Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Elöre megkérnék mindenkit, h indulat nélkül szóljatok hozzá!

flémet kerüljétek.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#2) JNashville


JNashville
senior tag

... a piac legsikeresebb fokostelefonjává nőtte ki magát ...

És az a jó az ájfónban, hogy oda is lehet ütni vele! :D

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#4) Malory válasza JNashville (#2) üzenetére


Malory
tag

indeed :D nekem is ez jutott eszembe, látszik, hogy az Apple is tradícionális magyar fegyvereket vet be termékarzenáljában...

BTW - átlagon aluli felbontás szerintem a kijelzők egészére nézve erős túlzás, de talán még a forgalomban lévő okostelefonok kijelzőit tekintve is inkább csak átlagos, mint átlagon aluli. Tény, ami tény nem a legkorszerűbb!

Mondjuk nekem nem hiányzik a nagyobb felbontás, legyen AMOLED és akkor kvittek vagyunk az almával.

[ Szerkesztve ]

(#5) <NewL>


<NewL>
addikt

ami jó az jó,meg van della:D

There's an app for that

(#6) plus44 válasza bolondember (#1) üzenetére


plus44
veterán

Miért nem lepődtem meg ezen, külön kérni akartam. :R

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#7) Quasi_modo válasza Malory (#4) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

nkább csak átlagos, mint átlagon aluli.
Azt gondolom ez biztosítja a rendszer gördülékenységét.

valami

(#8) Kumite


Kumite
aktív tag

Az idei év harmadik negyedévében összesen 7,4 millió iPhone talált gazdára, melyből 3,2 milliót az amerikai AT&T Wireless ügyfelei aktiváltak.

Gondolom ez osszefuggesben all azzal, hogy Amerikaban az mp3 lejatszo = iPod, ott hatalmas kulturaja van az iKutyuknek.

(#9) Karma válasza Quasi_modo (#7) üzenetére


Karma
félisten

Többek között, bár a normális hardver és a modern UI architektúra se árt neki. Egyébként szerintem meg simán átlag felett van a HVGA, nagyságrendekkel több QVGA és hasonló felbontású eszköz van a piacon típus- és eladott darabszám szerint is.

“All nothings are not equal.”

(#10) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

frenk1988 elvonult 3 óra pihenőre, mert nem értett a jó szóból.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11) RandomGosu válasza Kumite (#8) üzenetére


RandomGosu
senior tag

nem minden esetben az ipod miatt van, pl ha azt is nézük hogy iphone-nak jelenleg a 3G és a 3Gs, ez a két telefon tartja a teljes választékot. ha megnézük a nokia összes értékesitését jóval több mint az apple-é. ebből az csak annyi látszik hogy iphone sikeres nem kicsit.

(#12) zbory


zbory
tag

a kijelző szerintem sincs átlagon alul, még felbontásban se. de ebből a hírből is látszik, hogy a fogyasztók döntő többségét nem a hardver számadatai győzik meg, hisz a "korszerűbb" készülékek még mindig csak próbálnak felnőni az iPhonehoz

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#13) (An)Dante válasza Quasi_modo (#7) üzenetére


(An)Dante
őstag

A termék- és árkategóriát nézve átlag alatti a HVGA felbontás. A többi gyártó ennyiért már nHD vagy WVGA+ megjelenítőt kínál, némelyik ráadásul technikailag is fejlettebb, AM-OLED alapú.

A piacon valóban sok QVGA kijelzős okostekefon van, de azok többsége az iPhone 3G S-nél korábbi modell, vagy annak töredékébe kerül, nem rendelkezik érintőkijelzővel, tehát nem éppen egy kategória. A kártyafüggetlenül 150-200e forinthoz közeli mobilok között elég ritkán nHD alatti paneleket.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#15) Davey7


Davey7
senior tag

Amerikában nagyon sok ember rohangal iPhone-al...
Cimborám most volt kint nyáron és ő is mondta,hogy nagyon sok embernél látott,meg néztem egy amerikaifocis documentary-t és ott is szinte mindenkinek az van...A barátom mondta még,hogy kint mindenkinek van szinte 1 iPod-ja...Volt egy közös ismerősnél és az 50éves anyukának is volt :) Ott megengedhetik maguknak,pedig tudják,hogy mostmár szinte bármelyik telefon képes zenelejátszásra...

A kijelzője szeintem tökéletes... én nem akartam elhinni,hogy csak 65k színre képes(iPod touch-om van). Én imádom az én kütyümet. Szerintem még kell pár év mire felnő ide a többi gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#16) Ulkesh


Ulkesh
őstag

A többi gyártó szerintem azért nem tud "iPhone killer" készüléket kiadni, mert csak magára a készülékre koncentrálnak, holott az Apple éppen a vasra fordítja a legkevesebb figyelmet.

Belepakolják ugyan az aránylag erős hardverelemeket, de számukra a készülék csak egy platform, amire szoftvereket tudnak értékesíteni és amire szoftvereket tudnak fejlesztetni.

