Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Megnézném, hogy hány % regisztrált mert egyszer volt egy nyereményjáték, ami miatt kellet, hány azért, mert valaki aki követett ott hírdetett meg valami, és hány azért, mert "a többiek mind rejta vannak"...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2) Shodan


Shodan
addikt

Rossz látni hogy hova fajult és hogy elqrvult ez az egész. Az elején egy kicsit sem erről szólt az instagram egy kreatív közösség volt. Most meg facebook lett...remek.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#3) atike


atike
nagyúr

...és ez jó?

Egyre inkább azt lehet látni, hogy egymás mellett ülve is a telefont nyomkodják - egyre személytelenebb. egyre jellegtelenebb a szociális kapcsolatuk... Nem az élő szavas beszélgetés, kirándulás, sportolás, akármilyen közös program a menő, hanem pötyögni a szobában ülve. A buli az egyetlen kivétel. Érdekes ezt látni. Ha emiatt őskövület vagy maradi vagyok akkor vállalom. Nagyon nem jó irányba megy a világ...

(#4) YASKATIR válasza atike (#3) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Amikor megjelent a taviro az oregek ugyan ezt hittek
Amikor megjelent a radio az oregek ugyan ezt hittek
Amikor megjelent a vezetekes telefon az oregek ugyan ezt hittek
Amikor megjelent a mobiltelefon az oregek ugyan ezt hittek
Amikor megjelent a TV az oregek ugyan ezt hittek
.
.
.
satobbi.

[ Szerkesztve ]

(#5) elithun


elithun
őstag

Engem az lep meg, hogy még nem lett beégetve a Facebookba, és továbbra is külső appként él.

Használják nyugodtan, de én magam nem értem mi a különbség aközött, ha ide, vagy egyből a facebookra töltök fel képet. Leszámítva, hogy az Instagram szerintem limitáltabb.

Más kérdés, hogy a Facebook pedig már kezd számomra egy jól megpakolt öszvérnek tűnni.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#6) madgie válasza Shodan (#2) üzenetére


madgie
titán

Kreatííív :D Évek óta a magamutogató cicababákról szól az Insta.

(#7) Tapsi válasza Shodan (#2) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez mindenre igaz, ami mainstreammé válik. Tudod, régen minden jobb volt. A Quimby, a TCS, a Kispál, a Prohardver. Mondjuk már 10 éve is mindenki ezt nyomatta. :DDD

(#8) kwzatz válasza YASKATIR (#4) üzenetére


kwzatz
őstag

Ez a széles körben terjesztett felfogás, aminek mentén ezeket leírtad, valamennyire hibás. Főleg amikor kimutathatóak valaminek a személyiségre, hangulatra tett negatív hatásai, ahogy az a Facebook és az Instagram esetén fennáll. A logika mentén, ha a következő egy évben népszerűvé válna valami egyértelműen destruktív dolog, arra is lehetne legyinteni, hogy "de hát az öregek ugyanezt hitték másra is korábban".

Egyébként a tévé és a mobiltelefon sem tartozik a világ legegészségesebb dolgai közé. A tévézéshez pl. alacsonyabb IQ és antiszociálisabb viselkedés társul. Persze nehéz megmondani, hogy maga a tévézés az, ami ezt előidézi, vagy szimplán az, hogy nem csinál az egyén abban az időben valami építő tevékenységet, mint például a sportolás, olvasás vagy valaminek a tanulása.

Ettől függetlenül az általad leírt "reakciója az öregeknek" még egy létező dolog, csak szerintem nem lehet mindenre automatikusan, felelőtlenül ráhúzni.

Én pl. még nem érzem magam öregnek, 31 leszek ebben a hónapban, de őszintén: Mi a tököm építő, pozitív hatása lehet annak, hogy valaki óránként tölti fel magáról a képeket, meg keresi a visszacsatolást, hogy mennyien like-olták a postjait? Nem kell öregnek lenni ahhoz, elég csak józan ésszel megállapítani, hogy ez egy értelmetlen, teljesen felesleges, sőt, káros, az OCD tüneteit mutató tevékenység.

