Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Ez a SilverPower mennyire számít jónak?.. :U

(#2) MMIX válasza dzsóbácsi (#1) üzenetére


MMIX
addikt

Szuper. :)

SuperFlower nem SilverPower.
Átcímkézett SuperFlower Leadex Titanium.

jonnyguru.com
EVGA Supernova T2 1000W teszt.

[ Szerkesztve ]

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

Tiszta tápos kánaán ez a hét. :) Először a Seasonic, most az EVGA, mind Titanium fokozatú egységekkel. Komoly.

(#4) Graphics válasza dzsóbácsi (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SilverPower :C

Super Flower, és jónak :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Jó kis tápok ezek, majd jöhetnek kisebb teljesítménnyel is :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#6) Viktor81 válasza dzsóbácsi (#1) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ezt ugye viccnek szántad ? - annak jó, egyébként egy kicsit szomorú.
A SF a Seasonic mellett a legnagyobb név a szakmában.

(#7) pohár válasza Viktor81 (#6) üzenetére


pohár
félisten

hát SilverPower nevű gyártót én sem igazán ismerek, amit a cikkben említettek a javítás előtt... :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8) Mister86


Mister86
csendes tag

Egy 400-500W közötti kategória lett volna a jó mert a vevők nagy részének elegendő.
Árban is kedvező lesz a konkurenciával szemben akkor érdemes lesz cserélni már csak a 10 év garancia miatt is. :K

[ Szerkesztve ]

(#9) MMIX válasza pohár (#7) üzenetére


MMIX
addikt

Van olyan, a Raidsonic márkája. (matricája) [link]
A cikk végén el volt írva.

[ Szerkesztve ]

(#10) he7edik. válasza Viktor81 (#6) üzenetére


he7edik.
addikt

Enermax?

Égő szöveg a flém vázon

(#11) Viktor81 válasza pohár (#7) üzenetére


Viktor81
senior tag

Amennyiben így szerepelt a cikkben, elnézést kérek !

(#10) he7edik.
Enermax jó ideje nem gyárt tápokat, sőt tudomásom szerint már tervezni is csak a csúcsmodelleket tervezi házon belül. - Bár kétségtelen, hogy valaha nagy névnek számított, sokat romlott a hírneve.

[ Szerkesztve ]

(#12) F34R


F34R
nagyúr

Nagyon klafa, egy 550-sbe is johetne. :D

Amugy ebbe is ADDA venti van?

(#13) dqdb válasza F34R (#12) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elvileg létezik 550 wattos Super Flower Leadex Titanium (már tavaly bejelentették, csak még sehol sem kapható), szóval van esély az EVGA változatára is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14) MMIX válasza F34R (#12) üzenetére


MMIX
addikt

Golyós Globe Fan venti, mint a SuperFlower eredetiben.

www.eteknix.com
SuperFlower Leadex Titanium 750W és 1000W teszt.

[ Szerkesztve ]

(#15) Graphics válasza he7edik. (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Enermax már felejtős, mondhatni megeszi a CWT.. :)

Minden tápjukat a CWT gyártja, van ami csak átcímkézés, a nagyobb és drágább modellekben pedig Enermax design, de CWT gyártás :)

Már nincs az a régi Enermax, mint régen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) pohár válasza Viktor81 (#11) üzenetére


pohár
félisten

igen, úgy volt a cikkben, hát honnan szültük volna ezt a baromságot? :))
magamtól kitalálni se tudnék ilyet, hogy SilverPower :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#17) Graphics válasza pohár (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már a Prohardver is címkéz tápokat ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Zotya84


Zotya84
őstag

Jók, azok a SF belsők. Már lassan 9 éve, hogy a jelenlegi tápomat nyúzom tőlük, és kitakarítás után még mindig olyan halk, mint újkorában...

Ha a mostani beleik is olyan jók, akkor nem aggódom a(z EVGA) minőségéért (sem)...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#19) Walter_White


Walter_White
senior tag

Off.
Nem nagyon szeretitek a CWT-t mint belső gyártót, illetve ajanlokban sem nagyon olvasni róla... :)
Tenyleg ennyire rossz a helyzet, közep- közep-felső, felső kategoriás tápoknál is? Pl a Corsair RMi, RMx uj szeriája,stb...
Amikre pl 5-7ev gar van, tenyleg ennyire "rosszak" a CWT belesek, vagy csak azert mert ár-érték arányban vannak jobb ajanlatok is?

(#20) Viktor81 válasza pohár (#16) üzenetére


Viktor81
senior tag

Miért ne lehetne félreolvasni, vagy egyszeűen rosszul tudni ?
Általános iskolában (jó régen volt) a 7UP-ot egy csomó gyerek ZUP-nak hívta, mert valami kemény csávó nem jól tudta és így hallották tőle. A barátaim fele (de még az autószerelő is a faluban) a Skoda Superb-et a Super B-nek ismeri. De még 100 ilyet biztosan tudnék, mert mindig van, aki valamelyik témában nem jártas és ordas baromságokat tud mondani.

