Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

És a kiépített-elvitt nagysebességű elérés végfelhasználói árára van vállalás, vagy az eddigi fehér foltok szurkék lesznek mer 30ezerér elérhető a 30Mbit? :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2) Sub-ZeRo válasza wwenigma (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem olvastam a cikket, de nekem a 30-as net 12-ért van...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) dajkopali válasza wwenigma (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

az uniós direktíva ilyen részletekbe nem megy bele - sztem helyesen -, az a lényeg, hogy az uniós polgárok mindegyik elérhessen egy olyan hálózatot, ahol a 30 Mb/s előfizethető - ezért adnak milliárdokat a gerinchálózat kiépítésére
az összes többi az adott országon és a szolgáltatóin múlik

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) bambano válasza dajkopali (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem gerinchálózat, lakásig. ráadásul erősen preferált az ftth.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) gerii válasza dajkopali (#3) üzenetére


gerii
addikt

Ezért is lenne jó az alanyi jogon járó internet, mert a hiénák kegyetlen árakkal dolgoznak konkurencia nélkül ( a Vidékhálónak is szép árai vannak, de a Telekom sem kispályás árazásban).

A listát valahonnan meg tudjátok szerezni?

(#6) dajkopali válasza bambano (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

:R
de ettől még áll a szitu, hogy az árakat a megtámogatott szolgáltató az adott viszonyok alapján határozza meg - csak ugye neki könnyebb, mint annak a versenytársnak, aki nem kapott támogatást

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) dajkopali válasza bambano (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

de az is megtörténhet, hogy ha lefut a 2020-as projekt, akkor pár év múlva jön egy új rendelkezés, mint az inkumbenseknél korábban, hogy kötelező lesz bérbe adni a már kiépített hálózatot

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) bambano válasza dajkopali (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valójában ez benne volt a pályázati anyagban, tehát nem évek múlva jön.
de ez nem sokat jelent, mert az elvi elképzelés gyakorlati megvalósítását simán el lehet kapálni.

szerk: ráadásul itt nem pár év alatt csinálják ki a versenytársat, hanem pár hét alatt.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Egyébként a nyertesek listáját meg lehet nézni valahol (érdekelne, hogy nálunk ki nyerte meg a hálózatfejlesztést)?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#10) dajkopali válasza mbalint987 (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

kerestem, de a honlapon egyelőre nem találtam - a vg.hu valószínűleg előzetesen jutott hozzá

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) bambano válasza mbalint987 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha találgatnom kellene, akkor azt találgatnám, hogy azon a honlapon kell keresni az eredményt, ahol az egész pályázatot adminisztrálták. de most nincs időm utánajárni.
illetve próbálkoznék még a Dajcs féle internet konzultációs lapon is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Nálunk 4.2mbitet adnak 4ezer valamennyiért tehát elvileg szükség lenne ide is fejlesztésnek, de nekünk megmondták, hogy túl hosszú a falu, meg sok az adó, elégedjünk meg annyival. Most akkor itt is kötelező a fejlesztés, vagy mi nem tartozunk bele a ,,minden háztartásba"?

(#13) HussarF

Jaja, az internet árát minél lejjebb kéne szorítani. Egyéni előfizetőknek eléggé horror árakat tudnak mondani. Én most havi 1620-at fizetek 60 MBit-es netért, pedig nem Budapest, csak ez céges flottakedvezmény van.

(#14) br.rak


br.rak
őstag

vidéken sok helyen örülne az ember a stabil a 1Mb-es netnek is, de ami van, az nem stabil és horror áron van, így marad a mobilnet, mint alternatíva.

(#15) Scrydhan válasza br.rak (#14) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

És a béhúsz :DD

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#16) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

És vajon az UPC miért nem pályázott pénzekre a 29-es körzet kapcsán?! :U Nehogy korszerű szolgáltatást nyújtson kedvező áron annak a maréknyi embernek? :F

B.Cs.

(#17) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Debrecen mellett lakok 1(!)km-re, és már itt is szar a net. Zártkertben lakok, ami már régóta nem az a klasszikus kiskertes művelésű terület, itt laknak azok, akik a magas árak miatt kimenekültek a városból. Tehát nem nevezhető gyéren lakott területnek, inkább előretolt kertvárosnak. De ezt sajnos nem hajlandók elismerni, így marad a zártkerti besorolás, ezért 3-5km-enként vannak az adótornyok...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#18) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Telekom.... ahová eljutnak egyedül többszörös áron adják a netet....és persze ők nyerték a legtöbbet

Welldan

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) dtracer válasza bollokcs80 (#16) üzenetére


dtracer
tag

Jelentem, én 29-es körzetben vagyok Digi optikai kábelen. Az ára pedig ugyanannyi, mint Pesten.

(#20) #20655360


#20655360
törölt tag

Támogatom a dolgot. Itt (hajdú-bihari kisváros) kell szívnom nyomi 45Mbit/s-el. (papíron 60) Ok, van ahol a tizede sincs meg, de a 60GB+-os játékok korában már ez is kínzás kategória.

Marhára irigylem a Digiseket.

(#21) Barthezz2 válasza #20655360 (#20) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nagyon sokan sajnálnak bizonyára.. :W

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#22) #20655360 válasza Barthezz2 (#21) üzenetére


#20655360
törölt tag

A gigás netes digisek. :)

Most nézem, jelen pillanatban 20Mbit. Ideje telefonálni. Ez az Invitel se különb semmivel a teleokádéknál.

