Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TomMusic válasza Chaser (#50) üzenetére


TomMusic
őstag

Lehet 2015 végén vett egy zsák RAM-ot. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#52) warcat


warcat
veterán

Én véletlenül nyúltam bele a tutiba,tavaly nyár közepén raktam össze egy új gépet,júliusban a nagy pangásban égre-földre akciózott mindenki ingyen szállítással ezért 3-4 boltból állt össze, viszont sehol az országban nem volt épp készleten normális időzítésű 2x8 GB DDR4,csak 5-6 nappal későbbre ígérték az érkezést,ezért kicsit mérgelődve, "de legalább jövőbiztos lesz" felkiáltással vettem egy
Corsair V. 32GB 3000/CL15 setet 54990-ért (a low profile fontos volt)
Most ugyanez valahol 90 000Ft környékén van... és még ezt emelni akarják

EA: It's in the crate!

(#53) #20691712 válasza ViZion (#18) üzenetére


#20691712
törölt tag

Ezt hivják úgy, hogy kartell.

(#54) ViZion válasza #20691712 (#53) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor megnyugodtam. Már' azt hittem ez pofátlan lehúzás, de akkor csak kartell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55) sb válasza #65675776 (#5) üzenetére


sb
veterán

Az még jó eset, ha csak követi. DDR3-ból szerintem már régóta csökken a gyártás és így nő az ár is.
Anno a DDR2-őt is 1.5x áron adtam el, mint ahogy a DDR3-at vettem.

(#56) DithenS válasza energy4ever (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

RAM-nak nem hiszem hogy sok köze van az SSD-hez.Bár ha viszik mint a cukrot meglehet.

(#57) jacint78


jacint78
addikt

Elolvasta bárki is a cikket?? A samsung szokásához híven kompatibilitási gondokkal is küzd a rossz kihozatali arány mellett, tehát igazából nincs ebben semmi meglepő. Nyílván nagyon fontos volt csíkszélességet váltaniuk....

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#58) warcat válasza jacint78 (#57) üzenetére


warcat
veterán

Vagy ez egy kamu porhintés a gyártóktól,amit nem kell benyalni tényként.
Folyamatosan,menetrendszerűen érkeznek a különböző " felmerült problémákról" a hírek,ha kartelleznék pont ezt a feladatot adnám ki a PR felé
Egészséges piacon arról cikkeznének,hogy a felmerült piaci rést hány új gyár mielőbbi felhúzásával akarják kihasználni a gyártók (igen, sok pénz és idő,tudom nem fél év)

EA: It's in the crate!

(#59) jacint78 válasza warcat (#58) üzenetére


jacint78
addikt

Ha a samsung azt mondja hogy szerencsétlenkednek, akkor hiszek nekik, mert tényleg szerencsétlenek. Már problémásak az új galakszi teleonfjaik kijelzői is. :D Túlbecsült nyomorult szar gyártó, nagyon rühellem. :)

type your text here..

(#60) joey04


joey04
titán

ez már vicc. :(((

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#61) Televan74 válasza joey04 (#60) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tragikomédia! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#62) Ati00 válasza kovászos (#3) üzenetére


Ati00
tag

Ez a hsz. A 4-es kommentre is válasz. Érdemesebb várni a DDR5 ahogy te is mondtad hátha olcsók lesznek a modulok + hogy übergyorsak lesznek, én mondjuk nem vagyok szerencsés amiért leragadtam DDR2-nél mert arra a generációra egy 2 GB-os RAM modul kerül annyiba mint most egy 4 GB-os DDR4 modul... Jó nyilván az az oka hogy ez régebbi generáció meg már ilyet csak rendelésre gyártanak, pl én nekem 3 hetet kellett várni míg meghozták az 1 GB-os modult(ez 2 éve volt), 5 ezer Ft volt annak az ára, szóval ne síránkozzunk örüljünk, hogy olcsóbban meg tudod kaparintani a 4 GB-os modult mint én a 2 db 2 GB-osat. Ez a +10%-os árnövekedés nem olyan tragédia énszerintem hogy ebbe belekelljen halni. De mivel Samsungról van szó így lehet a neves cégek pl G.Skill, Corsair, Kingston stb termékeit ez nem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#63) ViZion válasza Ati00 (#62) üzenetére


