Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Azert ez eleg sulyos. Gyakorlatilag amit el lehetett rontani ebben az egesz ugyben, azt az intel elrontotta. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Az ev legnagyobb balf.sza dijat megkapta tavaly es iden is lehet. Mar-mar Yahoo szintu a dolog.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) Narasim


Narasim
aktív tag

ha az amcsi kormánynak bejelentik a hibát, akkor azóta sem került volna ki. meghagyták volna maguknak, mint az divatos ott nsa-ék felé.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#4) opr válasza Narasim (#3) üzenetére


opr
veterán

Ezt szerintem gondold vegig meg egyszer, most kicsit lassabban/alaposabban. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) #65675776 válasza Narasim (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kicsi az esélye, mivel nem az intel taláta a hibát. Ráadásul az, hogy a Google csoportja mikor találta meg nem jelent sokat. Honnan lehet tudni, hogy más csoportok nem találták meg korábban? Lehet a kínaiak már sokkal régebbóta ismerik és talán már ki is használták.

De van egy olyan sejtésem, hogy az amerikai kormány most fog egy pár AMD-s szervert is beszerezni. És lehet, hogy a kritikus rendszereket azokra költöztetik.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Legalább kiderült, hogy az Intel vezetősége biztosan nem soviniszta. :D

(#7) Narasim válasza opr (#4) üzenetére


Narasim
aktív tag

:B mindenki a saját szemüvegén keresztül látja a világot!
rögtön az jutott eszembe, hogy ami hibát nsa talál akármilyen rendszerben, azt mindig titokban tartják. aztán ha valaki feltöri a szervereiket, akkor derül ki.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#8) opr válasza Narasim (#7) üzenetére


opr
veterán

Akkor fussunk neki megegyszer. :DDD

Segitek a kezdolokesben: nem az NSA talalta a hibat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

engem csak az érdekelne, hogyha az nsa meg az fbi meg a cia lehallgatta, megfigyelte az összes állampolgárukat, akkor pont az intel főnökére nem jutott egy csepp figyelem se, mikor publikusan hozzáférhető infó jelent meg arról, hogy eladta a részvényei zömét?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Seirei


Seirei
tag

Csepp a tengerben, a piac ugyanúgy 80%-ban kék marad hisz az emberek 80%-át ugyanúgy nem érdekli mint eddig.

(#11) Hunpriest válasza opr (#8) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Inkább nem az NSA hozta nyilvánosságra a hibát... Nem azt mondom hogy biztos tudtak róla, de amilyen régóta jelen van ez a CPU-kban, többen is megtalalálhatták titokban.

(#12) opr válasza Seirei (#10) üzenetére


opr
veterán

Csakhogy az emberek 80%-a nem teszi ki a piac 25%-at sem. Legalabbis az igazan nagy vasarlok, akik frissitik is a gepparkot rendszeresen, azok a nagy a cegek. Itt a kerdes inkabb az, hogy ezek a nagy cegek mennyire vannak az intelhez kotve szoftver-oldalrol, es mennyire fog ez fajni nekik.
Siman lehet, hogy minden marad, ahogy volt, meg az is, hogy picit atrendezodik a piac. Persze, nem a konzumer oldala, ott szerintem se lesz semmi valtozas.

Hunpriest: Persze, ezzel egyetertek, siman lehet, hogy valaki mas mar regen megtalalta, de ezt kb sose fogjuk tudni. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) kkf


kkf
aktív tag

már látom is, ahogy 2020-ra a komplett amcsi infrastruktúra AMD szervereken fut :DDD

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#14) GreatL


GreatL
őstag

Én azt nem tudom hogy ebből pénzt mi mikor látunk? Nem lehet hogy az Intel a világ ura és azt csinál amit akar...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#15) dark100 válasza Seirei (#10) üzenetére


dark100
aktív tag

A 80%-nak eleg ha annyit mondasz hogy tobbe ne vegye Intelt mert sz*r es hisznek neked mert te ertesz hozza a kornyezetukben. Ha meg meg sem kerdeznek abbol is lehet kovetkeztetest levonni.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#16) Narasim válasza opr (#8) üzenetére


Narasim
aktív tag

eddig azért eljutottam :K gugliék találták a hibát.
ha a kormányék találják a hibát, akkor sosem derül ki. maguknál befoltozzák, mást meg így könnyű lefülelni. erre akartam utalni, ha eddig nem derült volna ki ;)

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#17) bambano válasza GreatL (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha vettél intel részvényt. másképp nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) -Skylake- válasza GreatL (#14) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hogy mi ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) ddekany


ddekany
veterán

Valószínűleg az is nagyon jól vette volna ki magát, ha az NSA és társai felé lejelentik a hibát, hónapokkal azelőtt, hogy a világ 99.99% tudna róla, vagy lenne javítás... Akkor most az menne, hogy biztos a kettő közti időben széthekkel mindenki az NSA, az Intel miatt.

