Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaitouP


KaitouP
veterán

Erre mondják hogy "van pénz lóvéra". :U :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#2) nyisziati


nyisziati
veterán

Nálunk azért brutálisat drágul az eredeti árhoz képest, Watch GT ide vagy oda.
Komolyan nem tudom, hogy a Samsung és a Huawei meddig másolhatja az Apple-t az egyre durvább árazással, de remélem nem sokáig. :(((

(#3) whatwhatwhat válasza nyisziati (#2) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Mondjuk még ígyis jóval olcsóbbak. Na de én se bánnám, ha még olcsóbbak lennének...

(#4) fornettisuti válasza nyisziati (#2) üzenetére


fornettisuti
veterán

Amíg megveszik és szépek a pénzügyi mutatók. Nincs ebben semmi ördögtől való.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#5) Stabi83 válasza nyisziati (#2) üzenetére


Stabi83
senior tag

Azt is vedd figselembe hogy itt mennyi olyan teher rakódik az árra amit nem a gyártó tesz zsebre. Pl ÁFA, VÁM, ARISJUS ( ami a háttértár méretével arányosan nő )...
Ezekről nem a gyártó tehet. Erdekes lenne megnézni hogy mennyi a "gyártói nagyker" ára kint éa itt, terhek nélkül. Szerintem nem lenne olyan drasztikus eltérés...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#6) mjani1172 válasza nyisziati (#2) üzenetére


mjani1172
addikt

Pont hogy nem.Ami ott 290, az itt 330 ezer nagyon sok közteherrel. Semmit nem drágult. Előbb volt kapható mint ott és adtak egy ajándék órát.

(#7) Depression


Depression
veterán

Azért a háttértárnak továbbra is brutális felára van. Egy 250gb-s ssd itthon is ~15k Ft burkolattal, áfával, haszonnal. Náluk meg 50k felár. Nem véletlenül nincs 128gb-os verzió. Mert azon már kényelmesen el lehetne férni. Azért lesz kevés a 64gb, mert ezek már brutális méretű képeket csinálnak.
Egyébként meg én lesz@rom, amíg közismert hüvely bugok vannak, amiből engem legnikább az bánt, hogyha hívnak, a hívónak kicsöng, nálam meg nem jelez semmit a telefon. És ezt kaptam cégesként, ahol nem a "hogy vagy?" hívások jönnének.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) sfdrakex válasza Depression (#7) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miből nincs 128as? Nekem próból az van, és nálunk a sima is 128assal van a boltokban.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9) bedibazsa válasza Depression (#7) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nincs 64-es.

(#10) ttt1


ttt1
őstag

erestek =kerestek, eőjegyzések=előjegyzések. Pls. ezeket javítsad ki :)

(#11) UnA válasza Stabi83 (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

A neten találsz becsléseket, főleg iPhone esetében, hogy mennyi a különbség az anyagköltség és az ár között - sokkal több, mint a vám vagy az áfa ;)

De ezt hívják kapitalizmusnak: ha el tudsz valamit adni egy összegért, akkor ez az ára.

(#12) sfdrakex válasza UnA (#11) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Anyagköltségen felül azért van ott még fejlesztés, előállítás, szállítás, tárolás stb. Nagy haszon van mindenen, de nem csak az anyagköltséget kell nézni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13) HarleyCustom válasza nyisziati (#2) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ne reménykedj...drágul minden...nem fogják egyszer csak olcsóbban adni ők sem...elindultak felfelé az árazással.
az átlag fizu meg kevés és nem nagyon akar emelkedni...ez a legfőbb probléma

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#14) UnA válasza sfdrakex (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt tudom persze, csak előtte már majdnem úgy merült fel a dolog, mintha a magyar áfa miatt lenne drága egy high-end mobil... :)

(#15) somogyib


somogyib
őstag

Azt vajon honnan tudják, hogy a rákeresők 60%-a nő volt?

