Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ilyen áron mondjuk a Lenovo Miix 2 10" mellett labdába sem rúghat...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) Rambovits


Rambovits
senior tag

Akkor most ajánlott, vagy tetszett? ;]

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez a dokkoló blokkolja az kijelző tapicskolást más masinánál is láttam/tapasztaltam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) BalanceR


BalanceR
addikt

Hát hamár B-brand, illik is a nyitóárat alacsonyra vinni....
Kérdés, hogy elég ennyivel ?(szerintem nem)

Ha ugyanezt egy tizessel még olcsóbban vezetnék be, és a karácsonyi leárazástengerben bekerülne valami jó kis akcióba 65-70Kért még lenne is esélye a népszerűségre.
Várjuk csak meg a februárt, lesz ez még olcsóbb is...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#5) icezozo


icezozo
addikt

mondjuk ha 30-40% olcsobb lenne mint a nevesebb gyartok azonos termekei akkor talan lenne piaca. de igy ilyen aron eladhatatlan lesz !

http://qwankido.hu/

(#6) mike1334 válasza Rambovits (#2) üzenetére


mike1334
veterán

Biztos kérdezték, hogy: "Tetszik ajánlani?" És azt válaszolta, hogy tetszik :D

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7) Polllen válasza BalanceR (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Árgép-n bruttó 82-87k jelenleg.

Nyitó árnak nem tudom miért kellene harmadával olcsóbban adni... Vagy ennyivel tényleg hajlandóak vagytok többet kiadani egy lenovo felirat miatt? :Y

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, érdekes volt! Nem is rossz egy "B"-brand-től, különösen a billentyűzet minősége lepett meg - képen elég gagyinak tűnt.

rudi:
Salvatore-t olvasol? Cool. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) rudi válasza Rambovits (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Annyira tetszett, hogy ajánlott :) javítottam a plecsnit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) masholnap


masholnap
senior tag

na ez az a gép az, amelyik most is csak épphogy megér 82-83 ezret, 75e már szebben csillogna, de egy év múlva már a felét is sokallanád érte.
pont prociváltás előtt áll ez a fajta termékkör, egy alapos leárazás után senki nem választaná ezt a felhozatalból.

(#11) Gabonetta válasza masholnap (#10) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Én annak idején a Galaxy Tab2-met vettem ennyiért, bár az tartotta az árát egy ideig. Ha Windows-os lett volna, talán ma is meglenne. :) Szerintem is drága egy picit...

(#12) Rambovits válasza rudi (#9) üzenetére


Rambovits
senior tag

:R

Örömmel veszem, hogy egyre több ilyen ketyerét teszteltek. Tervezem én is egy 8-10" Windows Tablet beújítását, és azért jó látni, hogy miket lehet tőlük elvárni :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#13) 1501N


1501N
tag

A konkurens gyártók táblagépeihez is csak 1 év office jár?

(#14) Khelben


Khelben
nagyúr

Fél év múlva 30k-ért jó vétel lesz konyhai gépnek. Mindig irigyelni fogom azokat, akiknek ez a teljesítmény elég, én meg cipelem minden nap a 3,5 kilós gépet. Rossz szakmát választottam :P

(#15) Rambovits válasza Khelben (#14) üzenetére


Rambovits
senior tag

Munkára van céges gép, minden másra meg otthoni PC.
Nekem egy ilyen (nem feltétlen ez) pl. tök jó lenne filmezni, netezgetni utazás közben, lustább napokon ágyból filmezni.. :D

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#16) NGA válasza Polllen (#7) üzenetére


NGA
addikt

Azért a Lenovo FullHD. És van olyan elvetemült, aki magazinokat, fotókat nézeget rajta, és bizony messze jobb erre a nagyobb felbontás. Ami a Surface-n már olvashatatlan, az a Miix2 10-en tökéletesen olvasható.

1501n: Nem, a Miix2 10-hez Office Home and Student jár, ami örökös. Szerintem a T100-hoz is.

[ Szerkesztve ]

(#17) BalanceR válasza Rambovits (#15) üzenetére


BalanceR
addikt

Filmezni, netezni, képeket nézegetni egy olcsó kínai droidos tab is bőven alkalmas, és olyat 20-30ért már kapsz...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#18) fabicska válasza BalanceR (#17) üzenetére


fabicska
aktív tag

20-30-ért sem mindegy ám, hogy milyen. Én is tablet vásárlása előtt állok (kb 2 hónapja nézegetem őket), nagyon nem mindegy mit vásárolsz. Jó persze, nem 40.000, és 40.999 Ft ami dönt.

