Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arabus


arabus
addikt

Jó bányatáp! :C

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Hát dunno...

A BQ! elvileg azt mondja, hogy "Silent Wings" ventikkel vannak szerelve, elég szomorú, ha valójában kutyaközönséges Yate Long-okról lenne szó...

Meg hát ezen az árszinten azért van pár konkurens. Már maga az FSP Raider (S) széria is...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) chopin42


chopin42
őstag

Azt nem igazán tudom megérteni, miért csak a 600-700-1000w teljesítményű tápokat tesztelik szinte mindenhol, miközben a komponensek fogyasztása csökken. Egy minőségi 450-550w közötti táp bőven elég a legtöbb mai gép alá. Kivéve többkártyás rendszereket, de ugye tudjuk, hogy az sli-cf ROPPANT népszerű... no de vannak ugye anyagi érdekek is, főleg a gyártók részéről...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#4) GAI válasza chopin42 (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Talán még az 500W is túlzás egy átlagos gépbe. Én egy 400W-os Straight Power E9-et használok, tökéletesen elegendő egy közepes kategóriájú (tuningmentes) i5, és egy viszonylag magas fogyasztású VGA (GTX 780) kihajtására 2 db HDD és 1 db SSD társaságában. Teljes mértékben elégedett vagyok azzal a táppal, gyakorlatilag hang nélkül, stabilan végzi a dolgát.

(#5) MMIX válasza Cifu (#2) üzenetére


MMIX
addikt

Nem mondja, hogy Silent Wings, egy vonal van mellette, hogy nem az. [link]
Technical data/ Fan /Cooling technology

Power Zone sorozattól kezdve fölfelé van Silent Wings.

[ Szerkesztve ]

(#6) M@cika


M@cika
őstag

Jah, ez nem az én pénztárcámnak való. De nem is kellene ekkora, mikor a gépem 4 Ghz-re húzva se nagyon eszik 100-nál többet. Feléért elvinném. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#7) Cifu válasza chopin42 (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Le is írtad a miértet. A gyártóknak érdekük, hogy eladják a feleslegesen nagy tápokat, amelyek nagyobb hasznot hoznak, mint a kisebb modellek.

Úgy két hónapja az R290/390 topicban ment az arcoskodás egy újonctól, hogy 600W alatti tápegységet nem is érdemes venni, mert be se kapcsol vele egy normális gép. Az ilyesmiket az efféle tesztek is erősítik, legalábbis egy laikus szemében, noha ha értő olvasással felfedezhető, hogy valójában nem hétköznapi terheléssel lett tesztelve.

Nekem is hiányoznak a 250-400W körüli táptesztek, de nyilván a PH!-n is abból főzhetnek, ami van....

@MMIX: Elnézést, akkor vissza szívom, valamiért én úgy emlékszem, hogy ezekre is Silent Wings-et írtak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Pulykahuszár


Pulykahuszár
csendes tag

Én 3 hónapja vettem egy 400W-t i5-7600 mellé, eddig nincs panaszom rá, halk és jól működik.

(#9) kolopele


kolopele
nagyúr

Jó tápnak tűnik, és még olcsó is. Az Fsp Hydro G - m majd 50 ezer volt.

(#10) Ribi


Ribi
nagyúr

Tápnak nagyon régi Raider fealingje van, hogy max terhelésen eléggé leesik és emiatt be is fűt rendesen.

(#11) pomorski válasza arabus (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Meg gémer is.

(#12) arn


arn
félisten

nem semmi hova emelkednek a geparak - x eve ennyert egy csucstapot adtak, most meg beleposzint :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) chopin42 válasza Cifu (#7) üzenetére


chopin42
őstag

Igen, a "nem igazán tudom"-ot nem tettem idézőjelbe, pedig irónia szeretett volna lenni :) Most pótoltam. Mindenesetre gáz, hogy mindenhol, mindenből csak a csúcs termékeket (x370/399/299 stb alaplap, 500+gbos nvme ssd, kingpin gtx stb...) tesztelik, mert a max profitra megy az összes gyártó...Sz@r egy világ van mostanában...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#14) chopin42 válasza arn (#12) üzenetére


chopin42
őstag

8éve a kövi gép:c2d e8400, asus p5q deluxe, hd 4870 vapor x 1g, wd black 640, chieftec gp550ab-a, corsair 2x2gb 1066 ddr2 került 200k-ba, ház mondjuk gagyi volt. Mostani gépem örülök, ha megáll 315 körül:r5 1600, prime x370pro, corsair c15 3000 2x8 ddr4, giga sima aorus rx 580(vagy valami, ami kapható egyáltalán),evga g 3 550 , samu 850 evo + a régi wd 640, phanteks enthoo pro. Kb korához mérten ugyan az a szint, csak annóa vapor 4870 került vagy 40k-ba, most az rx normál áron a duplája. Ja, és annó mindent boltból vettem, most meg apróról/innen onnan összevadászgatom. Gáz

