Hirdetés

2019. október 14., hétfő

Gyorskeresés

(#1) gothic20

gothic20
(aktív tag)

Igazság szerint mért akarna valaki egy X570-es lapba rakni egy 1xxx szériás procit. Nem nagy érvágás.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#2) CPT.Pirk

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

A B450-nek lesz megfelelője az X570 mellett? Szóval lesz B550?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) berVi válasza gothic20 (#1) üzenetére

berVi
(senior tag)

Igen, ezt mondjuk mindig az Inteles hireknel is, de az AMD fanok mindig mondjak a maguket, hogy marpedig milyen jo vadiuj proci ala 5 eves lapot tenni...

A regi CPU meg majd lap nelkul jobb hijan pihen a kamrapolcon, vagy valami. Fuck logic.

(#4) akosf válasza gothic20 (#1) üzenetére

akosf
(veterán)

Pl. ha elhalálozott a lap...

[ Szerkesztve ]

(#5) solfilo

solfilo
(veterán)

Eléggé meglepett, hogy nem támogatja a 2xxxG APU-kat se az 1xxx Ryzenek mellett. Gondolom a Bristol Ridge támogatás is ugrott.

solfilo

(#6) CPT.Pirk válasza berVi (#3) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Megmondták mi a probléma, egyszerűen nem fér bele az összes Ryzenhez kellő mikrokód a jelenleg használt bios chipekbe, így valaminek mennie kell.

A régi CPU-hoz bármikor fogsz tudni venni picit régebbi lapot... Egy olcsóbb B450 lap megoldás minden problémára. Hol van itt a gond?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Oliverda

Oliverda
(félisten)

Az X570-nek lassan több a hátránya, mint az előnye.

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#8) Kvg válasza Oliverda (#7) üzenetére

Kvg
(aktív tag)

Plusz még drága is lesz.

(#9) SyMbioTe válasza solfilo (#5) üzenetére

SyMbioTe
(addikt)

A 2. gent azt támogatja már. Csak az elsőt nem.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#10) solfilo válasza SyMbioTe (#9) üzenetére

solfilo
(veterán)

"ezek az alaplapok már nem támogatják az első generációs Ryzeneket, vagyis a Ryzen 1000 sorozatú CPU-kat, illetve 2000 sorozatú SoC APU-kat." :(

Itt zavaró, hogy az első gen APU 2xxxG néven fut.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#11) gothic20 válasza akosf (#4) üzenetére

gothic20
(aktív tag)

ez igaz de sehol nem írták, hogy a 450/70-es lapokat nem lehet majd venni.

(#12) SyMbioTe válasza solfilo (#10) üzenetére

SyMbioTe
(addikt)

Ehh, már érteni, nem láttam most át hirtelen. Csak így a táblázat is megzavart. Meg a cikk kövi mondata :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#13) DudeHUN

DudeHUN
(aktív tag)

Akkor mondjuk igazán morcos leszek, ha ősszel amikor megvenném a 3000-res Ryzenem az nem menne a X370-es Croshair lapomban. Nem kell az XFR 2. Csak támogassa és tudjam finomhangolni.

Gamer for Life

(#14) solfilo válasza SyMbioTe (#12) üzenetére

solfilo
(veterán)

Elolvastam párszor én is, mire le mertem írni. :DDD

De amúgy a következő mondat tényleg elbizonytalanító, mert működnek benne a második generációs APU-k, pedig azokat még be sem jelentették desktopon. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#15) Thrawn válasza DudeHUN (#13) üzenetére

Thrawn
(félisten)

BIOS Version 7002
2019/05/16
CROSSHAIR VI HERO BIOS 7002
1. Update AM4 ComboPI 0.0.7.2A for next-gen processors and to improve CPU compatibility

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#16) DudeHUN válasza Thrawn (#15) üzenetére

DudeHUN
(aktív tag)

Ezt fel is tettem. Kérdés melyik processzorokra és hogyan vonatkozik. Az nincs közölve még. Majd kiderül. De remélem a 3800X benne lesz (ez a proci lenne a terv), mert videovágásra nem jönne nekem rosszul.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#17) andy19770128 válasza solfilo (#5) üzenetére

andy19770128
(aktív tag)

félre érted
bár a 2400g az első gen hez tartozik mégis a másodikhoz sorolják. csak az 1 jelzésű cpu-k nem fogmak menni. bristol bridge pl.

(#18) solfilo válasza andy19770128 (#17) üzenetére

solfilo
(veterán)

ismét idézem a cikkből:
"ezek az alaplapok már nem támogatják az első generációs Ryzeneket, vagyis a Ryzen 1000 sorozatú CPU-kat, illetve 2000 sorozatú SoC APU-kat."

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#19) VirsLee válasza berVi (#3) üzenetére

VirsLee
(aktív tag)

Az inteles híreknél azt szoktuk nehezményezni, hogy kijön egy új proci, ami nem lesz jó az előző foglalatba. Még akkor se, ha ugyanaz a foglalat :D Ha valaki vesz 40-60e forintért egy jó alaplapot, szeretné, ha azon belül még tudná fejleszteni a processzort úgy, hogy nem kell új alaplapot vennie...
Szóval a régi alaplap tulajdonosoknak fáj, hogy az új procival nem kompatibilis, nem az új alaplap tulajdonosoknak fáj, hogy a régi procival nem kompatibilis. Nagyon más a kettő.