(#16) hombre[EU] válasza somogyib (#15) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Another local online retailer Tmall revealed interesting details about the preliminary sales. Since March 27, the day the Huawei P30 was launched, over 3,2 million people searched for the device, with 60% of them being women.
Cuki mikor a privacy miatt aggódnak 2019-ben az emberek. Már a 90-es években random telemarketingesek név-telefonszám-lakhely alapján hívogattak. Jelen pillanatban csak az nem rendelkezik a személyes adataiddal,aki nem kiváncsi rá

Life, Uh, Finds A Way

(#17) shapphire válasza Depression (#7) üzenetére


shapphire
tag

Mert ezt a felső kategóriába is eljátsza a huawei? Azt gondoltam, hogy csak a P lite meg az alatt lévőknél.
Akkor jár az állva taps.

(#18) somogyib válasza hombre[EU] (#16) üzenetére


somogyib
őstag

Én nem aggódom semmi miatt csak érdekel, hogy ezt a 60%-ot mi alapján hozták ki. Ha jól értem itt 3,2 millió weboldal-látogatóról van szó, semmi másról.

(#19) prolad


prolad
őstag

Ma sikerült megtapogatni mindkettőt, meggyőzőek. Amennyire esetlenül nézett ki a P20 pro, itt annyira jól sikerült finomítani. Még a mate 20 pro mellé odatéve is lényegesen szebb a P30 pro. A sima se rossz, csak az már elég kicsi.

(#20) NGA válasza shapphire (#17) üzenetére


NGA
addikt

Nekem P9 van, ilyen lassan 3 éve, ilyen hiba nem volt. Ismerőseimnek is többnek Huawei van, (P10, Mate10 pro, Mate 20 pro stb) és náluk sem volt ilyen hiba.

(#21) shapphire válasza NGA (#20) üzenetére


shapphire
tag

Rokonságban sima P8, valamint P9 lite-nál, ismerősnél szintén P9 lite-nál volt ez a hiba, hogy nem jelez ha hívják. Ami már csak hab a tortán, hogy a hívó félnél kicseng.
Ez azért szerintem nem bug, hanem kritikus hiba egy telefonnál. Pedig elgondolkoztam már magán a márkán, de így semmiképp nem jöhet szóba.

(#22) Stabi83 válasza UnA (#11) üzenetére


Stabi83
senior tag

Te az anyagköltségről és az ár közti különbözetről beszélsz én meg a kínai ésnaz itthoni terhek közti különbözetről.
Pusztán az előállítási költséget nézni becsapós mert az nem tartalmazza a fejlesztési és egyéb költségeket ( autót sem fémárban veszel ).

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#23) sfdrakex válasza shapphire (#21) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rokonaidnak a SIM kártyáik cserélve vannak 2-3 évente, vagy régiekkel használják a telefonokat, és úgy jön a hiba?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24) shapphire válasza sfdrakex (#23) üzenetére


shapphire
tag

A sim csere a top 3-ban van az első helyen ilyen esetben. Magyarul igen, csere után is ez volt. Aztán érthető okból ahol lehetett ott repült a márka.

(#25) CJ4567 válasza Depression (#7) üzenetére


CJ4567
veterán

G620s, P9-em volt, most P10 Plus, sose jött elő ez a hiba.

No Sana No Life

(#26) tom_87 válasza shapphire (#21) üzenetére


tom_87
tag

Nem is hallottam még erről a hibáról. Nekem Mate 9 van, asszonynak pedig P8 de soha nem találkoztunk ilyen jellegű hibával. Sőt én a Mate 9-nél se a 8-as és a 9-es Androidnál egy bugot se vettem észre, pedig elég intenzív használatban van a telefon.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#27) shapphire válasza tom_87 (#26) üzenetére


shapphire
tag

Eszem ágában sincs bárkit a márka ellen fordítani.
Én sem hinném el, hogy ilyen lehet, ha nem saját tapasztalat lenne.

(#28) tuki2200 válasza shapphire (#21) üzenetére


tuki2200
senior tag

P20 Pro-nál ugyan ez volt. El is adtuk..