[ Szerkesztve ]

(#9) Rodi 4.80 válasza YASKATIR (#4) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

És nem volt igazuk?

(#10) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nem itt volt cikk arról a napokban, hogy tízből kilenc fiatal magányos?

Okosan kitalálták ezt a közösségi hálós világot anno, szétbarmolták az emberi kapcsolatokat, aztán pénzért visszaadják annak illúzióját.

(#11) .mf


.mf
veterán

Ez az arány kicsit mellbevágó. Persze, tudjuk, hogy a fiatal generáció életének mennyire része a social media, de hogy ez a szar is ennyire?...

Sose tetszett a hipsztagram. Sem a mobil-only policy (mint rendes gépekkel fotózó komoly hobbista, ezzel ki is zárnak), sem a csakis 1:1 square cut, sem az ízléstelen filterezés, de főleg nem a többség által tolt "tartalom", ami annyira az egóra (szelfik tonnája, mit ettem, mit ittam, mit csinálok - kit érdekel?) és egy látszat tolására megy rá (de sokat kondizok (nem), de sokat bringázok (nem), de feszesnek néz ki a seggem ebben az alakformáló feszülős fitnessz-gatyában, de cuki vagyok ezekkel a szemnagyobbítós, kutyafüles-kutyaorros szarokkal, plusz még ezernyi dolog, amit rengetegszer parodizáltak már ki, mégis ugyanúgy megy tovább)...
Ez a sok szelfi, látszat, instant-coelhok, "életmód", divat, smink, celebek, popsztárocskák követése, stb fasság... ezek a mai lányok csak egyre felszínesebbek lesznek :( Ha létezne valódi, értelmes feminizmus, ez ellen a valódi célok és értékek nélküli elfelszínesedés ellen kéne harcolnia, nem pedig az általa erőltetett vélt dolgok ellen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) TomMusic


TomMusic
őstag

Nekem a telóm se támogatja. :DDD Viszont kipróbáltam PC-n, mert kíváncsi voltam, hogy mégis mi a manó ez. Szerintem lehet létjogosultsága, pl. megosztani másokkal képeket, de hát arra ott a facebook. Vagy esetleg ha az ember nem akarja facén megosztani, akkor az insta' egy jó alternatíva lehet.
De ez nem az én világom, nekem csak egy unalmas weboldal/szolgáltatás a többi csillió közül.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#13) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

És ez egy magyar felmérés.
Amúgy ez is megerősített abban, amit már egy ideje sejtettem: a fiatalok körében népszerűbb az Insta a Facenél, kb. mint 5-10 éve a mostani huszonéveseknél a FB > IWIW volt. Tudom, persze, az Insta is a Facebook terméke.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#14) #82146048 válasza kwzatz (#8) üzenetére


#82146048
törölt tag

Erre van egy angol szó: juvenoia (juvenile (ifjúság) +‎ paranoia), miszerint minden generáció intelligensebbnek hiszi magát az előzőnél, és bölcsebbnek a következőnél.
Sok dolgot destruktívnak tartottak a múltban is, nem csak a tévét, vagy az internetet (számítógépet), amit most is használsz. Mondjuk a tévézésről szóló megjegyzésed elég nagy hülyeségnek tűnik, különösen azért, mert a filmnézés könnyen lehet egy társas tevékenység. Remélem nem a Mónika showra alapoztad.

Az Instagramot én is kerülöm, a sok filterezett kép borzasztó szerintem.

(#3) atike: Ilyenkor szokták beszúrni azt a képet, amin a vonaton minden ember a könyvét vagy az újságját olvasta, és senki sem beszélgetett :D Szerintem a kirándulás és a sportolás ma is menő, és régen is voltak elegen, akiket egyik sem érdekelt. Ma már a levelezés meg telefonálgatás helyett pötyögés megy.

