Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Ez de f@szán néz ki, tiszta Galax/KFA2 koppintás.... :)

[ Szerkesztve ]

(#2) zolee5016


zolee5016
őstag

ez gyönyörű........
(csak ezeket a gyilkos kifejezéseket utálom.....azért mert szénné húzva beéri egy alapon ketyegő,nagyobb kártya teljesítményét...még nem öli azért meg....
Ugyanúgy lehet húzni a nagytesót is..azt ugyanott van a + a javára....)
zzola nem kellett messze menni...hiszen házon belüli a design

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#3) nubreed


nubreed
veterán

Úgy látom az új őrület terjed, lcd kijelző a hűtő tetejére... :U

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

raj zsuga...el lehet égetni vele egy csomó áramot, mindet! :Y

[ Szerkesztve ]

(#5) Raymond


Raymond
félisten

GeForce GTX 1080 Ti HOF Limited Edition

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) shteer válasza #16939776 (#4) üzenetére


shteer
titán

3x8pin tápolja, annyi vezetékben már a réz is drága :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#7) Csapoati válasza zzola (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mivel az is a Palité...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

húú hát izé, ez nekem még mindig búcsús... de ez csak az én véleményem.
van ebben fantázia plexi/üveg oldalú házak esetében, elsősorban pimp mint valódi hasznos funkciók, de ez szerintem még nincs azon a szinten.

de a fertőzés terjed, ez már - ha jól emlékszem - a második ilyen kártya, lesz ebből még több is :) és remélhetőleg jobb is.

Aurea mediocritas

(#9) Peter13


Peter13
senior tag

HÁROM tápcsati, ráadásul mindhárom 8-as? :Y :Y :Y
Mennyi áramot szándékoznak lenyomni annak a szegény "szénné húzott" GPU-nak a torkán? Vagy a VRM-ek tetején majd forrasztani is lehet "extra fícsör" gyanánt? :U

Egyébként meg ha ez nem gyorsabb a Titánnál, és nem is fogyaszt kevesebbet, és nem is olcsóbb annál, akkor ennek kb mi értelme? Úgy értem: ha már presztízs, meg valaki rászán ennyi pénzt, miért venné ezt a "real deal" Titán helyett? :F (amit nem mellesleg szintén lehet húzni, ha már tényleg az utolsó FLOPS kifacsarása lenne a lényeg)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#10) Raymond válasza Peter13 (#9) üzenetére


Raymond
félisten

"Egyébként meg ha ez nem gyorsabb a Titánnál, és nem is fogyaszt kevesebbet, és nem is olcsóbb annál, akkor ennek kb mi értelme? Úgy értem: ha már presztízs"

Mert ez olyan mint a CoD presztízs - ha megleped akkor elveszik minden addig felhalmozott elony! ;]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) GAI válasza Peter13 (#9) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Egyetértek, főleg mivel egy Palit kártya és a "presztizs" szó eleve nehézkesen említhető egy mondatban :)

(#12) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na remek, LCD kijelző a komponensekre. Akkor már jöhet a RAM-ra, meg a CPU hűtőre is majd (esetleg a CPU-ra ;p) alaplapra. Aztán jön majd a színes LCD, meg majd IPS is lesz, csak úgy tör, zúz és darál a marketing gépezet...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) D.Va


D.Va
senior tag

A design-ról nekem a Doom filmben is látható 1981-es Galaxian2 játékkonzol ugrott be.. :D

(#14) -Faceless- válasza Apollyon (#12) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem értem mi a probléma pusztán haladunk a korral. Mostmár lehet tripla kijelzős setupod monitor nélkül, csak veszel egy üveg falú házat, és csók.