ViZion
félisten

"Ez a +10%-os árnövekedés nem olyan tragédia énszerintem"
Benzin árnál sem a 3 Ft-os emelés a probléma. Itt is megelőzte a 10%-ot a kb. november óta tartó folyamatos emelkedés, erre bejelentik, h már hitelre veszik reggel a kiflit is, annyira nagy a baj, emelnek még rajta... és ez kihat rengeteg más termékre is sajnos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64) gabor7th


gabor7th
addikt

Érdekes az ha, máshol épp az ellenkezőjét olvassa az ember. Jöhetne már jó hír is.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#65) Chaser válasza Ati00 (#62) üzenetére


Chaser
titán

csak egy kcsit néha belegondolnátok a dolgokba
az aktuálisan megjelenő új memória _mindig_ drága, akkor is, ha az elődei olcsóak
nyilván, majd ddr4 feléért fogják adni...jah nem, nem fogják annyiért adni
lehet várni rá, meg a ddr10-re is, akinek most _kell_ram az most vesz
a 10% tényleg nem sok, ott a gond ez tavaly óta már 100% közelében van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66) #65675776 válasza Ati00 (#62) üzenetére


#65675776
törölt tag

2018-ban kezdődik meg a kisszériás gyártáa a DDR5-nek. Mire abból érdemi jelenlét lesz a piacon, az 2020. De ha gondolod várd ki. Egy-két évvel későb meg be fogják jelenteni a DDR6-ot, gondolom akkor meg az árakat látva arra kell majd várni. Legfejlebb soha sem veszel semmit.

(#67) mzso


mzso
veterán

Végre véglegesen orvosolták a túl olcsó memória problémáját... Nem lesz olyan szörnyűség, hogy 10 ezerből bevásárolod az összes memóriát ami kell.

Sebaj, majd 10 év múlva megbüntetik őket egy-két milliárdra amiből te majd semmit sem látsz, hogy az EU is jól járjon.

(#68) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Egyébként tavaly ilyenkor, igaz aprón, de 10 ezer forint alatt vásároltam be CL14-es 8GB DDR4-et. Valszeg azért is volt olcsó, mert kb. a Skylake volt az egyetlen platform amivel akkor éppen kompatibilis volt. Most már van Kaby Lake és AM4 is, egyre több mindenbe elérhető. Hülyék lennének nem árat emelni, ha szinte kénytelen vagy ígyis-úgyis azt megvenni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#69) BiP válasza Ati00 (#62) üzenetére


BiP
nagyúr

Jé, a rég kihalt DDR2-t drágán kapod meg ?! Nem gondoltam volna :)

(#70) erer1000 válasza BiP (#69) üzenetére


erer1000
őstag

ebayon filléres a ddr2 még a 4GB (!!!) modulok is 800MHZ-el

volt nekem 4x4GB DDR2 konfigom Phenom II-vel megszórva.

ebayon nem haltak ki:D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#71) #16939776


#16939776
törölt tag

A cikk most megnevettetett, a ..@.. adják még drágábban?!

(#72) Chaser válasza #16939776 (#71) üzenetére


Chaser
titán

mert megtehetik?
:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) torcs


torcs
csendes tag

Most kezdjem el mondani, hogy valami fogyasztóvédelmi hatóságnak el kellene kezdenie plakátolnia és közös erővel negyedére csökkenteni a ddr4 vásárlást minimum. Hátha észrevenné magát a kedves gyártó és nem már a huszadik áremelésen gondolkozna mert miért ne? Elvégre a ddr4 kb észrevehetetlen mennyiségben sem gyorsabb a ddr3 nál :/ Ez egy full értelmetlen szabvány volt..... Ha kihozták volna a DDR5X memóriákat még meg is érteném, hogy innovációról meg teljesítményről meg magas árakról beszélnek :/ Kicsit sem szomorú, hogy 2014 ben olcsóbban vettem ssd-t mint most és, hogy a ddr4 kezdőára majdnem alacsonyabb volt mint a jelenlegi átlagára.....