A másik, hogy ilyen alapon a Google miért nem felelős ezért, mármint az időben lejelentésért? OK, nem az ő hardverük, de ha ez hazafias kötelesség...

Végül de nem utolsó sorban, nem kell arra mérget venni, hogy tényleg nem tudtak róla már rég... max Wikileaks még nem talált rá erre.

[ Szerkesztve ]

(#20) Reggie0 válasza GreatL (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

(#21) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Most akkor jól értem, hogy egyik CPU gyártó cég vagy olyan cég sem jelezte akik ilyen CPU-kat tartalmazó eszközöket gyárt? Ok, szerver területen szinte kizárólag csak az Intel érdekelt, de mi van a mobil eszközökkel?

Vajon a gyártó partnereket mikor értesítette az Intel? Ők vajon jelezték a kormánynak a hibát mikor eladták nekik az eszközöket?

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Dißnäëß válasza Reggie0 (#20) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#23) togvau


togvau
senior tag

SOROS :DD

hitler, sztálin, micro usb

(#24) kymera


kymera
senior tag

" A vállalat azzal magyarázta a tettét, hogy a hackerek nem hasznáták ki a biztonsági réseket, de ezt nem tudhatják biztosan. "
Lemaradt egy "L" betű :B

A témához :
Akkor most akinek Intel procija van , visszakap 25-30%-ot az eredeti vételárból ?? (hiszen kb ennyit lassúlnak a gépek a "javítás" után)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#25) Busterftw válasza kymera (#24) üzenetére


Busterftw
veterán

Jo lesz az kb semminek illetve 1%-nak. Legalabb is otthoni szinten.

(#26) ddekany válasza Busterftw (#25) üzenetére


ddekany
veterán

Amivel sok kiadást okoztak viszont, az frissítés telepítés, jaj nálam miért nem települ fel, jaj kékhalál, stb. Ez a sok kavarás. Mert közel sem mindenkinél ment ez simán. Ehhez képest minden más amit ez okozott, kb semmi.

(#27) kymera válasza Busterftw (#25) üzenetére


kymera
senior tag

Ezt miből gondolod ?

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#28) Busterftw válasza kymera (#27) üzenetére


Busterftw
veterán

Tele van a net meresekkel. De itthon is van ket laptop, egy imac, i3-i5 haswell, skylake, semmi nem tortent.
A rendszer ugyanugy felall, a jatekok ugyanugy mennek, a 7Zip ugyanugy csomagol/tomorit.

Riogattak a nepet a 30%-al, aztan kiderult, hogy otthoni felhasznalassal jo ha benchmark alatt elter valami.

Nyilvan tulzok es ertem hogy sok mindenkinek okozott gondot (fagyas, kekhalal stb), de az a rossz frissitesek miatt volt, nem a Spectre es Meltdown miatt.

(#29) opr válasza Busterftw (#28) üzenetére


opr
veterán

"Riogattak a nepet a 30%-al, aztan kiderult, hogy otthoni felhasznalassal jo ha benchmark alatt elter valami."
Soha, senki nem riogatta a nepet 30%-okkal otthoni kornyezetben. Arrol meg mar nem tehetnek a cikkirok, hogy ha az van a cikkben, hogy server-jellegu felhasznalas eseten akar 30% csokkenes is lehet, a sok verpistike meg ezt azonnal atszamolja gta-fps-be. :U

A hsz tobbi reszevel egyetertek.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) bambano válasza Busterftw (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, riogatták a népet, azután kiderült, hogy pl. adatbázis alatt harmadolódik a teljesítmény.
nem csak home júzerek vannak itt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) L3zl13 válasza bambano (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Milyen adatbázis alatt? Nem tudok róla, hogy nálunk az adatbázis szerverek megfeködtek volna a telepítés után.

Aki hülye, haljon meg!

(#32) bambano válasza L3zl13 (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nézegess phoronix-os teszteket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) L3zl13 válasza bambano (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, azt hittem való életből származó tapasztalatokról van szó.
Így kb annyit érek vele mint a 30%-kkal.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#34) bambano válasza L3zl13 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a phoronixos tesztek eléggé megalapozottak a valóság szemszögéből nézve...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) opr válasza L3zl13 (#33) üzenetére


opr
veterán

Parancsolj, valo eletbol szarmazo adat.

CPU utilization ~16%->~45%. Konkretan valo eletbol valo szam, es konkretan harmadolodott a teljesitmeny, es konkretan eleg sok usert szivatott meg, egy jo ideig gondok voltak a fortnite serverekkel, login problemak meg stb, konkretan a meltdown patch miatt. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) Kékes525 válasza opr (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Ebben miért vagy olyan biztos? Az a biztos, hogy nem ők hozták nyilvánosságra. Lehet, hogy régtől már ki is használják.

(#11) Hunpriest +1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.