Sokkal nagyobb figyelmet kap az Apple részéről a készüléken futó operációs rendszer, a fejlesztők számára elérhető SDK és annak felhasználása (ingyenes oktatások, videók, how-to-k) és az elkészült szoftvertermékek felhasználóhoz való eljuttatása.

A Nokia, HTC és a többi gyártó viszont elég hosszú ideig szinte kizárólag a hardverre koncentrált, összeraktak egy sokat ígérő hardvert, de a szoftverre ami az egészet működteti kevesebb figyelmet fordítottak (nem igen tudnék olyan Nokia terméket mondani, amivel az első 2-3 szoftverfrissítésig ne lettek volna problémák, a WinMo-s megoldásokról nem is beszélve, amivel bőséges elfoglaltságot adnak az XDA-Developers tagjainak :) ).

Ezt érzik most meg, és ezért az Apple robbanásszerű fejlődése egy számára teljesen új területen. Egyszerűen a vásárlók jobban tolerálják azt a megbízhatóbb működést, nagyobb biztonságot és óriási szoftverháttért, amit az iPhone nyújt, mint a viszonylag nagyobb szabadságot amit a többi gyártó smart eszköze nyújt az előbbi tulajdonságok hátrányára.
A vásárlók zöme nem akar barkácsolni, a TV-t is csak használni akarja, nem programozni és állítgatni. A HTC és társai eddig inkább a szűkebb elitista geek réteget célozta, de rá kellett jönniük, hogy ez nem vezet sehova.
Ezért készülnek a WinMo fölé a különféle makeup shell-ek, ezért nyílnak sorra az alkalmazás-áruházak, mert a többségnek ez a fontosabb és nem az, hogy elérje a fájlrendszer mélységeit és regedit-ben állítgathasson paramétereket.

Egyébként érdekes, hogy a Microsoft már végigment egy ilyen úton. Amikor a PC-s játékeladások drasztikusan csökkenni kezdtek, akkor teljesen jó érzékkel nyitottak a konzolok felé. Felismerték, hogy jobban meg tudják fogni a vásárlót egy olyan eszközzel, ami egyszerűen csak működik, nem kell telepítgetni, negyedévente fejlesztgetni, foglalkozni vele, csak bekapcsolni és játszani. Mára már az XBox vezető konzolmárka, érdekes, hogy más piacokon ezt a gondolkodásmódot egyszerűen nem merik felvállalni és karba tett kézzel végignézik, hogy mára majdnem egy szintre kerülnek a csőd szélén álló Palm-al, ha mobilkommunikációról van szó.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#17) >-48-< válasza Davey7 (#15) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Az amifocisoknak odaadják "giftbag"-ben, hogy amikor a célközönség megnézi a dokumentumfilmet, lássa, mit kell vennie, ha hasonulni akar a példaképeivel.
Az iphone egy remekül használható, innovatív, úttörő, útat mutató eszköz. De minden egyéb csak hype. Amihez az apple jobban ért mint a konkurencia, az nem a telefon gyártás, hanem a marketing stratégia. Remélem ez nem flame. :U

#!

(#18) Ulkesh válasza Davey7 (#15) üzenetére


Ulkesh
őstag

"én nem akartam elhinni,hogy csak 65k színre képes"

Mivel nem is annyit jelenít meg.
Nézzél meg egy monitorkalibrációs tesztfotót iPhone-on és a valóban 65k színmegjelenítésre képes bármelyik WinMo-s eszközön. Az utóbbi szépen sávosodni fog a színátmeneteknél, az iPhone esetében meg ugyanolyan zökkenőmentes lesz, mint a jobb asztali TFT-ken.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#19) Ulkesh válasza >-48-< (#17) üzenetére


Ulkesh
őstag

"De minden egyéb csak hype. Amihez az apple jobban ért mint a konkurencia, az nem a telefon gyártás, hanem a marketing stratégia."

A jó bornak nem kell cégér elvet követi az Apple.
Mindenki azzal jön, hogy milyen nagyszerű marketingstratégiát folytat az Apple.
Nos az iPhone esetében legyártottak a 3 év alatt, ha jól tévedek 15-20 reklámfilmet, elkészítettek hozzá egy valóban jó weboldalt és kész, ennyi.

A további reklámozást a velük szerződésben álló partnerek végezik (T-Mobile és a többi forgalmazó szolgáltató).

Ami viszont más gyártónál nincs, az az, hogy maguk a felhasználók reklámozzák a készüléket, mert elégedettek vele és ez a nagy eladási számok miatt olyan erő, amivel egyetlen másik gyártó sem rendelkezik. Hiába költött 35 millió dollárt a Nokia az N95 bevezetésére, ha megjelenés után az összes fórum a készülék hibáiról írt és a csalódott felhasználók panaszaitól volt hangos (illesztési , mechanikai, szoftveres problémák).
Az Apple csak kis lépésekben adagolja a készülék tudását, viszont amit tud, azt úgy tudja, hogy az 5 évestől a 90 évesig mindenki elsőre tudja kezelni és nem fagy, nem akadozik.