(#29) UnA válasza Stabi83 (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért nem jó a hasonlat, mert ma már te is lehetsz mobiltelefon-gyártó: az összes alkatrész és az összeszerelés is megvásárolható. Így elég jól megbecsülhető a költség.

(#30) Stabi83 válasza UnA (#29) üzenetére


Stabi83
senior tag

1: Autót is vehetsz alkatrészenként :D
2: Amikor ilyen innen-onnan összevásárolt készülékek kerülnek piacra akkor megy a hőbörgés hogy hol az egyediség és az innováció...

A huawei pl az SOC-t maga fejleszti ami horror költségeket emészthet fel. A kamerarendszerei is elég egyediek ami megint csak fejlesztési költség, a szoftveres csapat sem pacsiért dolgozik. Látszik nem vagy járatos abban hogy egy termékre milyen költségek rakódnak rá mielőtt elhagyná a gyárat. Más az előállítási költség és más az alapanyag ár. Utóbbi csupán a beépített eszközöket tartalmazza, míg előbbi ennél sokkal összetettebb.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#31) UnA válasza Stabi83 (#30) üzenetére


UnA
Korrektor

Tévedsz, mert ismerem ezeket a költségeket ;) de a high-end kategória árait semmilyen módon nem lehet ezzel kimagyarázni. Már csak azért sem, mert a cégek néha maguk is szoktak publikálni adatokat erről.

És talán azt is tudod, hogy egy vállalkozásnál *mindent* be lehet számítani költségnek, csak attól függ, hogy mit akarsz vele kimutatni...

(#32) Stabi83 válasza UnA (#31) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nagyon nem egy dologról beszélünk

Csak egy példa ha te fifejleszted a háromszög alakú kockát 1millióból aminek a gyártása 5 dollár akkor ha azt adod 5 dollárért akkor bukóban vagy. Ki kell számolni hogy mennyi a termék életciklusa ( menni ideig és hány darabot tudsz eladni ) erre jön rá a gyártási és az alapanyagköltség és a haszon ( ezek a cégek profitorientált cégek ). Egy termék pl egy SOC a csúcskategóriában kb 1 évig számíthat csúcsnak szóval egy év alatt be kell hoznia a kutatás/fejlesztés költségeit ( nem két fillér ) + a gyártási struktúra kialakításának költségét + a gyártási költséget na és persze a hasznot. Ezeken kívül még sorolhatnám a tételeket és lépésről lépésre több oldalon keresztül vezethetném le hogy hogy is tevődik össze a végfelhasználói ár aminek egy része területspecifikus hisz mindenhol mások az adó és egyéb terhek.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#33) somogyib válasza Stabi83 (#32) üzenetére


somogyib
őstag

Szerintem egy dologról beszéltek, csak UnA azt mondja, hogy a csúcskészülékeket a gyártók túlárazzák, míg a belépő és középkategóriásakat nem (ha jól értem).

(#34) Depression válasza CJ4567 (#25) üzenetére


Depression
veterán

Az nem tud vígasztalni, ha nálad nem jött elő. Én is csak akkor tudtam meg, hogy létezhet egyáltalán ilyen, miután szóltak többen is, hogy miért nem vesem fel?, én meg mutattam a telefont, hogy nincs nemfogadott hívásom. Ezután kezdtem kutakodni, hogy hogy tudnám megoldani, és kiderült, hogy számos huawei típus érintett, és rengeteg ilyen panasz van, nem csak az enyém. De nincs rá gyógymód.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35) sb válasza shapphire (#21) üzenetére


sb
veterán

Ez simán lehet hálózati hiba is, sőt, inkább az szvsz. ?
Nálunk semmi hiba P9-nél. Ellenben S7 Edge-en egy rakás ilyenem volt már, de csak adott helyen, gyengébb térerőnél.

szerk: És ez megvolt előtte S3-al is.

