Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Megvárom, amíg átlagos alaplapok is tudni fogják "ingyen", nem sürgős. :N

(#2) erer1000 válasza Fred23 (#1) üzenetére


erer1000
őstag

legalább valami történik.

én az elérhető árú 10Gbps routereket várom (meg persze háló kártyákat).

elég sok ideje megy a tipródás az 1gbps-en

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#3) #95904256


#95904256
törölt tag

Tudja valaki, hogy mitől ennyire drága a 10Gbps?
Ennyire nem lenne rá kereslet vagy holdkőzetből készülnek egyes alkatrészei?
Ahogy nézegettem az árakat, legalább 10-szerese az 1Gbps megoldásoknak.
Már várom egy ideje, hogy emberbarát áron lehessen hozzájutni... :)

(#4) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Megy a tipródás 1G-s karik óta, de mi értelme is van ennek otthonra? Szerver környezetben nyilván van létjogosultsága, de otthon egy ilyennek nagyjából semmi. Ettől függetlenül öröm, hogy fejlesztenek. Bár inkább egy optikás router és hálókari akár 1gbiten.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#5) Thusor válasza D-LAN|FuRioN (#4) üzenetére


Thusor
őstag

Esetleg a Telekom új 2 Gbites kábeles netje? Azt nem hajtod ki 1 Gbites hálókarival, ahhoz már kellhet a 10 Gbit.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#6) hibavissza


hibavissza
veterán

Vajon T Edition lesz ebből a kártyából? ;]

(#7) #72042496 válasza Thusor (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Két GbE port + link aggregation? A hálózati eszközökhöz mondjuk hülye vagyok, nem tudom, mi kellene ehhez, reális-e.

A 2 gigás nettel kapcsolatban ettől függetlenül azt gondolnám, jellemzően több klienst egyszerre szolgál ki vele az, akinek ilyen kell.

Persze, hajrá 10 GbE, a fejlődést mindig jó látni.

[ Szerkesztve ]

(#8) csadi0011 válasza Thusor (#5) üzenetére


csadi0011
őstag

Kihajthatod 1Gbites hálókarival. Csak 2 darabbal. :P
https://www.gigabyte.com/MicroSite/68/tech_090814_p55_f-smart-dual-lan.htm

[ Szerkesztve ]

(#9) Csabroncka válasza #95904256 (#3) üzenetére


Csabroncka
addikt

Minden ilyen megoldás a szerverpiacról szivárog le! Nézd meg pl egy 10 Gbps-os Intel vezérlőt ;] vagy egy "mezei" 8 portos switsch árát.

De alakul, és van jövő, csak ehhez már nem nagyon elég a sima Cat6, bár 2-3 méteren ez simán átviszi!

CAT5: 100MBPS (100mhz)
CAT5E: 1GBPS (100mhz)
CAT6: 1GBPS nagyobb távolságra, kisebb távolságban 10GBPS (250mhz)
CAT6a: 100m-ig 10GBPS (500mhz)
CAT7: 100GBPS, 70méterig (1200mhz) Még tesztelés alatt.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"Szerencsére" az átlagembernek még sokáig nem lesz valódi korlát az 1Gbps hálózati kapcsolat. Ha lenne is mondjuk egy nagyobb sebességet támogató NAS akkor sem PCIexpress vagy hasonló gyors SSD lenne benne, hanem sokkal lassabb HDD, vagyis nem a hálózati kapcsolat lenne a gyenge láncszem. Az is egy ritka alkalom lenne ha valakinek a netkapcsolata gyakorlatban is gyorsabb lenne. Attól hogy vannak már 1-2Gbps-es csomagok, a tényleges sebesség jellemzően jóval alacsonyabb. Még egy ISP-nél sem láttam 1Gbps -től gyorsabb portos routert.

