Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricsip


ricsip
addikt

sub

-

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Akkor elvileg, ha több alaklmazást futtatok jobban be fog lassulni a rendszer? Jelenleg is aktív nálam a gpu ütemezés, de még nem vettem észre ilyen jellegű akadozásokat/lassulásokat.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) E.Kaufmann válasza GodGamer5 (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Itt, ha jól értem, a hardveres, vagyis a GPU által kezelt ütemezésről van szó, hogy ne szoftveresen a CPU váltogasson a különböző GPU-s folyamatok között. Most csak annyi történik, hogy most már a felhasználó bekapcsolhatja, ha van hozzá megfelelő GPU-ja és hozzá az ezt támogató driver. Mivel ez egy jelentős változás, ki tudja, hogy a szoftverek hogy fognak viselkedni a hardveres ütemezés mellett.
Aki bátor és bekapcsolja, abból lesz a béta teszter és ha mázlija van, nem hogy lassulni fog a rendszer, hanem még gyorsul is bizonyos helyzetekben, a procit legalább is kímélni fogja, a GPU meg ki tudja hogy fog viselkedni, az majd a driver-től függ.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) GodGamer5 válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


GodGamer5
addikt

Igen ezt írtam, hogy már egy ideje bekapcsoltam és nem tapasztaltam lassulást, bár 8 magos proci mellett sem volt semmi gond. :) Viszont a cikk szerint lassít nagyobb terhelésnél, viszont nálam még nem volt ilyen jellegű probléma.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) Sinesol


Sinesol
veterán

Ilyenkor azert eszembe jutnak azok, akik még mindig a kőkorszaki Win7-en nyomják, meg akik Win10-en mindent letiltanak, na ha rajtuk múlna, megakadna a fejlődés, várhatna a Microsoft a telemetria adataira. :D

[ Szerkesztve ]

(#6) apatyas


apatyas
Korrektor

Milyen esetekbe szól bele ez a változtatás? Opre saját folyamatai? Felhasználói programok? Játékok? Dx9 / Dx11 / Dx12, vulkan ?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#7) OddMan


OddMan
őstag

Nekem fent van a W10 2004, de ilyen opció nálam nem jelenik meg a gépházban.
nVidia GTX780Ti kártyám van és a 451.48 driver van telepítve. Ez a GPU támogatott vagy csak a legújabb RTX chipekkel működik?

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#8) E.Kaufmann válasza OddMan (#7) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

2013-as megjelenésű GPU? Hehe :DDD haha ;], frissebbeket is szoktak ejteni. Még az Adrenalin is csak a Navit támogatja, ha jól olvastam, pedig az aktuális asztali Ryzen iGPU is Vega még.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9) ted_tris


ted_tris
tag

Van egy olyan erzesem hogy edemes volt letiltani a frissiteseket es majd csak akkor feltenni ha muszaj lesz.
Remelhetoleg addigra kiganezzak mert tuti bugos. :U

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#10) Márton válasza Sinesol (#5) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát, jussak eszedbe, a sztereó 3D amit nap mint nap használok csak win7-en megy normálisan. Ha nem herélték volna ki win10 és legújabb nvidia driver-ből talán többet használnám a 10-est. De a 7-es akkor is jobb, tisztább, szárazabb érzés.
Így most kizárólag csak a VR miatt van fennt a 10-es, amit úgy 2 hetente elindítok..
Btw. mi akadálya lett volna ezt a gpu ütemezést implementálni a 7-esre? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11) Sinesol válasza Márton (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Semmi értelme munkaórákat pazarolni egy elavult régi rendszerre, amikor Win10-en is dolgozhatnak a fejlesztők, plusz már a támogatása is megszűnt ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#12) Márton válasza Sinesol (#11) üzenetére


Márton
nagyúr

Jól emlékszel. Sokan azért még kitartunk :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) E.Kaufmann válasza Sinesol (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az, hogy mi elavult, azt lehetne hosszasan fejtegetni (sokak szerint az NTFS is az, de még nem váltották le), de tény, hogy egy magárahagyott platformra fájdalmas fejleszteni, pláne pénzügyileg

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.