(#15) pengwin válasza zolee5016 (#2) üzenetére


pengwin
addikt

"Ugyanúgy lehet húzni a nagytesót is"
- azért ebben nem lennék olyan biztos.
Ami egészen biztos, hogy a Titánt csak referencia hűtővel kapod meg amivel throttlingol még kisebb tuning mellett is a tesztek alapján, ellenben ez egy nagyon masszív egyedi megoldás, ami feltehetően csendesebb és alacsonyabb hőmérsékleteket lehet vele elérni.
Ugyan ezek teljesen szubjektív dolgok, de ebben a kategóriában eddig sem a józan ész döntött.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#16) Puma K válasza pengwin (#15) üzenetére


Puma K
veterán

Hol, melyik tesztben olvastál throttling-ot Titan esetén?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

RGB már nem menő úgy látom, hogy a winamp visual a videokártyára. :D

(#18) Scholes9 válasza GAI (#11) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Miért is?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#19) GAI válasza Scholes9 (#18) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Mert a Palit a leg-low-endebb márka amit ismerek. Talán a Manli volt még hasonlóan rettenetes minőségű, de az nem tudom, hogy létezik-e még. A Palit kártyáira a végtelenül olcsó, spórolós megoldások jellemzőek, és sajnos amióta felvásárolták, magukkal rántották a Gainwardot is. Persze amíg kizárólag az ár számít, addig még akár jó vétel is lehet egyik-másik modelljük, de hogy prémiumkodni akarjanak, az erősen vicces.

(#20) Dilikutya válasza Apollyon (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Alaplapon volt már kijelző. Nem emlékszem, melyik gyártónál. Igaz, nem ennyire fejlett LCD, inkább csak egy méretes kvarcóra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) nubreed válasza Dilikutya (#20) üzenetére


nubreed
veterán

Az Abit kezdte el... csődbe is mentek. :DDD :DD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#22) GAI válasza Dilikutya (#20) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

(#23) nubreed válasza GAI (#22) üzenetére


nubreed
veterán

Uhh mik vannak. Ezen biztos hasítottak a .pdf fileok. :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24) Puma K válasza nubreed (#21) üzenetére


Puma K
veterán

Ez gonosz volt :DDD ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) Zso Ro válasza Peter13 (#9) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Az már csak hab a tortán,hogy ha az XP-vel hasonlítják össze,akkor miért titángyilkos?Ez egy Titan húzott verziója,ergo ebből még cikk nem kellene hogy keletmezzen:
"Titan-gyilkos a húzott 1080Ti a Palittól" (mekkora sz@r már)

Ha már XP-hez hasonlítjuk,akkor "XP-gyilkos 1080 Ti a Palittól"

[ Szerkesztve ]

(#26) bteebi


bteebi
veterán

Brutális és rusnya, bár a fehér NYÁK tetszik :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Baryka007 válasza #16939776 (#4) üzenetére


Baryka007
őstag

3x8 pinnel már biztosan... De nem fogja ez túllépni a SIG által meghatározott 300w os maximum TDP-t Egy GPU ra?

(#28) deja vu válasza GAI (#19) üzenetére


deja vu
addikt

Pedig az 1070/1080 topicban nagyon meg vannak elégedve a Palit Super Jetstream, Gamerock, Gainward Phoenix kártyákkal és azt mondják elég prémium minőségüek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#29) #16939776 válasza Baryka007 (#27) üzenetére


#16939776
törölt tag

Gyári órajelen feszültségen nem, de amint meg kell emelni a gpu feszültségét, a 250W-tól messze szalad.

(#30) Scholes9 válasza GAI (#19) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez már jó régen lehetett, mert pl 1070/1080-ból kb a palitok a legjobbak :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#31) deja vu válasza Scholes9 (#30) üzenetére


deja vu
addikt

Azért nem a legjobbak, de ezt a Palit fikázást én sem értem amikor a topicban kb. MSI Gaming X, Asus Strix szintű kártyákkal van egy ligában. Szóval bőven felső kategória.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#32) Scholes9 válasza deja vu (#31) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Kihagytam azt, hogy az egyik legjobbak :) De amúgy jah, simán velük van egy szinten :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#33) deja vu válasza Scholes9 (#32) üzenetére


deja vu
addikt

Ha nekünk nem hisz küldjük be a topicba, és ott húzza le a palitot, gainwardot. :D Biztos kapni fog. ;]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#34) Lacok


Lacok
őstag

Hirtelen azt hittem, hogy egy alaplapi tápcsatlakozót szereltek rá. :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#35) seniman


seniman
addikt

Az eddigi HOF-ok(980/Ti,1070,1080)kimondottan szépek voltak,de ez nagyon bazári.Úgy néz ki,mint egy régebbi HOF aliexpresses gagyi verziója.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#36) GAI válasza Scholes9 (#30) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem volt túl régen, és bár tény, hogy Palit 1070/1080 még nem járt a kezeim között, de nehezen tudom elképzelni, hogy a jópár évig, stabilan a kínálat minőségben messze legalját előállító cég hirtelen akkora pálfordulást mutat, hogy lekörözi a neves gyártókat. Megnézném én azokat a kártyákat pár év múlva, hogy hány durrant el belőlük az olcsó alkatrészek és/vagy az elégtelen hűtés miatt, hányon kezdett zörögni a venti ...stb.