Szóval még nincs hova sietni a vásárlással. Ez is olyan mint a csilliókba kerülő AC routerek. Elméletben gyors, gyakorlatban eléggé haszontalan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) myckey válasza hibavissza (#6) üzenetére


myckey
veterán

Előbb lesz belőle villogó , géming verzijó. :DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#12) Wombath válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Bár nyilván nem vagyunk átlagemberek, de azért az 1 Gbps hálót akár még egy jobb 1 lemezes NAS is kihajtja, egy többlemezes meg pláne, amennyiben a másik oldalon akár csak egy SATA SSD van a gépben, mint például nálam. Ha megnézed a ROG Rapture tesztünket, akkor ott látszik, hogy a négylemezes RAID 5 tömb 1,8 Gbps-al olvasható. Az 1 Gbps tulajdonképpen már rég szűk keresztmetszet, én nagyon várom a 10 Gbps terjedését, a legutolsó festésnél be is húztam Cat6a S/UTP kábellel az egész házat :)

(#13) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Tök felesleges, nálunk csak a vidanetnél van max 150mbit/s-es netcsomag. Telekom max 50, jelenleg 30as van:(

Samsung Galaxy S7 Edge

(#14) Csabroncka válasza Wombath (#12) üzenetére


Csabroncka
addikt

Oké, de a NAS-od csak 1Gbps-es hálózati portokkal szerelt. Hiába van belőle 4 vagy több db, akkor sem fog működni, természetesen több klienst tud viszont ilyen olvasási sebességgel kiszolgálni. Sajnos a kábel csak egy dolog, ugyan az a helyzet mint Gigabit esetén volt. Majd ha megjelennek az első ilyen vezérlővel szerelt alaplapok (most itt lehet desktop, vagy NAS vagy hálózati lejátszók lapkája) akkor jön el a 10 Gb ideje otthon...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15) Thusor válasza kalozhun100 (#13) üzenetére


Thusor
őstag

Mert élet csak nálatok van. Teljesen logikus. Ha már van olyan, hogy város, megye székhely, főváros...stb az már le van tojva magasról, mert csak vidéken van élet.

10 Gbitnek van létjogosultsága a háztartásokban. Az más kérdés, hogy nem mindenkinek fontos. Annak aki hálózati fileokat mozgat jobbra balra, 4K filmeket néz NASról, főleg hogy lassan majd jönnek az Xezer K-s filmek, sorozatok stb történetek is. Valószínűleg amikor még csak 54Mbit Wifi, meg 56K modemes netek voltak akkor azt mondtad volna hogy itt az 1 Gbites hálókártya, körbe röhögtek volna, mert minek.

Az élet nem áll meg, mindig megy tovább, vannak újabb fejlesztések, fejlődések, amik főként a vásárlói érdekekhez igazodnak. Vásárló alatt mind a céges, üzleti vagy akár otthoni magán felhasználót is egyaránt értem, más-más igényekkel és elvárásokkal.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#16) kalozhun100 válasza Thusor (#15) üzenetére


kalozhun100
őstag

Jah azt elfelejtettem, hogy ez Győr:( Digi akart ide jönni, a lépcsőházban ki is építették, de a benzinkút nem engedélyezte, hogy elvigyék a kábelt.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17) Wombath válasza Csabroncka (#14) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Igen, így igaz, és ez újabb példa arra, hogy miért szűk keresztmetszet az 1 Gbps-es port, és miért lenne jó, ha terjedésnek indulna a 10Gbase-T. A kábel olcsó, a csatlakozó olcsó, könnyű szerelni (ellentétben az SFP+-szal és társaival)... Már csak az olcsó kártyák és a még olcsóbb integrált megoldások kellenének.

(#18) Csabroncka válasza Csabroncka (#14) üzenetére


Csabroncka
addikt

Bocs Thusor neked akartam írni!

Úgy tudom, hogy a 4K HDR belefér az elméleti 125 Mb/sec átvitelbe.

(#17) Wombath: igaz amit írsz, de a vezérlő chip még aranyárban van.