[ Szerkesztve ]

(#36) 7Heads Drago válasza sb (#35) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Elég régóta nálunk is csak Huawei mobil van. Nem tapasztaltam hasonló hibát. De mivel kínai márkáról van szó simán át kell szúrni kötőtűvel. :D
Előtte Samsungoztam, na ott tényleg teli voltam gondokkal.... pl 1800 db üres sms-est küldött el a kis drága és kifizette velünk a szolgáltató. De ettől még nem kell a komplett márkát leírni. Érdekes felfogás. Főleg hogy minden típusnak van saját topikja, ahol hamar kiderül ha gond van vele.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#37) sb válasza 7Heads Drago (#36) üzenetére


sb
veterán

Félreértettél, de nem tudom miért.
Pont azt írtam, hogy hálózati probléma is lehet simán. Ami egyik gyártónak sem róható fel.
Nem szoktam ész nélkül általánosítani.

De ha már téma, a köv telefonom valószínűleg nem Samsung lesz mert általánosítás helyett átlagot azért tudok vonni és elegem lett belőlük. De ez nagyon sokrétű dolog, nem csak az sw-n múlik és főleg nem általánosításon. Tudom, hogy mire van szükségem, minek mi a hátránya és típus szerint tudok értelmesen dönteni, nem gyártó szerint.

(#38) Depression válasza sb (#37) üzenetére


Depression
veterán

Az nem hálózati hiba, hogy egy újraindítás helyrehozza egy darabig, de újraindítás nélkül megmarad, és a repülőüzemmód be/ki kapcsolása sem hozza helyre, több kilométerrel arrébb se. (Tesztelve, munkahelyen nem értek el, hazamentem, ott csörgetett a párom: ugyanúgy nála kicsöng nálam nyoma sincs.) Tipikus Huawei hiba, ne tereljük ezt a samsungra, vagy más gyártóra! Mint írtam előtte nem is sejtettem, hogy van ilyen, míg saját magam nem tapasztaltam. És ez egy telefonál főbűn. És azért sincs hálózati gond, mert a net gond nélkül megy közben.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) Chaser


Chaser
titán

"A Huawei P30 Pro 8/256 GB-os csomagban itthon ugyan 330 ezer forintba kerül, de még így is megfontolandó a készülék, főleg, hogy egy Watch GT is jár mellé (április 1-től számított két hétig, tehát még nem késő)."
ennyiért majd akkor fontolok meg telefont, ha adnak mellé egy 55" 4k oled tv-t is :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) shapphire válasza sb (#35) üzenetére


shapphire
tag

Hát ezt a fajta/típusú hibát samsung felé terelni...nem tudom mennyire helyes.
Elég sok samsung telefonom volt. Az alsó kategóriától a felső középig. Most egy ideje a3 2017 van.
Soha senkitől nem hallottam még ilyen hibát samsung (iphone, nokia) oldalról. Sms félét igen, de ott a sim meg a hálózat hozta össze.
Jó dolog, hogy sok huawei tulajnál nem üt be ez a hívásos hiba, de azokat nem vigasztalja - ahogy írják mások is - akiknél meg előfordul.
Konkrétan ilyennek egyátalán nem szabad előjönnie.

(#41) janeszgol


janeszgol
félisten

Despession esete simán lehet a CS Fallback hiba. 4G-ről nem tud visszaváltani időben és a telefon meg se kapja a hívást. De én sem tudok más egyéb esetben erről, pedig 6 éve a kedvenc márkám és minden évben vettem valamelyik telefonjukat. Ráadásul a P9-től három antennával szerelik a felsőkategóriát.
Samsungnál viszont létező hiba ez. Ma már talán kevésbé jellemző, hála a jó lefedettségnek, de az S3 Minivel jelentkezett ez a (nem) hívásos hiba és sokáig kitartott. 4-5 éve még vitáztunk is a Samsung telefonok topicjaiban erről. Igaz cserébe a Samsung elmondhatja magáról, hogy nagyon alacsony a telefonjaik sugárzási mértéke. Szerintem mesterségesen csinálják ezt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) janeszgol válasza shapphire (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig sokáig volt, felesleges mosdatni a Samsungot. Csak az A3 2015 és A5 2015 kap felmentést, mert a fém házat nem törték meg műanyag betétekkel. Ez tervezési hiba volt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) sb válasza shapphire (#40) üzenetére