[ Szerkesztve ]

A P.T.M. a legjobb dolog a világon Party Time Mint-als egy frissítő löket az agynak :) és persze a függőségnek :D

(#74) Chaser válasza torcs (#73) üzenetére


Chaser
titán

azért ne essünk már túlzásokba
ha én gyártok valamit, majd én tudom mennyiért adom el, akinek nem kell nem veszi meg
az intel évek óta túlárazott nyomi felhozata miatt nem akarsz árnegyedelést náluk?
vagy van kartell vagy nincs, tavaly mélyponton voltak az árak ez tény, boldog boldogtalan ramot vett, az is akinek kevés kellett "mert nincs ára", most az vesz ramot akinek tényleg kell
szabványokon meg lehet filózni, egyik gen se hozott orbitális változást, picit gyorsabb picit kevesebbet eszik aztán kb ennyi, cpu-knál mért kell -2 évente foglalatot váltani? azért egy ddr szabvány elég sokig szokta húzni
volt már ilyenre példa, nem egyszer, aki kicsit is it-zik régebb óta kb tisztában volt bvele, ahogy én is
nem lehet a végtelenségig tartani padlóra nyomott árakat, abból bumm lesz
sok telefonba már 2-3-4gb ramot raknak, lehet számolgatni, régen sokal kevesebb ment beléjük és a telefon pörög, kicsit nagyobb most a kereslet a ramokra mint a kínálat, aztán ha a nagyok összeálltak lelkük rajta, senki nem szeretetszolgálat, mea culpa, én is pontosan ezt csinálnám - aztán verjenek rám büntit, inkább az mint becsődöljek -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) sad_Vamp válasza Chaser (#74) üzenetére


sad_Vamp
őstag

arra ugye emlékszel, hogy a nagy tajvani árvíz után megemelték a HDD-k árát... azóta sem mentek vissza azon árak közelébe amik a víz előtt voltak.... szóval ez a gyakorlat teljesen jogos és rendben van, ugye? :)

Ahogy elnézem az épített PC-k ára kezdi közelíteni újra azt a szintet, amit anno a 386-om vételekor láttam... tudod mi az apró különbség? ha előkeresném a már akkor használtan vásárolt 386osom még mindig működne.... és most nézz meg 1 "manapság" épített PC-t 5-8 év után...

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#76) Chaser válasza sad_Vamp (#75) üzenetére


Chaser
titán

a memória árak viszont visszamentek, sőt csökkentek
hdd-knél biztos nagy gondok voltak, elég szép mennyiségű defektes toshibát kukáztam utóbbi években, előtte kifejezetten jónak számítottak
legtöbb pár órás és már tele van baddel, sőt, újaknál is sok ilyen volt
nem védem a ram gyártókat, ez biznisz, embereket foglalkoztatnak, én is inkább árat emelnék ha van rá kereslet, mint hogy embereket rakjak utcára vagy az én profitom csökkenjen ami ráadásul kevés is
kellemetlen ez most sokaknak, nekem is - szerencsémre van pár jó forrásom, így azért túlzottan nem érint ( : - de nem esne jól ha boltból kellene ramot vennem az biztos, ssd ára se fog tetszeni, de mivel _kell_megveszem annyi amennyi

szerk: már rég nem az a minőség van mint régen, 2008 körül álltak át az ólom mentes forrasztásra, azóta elég szépen el kezdett hullani sok minden, lapok főleg, de a vga-k is
minőség ellenőrzés mint fogalom kb megszűnt, inkább cserélik a hibás darabokat, mint hogy benn ellenőrizgessék
tudnék mesélni milyen árkategóriás bc gépeket láttam gyárból kijönne defektesen
régi tp gépeket agyon se lehetett verni, persze minimális aból is hibásodott meg, maikara én is azt mondom, majd nézzük meg őket, na nem 8 év múlva, elég lesz 3-4-5 is:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) #16939776 válasza sad_Vamp (#75) üzenetére


#16939776
törölt tag

és most nézz meg 1 "manapság" épített PC-t 5-8 év után...