Amikor hazaérek munkából, nem kapcsolnék nagy gépet, csak kaja közben, elalvás előtt (szabadnapon lustizás mellé) elolvasgatnám a híreket, megnéznék pár sorozat részt, jól esne hordozható eszközzel tenni.

Én pl. ezzel szemezek: http://www.tinydeal.com/cube-u30gt2-101-ips-android-422-32gb-rk3188-tablet-pc-p-86208.html

Vámmal, mindennek együtt 65-ből kijövök. Ennyiért jó ár. ÉS mondom még egyszer, csak alapműveletekre (másodgép) venném.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#19) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem rossz, főleg ennyiért. Kár, hogy nem raknak ezekre teljes méretű usb portot, a Surface-en megszoktam, nagyon kényelmes, hogy nem kell állandóan usb otg kábelt kéznél tartani. Vicces, hogy jár hozzá a billentyűzet, míg egy Dell vagy Surface esetében ez egy kissebb vagyon.

Laci

(#20) Rambovits válasza BalanceR (#17) üzenetére


Rambovits
senior tag

Na igenám, de itt jön a bökkenő, ki nem állhatom a droidot :/
Kinek a pap, kinek a paplan ;)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#21) fabicska válasza Rambovits (#20) üzenetére


fabicska
aktív tag

Akkor Neked ezt ajánlanám: http://www.tinydeal.com/cube-iwork8-u80gt-8-ips-windows-81-32gb-intel-tablet-pc-p-134910.html

Ez ugyanis a másik, amit vállalhatónak érzek a kínaiaktól is. :)

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#22) Bogyó bá' válasza fabicska (#21) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy frászt! A T-mobilnál (dominóban) listaáron, előfizetés nélkül 51k HUF a Lenovo Miix 2 8 " beépített 3G modemmel együtt, 64 GB háttértárral. Ezt semmi kínai vacak nem überelheti szerintem. (Hazai garancia, stb.)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23) Rambovits válasza fabicska (#21) üzenetére


Rambovits
senior tag

Köszi az ajánlást, egyelőre az Asus transformer T100 fogta meg a fantáziámat, tetszik a dokkolható billentyű meg a tesztek amiket néztem róla. Viszont maga a készülék nem annyira meggyőző, vastag, széles a kerete, ha egyszer veszek valamit az tetszen.
Valószínű kivárok egy kicsit, hátha lesz olyan ami minden szempontnak megfelel. :R

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#24) fabicska válasza Bogyó bá' (#22) üzenetére


fabicska
aktív tag

Nem rossz, nem rossz!

64 GB-ot honnan tudod? Specifikációkat nem találok. HA ez tényleg 64GB-os és 2GB RAM, akkor nem kérdés persze! :K HDMI úgy tudom a Lenovóról hiányzik, az nem fájó pont.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#25) Bogyó bá' válasza fabicska (#24) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Többen vettek innen a PH-ról az elmúlt napokban: egy hete még 10k-val drágább volt: tőlük tudom, de meg kell kérdezni holnap az ügyfélszolgálatot, az a tuti!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26) _Atesz


_Atesz
addikt

Tetszik vagy sem jönnek az egyre újabb - és újabb kínai márkák..
TV-k, tabletek, stb..
!ÉS! egyre jobb minőségűek. Az eladók pedig szívesen értékesítik, tekintve többet lehet szakítani rajtuk, mint a már jól ismert márkákon..

(#27) 1501N válasza NGA (#16) üzenetére


1501N
tag

kösz, akkor erre is érdemes lehet figyelni

(#28) Polllen válasza Bogyó bá' (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez bitang jó ár valóban! Mondjuk az érdekes, hogy a tableteknél a listában nem jelenik meg...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) nlq


nlq
aktív tag

csodásak ezek a gépek... a felhasznalo kap egy kis fogyasztasu procigyenge (ez a proci kb C2D E6300 teljesitmenyt hozza) 2GB ramos gepet amit megtamogattak 1 viszonylag gyors háttértárral
jo kis gep kb addig mig el nem kezdi hasznalni az egysegsugaru felhasználó

aztan amikor megnyitja a masodik(na jó mondjuk 4.) bongeszoablakát es letolti az 5. filmet maris rájön mit (nem) kapott a pénzéért

(#30) masterful87 válasza nlq (#29) üzenetére


masterful87
senior tag

Egy 65 wattos processzor teljesítménye 4 wattba sűrítve, valóban felháborító!