(#21) Zotya84 válasza Viktor81 (#20) üzenetére


Zotya84
őstag

Azé' a Zup nem volt olyan vészes félreolvasásból származó elnevezés. Még mi is használtuk - igaz mi poénból... :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#22) Graphics válasza Viktor81 (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az elso verzios cikkben SilverPower volt... Innen a felreertes.

Szoval Nem felreolvasas volt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Zotya84 válasza Graphics (#22) üzenetére


Zotya84
őstag

Az ilyen dolgokra lehet, hogy be kéne vezetni a követhető korrektúrát a cikkekhez, és akkor nem erre menne a kommentek fele. Ahogy ez is... :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#24) Sanchez638 válasza Graphics (#15) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vicc, de van a régi 265w-os Enermax... De nem az a vastömb súlyú. Mindenki azt mondja, hogy biztos jó mert Enermax... De nagyon nem tetszik a táp ez miatt..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#25) Graphics válasza Sanchez638 (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért legyne nehéz? , ez nem ólomkatona...

Tudok mutatni pillekönnyű FSP-t, ami a jó hatásfoka miatt nem igényel akkora hűtőfelületet...

A súly nem a táp minőségére utal. Sőt nehéz tápok sok esetben szarok is , mert vagy betonkocka van PFC helyett, vagy a passzív PFC vasmagos tekercse miatt nehéz, ami elavult megoldás...

El kell felejteni ezt a sztereotípiát :) Nincs összefüggés a minőségi táp - nehéz súly tengelyen...

Nézd meg ezt , besírsz... Cementből öntött kamu PFC , plusz matrica... : Nehéz a táp, biztos jó? :)

De Te ezeket tudod, foglalkozol gépekkel,szóval nem újdonság amit írtam :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Sanchez638 válasza Graphics (#25) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ez nem most volt.... P4-es korszakba. De akkor is érdekes. Maga a fogása és a külseje is olyan semmi.

[link]

Ilyesmi, de 265w-os darab talán.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27) Graphics válasza Sanchez638 (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

265W-os , kis gépekbe került, nincs miért terhelődni-e.

Ez minőségi cucc , kiszolgáltak már szinte mind. Azok a régi Enermaxok nagyon jók, volt máskor egy cikk, ami 20 éve megy, és semmi baja nincs :)

Amúgy ez 365-ös a képen, a 265-ös még ritkább és kisebb volt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Sanchez638 válasza Graphics (#27) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem tudok típust írni, mert egy régi gépben van a szerkénybe. Akkor nincs mitől félnem? Mert az Fsp 250w-os meg betonkocka..

Ugyanígy van egy Azona táp is, de komolyabb darabnak tűnik. 400w, méteres vezeték, vagy 8db periféri..

Erre vélemény?

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29) Graphics válasza Sanchez638 (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azona , messzire hajítani... Mitől tűnik komolyabbnak?

Piszok régi, és a Macron belsőnek sincs olyan jó híre.. Talán meg is szűntek, ezt már nem tudom. FSP-ből bármit.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Sanchez638 válasza Graphics (#29) üzenetére


Sanchez638
addikt

Írtam, méteres kábelek, sok csatlakozó, szépen vitte a komolyabb gépeimet. Arról megint nincs infom, de lehet privátba megkeresnélek, ha otthon vagy benne.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31) DR|FTK|NG válasza Walter_White (#19) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

"Tudnak ők nagyon jót is gyártani, ha a vevő erre kéri őket(jó példa erre a Corsair RMi széria), de ekkor már árban ugyanott(vagy magasabban) vannak, mint a a többiek, de lejjebb adják a minőséget, ha a vevő úgy óhajtja."
Innen: [link]

A Corsair RMi és az RMx okésak, jó tápok.

(#32) kpal


kpal
veterán

Mi a jobb ezek vagy a Corsai kínálata ?

(#33) dqdb válasza kpal (#32) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyértelműen az EVGA kínálata a jobb.

Náluk pár belépő HEC belsejű modellt kivéve (amelyek nem kaptak SuperNOVA címkét) a paletta összes tagja ajánlható FSP (B1, G1, GQ), Super Flower (B2, G2, P2, T2) és Seasonic (GS, PS) belsővel. A Corsair esetében nemcsak a belépő (Great Wall belső), hanem még a középszint is (CWT belső) véleményes eléggé. A felső kategóriában pedig úgy vagyok vele, hogy hiába nagyon jó az a HXi, RMi és RMx modellekbe tett a CWT belső, annyiért inkább az EVGA-nál felsorolt három beszállítótól veszek valamit.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#34) kpal válasza dqdb (#33) üzenetére


kpal
veterán

Értem :R És azért a 10 év gari sokat nyom a latba EVGA részéről.