Pedig sokkal kevesebb alkatrész van benne, mi lehet a gond :U

(#78) Chaser


Chaser
titán

valaki negyedeltethetné az oled tv-k árát is, igaz ők nem kartelleznek, mivel nincs kinek az lg-vel ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Gdi


Gdi
senior tag

Az egyszemélyes kartell az a monopólium.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#80) Chaser válasza Gdi (#79) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, illetve lehet az több résztvevős is, lásd intel vs amd:) most már talán más lesz a felállás
de pl az olednél is hiába sírna bárki, teljesen legális minden ami körülötte van
és ha az enyém lenne az a biznisz nekem se jutna eszembe árat csökkenteni, csak amikor már tényleg kell, de gondolom senki másnak se, legtöbb ember addig máltai szeretet szolgálat amíg mások pénztárcájában turkál ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81) Gdi válasza Chaser (#80) üzenetére


Gdi
senior tag

Igen, vica-versa.. a többszemélyes monopólium meg a kartell. (illetve, -ahogy manapság nevezik- a több résztvevős piac is).

Egyébként, tök mindegy minek hívjuk, az elv a lényeg. Ezek pedig profitorientált cégek.
Én azt sem tartom kizártnak, hogy a tulajdonosi kör az egy, csak különböző cég-nevek alatt futtatják a pár eltérő terméküket, nehogy feldarabolják az egy nagyot. Az, hogy ki van feltüntetve, mint tulajdonos, vagy akármi, az más kérdés.. az csak egy karakterlánc valahol.
Persze ezt megfelelően csinálják, mert eddig ugye nem buktak le. Meg lehet takarózni a kereslet-kínálat és a hogyan "szabódik" meg az ár dologgal, egészen addig, amíg van tényleges alternatíva az adott/elvárt paramétereknek megfelelően.

Na, megyek mielőtt a gyíkemberek kieszik az ebédem a hűtőből. Úgyis kell új alufólia is.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#82) Chaser válasza Gdi (#81) üzenetére


Chaser
titán

ezeket csak az tudja aki benne van, mivel mi nem vagyunk alkalmazkodunk az árakhoz, aztán köpködünk néha nagyokat ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) sakal83 válasza sad_Vamp (#75) üzenetére


sakal83
addikt

"Ahogy elnézem az épített PC-k ára kezdi közelíteni újra azt a szintet, amit anno a 386-om vételekor láttam... "

Mert így kezd elhúzni mellettünk a világ.

Egy osztrák, szlovén, holland amerikai, japán stb. fizetéséhez képest nem változtak az árak. Csak most Ausztriában 10-20%-al nőttek az amúgy sem alacsony bérek. A magyar átlagbér 180.000.-Ft, amire még rátesz a forint ocsósítása (értsd gazdasági csoda)m így 573 euro nettó. Ausztriában (13. 14. havi is van) 2500 euro környéke az átlagbér.

Csak, hogy érzékeltessük, olyan, mintha 25-30k lenne a vga...

Ez van az összes imperalista, hanyatló nyugatról származó árucikk esetében. (Lásd átlagos TV. Régebben 120-130k, most 200-250k... )

Nem érdemes nagyon az összeesküvésekben hinni. Minél csóróbb egy ország, annál jobban más a hibás, több összeesküvéselmélet... (lásd É Korea, Oroszország stb.)

Közben itt van a legtöbb tolvaj, túlárazás. Nincs szinte egy olyan hely az EU-ban, ahol egy nm új építésű lakás, a havi átlagbér 3X-sa lenne, csak BP-en...