Ők már felismerték, hogy az elégedett vásárlónál nem kell jobb hirdetés.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#20) Quasi_modo válasza (An)Dante (#13) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A termék- és árkategóriát nézve átlag alatti a HVGA felbontás. A többi gyártó ennyiért már nHD vagy WVGA+ megjelenítőt kínál, némelyik ráadásul technikailag is fejlettebb, AM-OLED alapú.
Egyetértek.

valami

(#21) madarasz92


madarasz92
őstag

Szerintem jó az iPhone akinek van pénze rá annak meg főleg..
Talán egyszer nekem is jut egy.. :D

(#22) >-48-< válasza Ulkesh (#19) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Nem is fogok neked ellent mondani, hiszen nem a reklám, hanem a marketing stratégia kifejezést használtam, nem véletlenül. Én azt gondolom, hogy igenis a jó bornak is kell a cégér. Tízenmillió eszközt nem lehet szájhagyomány útján értékesíteni. Nyílván ismered a marketing mix és a 4P fogalmát. A jó eszköz csak egy komponens a siker felé vezető úton.

A telefon majdnem tökéletes, ez tény. De az átlag felhasználó azt sem tudja, hogy mitől jobb, ez mint más készülék. Egyszerűen azért kell neki, mert "menő". Neked a színmélység miatt és a kiválló memória felhasználás miatt, nekik meg azért, mert a diszkóban a csajok számát ezzel "zsír" elkérni.
Mindenki az ára miatt nyafog. De dirrekt kerül ennyibe, hogy státusz szimbólum legyen(ehhez persze elengedhetetlen a minőségi anyaghasználat). Az apple zsenialitása abban áll, hogy valójában bárki hozzájuthat viszonylag jó áron a szolgáltatóknál. Ergo a gazdagság szimbólumát bárki álltal hozzáférhetővé teszik, annélkül, hogy az elvesztené szimbólumi mivoltát.

Ez igenis átgondolt marketing stratégia.

#!

(#23) Ulkesh válasza (An)Dante (#13) üzenetére


Ulkesh
őstag

"A termék- és árkategóriát nézve átlag alatti a HVGA felbontás. A többi gyártó ennyiért már nHD vagy WVGA+ megjelenítőt kínál, némelyik ráadásul technikailag is fejlettebb, AM-OLED alapú"

Ezzel két probléma van, egyrészt 3,5"-on nagyobb felbontásnak nincs sok értelme (az átlag felhasználó 30-35 cm-ről nézi a mobilja kijelzőjét, ebből a távolságból gyakorlatilag lehetetlen megkülönböztetni QVGA-t a WVGA-tól (320x480 / 480x800).
Másrészt az AMOLED bár újabb fejlesztés, de hétköznapi használat esetén sokan inkább nem választanák, mert szabadtéren kevésbé olvasható és a rá optimalizált UI-n kívül böngészés közben, filmnézéskor stb. ahol minden pixel működik és kevés a fekete felület, minimális a fogyasztásbeli különbség a hagyományos TFT-hez képest (ha meg bevetik a plusz háttérvilágítást is a szabadtéren való láthatóság növelése végett, akkor semmivé válik a kisebb fogyasztásból származó előny).
Az AMOLED egyetlen valóban vitathatatlanul jó tulajdonsága, hogy szinte bármyilen szögből jól olvasható, a marketingesek álmaként megvalósuló túlvezérelt "vibrant" színek meg mivel messze vannak a valóságtól inkább hátránynak számítanak.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#24) Ulkesh válasza >-48-< (#22) üzenetére


Ulkesh
őstag

"A telefon majdnem tökéletes, ez tény. De az átlag felhasználó azt sem tudja, hogy mitől jobb, ez mint más készülék. Egyszerűen azért kell neki, mert "menő". Neked a színmélység miatt és a kiválló memória felhasználás miatt, nekik meg azért, mert a diszkóban a csajok számát ezzel "zsír" elkérni."

Ezzel nincs mit ellentmondanom nekem sem, DE ez nem az Apple által tudatosan kialakított feeling a telefonnal szemben (sehol nincs ilyen összefüggésbe hozva a gyártó részéről), hanem a felhasználók oldaláról kialakult, az eszközt bizonyos érzelmekkel, vagy csoportokkal összekötő gondolkodás. Ez lehet akár pozitív, de akár negatív visszacsatolás is.