(#19) Male: Van egy géped 10Gbps-os vezérlővel és egy switch-ed 10Gbps-os - ettől még ez még nem lesz 10Gbps-os hálózat. Ehhez szükséged van még egy ilyen sávszélességet tudó NAS-ra, vagy egyéb hálózati eszközre amivel a géped kommunikál és adatot cserél.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#19) Male válasza #95904256 (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Nem tudom szerverek terén mi a helyzet, de sima desktop vonalon tudtommal az Aquantia az egyetlen választás, így annyiért adják, amennyiért akarják ( jó, nyilván a forgalom is alacsony, és ez növeli az árat ).

A kártya egy dolog, de kellene emberi áron switch is hozzá...

Az a doboz dizájn, a szivárványos felirattal... mint a 90-es években az Acorp, nagyon jól néz ki :DDD

(#20) Thusor válasza Csabroncka (#18) üzenetére


Thusor
őstag

Nem vagyok a téma szakértője. Úgy olvastam egy cikkben, ha lehet a cikknek hinni, hogy igazából nem is a felbontás (4K) a lényegi információ stream esetében, hanem a bitráta amivel kódolták. Minél magasabb a bitráta, annyival nagyobb sávszél kell az átvitelhez. Szóval akár az 1 Gbit is természetesen bőven elég lehet. Én nem is a streamre gondoltam első sorban, hanem az esetleges adatok mozgatására NASról gépre, vagy vissza (akár filmek, sorozatok).

Jelenleg még baromi drága a 10 Gbit kiépítése magánszemélyek részére otthonra. De idővel ez sokkal olcsóbb lesz, így lesz értelme elgondolkodni, hogy 1 Gbit helyett 10 Gbitre váltsanak az emberek. Ezzel sávszélességet növelve mind belső hálózatra, mind esetleges gyorsabb internetre (már ahol ez elérhető). Egyébként legtöbb esetben az idő spórolása is lehet indok, hogy a belső hálózaton 10x gyorsabban mozgatható ugyanannyi adatmennyiség mint 1 Gbiten. Ez olyan mint az internet. Nem tök mindegy, hogy 50 Mbit/20 Mbit netem van ami elég sokra elég vagy 2 Gbit/500Mbit netem? Igazából jelenleg a gyorsaság növekedése az idő csökkentésére fordítható...

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#21) janeszgol válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

802.11ad? 60Ghz-en max 8 gigabit. Egy SoC támogatja eddig, a Snapdragon 835 és ezekből sem minden készülék, de ez változhat még 1-2 éven belül. .

(#22) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ennek jelenleg semmi, nulla értelmét látom!
Digi-nél ahol előfizető vagyok, max 1000-es a kérhető net sebesség.
Tehát pont kiszolgálná az ingyenes alaplapim.

(#23) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Még ha 8 gigabitre váltana a Gigabyte azt érteném, na de így? :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24) Gabesz84 válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


Gabesz84
őstag

fú, ez fárasztó volt. :DDD

(#25) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Szerintem jó, hogy jön, jó lesz az.
Az asus meg majd ki hozza ugyanezt ROG-ben, rgb villogóval és netkapcsolatra színeződő nyàklappal 300 dollàrért.... Szerintem vennék is az a durva....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#26) TeeJay


TeeJay
félisten

azt elfelejtitek hogy már USB3.1gen2 meg ilyenek vannak meg PCIe4.0 lassan 5.0
bezzeg a home network kapcsolat 10éve megragadt gigabiten sőt Dell mai napig a belépő laptopokba 100-as LAN-t rak (jár nekik a f*szkorbács érte) illetve minden olcsó router 100-as WAN és LAN portos...

már 5éve 10gigabit kellene minden cuccra mert nem a netsebességhez kellene igazodni hanem otthoni hálózat fontosabb lenne...
pl gigabit már otthoni két gép közötti másolásnál is kevés lehet mivel a HDD-k tudnak 150-200MB-ot simán a gigabit meg 115-öt és pá
nyílván internethez évekig elég lesz a gigabit de nem árt ha már van gyorsabb megoldás mert mire elterjed az is évek...

mondjuk a Dell még 10év múlva is 100megás LAN-t fog rakni a laptopba mert jóvanazúgy szerintük