De ez nagyon off.

[ Szerkesztve ]

(#84) dabadab válasza Gdi (#81) üzenetére


dabadab
titán

"a többszemélyes monopólium meg a kartell"

Nem, az az oligopólium.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#85) Chaser válasza sakal83 (#83) üzenetére


Chaser
titán

Nincs szinte egy olyan hely az EU-ban, ahol egy nm új építésű lakás, a havi átlagbér 3X-sa lenne, csak BP-en... - hol láttál annyiért? én leginkább 700e-1m-ig találtam új építésűt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) sad_Vamp válasza sakal83 (#83) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ez kicsit mellé én SK-ból vagyok, és a drága itt is drága :K Nálunk mint tudod EURO van ,és itt is érezhetően mentek fel az árak. Szóval ez nem M.O.-i probléma.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#87) BiP válasza sakal83 (#83) üzenetére


BiP
nagyúr

(Lásd átlagos TV. Régebben 120-130k, most 200-250k... )

Hát nem tudom, de egy 40-43 colos fullHD tévét (ami szeirntem tök átlagos), bőven kapsz most is 120-130-ért.
200-250k-ért meg már akár 50colos 4K tévét kapsz. Ez lenne az átlag?

(#88) Chaser válasza BiP (#87) üzenetére


Chaser
titán

40" fhd-t lehet fogni 100 alatt is, néha még 70-80-ért is elég korrekteket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) sakal83 válasza BiP (#87) üzenetére


sakal83
addikt

Ez nálam egy elvi dolog. Igen 50 col az alaptv.

2-3 éve a 40 col volt
4-5 éve a 32 col fullhd
előtte sima hd ready

A technikai fejlődés nem árnövelő tényező tömeggyártás esetén! Lásd a vga kártyák ugyanazon kategóriában kb ugyanazon áron vannak pedig kevesebbet fogyasztanak és gyorsabbak. Az alapanyag áremelkedés, bérköltség inflációs hatás okés, de a technikai nem! soha nem is volt az a bevezetésen túl.

A TV-k esetében sokan ezért nem veszik észre, hogy brutálisan kilőttek az árak, mert hisz ez nagyobb meg 4k... holott már csak ilyen van (kivéve kis hazánkat, mert csórók vagyunk). Menj ki nyugatra és nézegesd meg a kínálatot a 40 colban:) Kb akkora, mint két éve itt a 26/32 col. Gyakorlatilag a selejtek.

A 3,5 éves TV-met most próbálom lecserélni (230k volt) egy ugyanolyan képminőségűre. A panasonicnál egy az egyben megmondták, hogy 500k plusz..., ha szépen visszaosztod a forint gyengülését (-30%), illetve 2008 óta a nem igazán jelentős bérnövekedés a nyugathoz képest (nominálisan!!! nem %-ban, értsd itt volt 30%-os bérnövekedés kb 45k., németben 30%-os 180-200k. hopsz, már távolodtak is :) ), akkor nini, már ott is vagyunk a 230-as reálértéken sajnos

De nem folytatom, mert felesleges. Ez sima gazdaságtan.

[ Szerkesztve ]

(#90) sakal83 válasza sad_Vamp (#86) üzenetére


sakal83
addikt

nem kötekedésből, de a hány euró volt az r9 280 megjelenéskor és most mennyi volt a rx470?