"Ergo a gazdagság szimbólumát bárki álltal hozzáférhetővé teszik"

Erről beszélek, van aki a gazdagság szimbólumát látja benne, van aki éppen ezért sznobok játékszerének tartja, megint más kiváló játékplatformként vásárolja meg, vagy akár napi munkaeszköznek. Mondhatni, hogy akárki kerül vele kapcsolatba érzelmekkel reagál rá, ami egy hétköznapi használati eszköz esetében eléggé érdekes reakció (de egyébként jellemző az Apple termékekre).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#25) >-48-< válasza Ulkesh (#24) üzenetére


>-48-<
aktív tag

A BMW azért gyárt elegáns luxus autót, hogy a holding tulajdonosok ebben utazhassanak a sarki fűszerest bekebelezni.
De ugyanezt az autót használja a kopasz kigyúrt is, hogy a kolleginát kidobja a kocsisorra.
Miért? Mert olyan holding tulajdonosnak akar tűnni, aki a sarki fűszerest megy bekebelezni.

Az Apple ugyanígy felel a feelingért. Nem ő alakítja, de arra alapozva értékesít. Kivállóan pozícionálja a terméket. Látszólag a tehetős elit réteget célozza meg. De pont ezálltal generál igényt a kevéssé tehetős rétegekben is.

PRODUCT -> szuper minőségi luxus kategóriás készülék, amiben a vevők nem csalódnak
Place -> apple pont letisztult eleganciája, telco partnereknél az iphone külön kategória,
Promotion -> "ez egy drága bigyó, de MOST TE is megveheted"
PRICE -> "Fú bazz ez 300 ezzer függetlenűl, még jó hogy két éves szerzivel megkaptam 50-ért"

Szerintem ez igenis tudatos, jól átgondolt és zseniális.

[ Szerkesztve ]

#!

(#26) Ulkesh válasza >-48-< (#25) üzenetére


Ulkesh
őstag

Ez így teljesen korrekt, csak az a kérdés, hogy más gyártó hasonló piaci stratégája miért bukik meg?

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#27) zbory válasza >-48-< (#22) üzenetére


zbory
tag

"De az átlag felhasználó azt sem tudja, hogy mitől jobb, ez mint más készülék. Egyszerűen azért kell neki, mert "menő". "

ez azért így kicsit degradáló az átlagfelhasználóra nézve. aki tényleg nem tudja a telefonok paramétereit - mert nem is érdekli, nem lehet mindenki tech geek - még érzi a különbséget mikor kézbevesz egy iPhonet, és EZ az ami eladja. a felhasználói élmény amit Ulkesh n+1-edszerre leírt

a marketing meg a gizda faktor csak a hab a tortán

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#28) _Voyage_ válasza Ulkesh (#26) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Mert már eljátszotta a bizalmát sok embernél. :)
Pl én egy ideig szerettem a samsungot, aztán vettem egy omnia-t, bűn rossz volt. Vettem egy L700-at, egész jó volt. Majd Omnia HD(i8910hd), szintén bűnrossz volt. Többet inkább nem is kell samsung.
Vagy pl. sokáig csak nokiáim voltak(6610-6600-n70-n73-n95-n82), és ahogy sorba vannak téve, olyan sorozatban csalódtam egyre jobban és jobban a nokia-ban, nagyon-nagy késztetés kellett(és kényszer, a fizikai qwerty miatt), hogy megvegyem az N97-et. És megint csalódtam.
De viszont volt iphone 2g-m, jó volt, 3g-m is volt, szintén jó volt. Legközelebb 3GS lesz. Ami jó, azt miért váltsam le?
Nemrég vettem Mac Mini-t, most adom el, mert szuper, és váltok Mac Pro-ra, mert a Mini gyenge volt.
Pedig emlékszem rá tisztán, 3 éve szidtam az apple-t, mint a bokrot, mert max fórumokon olvasgattam utána, csak egy hibás ipod-al volt dolgom, az meg rossz volt. :B

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#29) Ulkesh válasza _Voyage_ (#28) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Pedig emlékszem rá tisztán, 3 éve szidtam az apple-t, mint a bokrot"

Ez ismerős :D

6 éve nyugodtan hívhattak volna moonman-nak is :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#31) Dare2Live válasza Ulkesh (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A többi gyártó szerintem azért nem tud "iPhone killer" készüléket kiadni, mert csak magára a készülékre koncentrálnak, holott az Apple éppen a vasra fordítja a legkevesebb figyelmet."

Ez rég nem így van, ha 2007ben nem is 2008ra mindenki belátta, hogy az Apple forradalmat csinált. Egyszerűen 2év kevés egy jó komplett rendszer megalkotására ami ráadásul több készüléken is megy. OVI+CWM+symbi/maemo elkészülése a felismeréstől számolva 3év lesz, majd jövőre nagyjából összeáll és MS se áll jobban a WMel és Android sincs kész.