(#15) kwzatz válasza #82146048 (#14) üzenetére


kwzatz
őstag

Lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de nem a Mónika show-ra alapoztam, hanem néhány tanulmányra, amit ennek kapcsán készítettek. Azért egészítettem ki az ezután leírtakkal, mert nehezen megállapítható, hogy a tévézés az okozója az alacsonyabb IQ-nak, vagy az, hogy nem végez az alatt az idő alatt valami más, hasznosabb dolgot az ember (azért én elég nagy esélyt látok az utóbbira is, vagy a két dolog együttesére). És természetesen lehet nézni olyan filmeket, sorozatokat, dokumentumfilmeket, rajzfilmeket, amik építő jellegűek (valamint társaságban beszélgetni/elmélkedni róla). De szerinted a tévézéssel töltött összes órák számát hány százalékban teszik ki ilyenek az emberek összességére vetítve, és hány százalékban valóságshow-k, szappanoperák, híradók, sportközvetítések, ZS kategóriás hulladék filmek?

(#16) Lacok


Lacok
őstag

"Tízből kilenc középiskolás jelen van az Instagramon"

És a fb-n?

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) #82146048 válasza kwzatz (#15) üzenetére


#82146048
törölt tag

Azért tartom hülyeségnek, mert - ahogy mondod - nem lehet megállapítani semmi ilyesmit. Lehet valakinek magas az IQ-ja akkor is, ha szeret tévézni, és lehet alacsony, ha nem.
Lehet káros az internet, ahol bármit olvashatsz, meg annak az ellenkezőjét is. De ugyanezért lehet egy könyv is, vagy újság.
Nem feltétlenül kell állandóan olyan tartalmakat fogyasztani, ami oktató/nevelő céllal készült. Egy tankönyv tele van hasznos információval, mégsem azt olvasod a reggelid mellett, vagy lefekvés után :) Kikapcsolódásnak pont az ilyen műsorok vannak. Gondolom azért te is megnézel időnként egy-egy videót a Youtube-on, aminek amúgy nem sok értelme/tanulsága van, de szórakoztat. Egy TV műsor is lehet ilyen.
Természetesen nem azt mondom, hogy minden műsor alkalmas erre, vagy hogy egyik sem lehet káros. Ott vannak például ezek a Sharknado filmek, szerintem 10/10 ember azért nézi, mert röhejes, nem azért, mert hihetőnek tartja.

(#18) kwzatz válasza #82146048 (#17) üzenetére


kwzatz
őstag

Meg lehet állapítani az összefüggést, csak a pontos okát nem. Kicsit olyan, mint a "tyúk vagy a tojás" esete. :)
"Lehet valakinek magas az IQ-ja akkor is, ha szeret tévézni, és lehet alacsony, ha nem."
Ez is egészen biztosan így van, de lehet, hogy ha nem szeretne tévézni gyerekkorától, akkor még magasabb lenne. :)
Persze, összetett kérdés ez, és persze, hogy nem csak olyan tartalmakat fogyasztok én sem, amik tanítanak valamit, a youtube videós megállapításod is igaz (egyébként ezt rohadt nehéz elkerülni, ha internetezik az ember, de pont ezért igyekszem arra is odafigyelni, hogy ne vigyem ezt túlzásba...)Tévéműsorokat mondjuk kb. 15 éve nem nézek egyáltalán és a legkevésbé sem hiányzik, azt az időt inkább egy általam választott jó filmmel vagy sorozattal töltöm. Ma már szerintem nem sok létjogosultsága van annak, hogy azt nézd, amit "előre megszabnak neked", ez ráadásul az esetek nagy részében valami igénytelen szemét, és 20 percenként nyelj le közben még egy reklámot is. De messzire mentünk a témától, és összességében még ez is értelmesebb időtöltés, mint az óránkénti instagram nézegetés, selfie-postolgatás, like-vadászat. :)