Nézd meg, hogy a két megjelenés között hány %-ot nőttek a reálbérek Nálatok, és szorozd fel az r9 280 euros árát, és nézd meg mekkora a különbség a két vga között (de vissza is oszthatod:) )

Itt Mo-n megnéztem:

Sapphire RX470 megjelenéskor: 81k 2016.08. hó
SApphire r9 280 megjelenéskor: 84k 2014.03. hó

No comment

[ Szerkesztve ]

(#91) sad_Vamp válasza sakal83 (#90) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ezeket találtam így hirtelen:

Sapphire Radeon R9 280X Dual-X OC 3GB DDR5, 11221-00-20G
13-10-2016 - 265€

Sapphire Radeon RX 470 NITRO+ 4GB DDR5, 11256-01-20G
7-8-16 - 228€

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#92) sakal83 válasza sad_Vamp (#91) üzenetére


sakal83
addikt

erről az áremelkedésről beszéltem. Gyakorlatilag nem volt. Ha nagyon korrektek akarunk lenni, akkor a 8Gbos RX470-et nézzük.

Ezeket az árakat mi érezzük soknak. Mindig is ennyi volt.

Megnéztem a 2012-es HD7850 66k volt megjelenéskor, ami szintén az rx470/280 kategóriája volt.

Dollárárfolyam 226, most 290, tehát ma 84k lenne..., ergó mi lettünk csóróbbak, mert kevesebbet ér a pénzünk, hogy nagyon PC legyek. Értsd, 25%-al elértéktelenítették a lóvénkat, hogy gazdasági csoda legyen kiáltva..., és hurrá, emelik 8-9 év után a fizetéseket:) nincs új a nap alatt...

(#93) Cydie


Cydie
csendes tag

Tizedével emelkedhet?? Hűűha.
Nagyon nem oszt-szoroz ez a tized már sehova. Júniusban vettem 16 GB 2400 MHz Kingston Savage-t, 25.000-ért. Két hete néztem, ugyan az már 47.000. 200% növekedéshez képest ezen a 10%-on fölháborodni már rég késő. Kellene RAM Mac Mini-be, meg szüleimet is megleptem volna vele, de a júniusi áron. Így nem kell. Lehet húzni a szánkat, de csak úgy tehetünk bármit is, ha nem vesszük meg irreális áron.

(#94) #65675776 válasza Cydie (#93) üzenetére


#65675776
törölt tag

Havi 10% már nem annyira vicces. Nem egyszeri esetről van szó, idén lényegében minden hónapban emelkedett ennyit a RAM ára. Gondolod az a 100% emelkedés (nem 200%, mert az az ár triplázódását jelentené) is csak úgy egyik pillanatról a másikra történt? Nem, augusztus óta folyamatosan növekszik az ár.

sakal83: Miért 50" lenne az alap TV? A lakások alapterülete is ilyen szinten növekedett?

[ Szerkesztve ]

(#95) Chaser válasza #65675776 (#94) üzenetére


Chaser
titán

nemérteszhozá'

látom a tv-s topikokban, kb hülye aki nem 1,5-2m-ről néz 50" tv-t

nem a lakások alapterülete növekedett :d

Cydie pont erről van szó, akinek _kell_ megveszi, akinek csak jó lenne az meg nem
tavaly kinti fórumokon konfig felsorolásoknál netezős gépnél, beugró koca játékos gépnél 16gb-tal elég sokszor láttam: ram 16gb kózitcsiiip' :) de 32gb sem volt ritka ugyanilyen kiegészítéssel
a gyártónakígy is megmarad ua. a profit mint tavaly, csak kevesebb eladással, majd ha töb negyedévi záráskor jelentősen csökken a bevételük csökkentenek, addig biztos nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) sakal83 válasza #65675776 (#94) üzenetére


sakal83
addikt

huh. ez gyenge hasonlat.

Miért növekedett az 55cm-es és 70 Cm-es TV 106 cm-re? Nőttek a lakásméretek (a szobaméretek:) )?

Miért növekedett a 14 colos monitorméret?

Miért növekedett a felbontás?