"Belepakolják ugyan az aránylag erős hardverelemeket, de számukra a készülék csak egy platform, amire szoftvereket tudnak értékesíteni és amire szoftvereket tudnak fejlesztetni."
Fordítva. Pont itt buktak el. Nokia álmában nem gondolta volna, hogy a nagyon jövedelmező mobil biznisz mellett másba is be kéne szállni, hogy swt, meg zenét kéne árulni és abból is mennyit lehetne keresni. De MS is későn kapcsolt, googlenak meg még egy symbianja se volt mobilra.... Nokia azt gondolta majd jön az amazon aztán árul, not our business.

Egyszerűen nem látták meg a lehetőséget. Hozzáteszem a lehetőséget csak az láthatta ill alkalmazhatta/alkalmazhatja akinek van vmi a kezében. Akinek nincs OSe az itt bajban van, lehet használni Android és symbit ingyé de ha a biznisz beindul a pénz google és nokia zsebébe fog csordogálni.

Szóval a dolog rég fel van ismerve, MS, Nokia és Google gőzerővel dolgozik. Egyszerűen nem 2perc még egy WM7 megcsinálása sem. (és az a komplett rendszernek csak az egyik oldala.)

persze MS sose hozhatja be Applet.... [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) >-48-< válasza Ulkesh (#26) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Mert jobb szakemberek dolgoznak a marketing rèszlegen. :-D
Következetesebben építik az imàzsukat is a kezdetek óta.
Raadasul csak a felso kategoriaba gyartanak ,ami azert konnyebbe teszi a helyzetuket.

#27:
Szerintem ez nem degradativ. Az emberek tobbsege erzesek es nem adatok alapjan vasarol. Igen, meg tud kulonboztetni ket keszuleket egymastol,de nem fog,mert azt ki sem probalja,amelyik nincsen hajpolva. Nem is beszelve a szubjektiv erzekelesrol. Ugyis azt fogja jobbnak erezni,amit meg AKAR venni. Keves az igazan tudatos vasarlo. De ez nem baj vagy hiba csak ezezert az egyik legzsirosabb szakma a reklam szakma. :)

#!

(#34) tenke.


tenke.
tag

indulat nélkül:
minden elismerésem az applenek egy szép jól használható telefon az apple. de nem kérünk minden 100adiknál egy cikket arról hogy hányat adtak el.
elnézést hogy bátorkodtam más nevében is szólni
semmi baj a mobilarénával. szmeélyszerint én a legtöbbet a mobilarénát látogatom

(#35) Dare2Live válasza tenke. (#34) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kell csinálni a hypot.... ez márketing.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) Coyote2000 válasza Malory (#4) üzenetére


Coyote2000
őstag

egyetértek... átlagon alulinak nem kéne titulálni azért... talán majd 1-1,5 év múlva :)

(#39) >-48-< válasza tenke. (#34) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Szerintem az Apple megkerülhetetlen tényező a mobiltelefóniában, ráadásul a mobilarena.hu-t is elég sok iphone felhasználó olvassa. A postokat természetesen nem kötelező elolvasni, hátmég kommentelni rájuk...

#!

(#40) cLeanLess


cLeanLess
tag

Döbbenetes azért ez a piaci siker, és az apple buzgón játssza az aranyember szerepét....

"Simplicity is the ultimate sophistication."

(#41) geri| válasza >-48-< (#17) üzenetére


geri|
aktív tag

Offtopic-előre bocsátom-

Drága jóember...

Nem tudom, hogy neked mi a foglalkozásod, de hogy halvány lila segédfogalmad sincs arról, hogy mi az a marketing stratégia, abban biztos vagyok. Amennyiben mégis közgazdász vagy, esetleg szakirányú a végzettséged, mars vissza a könyvekhez a gyorsabbikból...
Kérve könyörgök, hogy ne használjon mindenki olyan szavakat, hogy :

"marketing stratégia"

Ugyanis tényleg nem tudod, hogy mit jelent, meg mi az, amit az apple csinál. Amit csinál nem marketing stratégia. Tudományágak foglalkoznak azokkal a fogalmakkal, amiket Te abban a boldog tudatban használsz, hogy marhára jól hangzik, plusz olyan nagyon szakszónak tűnik és ha ilyet írok akkor tuti leoltom a másikat...Tudom, hogy ez csak egy sima fórum, meg nem publikáció, tudományos kutatás, de a cipész maradjon a kaptafánál. Ti IT-sok vitatkozzatok a sok kütyün meg ilyen olyan procin-meg hogy jó-e az oled vagy nem...
Én sem dobálózom olyan fogalmakkal, amiket nem ismerek, szerintem te se tedd...
De komolyan mondom, amikor olvasom, hogy hivatkoztok rá (marketing meg stratégia)... hát nem is tudom. Sírva kaparom a falat.
Basszus még egyetemi tanárok- meg szakemberek vigyázva használnak egyes fogalmakat, te meg ezzel akarsz vitát nyeri, jobb híján...
Kérve kérlek...ne! :)

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

(#42) geri|


geri|
aktív tag

igen, nekem is iPhone-om van de ennek ellenére nem vagyok elfogult-tudom mekkora trágya