[ Szerkesztve ]

(#35) Angel1981


Angel1981
veterán

Jól van, úgy látszik, hamarosan minden nagyobb tápgyártó előrukkol a titanium tápokkal! ;)

(#36) Piftuka válasza Graphics (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

"Minden tápjukat a CWT gyártja, van ami csak átcímkézés, a nagyobb és drágább modellekben pedig Enermax design, de CWT gyártás"

A "Platimax" modell sem az Enermax saját gyárából kerül ki? :F

"Aquila non captat muscas."

(#37) Viktor81 válasza Piftuka (#36) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nekem úgy rémlik, már nincsen saját "gyáruk" sem.

V.

(#38) Piftuka válasza Viktor81 (#37) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez komoly?

A hírt hallottam, miszerint a CWT gyártja a tápegységeik zömét, de azt a legrosszabb álmaimban sem gondoltam, hogy már a csúcsmodelljeiket sem ők maguk gyártják.

Ez elképesztő! És elkeserítő! :(

Nagyjából 15 éve készülök arra, hogy egyszer egy Enermax, vagy Seasonic tápegységet veszek a számítógépembe. A mostani FSP belsős Zalman tápegységemet, egy Enermax Platimax-ra szerettem volna cserélni.

Tinédzserként, csóró huszonévesként az Enermax tápegység volt az "álom". "A tápegységek "Rolls Royce-a".

Most, hogy nem csak hajlandó, hanem képes is vagyok megvásárolni, kiderül, hogy nem Enermax gyártmány...

Márpedig ha CWT bél "dübörög" benne, akkor tartsák meg!

Akkor hát marad a Seasonic, vagy a SuperFlower. Ami persze nem probléma, de az Enermax "vége" számomra azért mindenképpen csalódás.

"Aquila non captat muscas."

(#39) Viktor81 válasza Piftuka (#38) üzenetére


Viktor81
senior tag

Egy Seasonic-al sem jársz rosszul, sőt ! Én tavaly vettem az enyémet (egy platinum fanless) és maradéktalanul meg vagyok vele elégedeve +7 év gar.

V.

(#40) Piftuka válasza Viktor81 (#39) üzenetére


Piftuka
veterán

Természetesen a Seasonic a másik régi kedvenc. :K

Kíváncsian várom az új "Prime" és "Focus" sorozat tápegységeit!

Mindazonáltal, így közel 40-hez, a magam konzervatív szemléletével mindig szomorúan konstatálom, amikor a globalizált piac, a fogyasztói társadalom, és az olcsó tömegtermelés "oltárán" egy régi, nagy márka megszűnik létezni, vagy "beáll a sorba"!

"Aquila non captat muscas."

(#41) Viktor81 válasza Piftuka (#40) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ezzel én is így vagok, de bármennyire nehéz, meg kellett tanulnom elfogadni, hogy nincsen igény (és pénz, bár ez kevésbé igaz) a minőségi és tartós dolgokra. Lehet ez autógyártás, háztartási elektronika, vagy számítástechnika, de akár ruházat, bármi. Ma ezek a nagy márkák vagy megdöglenek, vagy 20 fillérért eladják az anyjukat és vele együtt az elveiket is. Örülök, hogy volt szerencsém a 80-as, 90-es évekhez, amikor ez még nem mindenhol volt így...

V.

(#42) Piftuka


Piftuka
veterán

"Ma ezek a nagy márkák vagy megdöglenek, vagy 20 fillérért eladják az anyjukat és vele együtt az elveiket is."

Igen, sajnos ez a jellemző trend! Erre utaltam fentebb.

"Örülök, hogy volt szerencsém a 80-as, 90-es évekhez, amikor ez még nem mindenhol volt így..."

Én is így vagyok ezzel. Ellentmondásnak tűnik, de akkoriban még érték lehetett egy tömeggyártásban készült termék is.

Örülök, hogy a mai napig megvan, és használatban van például a "Made in Japan" SEIKO kromatikus hangológépem. :K Vagy a "Made in Holland" Philips villanyborotvám. Mindegyik bőven 15 év feletti korban.
Nem is beszélve a "Made in West-Germany" Commodore 64-emről, ami 30+ éves, de még mindig ugyanúgy működik. :K

(Csakúgy mint sok háztartás Hajdú mosógépe és centrifugája.)

Sajnos az ilyen műszaki cikkeket lassan múzeumban lehet mutogatni! :(

"Aquila non captat muscas."

(#43) nismoka válasza Piftuka (#42) üzenetére


nismoka
addikt

Van egy kb 8 éves Enermax Liberty tápom, nagyon jó a mai napig megy, de sajnos én sem veszek már enermaxot az ismert okok miatt. Sajnálom a márkát de azért a ház ventijeim még maradnak enermaxok. :) Tápból meg a Super Flower vagy Seasonic vagy evga supernova ezáltal.

[ Szerkesztve ]

(#44) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Még mindig az EVGA SuperNOVA 1200 P2 220-P2-1200-X1 80+ PLATINUM 1200W Fully Modulártáp,

a legjobb a vásárlók véleménye alapján az Amazonon és a Nevegg.com oldalakon.

Megelőzve a Titánium testvérét, ami szintén 1200 W.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.