Várom a választ :R

(#97) Chaser válasza sakal83 (#96) üzenetére


Chaser
titán

azért növekedtek, mert idővel csökkent a beugrók ára és növekedett a fejlesztés, nyilván x idő után az újdonság válik standerddé
de hogy 50" tv alatt nincs élet azt ne már:) 40" fhd legtöbb embernek bőven sok, és 150 felett kicsivel már van 4k-s 50" tv
a $ árfolyama meg pffffffff azzal nem tudsz mit csinálni, apánk megmondta, akinek nem tetszik el lehet innen menni:d
sok mindenben jobbak vagyunk eu-nál, bármily' hihetetlen is
az egy dolog, hogy nálunk az egyik legmagasabb az áfa, viszont nálunk kb a legolcsóbb az eü-i ellátás
ebből is természetesen az eu-s tagállamok polgárai profitálnak, mivel eu-s egyezmény, hogy mindig az adott ország eü-jét kell fizetnek, szóval havi pár ezerből elég tetemes ellátást kapő egy angol/német/francia stb úri ember/hölgy, na de ha a sokat látott magyar megy az ő országukba, nekik is az adott ország eü díját kell fizetni, és pár k-ért még az ajtót se nyitják ki neki:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) sakal83 válasza Chaser (#97) üzenetére


sakal83
addikt

50 col az atlagtv. Nem mondtam hogy alatta nincs elet. Pont ezt irtam hogy az új lesz a sztenderd értsd atlag.

Es ehhez csorok vagyunk. Az átlag is sokba kerul nekunk. Ezert vagyunk atlag alattiak:) ezen nincs értelme vitázni. Ez evidencia. Aki nem magyarkodik es van nyugatra elo rokona az latja tudja. A tobbi okoskodás. Ott sem fenékig tejföl minden de egy 10%os ramaremeles nem eri el az ingerkuszobot sem. Egy sor ara egy fesztivalon. Sajnos nyugatra egyre csorobbnak erzem magam ami nem epp kellemes érzés...

Jelzem testverem nemet állampolgár. Szereti az országot de kívülről ideerkezve balkannak nézi ami mocskosul draga az itt élőknek...

Valahogy nem érezte meg hogy vett egy 1060at... Itt meg napokon keresztül nézegetjük hogy csökkenjen az ara 2kt...

Vegulis ez is egy eleterzes:)

A 40es tv meg telefonmeret es pont:)

[ Szerkesztve ]

(#99) Chaser válasza sakal83 (#98) üzenetére


Chaser
titán

ott a pont, magyarnak lenni életérzés ( :
ezért vagyunk ilyen leleményesek, nekünk nem lehet elkényelmesedni mint a nyugatiaknak:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100) dabadab válasza sakal83 (#89) üzenetére


dabadab
titán

"Igen 50 col az alaptv.
2-3 éve a 40 col volt
4-5 éve a 32 col fullhd
előtte sima hd ready
"

Tehát azért vagy felháborodva, mert valaminek az ára nem olyan ütemben csökken, ahogy azt te hasraütéses alapon kitaláltad, hanem valamivel lassabban és ez azt jelenti, hogy áremelkedés van.

Oké, nincs több kérdésem :DDD

DRM is theft

(#101) sakal83 válasza dabadab (#100) üzenetére


sakal83
addikt

Ezt kicsit elnezted:)

En voltam aki nem dragazta le; csak mi vagyunk csórók ezert tartjuk draganak:)

[ Szerkesztve ]

(#102) jacint78 válasza dabadab (#100) üzenetére


jacint78
addikt

Hogy lenne már 50" az alap... Az alap a 32, a jómódú alap a 42, a burzsuj az 50"+ inkább. :D

type your text here..

(#103) sad_Vamp válasza jacint78 (#102) üzenetére


sad_Vamp
őstag

akkor régen a 25 cm- átlójú CRT-k voltak az alapok?! jó érzésű ember olyat csak műhelybe vett, vagy ténlyeg mélyszegény volt. mennyetek már a mai viszonyokban az egészséges közép az tényleg 40-50" között van/kellene hogy legyen. Aki kisebb TV-t vesz, annak vagy nincs rá, vagy nem tévét akar, hanem kijelzős rádiót.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#104) i2k válasza sakal83 (#98) üzenetére


i2k
senior tag

"50 col az atlagtv."