Hiszed vagy sem, de pl. az Intel Pentium N3520 szívú laptoppal is kiválóan el lehet lenni!

Én eddig a 40 ezer körüli droid gépekkel szemeztem, de a fentebb linkelt 51 ezres Miix2 nagyon oda ver!

(#31) .mf


.mf
veterán

Nem rosszak (mármint az eredeti kínai OEM darabok, nem a cikk érdekesen árazott tárgya), de egy Core M + 4 GB RAM kombó mint az új Dell Venue 11 Pro-ban valahogy jobban megmozgatná a fantáziám, főleg a Dell akkus billentyűzetével. De attól félek, hogy a kínai OEMek megmaradnak az Atom + 2 GB kombónál, a Core M + 4 GB csak a brand gyártók kínálatában lesz, jóval magasabb áron :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) ddekany


ddekany
veterán

Új Atom teljesítményét mondjuk, hogy elhiszem, hogy elmegy. De a 2 GB RAM? Ne szívassatok, azért ennyire nem lehet takarékosabb a Win 8... Ennyit már önmagában az alkalmazások szeretnek lezabálni. Ennyit dobna az áron, ha 4 GB-t forrasztanának be? (Vagy azt szokás szerint megtartják prémium kategóriába, valag plusz pénzért meg mit tudom én milyen egyéb feature-ért cserébe, ami kell a ráknak.)

(#33) fabicska válasza ddekany (#32) üzenetére


fabicska
aktív tag

A legtöbb Bay-trail atom 1-2GB RAM-ot támogat: Bay-Trail a prohardveren

Persze ez nem jelenti, hogy nem tehetnének bele más CPU-t, de talán nem akarnak nagyon elrugaszkodni a low kategóriától, azzal kb önmagukat rúgnák arcon (rendes laptop teljesítményével).
Szinte mindent kínában legóznak össze már, a SoC-ok 70%-át is, nem csinálnak önmaguknak konkurenciát, meg hát, amíg tartott a régi EEE őrület, mindenki azt akart, utána jött a tablet kategória, majd hogy ingyenes lett a win 8.1, most ezzel kaszálnak az alsó kategóriában. Amint ebben nem lesz potenciál, majd csinálnak erősebb darabokat, nem sokkal drágábban. Fogyasztói társadalom, és legvégén valahogy mindig kínában járnak jól.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#34) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Drága.Gyenge.Az üzemidő az egyetlen pozitívum a számomra. :R

Wasabi...

(#35) NGA válasza ddekany (#32) üzenetére


NGA
addikt

Elég a 2 giga ram.

(#36) Duree


Duree
veterán

Szerintem jó vétel,minden rendben van vele.Többet ér mint egy netbook.

duree54

(#37) Polllen válasza nlq (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem próbáld ki, hogy mit tud. Utána formálj véleményt. Az egység sugarú user pedig nem fog 4 tabot használni és nem fogja az 5. filmet letölteni. Az elsőről még tudja mi az, de zavarni fogja, hogy minek annyi nyitott ablak, a másodikról meg annyit tud, hogy hja, lehet tölteni, de igazából inkább megnézi bőngészőből streamelve. Amiről nem tudja, hogy stream, csak azt, hogy olyan, mint a youtube.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) stutga


stutga
tag

Nekem épp most van szerencsém javittatni egy echte kinai tákolmányt.
(Medion p2211T aka. Lenovo)

Eddig ott tartunk, hogy kicserélték benne a feszultsegatalakitot mert megdoglott.

Azt hogy a mikrofon és a speaker f0s nem orvosolták, viszont mire visszaért a szervizbol sikerult megtorni a kiejlzot.

Ugyhogy most még egy kor. Annyi hogy a szerviz deutchlandban van.

Oszzességében tehát: nagyszeru spec, csak épp nem használható (skype, video), viszont nagyon drága, es a szervizhatter egy vicc (pl. kozet-tormeléket.találtam a kijelzo-bill kozott).

(#39) kolosanyi válasza Bogyó bá' (#22) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bazz, durván jó ár. Ezek függő készülékek?