LiveStrong

(#43) Aftereffect válasza geri| (#42) üzenetére


Aftereffect
tag

Nekem is iPhonom van, de ennek ellenére elfogultság nélkül állithatom hogy tudom mennyire jó.. :U

Amúgy bennem akkor merült fel a szifon iránti vágy amikor megláttam fotón a készüléket, meg videón a menüjét, a jopofa alkalmazásokat a giroszkóppal, meg a sok elégedett user hozzászólásait, akiknek már volt.
Ezek egyike se volt marketing szerintem. A sz×rt jó marketinggel sem lehet ilyen sikeressé tenni, hisz a termék sikerességének kulcsa végső soron azon múlik mennyire válik be a valós életben. Szal nem kell túlmisztifikálni ezt a marketing dolgot, mert az csak egy sallang ezesetben.
Ott van nagyobb szerepe szerintem, ahol sok - amúgy egyforma - termékből kell kiemelni egy adottat (pl sör, tej, tégla)
A szifon viszont egyedi és utat mutató termék. Marketing nélkül is. Vicces ahogy a világ kütyüipara az elmúlt 2 évben megpróbálja utánozni, másolni egyre nagyobb sikerrel..

(#44) zack


zack
nagyúr

"Pl én egy ideig szerettem a samsungot, aztán vettem egy omnia-t, bűn rossz volt. Vettem egy L700-at, egész jó volt. Majd Omnia HD(i8910hd), szintén bűnrossz volt. Többet inkább nem is kell samsung."

Erre marhára kíváncsi lennék, miért találtad "bűn rossznak" az i8910 HD-t. :U

Persze nincs azzal gond, hogy szereted a szifont, ki ezt szereti ki azt. De hogy az i8910-ről ez a véleményed, ami manapság az egyik legjobb telefon, ezzel el is szóltad magad, ami a szakmai hozzáértésedet illeti. :U :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#45) Quasi_modo válasza _Voyage_ (#28) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Majd Omnia HD(i8910hd), szintén bűnrossz volt. Többet inkább nem is kell samsung.
Jó nagy hülyeséget mondtál.
Ahogy az előttem szóló is megállapította.
Viszont valószínüleg nem volt ilyen készülék a kezedben, de legalább még messziről sem láttad.
Fikázni viszont nyilván kellemes volt.

valami

(#46) #16820480 válasza zack (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

szakmai vagy nem szakmai, de szerintem is borzasztó az i8910... ugyan nem próbálgattam sokáig, de ez részben annak is betudható, mert az első érintéstől kezdve kényelmetlen és számomra használhatatlan volt (úgy, hogy előtte másfél évig S60-as telefonokat nyűttem). a kijelzője szép, de maga a telefon nekem nagy lenne fizikailag (ettől még persze lehetne jó), viszont amit próbáltam, az szoftveresen nagyjából egy szinten volt a Jet-tel használhatóság szempontjából.
nem, a szifont sem szeretem egy rakás szempontból, ha már itt tartunk

(#47) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Nekem 1hete van és nagyon tetszik. Pedig nagyon nem akartam és próbáltam több telefont is, mondtam én nem állok be a sorba! "Sajnos" még az elején kipróbáltam egy 1.-generációst és onnantól kezdve azt kerestem minden mobilba, persze nem találtam. Most így 3év elteltével lett olyan az egész iPhone, hogy nem kell kompromisszumot kötnöm. Amúgy szerintem nem lenne butaság a 2G-t iPhone classic néven újra gyártani és forgalmazni.

(#48) FRENK1988 válasza Greg-77 (#47) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nah ha a hrszed olvassa Steve Jobs akkor te nagyon gazdag leszel :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#49) Greg-77 válasza FRENK1988 (#48) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Gondolod erre nem sok esély van, de ha tényleg megjelenik ez elég bizonyíték? :DDD

(#50) Enjoy válasza Greg-77 (#47) üzenetére


Enjoy
addikt

Az első generációs iPhone-ból csak a fém hátlap, amit megtarthattak volna.
De nem haragszom meg akkkor sem, ha fém helyett valami "gagyi" titánium ötvözetből lenne a negyedik generációs iPhone, s maradna a kijelző olyan amilyen ^^ Nekem nincs vele bajom, főleg hogy ez az eddig legjobban olvasható kijelző szabadég alatt, legalábbis amiket eddig én használtam. :B

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#51) zack válasza #16820480 (#46) üzenetére


zack
nagyúr

Jet? Jesszusom! :Y :DDD
Nem értem az összehasonlítást, mert az még csak nem is Symbian. A Jet a Samu egyik legnagyobb melléfogása, míg az i8910 az egyik legjobb terméke. Tényleg jogos a párhuzam. :B :DDD A méret más kérdés, tényleg nagyra sikerült, de 3,7 colos kijelzőnek kell a hely. Nekem nem volt gondom az i8910 méretével, pedig 3 hetet használtam. Nagyon bika hardvere van, és sosem lassult be. Ellenben az iPhone annyira széles, hogy átérnem, 1 kézzel használnom szinte lehetetlen. HD2 feeling. Számomra ez a kizáró ok. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#52) #16820480 válasza zack (#51) üzenetére