(#20) andy19770128 válasza solfilo (#18) üzenetére

andy19770128
(aktív tag)

hát rákérdeztem a Gigabyte tech supportnál és ők azt állitották hogy béta verzióban készitenek megfelelő mikrokódos biosokat kifejezetten a 2200 as és 2400 as ryzenekhez. A amd ajánlása nem kötelező. Az asrock azt nyilatkozta hogy készitenek classik bios dizájnal (nem garfikus alapú) biosokat amik támogatjáka teljes pelettát.

(#21) solfilo válasza andy19770128 (#20) üzenetére

solfilo
(veterán)

A hivatalos supportról volt szó. Annak örülök, hogy a Gigabyte-nál lesz támogatás, remélhetőleg más gyártók is követik majd. :)

solfilo

(#22) schwartz

schwartz
(addikt)

Csak azt nem ertem miert nem lehet kilapatolni a BIOS-bol azt a nyomorult hasztalan GUI-t.

(#23) akosf válasza gothic20 (#11) üzenetére

akosf
(veterán)

Olvasd el, hogy mit írtál: "Igazság szerint mért akarna valaki egy X570-es lapba rakni egy 1xxx szériás procit." Ha megdöglött a lapom akkor miért ne akarhatnám egy X570-esbe rakni a régi procit?

(#24) horppc válasza gothic20 (#1) üzenetére

horppc
(tag)

Szerintem azért akarna, mert az amd-sek erre tépik.

Hogy ó hát intel uj alaplap minden generációnál??? Mekkora ótvar egy cég.!!!

De amikor amdnél esik meg :D akkor HÁDE KIJAKAR OLYAN cépéjut peletenni hát nem izs értem.

Ennél már sokkal hamarabb beállt a káosz, csak nem nagyon publikálódik, már egy x470 es lapnál is az A12 - stb szériák kiestek a gyíkba rég, és ott meg is állt a bios support.
https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-ULTRA-GAMING-rev-10#support-dl-bios
F30 tól no bistrol nyalóka.
Note: Due to BIOS ROM size limited, no Bristol Ridge APU support

Csak hát ugye nemhangzik olyan jól, meg álom dőlne össze.

https://www.youtube.com/watch?v=Ec486jU2Jn0

(#25) ncc1701 válasza schwartz (#22) üzenetére

ncc1701
(addikt)

Á, ez a selling point, azt nem lehet! :)

(#26) SyMbioTe válasza horppc (#24) üzenetére

SyMbioTe
(addikt)

De azért ha megnézed, egy B450 lap vinni fogja az összes Ryzen procit.
Intelnél ez úgy zajlott, hogy egyik régi lap sem vitte az új procit.
Bristol meg nem éppen a legnépszerűbb kategória. :D

(#27) fanti válasza horppc (#24) üzenetére

fanti
(őstag)

B450 MINDENT visz! Hol a gond? Nem értelek.

(#28) Caliber92 válasza fanti (#27) üzenetére

Caliber92
(csendes tag)

Há ott hogy az ájemdé kötsög a zintell meg kirájjö. ;)

(#29) gothic20 válasza akosf (#23) üzenetére

gothic20
(aktív tag)

Hát lehet, hogy rosszul fejeztem ki amire gondoltam.
Az X570-es lapka felső kategóriás lapokon lessz amik 50k körül kezdődnek majd valószínűleg. Én nem éreznék késztetést, hogy drágább lapot vegyek mint a procim. De nem vagyunk egyformák.

(#30) Execᵀʰᵀˢ

Execᵀʰᵀˢ
(tag)

Egyébként mennyivel kerülne többe, ha dupla akkora bios rom chipet raknának a lapra?

(#31) Foglalt név

Foglalt név
(őstag)

Szerintem a Cinebench a ludas, az Intel is megmondta!

[ Szerkesztve ]

(#32) Karesz85

Karesz85
(tag)

Akkor kaszálták a b550- t, és új lapok lesznek b450 szerelve?

A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.

(#33) Geller72

Geller72
(veterán)

Na végre, ezt már vártuk, de nagyon. Túl nagy volt a ködösítés.. :K AB450 lett a tuti befutó öszvér deszka. :D.

[ Szerkesztve ]

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

(#34) ncc1701 válasza Execᵀʰᵀˢ (#30) üzenetére

ncc1701
(addikt)

Max 100ft nagyságrend.

(#35) Gyuri27 válasza Execᵀʰᵀˢ (#30) üzenetére

Gyuri27
(félisten)

Nyilván fillérek. De sok százezer vagy milliós tételnél az már nem kis pénz.

Persze esetleg lehetne 2 fajta bios és mindenki azt tölti le amit akar.

Az asrock faja gyerek. Csinál csillivilli nélküli klasszik mindes biost. Tőlük nem is vártunk mást.

Amd promóciós jellegű 3 hónapos xbox game pass hurut pc-re eladó.