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) D-LAN|FuRioN válasza Thusor (#5) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Felesleges, telekom 2 gigás nete marketing. :) Vagyis nem teljesen, de a lényeg, hogy az eszköz ami optikát kap, az optikai oldalon tud 2 gbitet forgalmazni, egészen pontosan 2,5/1,25 elméleti sávszélt max. Attól még az ethernet portjai ugyanúgy gigabitesek! :) Viszont 2db gép egyidejűleg tud rajta 2 gigával letölteni 2db gigabites hálókarival. Az a net nem 1db 2 gigabites. :))

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#28) Csabroncka válasza Thusor (#20) üzenetére


Csabroncka
addikt

A probléma ott kezdődik, hogy a jelenlegi HDD-k írási és olvasási képessége éppen hogy eléri, vagy el sem éri a 125 Mb/sec-et. Most ne beszéljünk RAID-ről. Tehát a feltétel ami kell: olcsó vezérlő és olcsó terrás ssd, ez jelenleg 3-5 év még biztosan.

"in medias res"

(#29) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Naccerű... "Várom már" az egyedi design-os, vízhűtéses, RGB led-es és SLI-be kapcsolható gémőr verziókat és limitált kiadásokat. :D :U

[ Szerkesztve ]

(#30) Suker10 válasza Csabroncka (#14) üzenetére


Suker10
aktív tag

Már régóta vannak ilyen alaplapok.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#31) Csabroncka válasza Suker10 (#30) üzenetére


Csabroncka
addikt

Linkelj nekem 10Gbps-os megvásárolható desktop lapot vagy emberi áron kapható nas-t, médialejátszóról ne is beszéljünk

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#32) weiss válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


weiss
addikt

:C :DDD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#33) DarkByte


DarkByte
addikt

Nos, egy picit már kezdem bánni hogy Cat5e-t húzattam be a falakba, habár úgy nézem 100m alatti távolságokon 5GBASE-T még menni fog vele ilyen kártyákkal. Az még egész jó kompromisszum összességében.

Egyébként optikában mi az ami otthonra már kezd lecsúszni árazásban a megfizethető ársávba? Én a POF-ot (Plastic Optical Fiber) találtam leginkább, de mintha kicsit megállt volna körülötte az élet, és még a 1Gbps-t se nagyon akarja elérni. Ez az SFP+ lenne a domináns amit itt korábban említettetek?

[ Szerkesztve ]

(#34) Pubszon


Pubszon
veterán

1 után én a 2.5-el is megelégednék.

(#14) Csabroncka: A Synology NAS-ok tudnak link aggregációval 4Gbps-ot is ha van hozzá megfelelő switch. Például.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35) bambano válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

8 a 10-be sata kódolással korrekt az eredmény :)

a többihez: nem csak fájlátvitel van a világon, a késleltetés is számít. például vékonykliesnek, távoli desktopnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Borisz76


Borisz76
veterán

Többen írták, hogy nem igazán lehet kihasználni a 10Gb-s sebességet otthon.

Pedig de.

Nálam is ( PC és a NAS között adatok mozgatásakor ) a gigabites kapcsolat a szűk keresztmetszet a maga elméleti 125 MB/s sebességével, ami a gyakorlatban olyan 110-120 MB/s között tetőzik.

Lehet kapni pl olyan Synology NAS-okat amikbe utólag vásárolható 10Gb-s hálókártya. Ezekből 2 féle is van : F1 és F2

De létezik olyan modelljük is amiben alapból az van : DS 1817

Persze ehhez kell egy megfelelő switch is.

Valamint kell a PC-be egy , a cikkben említett kártya.
Vagy egy ilyen hálókártya.

Ez szép és jó, mert mint látható össze lehet hozni....na de milyen áron ?

Ezért is örvendetes a hír mert így - idővel - csökkenni fognak az árak.