(#23) kevinium válasza #20655360 (#22) üzenetére


kevinium
aktív tag

Mit vártál amúgy? Mivel az invitel is a T infrastruktúráján keresztül szolgáltat, ha nem tudtad volna

[ Szerkesztve ]

(#24) Scrydhan válasza #20655360 (#20) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Szerintem az ENSZ-nek nem az afrikai gyerekeknek kéne ételt osztania hanem neked jobb netet hogy hamarabb lejöjjön a GTA V 12k texture pack.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#25) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Pont a Telekom, amitől menekülnek az emberek a csigalassú netszolgáltatása miatt?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) #20655360 válasza kevinium (#23) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ja, viszont legalább felügyelhetnék a hálózatot, h ne kelljen annyit telefonálgatni. :)
Am a feltöltési sebesség soha nem éri el a garantált minimumot. (jelenleg a letöltési se) Ezt rohadtul nem tehetnék meg. Marha jó, h nincs más szolgáltató. Zéró verseny, aztán kapjuk a lószart.

Scrydhan: :U

(#27) Barthezz2 válasza #20655360 (#26) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ne sajnáltasd már magad ennyire. Kezd kicsit szánalmas lenni.. :U
A te neted most "csak" 20Mbit. Az enyém akkor annyi, ha megvan a max. Havi 9k-ért. És még az enyém is jónak mondható ha azt vesszük, sokan az 1-2 Mbit-el szenvednek, és egy mail csatolmányt is nehezen tudnak elküldeni. Neked meg az a problémád, hogy a Need for Speed 21, 30 perc alatt jön csak le 5 helyett..

Azért a lószarért amivel szenvedned kell, sokan mit nem adnának..

De ha a cikket olvastad volna, tudnád, hogy ez a helyzeteden mit sem fog változtatni. Nálad megvan a 30.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#28) UnA válasza ReSeTer (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Elvileg 30 Mbit volt megcélozva, szóval szerintem beletartoztok, ha eddig az infrastruktúra volt az akadály.

(#29) bambano válasza UnA (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

gyakorlatilag sem 30 Mbps volt megcélozva, hanem 100. csak úgy hosszú a mondat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) UnA válasza bambano (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor még jobban fognak örülni :)

(#31) lajosba51


lajosba51
csendes tag

Az MVM mióta szolgáltat lakossági netet? A vastagon nyereséges telekom támogatása is arcpirító...

(#32) Scrydhan válasza UnA (#28) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Basszus.29 Mbit itt,hihetetlen :U Megint félrevezettek

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#33) PistiSan


PistiSan
addikt

"Ezeken az üzleti szempontból kétséges megtérülésű településeken tehát néhány éven belül adott lesz a hálózat"
Vidéki vagyok, most a 10/0,5 mbps net havi 5800ft, kíváncsi leszek mennyibe fog kerülni a 30as net, a megtérülési rátával biztos nem lesz gond erre felé, vastagon fog az a bizonyos toll.

(#34) #33253120


#33253120
törölt tag

A cikknél messzebb nem olvastam a témában.
De jól látom, hogy sehol nincs az leírva, hogy vezetékes internet?

Kisfalumban van vezeték nélküli internet az Inviteltől, de sokan nem tudják igénybe vennina terepviszonyok miatt. Az én esetemben van két keresztező elektromos hálózat, (0.4 és 20KV) meg pár fa ami útban van a szakaszon. A két hálózat között még el is látott az antenna, de az évek alatt közé nőttek a fák. :D

(#35) bollokcs80 válasza dtracer (#19) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az igen, jó helyre rakhatott a gólya... :))

Mondjuk én is otthagytam a fenébe, mióta Telekom behúzta az optikát mifelénk. :DD

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#36) Panthera


Panthera
őstag

Nekem az 5Mbit mellé kb. 40kbyte/s a feltöltés, szenvedés vele már pár képet is elküldeni.
Van 10 és 15 Mbit is, csillagászati áron. Ja, a feltöltés akkor is csak 2Mb. Emelni akartam a mostani 0,5Mbites feltöltésen 2M-bitre, annyit kellett volna ráfizetni, hogy hagytam a fenébe.

(#37) Tigerclaw válasza bollokcs80 (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Az igen, jó helyre rakhatott a gólya...

Mondjuk én is otthagytam a fenébe, mióta Telekom behúzta az optikát mifelénk. "

Akkor te is szerencsés helyen laksz, mert a "Telekom" és "optika" nem sok helyen jár kéz a kézben. Itt még rézzel is csak 5Mbit körül tartanak.

A címben szereplő 10 milliárdot nyugodtan megfelezhetjük, mert a másik fele "alkotmányos költség"-re megy szokás szerint. :(((

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) bambano válasza #33253120 (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt nem tudom, hogy ahol te olvastad, le van-e írva vagy nincs.
de én benne voltam a műsorban, úgyhogy mondom: ftth a preferált, a hfc-t duzzogva elfogadják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) #33253120 válasza bambano (#38) üzenetére


#33253120
törölt tag

Közben ma találkoztam egy sráccal aki besegít a kistérségi tervezésbe, és ő kerek-perec jelentette ki, hogy ftth lesz.
Ez nem hangzik rosszul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.