(#37) macy válasza seniman (#35) üzenetére


macy
addikt

Ez csak egy 3d-s modell.

(#38) kromatika


kromatika
veterán

Az az lcd minek rá?

Légy jó mind halálig.

(#39) pengwin válasza Puma K (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Tessék, TPU teszt.
Azt írtam, hogy tuningnál throttlingol, nem azt, hogy alapjáraton, viszont ez a grafikon még a gyári órajelek mellett készült és úgyis szépen visszaveszi az órajelet a hőmérséklet miatt a kártya.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#40) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

Ez az LCD kijelző nálam pont fejjel lefelé lenne. Na, ilyet se veszek. ;-)

(the cake is a lie)

(#41) Puma K válasza pengwin (#39) üzenetére


Puma K
veterán

Az alap működési órajele ami gyárilag meg van határozva az 1417Mhz.

Minden olyan órajel, amit ennél magasabb, azaz 1417Mhz-nél több, az a Nvidia GPU Boost 3.0-nak köszönhető, ami egy extra gyári szolgáltatás.

A GPU Boost 3.0 pedig terhelés közben az aktuális fogyasztás, GPU feszültsége és annak hőmérséklete alapján kezdi el emelni (ez a 3 tényező számít). Viszont amint a hőmérsékleti érték adott szinteket elér elkezd csökkenteni az órajelet 12Mhz-ces lépcsőkben.
(A gyárilag meghatározott maximum hőmérséklet 94˘C)

Az a throttling amit a grafikonon lehet látni sem a hagyományos módon vett throttling. Mert a kártya a gyártó által ígért órajeleket és teljesítményt hozza.

Tehát itt nem az van mint pl a prociknál, hogy a gyári órajele mondjuk 4000Mhz a procinak és elkezd emelkedni a hőmérséklet akkor veszi vissza az órajelet-feszültséget és csökken a teljesítmény akár elég drámaian is.

Itt a Titan-nál csupán az extrán nyerhető plusz teljesítmény amit a kártya automatikusan állít magának és ez változik.

Ha adottak a feltételek akkor tovább növeli a kártya az órajeleit, ameddig a gyárilag meghatározott értékeket át nem lépi fogyasztás és feszültség tekintetében.

Ez minden olyan kártyára elmondható, ami használja az Nvidia GPU Boost 3.0-át.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#42) bteebi válasza Mostly Harmless (#40) üzenetére


bteebi
veterán

Aláteszel egy tükröt és problem solved :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) Drizzt válasza GAI (#36) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Te valahol lemaradtál. Generációk óta a Palit gyártja a legjobb NV kártyákat. Legalábbis GTX680 SJS már biztosan a legjobbak között volt. Azóta meg gyakorlatilag először rontottak el valamit az 1080Ti GameRock edition-nel(, a 1080, meg 1070-ből azok is jók voltak. De a 1080Ti-n próbálták ki a Superjet4 hűtőt, ami nagyon gyenge lett.). Legalábbis hangerőben 200W+ kártyákon mindig az első háromban volt az utóbbi években.

I am having fun staying poor.

(#44) Scholes9 válasza GAI (#36) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pedig így van, a Palit most az MSI, Asus minőségét hozza.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#45) Acélfarkas válasza nubreed (#21) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Az ABIT céget a rossz beszállítók megválasztása vitte csődbe. Évekig hibás kondenzátorokat kaptak és raktak az alaplapjaikra és egyéb termékeikbe, amik aztán sorban adták be a kulcsot a garanciális időn belül. Sokáig nem jöttek rá a hiba okára, és mire váltottak addigra erősen veszteségesek lettek.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#46) nubreed válasza Acélfarkas (#45) üzenetére


nubreed
veterán

Csak viccnek szántam... ott is volt a :DDD smiley. Nem kell mindent komolyan venni... :U

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.