nincs tudásod, akkor inkább egyetem, és akkor utána szinte bármely fejlesztői területre mehetsz, ami tetszik. Szélesebb tudással szerintem a webfejlesztő célt is elhagyod majd, mert szerintem most afelé csak azért mennél, mert könnyű iránynak tűnik. (20 éves kori önmagamból kiindulva.)
Rendszergazda OKJ pedig szerintem legtöbbször kimerül vindóz telepítésben és további igen belépő szintű képzésben. De lehet ez csak Szegeden van így.
Viszont ebben is úgy vélem, hogy, ha egy valamire való cégnél akarsz elhelyezkedni, ahhoz kevés lesz az OKJ, sőt szerintem a Felsőfokú szakképzés is, de kérdés, hogy mi a célod. Egy OKJ képzés egy középsuli rendszergazdai posztjára elég lehet. Más kérdés, hogy ott előbb ki kell halnia a jelenlegi rendszergazdának.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#19) KKaresz45 válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére

KKaresz45
(fanatikus tag)

Engem minden helyesírási hibánál jobban irritál amikor azt látom hogy valaki szét offolja/trollkodja a másik bejegyzését miközben az eredeti témához nem tud érdemben hozzátenni semmit.

ON. A programtervezői szak valóban piacképesebb tudást ad, többet is kereshetsz vele. Elvileg az alapoktól tanulsz mindent, viszont ha nulláról kezded a programozást akkor több munkát kell majd beletenned, mint azoknak akik már programoztak. Én is az egyetemet javasolnám, mint (#18) elithun.

Viszont ha a rendszergazdaság jobban érdekel, akkor én azt választanám.

(#6) dabadab: A devops-ot én nem úgy ismerem ahogy leírod (fejlesztő, aki a rendszergazdai teendőket automatizálja), szerintem inkább egy rendszergazda, aki a fejlesztői környezete(ke)t menedzseli, ezért értenie kell a fejlesztéshez is.

(#20) dabadab válasza KKaresz45 (#19) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Nem, a devops nem a fejlesztői környezetről szól, hanem az operationsről, vagyis a kész termék üzemeltetéséről, ami akkor lett igazán fontos meg fejlesztői feladatkörbe vágó, amikor elkezdett terjedni a software-as-a-service meg a felhős infrastruktúra, amit nem lehet értelmes módon kézzel adminisztrálgatni, hanem automatizálni kell.

Azért a helyesírás, a normális központozás és az érthető fogalmazás nem csak úgy l'art pour l'art kell, hanem ezek fontosak az érthetőség és az olvashatóság miatt - márpedig ezeken a területeken ez a bejegyzés rettenetesen rosszul teljesített. Ha nekiállnék magyartanárt játszani, akkor alig látszódna valami a sok pirostól, annyi hiba van benne.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) UnA válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"Már ne is haragudj, de te, mint Korrektor, szívesen olvasol ilyet egy blogban?"

Fájdalmas, persze. De a blogbejegyzéseket nem korrektúrázzuk, vagyis ott mindenki azt ír (és úgy), amit a policy elvisel :)

(#22) anorche1

anorche1
(őstag)

Tavaly megcsinaltam egy ilyen okj -s rendszergazdat. En infobol erettsegiztem, ezert csak 1 eves volt a kepzes. Semmi ertelme nem volt. Windows serveren meg debian -on is kb. egesz evben dhcp -t + nat -ot csinaltunk. Semmi ertelmeset, sem hasznosat. Egyedul a halozat elmelet es gyakorlat oranak volt ertelme, de ezt egyetemen 1 fel ev alatt bovebben leadjak. Nem tudom, hogy csak itt ilyen szar az okj kepzes, vagy mashol is, mindenesetre en nem ajalnlom, kidobott ev volt.
Most progterv infora jarok. Ezt mar most hasznosabbnak erzem.
A matek szivatos, ha kozepsuliban/gimiben nem specmatekos voltal, nekem is sikerult megcsuszni, de teljesithetoek.
A programozast nalunk teljesen alap szinten kezdtek oktatni, C nyelven, viszont akik korabban nem programoztak, azok igy is szivtak vele.
Szerintem az okj -t felejtsd el, max akkor csinald meg, ha nincs eleg pontod, hogy felvegyenek.
Meg picit nezd at a programozast otthon. Nem kell komoly dologra gondolni, hamar egy programozas tetel szintu dolgot megtudsz irni (vegig tudsz menni egy tombon, kivalasztani T tulajdonsagu elemeket, maximumot, minimumot keresni, osszege, atlagot szamolni), akkor nem lesz gondod.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#23) anorche1 válasza anorche1 (#22) üzenetére

anorche1
(őstag)

Ja igen, osztalytarsaim kozul talan 2-en tudtak szakmanbelul elhelyezkedni. Van aki mav jegyellenor, decathlonos elado, kfc -s szolga lett.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.