#16820480
törölt tag

egy szempontból hasonlítottam hozz: felhasználói élmény. tudom elég jó amúgy, hogy mi a különbség az s60 és a sima touchwiz közt.
azt nem tudom, hogy szoftverfrissítés volt-e azóta rá, de amikor olyan szeptember környékén próbáltam, akkor még az i8910 is lassú és nehézkes volt, még a menüben is. amúgy szerintem a szifon is és az omniahd is nagy, csak másképpen. az egyik így hosszú a másik úgy széles. nekem most egy 3,4"-os kijelzős telefonom van, az még egész kényelmes.

(#53) Ulkesh válasza zack (#51) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ellenben az iPhone annyira széles, hogy átérnem, 1 kézzel használnom szinte lehetetlen. HD2 feeling. Számomra ez a kizáró ok."

khmm... ha neked az az 1-2 mm szélességbeli különbség ennyit számít... :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#54) Dare2Live válasza #16820480 (#52) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

már juniusban első FWvel is ilyeneket írtak:
"A rendszer sebessége a legtöbb helyen abszolút megfelelő. Egyetlen esetben lassul be csúnyán a szoftver, ha a képeket szeretnénk visszanézegetni. A több megás alkotások betöltődésére ugyanis várni kell, nem is keveset, ami nem tesz jót a felhasználói élménynek. Minden más esetben viszont az i8910 HD szaporán teszi a dolgát."

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55) Dare2Live válasza Ulkesh (#53) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azt az 1-2t honan szeded? hasracsapás?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#56) #16820480 válasza Dare2Live (#54) üzenetére


#16820480
törölt tag

értelek. én meg nem valahol olvastam a véleményemet, hanem kipróbáltam a telefont, és ez a benyomásom volt. egészen addig tetszett (illetve nem tetszett, de jónak tartottam), amíg kézbe nem fogtam.

(#57) Karma válasza #16820480 (#52) üzenetére


Karma
félisten

Valami nem volt rendben azzal a telefonnal, tényleg. A cégnél egy normális példánnyal futottam össze két hónapja, ég és föld.

“All nothings are not equal.”

(#58) FRENK1988 válasza Greg-77 (#49) üzenetére


FRENK1988
veterán

Szerintem jah. De ha mégsem kiállok meletted:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#59) Jadro válasza Dare2Live (#55) üzenetére


Jadro
veterán

Pontosan 4,1 mm. [link]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#60) zack válasza Jadro (#59) üzenetére


zack
nagyúr

Ez meg azért fogásban ill, egy kezes használatnál már számít. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#61) >-48-< válasza geri| (#41) üzenetére


>-48-<
aktív tag

:DD Okés "drága jóember", a kedvedért nem használom többet a ... kifejezést (látod, most sem használtam ;) ). Köszönöm, hogy rámutattál a hiányosságaimra! Valóban kibic vagyok, úgyhogy kussolok. Amúgy ha valami, akkor már inkább közgazdász kibic mint IT kibic vagyok, de legfőbbképpen csak sima okoskodó, a szavak valódi jelentését nem ismerő kibic. Sajnálom, hogy a ... szót az Apple értékesítési adataival kapcsolatban felhoztam. Nyílván egetrengető baromságokat fecsegtem itt össze, ezúton is mindenkit megkövetek, akit megtévesztettem meggondolatlan magatartásommal. Fejlődésemet szolgálandó kérlek, ha van időd, a megadott e-mail címemre dobj kérlek egy részletes levelet, hogy hol és miben tévedtem. Tudod, a legveszélyesebb az a hülye, aki nem tudja magáról, hogy hülye. Nem szeretnék ilyen lenni, tehát kérlek világosíts fel (de tényleg, érdekel a véleményed!!!).

#!

(#62) #16820480 válasza Karma (#57) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ez mondjuk egyértelmű, mert még hátteret sem lehetett beállítani, de ettől még szerintem kényelmetlen volt a kezelése. az mondjuk más kérdés, hogy konkrétan azt a példányt is kiadták, ahogy az X2-ből is kiadtak (volna) egy használhatatlan vackot, ami elég érdekes.

(#63) Ulkesh válasza Dare2Live (#55) üzenetére


Ulkesh
őstag

"azt az 1-2t honan szeded? hasracsapás?"