(#36) #25068288 válasza horppc (#24) üzenetére

(törölt tag)

Ez totál felesleges intel-lover szájtépés volt, amit nyomattál :D

Amiről a te linked származik, annak lapnak ....:
Tessék, pontosan annak a lapnak a jelenlegi processzor támogatása és minden adott processzorhoz, az ajánlott BIOS verzió :
[link]

...de ezen kívül említették már a b450 lapot is.
Tehát, hol a gond? Közel sincs semekkora, ellenben, mint inteléknél.... :U

Sajnos, ezúttal nem nyert. Kérem próbálkozzon újra! ;]

(#37) Plexicushio

Plexicushio
(senior tag)

B550-et a népnek!

(#38) andy19770128 válasza horppc (#24) üzenetére

andy19770128
(aktív tag)

Már nem azér de a bristol nem egy veszteség. A12 apuk pfff

(#39) &rew

&rew
(addikt)

csabito :)

msi x370 sli plus-om van es szinten kint van az uj bios:
"
Description
- Update AMD ComboPI1.0.0.1
- Support new upcoming AMD cpu.
Note:
Do not update the BIOS when using the cpu listed below.
A8-9600/A6-9500E/A6-9500/A12-9800E/A12-9800/A10-9700E/A10-9700/970

"

(#40) #41095680

(törölt tag)

B450M lapom van, de egyenlőre elég a 2200G. Kb. 5 év múlva váltok, addigra kiderül, hogy lesz e 25000-em új lapra, a proci mellett... :D

(#41) pandras83

pandras83
(tag)

MSI B350 PC Mate megkapta az új mikrokód beta verzióját ma reggelre. Elvileg Zen2 ready mostantól, kérdés hogy elbírna a vrm egy 105 wattos 8magos R7-et... Lesz itt valaki aki hasonló mezei B350-es chipsettel vállal egy R7 3700X-et például?

" Zárlatot csak úgy érdemes okozni, hogy a látvány kárpótoljon a következményekért."

(#42) Oliverda válasza pandras83 (#41) üzenetére

Oliverda
(félisten)

A 3700X 65 wattos.

(#43) ttt

ttt
(aktív tag)

Gondolom amúgy sem lesznek az új chipsetes lapok olcsók, akkor meg mi a faxért nem raknak bele nagyobb méretű bios-t? Ez amolyan sz.rrágás. Rányomnának +10%-ot az árra és kalap - még a gyártók is jól járnának.

Az Asrock rokonszenves ezzel a karakteres bios változattal. Amúgy is felesleges a gui, mert - a tuningosokon kívül - egyszer belövöd aztán a fene se akar bios-t buherálni minden nap. Max profilt váltasz, de arra meg már megint nem kell a bios.

Az persze biztos, ha benevezek egy ilyen új lapba teszek mellé olyan procit is ami ki is használja. Én olyan ösztönzés szagot érzek emögött a döntés mögött, de még mindig tisztességesebb, mint amikor megszívattak az S939 foglalattal, akkor váltottam is a kékekre vissza...

Mecool KIII Pro (S912) / Mecool KI Pro (S905)

(#44) pandras83 válasza Oliverda (#42) üzenetére

pandras83
(tag)

Ok akkor egy 3800X 105w tdp-vel?

" Zárlatot csak úgy érdemes okozni, hogy a látvány kárpótoljon a következményekért."

(#45) Oliverda válasza pandras83 (#44) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Minek? A 3700X még olcsóbb is lesz.

(#46) #25068288 válasza pandras83 (#44) üzenetére

(törölt tag)

MSI B350M PRO-VD PLUS -om van.
Friss bios van rá, tehát mind a 3800X, mind a 3700X belemegy.
Egyébként a 2700X -nek is 105W -os a TDP -je és az is belemegy.

De ne adjuk alább!
-akkor már kérdezd meg...
-van e valaki aki bevállal egy Threadrippert B350 -s lapba? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) pandras83 válasza #25068288 (#46) üzenetére

pandras83
(tag)

Értelmetlen az iróniád bro. Max méretre fűrészelve menne bele a TR, remélem te megpróbálod majd.

[ Szerkesztve ]

(#48) #25068288 válasza pandras83 (#47) üzenetére

(törölt tag)

Damn bro... de azért a hsz. -em lényegét elolvastad?
Az csak segített a kérdésedben, amit egyébként az alaplapod honlapján is megtudhattál volna.
Nem? De! ;)

(#49) arty válasza gothic20 (#29) üzenetére

arty
(addikt)

és ha terveznéd, hogy később esetleg cpu-t is cserélsz, majdegyszer? ;)

felesleges ideologizálgatni, MINDEN ilyen korlát ROSSZ.

stadion, kisvasút, freemail

(#50) Timer válasza pandras83 (#41) üzenetére

Timer
(őstag)

Ez az egyetlen pozitívum, amit 2 év után el tudok mondani erről a lapról. 1600X -et fogok váltani, 3700X vagy 3800X-re. Majd meglátjuk, boldogul-e vele.

Oneplus voucher: https://www.oneplus.com/hu/invite#IVSOIN6M7WGPUJG

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.