(#40) Gusztáv válasza .mf (#31) üzenetére


Gusztáv
addikt

Annak a Dell-nek az árából kapsz 3 ilyet.

Laci

(#41) nlq válasza masterful87 (#30) üzenetére


nlq
aktív tag

Felreertettel, nem a 65w - 4watt (ami inkabb 2-2,2watt) van a gondom
hanem azzal, hogy win8.1 oprendszerrel adnak el gepet ami sebessegben egy 5 eves gep teljesitmenyet hozza (megkerdezhetnem ugy is, hogy te vennel egy 5 eves gepet 2GB rammal 32GB kozepesen lassu ssd vel azert hogy win 8 at hasznalhass??)

a bay trail N3520-3540es prociban egyetertunk en is tolom ezeket a gepeket ha valakinek olcson kell uj noti...
DE ez a minimum! ezeket legalabb lehet boviteni 8GB ig es lehet neki SSD-t tolni (es egyebkent kb 2x gyorsabb az a CPU mint az ebben dolgozó cumó) es nem lesz az ugyfel reszerol ketsegbeeses 1 ev utan, hogy semmire se jo a gepe
jah azt se felejtsuk el hogy az N35x0-s 11,6" notikat kb ennyiert lehet hazavinni alhangon...

@ Pollen: nyugodt lehetsz teszteltem mar ezeket az uj atomos csodakat... ezert is irtam hogy ez a proci epp eleg arra hogy mukodjon, es az emmc az ami felhozza hasznalhato sebessegre
azert kivancsi lennek ra hogy a teszt alatt pl milyen viruskeresot pakoltatok a gepre mert az tutti hogy lehervasztotta volna a teljesitmenyt... (na meg persze nehany malware es nehany keretlen reklambox is kellett volna ra ami az egysegsugaru usereknel manapsag eléggé alap)
amit irtal hogy miket hasznaljon az egysegsugaru user ebben is igazat adok neked (azert megneznem, hogy az alap juzer farmvillezik egyetlen ablakban a komolyabb farmocskáján :), ahol az i3-4000m proci is rendesen izzad)
ugyanakkor amiket irtal arra pont eleg egy adrodios tablet fele ennyiert ... én probaltam osszeszedni olyan felhasznalast amihez mar jobb egy win8 as gepet hasznalni mint egy adro tabletet (mostantol hivjuk 1,5 sugaru usernek :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Polllen válasza nlq (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Több hétig volt nálam miix 2 8", ugyanúgy belaktam, mint az asztali gépet és ugyanúgy elment rajta a böngésző, meg a zene. Pont olyan pesszimista voltam a géppel használat előtt, mint te.

De a nyújtott teljesítmény meggyőzött. Ami miatt a végén nexus 7-re cseréltem az az, hogy asztali mellé nekem csak tablet kellett, másik asztali win nem. Ha lett volna rajta még 1 usb és egy hdmi, akkor jó eséllyel eladtam volna az asztalit és ez marad. Így viszont 30k-t egy tablet meg a nagy gép. Ha a helyén kezeled a teljesítményt, teljesen jó.

Mert ugye ha a 2 éves hw teljesítménye ma is jó, minek cserélni?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) nlq válasza Polllen (#42) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, helyén kell kezelni...

ezek is olyan gepek lesznek mint az 1-2 eve arult AMD A4-43xx procis gepek pl samsung NP535U3C
jol hangzo procinev kb ugyanaz a teljesitmeny mint ez a tablet 2gb ram 500as winyo
persze hogy 1-2 ev utan hordjak hozzam az ugyfelek hogy lassu meg minden persze az ssd es a 4-8 GB sokat segit
ugyanez lesz ezzekkel is, csakhogy ebben nem hiszem hogy barmelyik is bovitheto lenne...

(#44) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ez ennyiért nagyon sok...

bogyo112: Nézz be a Wintábla topicba, eddig mindenkinek volt valami baja vele.

[ Szerkesztve ]

(#45) ddekany válasza NGA (#35) üzenetére


ddekany
veterán

"Elég a 2 giga ram."

Ha az, akkor gyanítom ez SSD mellett igaz, elvégre azzal a swappolás (ez az amikor a RAM-ba már el nem férő rész a háttértárra lesz kimozgatva, aztán mikor újra szükség lesz rá, akkor vissza a RAM-ba és cserébe valami más íródik ki a háttértárra) jóval gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.