A mellékelt fotón nem látszik többnek a különbség és kézben tartva is a Samsung a nehezebben kezelhető, mert a felső részét a képernyőnek már csak az ujjak nyújtogatásával lehet elérni, míg az iPhone teljes felülete kényelmesen elérhető (tenyérben tartva a hüvelykujjam pont az iPhone kijelzőjének felső sarkáig ér, az i8910 felső részét már csak akkor érem el, ha változtatok a készülék fogásán).
Ergonómiailag a Samsung nálam helyből bukott.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#64) Quasi_modo válasza #16820480 (#52) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

nem tudom, hogy szoftverfrissítés volt-e azóta rá, de amikor olyan szeptember környékén próbáltam, akkor még az i8910 is lassú és nehézkes volt,
Nem akartam itt belefolyni a szokásos háborúba, de amit itt állítasz az szimpla hazugság. A HD sosem volt sem lassú sem nehézkes.

Másrészt ettől a bizonyos "felhasználói élmény" című rizsától az embernek lassan hányingere lesz mert kötőszóként használjátok. És nem kicsit idegesítő még akkor is ha van benne valami. Valamki új szót kellene kitalálni.
(Fogadjunk, hogy ezt most valaki azonnal félreérti és nekem támad)

valami

(#65) Karma válasza #16820480 (#62) üzenetére


Karma
félisten

Nem a modell volt a hibás, bár lehetett rajta antik szoftver. Egyszerűen szarrá volt már aprítva... Legalábbis én erre jutottam utólag.

Quasi_modo: Nem hazudik, én is ott voltam, meg még jópáran mások, akik ott voltak a Mobilarénás találkozón. Az az egy darab i8910HD beteg volt és kész.

Itt egy jobb szó: UX. Tetszik? :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#66) Quasi_modo válasza Karma (#65) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az az egy darab i8910HD beteg volt és kész.
Ilyen formában elfogadom.
De általánosságban nem igaz és sosem volt az.

[ Szerkesztve ]

valami

(#67) #16820480 válasza Karma (#65) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk azt nem értem soha, hogy szoftveresen hogy lehet úgy lehasználni egy telefont, hogy egy reset ne hozza rendbe... :F de ehhez te biztosan jobban értessz

(#68) Karma válasza #16820480 (#67) üzenetére


Karma
félisten

Ez számomra is voodoo kategória, még nem jöttem rá mi okozza, de sajnos a tapasztalat ezt mutatja... Tök ugyanaz, mint régen a Windowsok, azok is lelassulnak idővel, pedig észérvvel nehéz megmagyarázni. Egyébként a helyszínen nem reseteltük a telefont, lehet ez volt a hiba :)

“All nothings are not equal.”

(#69) #16820480 válasza Karma (#68) üzenetére


#16820480
törölt tag

mi nem, de a másik 50 user? ;]
mondjuk ettőlg függetlenül ezt el lehetett mondani az összes többi telóra, és azok mégsem voltak ennyire problémásak. kivéve a Jet :D emlékszel a "program bezárása" kísérletekre?

(#71) Inarus válasza #16820480 (#69) üzenetére


Inarus
addikt

Szerintem senkinek nem jutott eszebe... :D Mondjuk a Jet utan lehet hogy nem is tunt fel annyira... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72) joey04 válasza zbory (#12) üzenetére


joey04
titán

ezzel teljesen egyetértek, szinte bármelyik HTC elbújhat a WVGA felbontásával, mert hiába, akkor sem szebb a képe, viszont én a következő iphoneban elfogadnék nagyonbb felbontású kijelzőt, mert a mostani kicsit pixeles. Ahogy mondtam, összhatásban nem nagyon éri utól semmi, de azért mégis... méret az maradhat, nem kell feltétlen nővelni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73) Coyote2000 válasza >-48-< (#61) üzenetére


Coyote2000
őstag

nekem szimpatikus a hozzászólásod, szerintem kiváló a marketing stratégiád! :DDD

amúgy a lenti posztoddal sincs baj, szerintem mindenki érti hogy mire gondoltál, és erre én sem tudtam volna jobb kifejezést használni. Remélem majd geri| elárulja nekünk, hogy ő hogyan nevezné azt, amikor egy cég tudatosan eltervezi hogy milyen módon ösztönzi a fogyasztókat a terméke megvásárlására (reklámozás, stb). Mivel a reklám a marketing része, a tudatosan tervezett tevékenység meg stratégia, nem értem mit kell ezen fennakadni.

(#74) Inarus válasza geri| (#41) üzenetére


Inarus
addikt

"Mi a marketing stratégia?
A marketing stratégia meghatározza, hogy mely piacon, kinek, milyen terméket, milyen áron kíván értékesíteni a vállalkozás, milyen úton juttatja el áruját a vevőkhöz, vagy hogyan találkozik a szolgáltatását igénybevevővel, és a teljes folyamatot milyen marketingkommunikációval fogja támogatni, egyszerűbben szólva hogyan reklámoz."

Forrás: [link]

Ezek után mindenki eldönheti az előzményeket is elolvasva, hogy vajon a kedves fórumozó hozzászólásában leírtak beleillenek-e ebbe vagy sem... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.