sb
veterán

Nem sikerül másodszorra sem értelmezni amit írtam?
Idézem:
Ez simán lehet hálózati hiba is, sőt, inkább az szvsz. ?
...S7 Edge-en egy rakás ilyenem volt már, de csak adott helyen, gyengébb térerőnél.

Ki írta, hogy ez Samsung hiba lenne? Melyik mondatból derül ez ki? Egyik sem ezt jelenti. :U

@Depression
Ki a f*sz terelte???? Édes istenem, hogy itt senki nem tud olvasni...
Írtam, hogy az enyém helyfüggő volt. Tehát... dobpergés... nem készülékfüggő.
A tiéd meg nem helyfüggő, tehát... újabb dobpergés... akkor az egy másik hiba és készülékfüggő. Ezt pedig elsőre nem írtad milyen módon jelent meg.
Ennyi.
Részemről kiszálltam a nemlétező Samsungos vitából.

[ Szerkesztve ]

(#44) shapphire válasza janeszgol (#41) üzenetére


shapphire
tag

Barokkos túlzással az s3 mini már a holdon van, tehát kb. pont nem számít, hogy most 2019-ben hívásos hiba jelentkezik-e rajta. Visszatekintésnek jó persze, de itt fent p20 pro készülékről is szó esik.
Akkor ezek szerint én átlagos felhasználóként már vagy 8-9 samsung telefonnal szerencsésen jártam.

(#45) janeszgol válasza shapphire (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Attól kezdve sok (mind?) olyan volt. Ezt írtam.
Gyanítom az antenna ugrásokat nem szerethették.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) shapphire válasza sb (#43) üzenetére


shapphire
tag

Csak a saját tapasztalatomból indultam ki.
Illetve abból, hogy samsungos felhasználóktól - eddig - ilyen hibát nem hallottam.
Huawei oldalról viszont igen, és ahogy fent írják ismétlődően független attól volt-e sim csere, restart, update, terület, térerő, stb.
Most akkor véletlenül csak a huawei készülékek futnak hálózati hibába? Te meg mást tapasztaltál.
De egyetértek, bőven lezárható a dolog, nincs egyetértés.

(#47) shapphire válasza janeszgol (#45) üzenetére


shapphire
tag

Mások a tapasztalataink, no problem.

(#48) janeszgol válasza shapphire (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Nincs és ezzel nincs is baj. Anno a topikokban is "öltük" egymást eme téma miatt. Sőt az öcsémnek is nehezen esett le, mi a bajom, hogy nem tudom őt elérni. Aztán mikor én használtam élesben Samsungot, akkor meg azzal jött, hogy kikapcsoltam a telefont. Dehogy kapcsoltam. Minek vigyem magammal, ha kikapcsolom? Sose kapcsolom ki, max otthon.
De nem tagadom, hogy te meg a Huawei telefonjaival tapasztaltad ezt. Annyit kéne még tudni (bár ezzel már nem kellene foglalkozni 2019-ben), hogy only 2G/3G módban is előjön-e a hiba.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) 7Heads Drago válasza sb (#37) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs a hsz-em elejéről lemaradt a: +1
Csak téged akartalak erősíteni

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#50) 7Heads Drago válasza Depression (#38) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tipikus Huawei hiba, ne tereljük ezt a samsungra, vagy más gyártóra!
Azért mert te nem találkoztál vele még létezik Samsungon is. A keresztfiam teloja pont ezt csinálta Samsung létére.
De nyugodtan lőj le mindenkit aki mást állít.
Én se láttam még amerikát, akkor nem is létezik...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.