Amúgy pár napja mértem pont a NAS-om sebességét és 195 MB/s -ra képes, igaz RAID-ben vannak a lemezek. Ez majdnem duplája a "sima" gigabites hálózati tempónak.
Tehát mint látható ki lehet használni a 10Gb hálózat sebességelőnyét.
Bár az is igaz, hogy a nagy "átlagnak" elég az 1 Gb-s belső háló.
Ebből az is következik ( sajnos vagy szerencsére ) , hogy nem vagyok átlagos :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#37) TeeJay válasza Borisz76 (#36) üzenetére


TeeJay
félisten

utóbbi 15évben minden sokszorosára fejlődött a PC iparban home és small office szinten is
CPU, RAM, HDD tárhely és sebesség is, SSD, VGA, Monitor, Nyomtatás
Pendrive, USB csatlakozó sebessége, meg minden, sőt még az Internet sebessége is a régi 512-es ADSL-ről ma már 100-1000megabit közötti tartományba fejlődött lazán
minden csak a hálózati csatoló nem akart sehogy sem növekedni...

hány éve van gigabit? már lassan 20éve és azóta nem jött gyorsabb...
5-6év múlva 10GPON vagy még gyorsabb lesz majd a netes hálózatokon de mai napig van még halom eszköz amin csak 100-as LAN van
tehát ha 2018-tól lehet majd értelmes áron venni 10Gbit LAN-t az is 5év mire kb. a középkategóriás alaplapokra és laptopokra lemegy és akkor még a router meg egyéb eszközökről nem is beszéltem

szóval úgy 8-10éve lennie kellene már 10Gbit-nek akkor ma már kb. olcsó lenne és általános és már lehetne várni a 10G portos routert, switch-et, NAS-t, meg szolgáltatói modemet
na meg otthon van 2PC-m meg 1 laptopom meg egy SMART TV mind gigabiten
de pl a 3 gép között baromi jó lenne másolni 10gigás porton SSD-ről SSD-re :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38) #72042496 válasza Borisz76 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem nem az a valódi kérdés, hogy ki lehet-e használni otthon. Nyilván ki lehet, mert eszközök vannak rá. A kérdés inkább - ahogy te is felvetetted -, megéri-e. A mostani felállás mellett azt gondolom, a többség szerint egyelőre nem. Az egyelőre hangsúlyos.

(#39) NorbixD


NorbixD
tag

Egyetértek sokakkal, elfogadhatatlannak tartom, hogy kb. évtizedek óta (!) 100 MBit/s-os portokat raknak a legtöbb routerre, laptopra, alaplapra. Ezen kéne változtatni, rég alapvető elvárásnak kéne lennie aminek évek óta minden eszköznek meg kéne felelni hogy tudja az 1000MBit/s sebességet.

(#40) dabadab válasza TeeJay (#37) üzenetére


dabadab
titán

"hány éve van gigabit?"

Én azt tudom mondani, hogy amikor tizenkét éve az itthoni hálózatot építettem, már akkor is a gigabit volt a nyilvánvaló választés és az eszközök (switch, hálókártya) is fillérekért voltak (már ha kellett, mert pl. a népszerű A7N8X-E Deluxe-ban alapból volt gigabites ethernet).

Ehhez képest tényleg elszomorító, hogy még mindig itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41) Borisz76 válasza dabadab (#40) üzenetére


Borisz76
veterán

Én 17 éve vettem az első PC-m.
Netünk még nem volt de 2003-ban "hálózatban" nyomtam öcsémmel a COD-ot :)
Én a földszinten, Ő az emeleten. Kb 25 méternyi UTP kábelt csináltattam egy ismerőssel.
A kábel azóta is megvan !!!! és természetesen gigabites sebességre képes.

Azt , hogy Fast ethernet vagy Gigabit ethernet csati volt e a gépem alaplapján...már meg nem mondom.