(#19) #82146048 válasza kwzatz (#18) üzenetére


#82146048
törölt tag

Pontosan ezért nem állítanám biztosan, hogy a tévé, vagy bármelyik szórakoztató eszköz butítana :) Abban is mennek jó műsorok és filmek, csak általában reklámokkal teletűzdelve. Ettől a film vagy műsor nem lesz rosszabb, csak kevésbé élvezetes összességében (éljen a Netflix és a Blu-ray).
Egyetértek, hogy hasznosabb a lájkvadászatnál, de ez amúgy mindenhol így van, ahol lehet pontokat gyűjtögetni. Tudod, kell az embernek az elismerés, ez ilyen pszichés dolog, a mai világban ez lájkokat (is) jelent. Evvan :)

(#20) EmberXY válasza YASKATIR (#4) üzenetére


EmberXY
addikt

De ezek közül egyik sem globalizálja a hülyeséget, talán a TV manapság, de korábban az sem, itt a publikus dolgokra gondolok. Akik tartalmakat tettek közzé, azok valamennyire jártasak (voltak) az adott témában (rádió, TV, stb) és akik ezt hallgatták, nem kellett szörnyülködniük azon, hogy színvonaltalan dolgokat látnak/hallanak. Ezzel szemben a közösségi oldalak mindenki számára lehetővé teszik a publikálást, olyanok számára is, akik gyakorlatilag írni sem tudnak, nehéz lenne azt mondani, hogy a társadalom egészére nézve ez nem rossz irány.

Up the Irons!

(#21) #93448704 válasza #82146048 (#14) üzenetére


#93448704
törölt tag

Annyit azért hozzátennék, hogy nagyon más történink fiziológiailag egy telefonbeszélgetés, levélírás, és egy email írása közben. Egy gyerek fejlődését ezek alapvetően befolyásolják. pl.: minél kidolgozottabb valami (tökéletes műanyag eper) annál kevesebb az ő szabadsága, amit ő hozzá tehet, elképzelhet. pl.: a tv nézés, felnőttként egészen másképpen működik, mint gyerekként... nem akkora titkok ezek.

(#22) Eastman


Eastman
őstag

Kép-mutatás.

Meg "jól add el magad!". Jól rá is baxik erre a civilizáció.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) YarisTS


YarisTS
csendes tag

Van ettől a degenerációtól egy elcsípett párbeszédem néhány héttel ezelőttről:

- Hallod tesó, berepedt a telóm képernyője.
- Miii, összetörted?
- Nem, csak berepedt és nem tudok belépni a menübe. Most csak facebookozni tudok meg zenét hallgatni.
- Hát b.szod, ez rosszabb, mint amikor nekem tört be. Nem tudtam rámenni az értesítésekre Instán. Facebookon kellett megkérnem spanomat, hogy írjon már rám Instán, hogy rá tudják kattintani a felugró értesítésre.

[ Szerkesztve ]

Liberté, égalité ... sécurité

(#24) JoshaJosh válasza kwzatz (#8) üzenetére


JoshaJosh
csendes tag

A facebook és az instagram agymos, destruktív, személyiség romboló hatása, nem sirám vagy az öregek nyavalygása, hanem erről tudományos tényekekt tettek már közzé. Csak sajnos nem sokan tunak róluk.

(#25) JoshaJosh


JoshaJosh
csendes tag

Ha jól emlékszem valami filmben mondta valaki:
"A facebook a hülyéknek van, az isntagram meg azoknak a hülyéknek, akik olvasni se tudnak rendesen."

(#26) JoshaJosh


JoshaJosh
csendes tag

Ez a 70-es években már elkezdődött. Londonban csodálkoztak, hogy 1 kivétellel kiürülnek a játszóterek vasránap. Elkezdték vizsgálni mi lehet az oka...
mint kiderült, arról az 1 játszótérről ment élő közvetítés és a gyerekek és szülők inkább azt nézték, minthogy kimentek volna maguk a közeli játszótérre....

De ilyen az is, amikor elnéptelenednek a farmok, miközben a legnépszerűbb online játékok közt ott vannak a farmjátékok.

Mű a valóság helyett...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.