Álomországban.
Nekem még tévém sincs. :DDD

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#105) sakal83 válasza i2k (#104) üzenetére


sakal83
addikt

nem is itt, hanem nálunk szerencsésebb helyeken

(#106) Chaser válasza i2k (#104) üzenetére


Chaser
titán

nekem sincs ( :
gondolkoztam a legolcsóbb lg oleden, néha meg lehet csípni 350-370-ért értelmes boltból - szürkeimportosok nem játszanak ahol csak bolti gar van -, de még mindig gondolkozom rajta, kb nem is használnám, ha beesne 300-ra akkor nem gondolkoznék:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

ezen a magyar beteges hencegésen, hogy "nekem nincs TV-m" (meg "nem nézem" és társai) mindig besokalok :W

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#108) Chaser válasza sad_Vamp (#107) üzenetére


Chaser
titán

mi benne a hencegés?
ha filmet nézek általában notebookon, ha nagyon akarom kikötöm külső monitorra
nem érdekelnek a hírek, reklámok, egyéb csodálatos dolgok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) #65675776 válasza sad_Vamp (#107) üzenetére


#65675776
törölt tag

OK, akkor a TV témát itt meg is szakítjuk, mert elég durván off.

(#110) Cydie válasza #65675776 (#94) üzenetére


Cydie
csendes tag

Igen, a 200%-ot észrevettem, letelt a szerkesztésre adott intervallum, és már nem engedte a rendszer :)

(#111) mzso


mzso
veterán

Mikor tudok majd 16 giga (tisztességes sebességű) DDR4-et 10 ezerből megvásárolni? :)
Én nem akarok vagyonokat költeni rá...

(#112) BiP válasza mzso (#111) üzenetére


BiP
nagyúr

Akár most is. Csak a megfelelő pénznemet kell megválasztanod hozzá :)

(#113) jacint78 válasza sad_Vamp (#103) üzenetére


jacint78
addikt

Ezt a hülye sznob szöveget. :W Képzeld el, nagyon sok embert zavar a túl nagy TV! Igen, a 40" már egyszerűen túl nagy sokaknak és nem is akarnak 32"-nál nagyobbat. Ráadásul sokan nem akarnak hitelre venni TV-ét és egy 32-es Tv árát pár hónap alatt összedobja egy pár például.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#114) Chaser válasza mzso (#111) üzenetére


Chaser
titán

erre azt szokták mondani nem łvánságműsor
tavaly se volt annyiért, 9-10k legjobb esetben 1 x8 gigás modul, "nem tisztességes" sebességű
van egy tippem, hogy nem ebben az évtizedben fog összejönni az elképzelésed, de lehet évszázad lesz az
nekem is jó lenne 500-as ssd 20-ért, terás meg 40-ért

BiP ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#115) dabadab válasza jacint78 (#113) üzenetére


dabadab
titán

.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#116) mzso válasza Chaser (#114) üzenetére


mzso
veterán

Hát igen... Enyhén lehangoló a RAM-ok fejlődése. Mind sebesség, mind kapacitás terén, mind ár terén.

Az utóbbi hat-8 évben többszöröződtek sebességben, sokszorozódtak kapacitásban és fajlagos árban meg töredékükre csökkentek...

(#117) Chaser válasza mzso (#116) üzenetére


Chaser
titán

amint lesz boltban 16gb ddr4 10-ért, a vendégem leszel rá ( :
van egy sanda gyanúm, hogy ddr5-öt se fogsz kapni ennyit 10-ért évek múlva sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118) Dedicted válasza DithenS (#56) üzenetére


Dedicted
tag

Ahogy írtad ˝ Bár ha viszik mint a cukrot meglehet. ˝ igy van, amikor elfogja a gépszijj őket akkor szívás várható minden téren és a bevételből fedezhető a lehetséges árkonkurenciás botrány esetén kiszabott bírság ahogy volt anno a(winchester-ekkel) harddisc-el .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.