Mod : Wiki szerint 1995-s keltezésű a Fast Ethernet utódja a Gigabit Eternet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42) TeeJay válasza dabadab (#40) üzenetére


TeeJay
félisten

az a szomorú hogy egy 200 ezres Dell Inspiron laptopban szintén 100-as LAN van de bezzeg wifiből AC-s már van benne...
oké van már USB3.0-->gbitLAN adapter de természetese USB3.0 meg 1 van rajta esetleg jobb esetben 2 és akkor meg már USB HUB is kell szóval nem értem miért nem lehet mindenbe gigabites vezérlőt rakni ma már

10Gbit meg már réges régen el van késve, mióta SSD-k jöttek már azóta szűk a gigabit otthonra
de már egy 5éves HDD is kimaxolta, főleg ha router szinten nézzük ahol egyszerre több gép is tudna tekerni routeren de mind limitálva van gigás port miatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Még a gigabites internet is csak távoli álom itt Hungarisztánban, nem hogy a 10 gigás, szóval ez a cucc nem elkésett, hanem egyenesen a távoli jövő küldötte, személyesen MZ/X-től.

(#44) TeeJay válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


TeeJay
félisten

fura nálam 2,5éve 1000-es net van már :D és a DIGI 2014 nyarán vezette be szóval lassan 4éve nemhogy álom hanem már valóság
Telekom meg 1hete mutatta be az otthoni 2000/500-as netet és már valakinek be is aktiválták
this is true :K

arról nem beszélve hogy egyre több helyen ott az optika meg ezerrel húzzák ki mindenhol
szóval hamarosan egyre többen tapasztalják majd ezt meg

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45) janeszgol


janeszgol
félisten

Látom itt majdnem mindenki a mában gondolkodik. A holnap nem is érdemleges?

(#46) Csabroncka válasza Borisz76 (#36) üzenetére


Csabroncka
addikt

...én például nem ezért szálltam veletek "vitába" - azért a kártyák ára még így is drága. Egyébként részben áthidalásra, de egyszerűség kedvéért én mindent átköltöztettem a NAS-ra, így a gépen a programokon és az oprendszeren kívül gyakorlatilag semmi nincsen, csak egy 250-es ssd tár az egész.

Korábbi hozzászólásban írtam, én még 3-5 évet látok, mire realizálódnak az árak, és például már a syno modellek nem gigás integrált lannal jönnek, vagy egyáltalán megjelennek integráltan az alaplapokon.

De láttad jön az olcsó 4k oled, na majd etetni kell azt is ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#47) Gabesz84 válasza janeszgol (#45) üzenetére


Gabesz84
őstag

én a jövőre gondolás miatt húzattam anno a falba cat7 kábelt. Csak közben elköltöztünk :D

Egyébként a 10gigabites LAN-nak is jó az rj45 csati?

(#48) flash-


flash-
veterán

Nem trollkodni akarok mert tudom hol van ennek letjogosultsaga, de kíváncsi leszek mikor lesz olyan hdd amivel 2gigabittel tolthetek le rola internetrol..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#49) Dr. Akula válasza TeeJay (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Itt Pesten ilyen modern technikákat nem tud szolgáltatni egy holmi T-akármi nevű kis káeftécske. 120 MB/s a maximum. :(

"és már valakinek be is aktiválták"
Ez olyan mint a piramisjátékosok beetetésekor is felbukkan valaki aki állítólag meggazdagodott belőle, de érdekes mód senki másnak nem sikerül. :)

"egyre több helyen ott az optika meg ezerrel húzzák ki mindenhol"
Lehet, Csepelen és egyéb "lóvés" kerületekben mindig meg szoktak jelenni, ilyen lepattant környékeken mint nálunk, ahol a kukásautó alig tud befordulni a 2., 3. családi autóktól, meg örüljünk hogy végre nem 10 MB/s a csúcs, ahogy eddig.

(#50) erer1000 válasza Dr. Akula (#49) üzenetére


erer1000
őstag

MB vagy Mb?
Mert 10MB/s-ért a karom is oda adnám

30/10Mbps van itthon, Tmobil ennyit tud a hagyományos "telefon vezetéken"

Lehetne gigabit , ha a lakás szövetkezet engedné hogy a tömbbe behuzzák, de nem.
Rá is kérdezek hogy ez mennyire "legális"...

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.