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#15) Ribi válasza chopin42 (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

Inflációról ugye hallottál már... :O

(#16) Cifu


Cifu
nagyúr

@arn:

Azért gondolom te még 10+ évre nézel vissza, amikor az Enermax profi tápjaira folyattuk a nyálunkat, amik 500-600W-osak voltak, 25-30e Ft-ért, és a mai csúcs egyik jellemzőjével se bírtak (nem volt se RGB LED rajtuk, még csak modulárisak se voltak, hovatovább monitorozni se lehetett őket realtime)...

Egyfelől azóta a forint is kb. fele annyit ér, meg hát ugye kinevelődött egy réteg, akinek semmi sem drága, a számítástechnikában sem. Ahogy a nevetségesen drága szupersportkocsikra is mindig lesznek vevők, úgy a nevetségesen drága 1kW feletti hiper-szuper-luxus tápokra is. Vagyis megéri őket gyártani, és mivel ez a csúcs, így erre is kíváncsiak sokan...

Ami mindenre igaz. Bármilyen téren. Jó pár éve a Totalcar-on jegyezték meg, hogy egy M5-ös BMW tesztjét sokkal többen nézték meg, mint egy új Ford Focus-ét. Pedig elég egyértelmű, hogy a többség nem engedheti meg magának az M5-öt, és mégis. Ahogy a Mobilarénán is a flagship telefonok érdeklik az embereket, az elérhető árú jó minőségű telefonokról sokkal kevesebb a visszajelzés / hozzászólás / oldallehívás.

@chopin42:

Lásd fent.

Ráadásul ez nem csak PH! probléma. Belépő szintű proci / VGA tesztet nagyítóval kell keresni. Egy időben nagyon foglalkoztatott, hogy a házi kis fájlszerveremet (egy i3-2120-as gép) agyát lecseréljem egy sokkal takarékosabb N3xx0 procis alaplapra, viszont szinte sehol nem találtam releváns tesztet, pláne olyat, ahol normális teszt volt, és nem hasonlóan gyenge procikhoz hasonlítsák őket.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) chopin42 válasza Ribi (#15) üzenetére


chopin42
őstag

Igen, de az is gáz, hogy 8 év alatt ennyit értéktelenedett a pénz...akárhogy nézem, ez nem normális.

@Cifu: igen, ez globális probléma.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#18) kenwood


kenwood
veterán

"80 Plus Silver, ami messze nem csúcs, de legalább nem bronz, mint sok gyártó belépő tápjánál."
Alig van olyan gyarto, amelyiknek a belepo tapja megkapja a bronze minositest.
Olyan szinte nincs is,amelyik a silver alatt nem arul tapot.
A bq belepo tapja pedig ez lenne :
[link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19) Ribi válasza chopin42 (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak ennek nem sok köze van a PC iparhoz.
Autót is csak drágábban kapni mint régen. Kenyeret is drágábban kapsz mint régen. De a fizetés is több mint régen. Vagy az jó lenne, ha ugyanannyi maradt volna :U

(#20) chopin42 válasza Ribi (#19) üzenetére


chopin42
őstag

Én értem, hogy nemcsak a pc ipar, de a fizetések sem mindenhol emelkedtek 60%al, ráadásul a ddr4 pl 2x annyiba kerül, mint tavaly. Mindegy, drágulás van mindenhol, befejeztem az offot :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#21) arn válasza Cifu (#16) üzenetére


arn
félisten

sajnos dollarban szamolva is ott tartunk, hogy a kozepkategorias proci es videokartya kerul 500 dollarba, korabban nem volt nehez egy csucshwnel eggyel olcsobb hwt megvenni, most felmillioert lassan loturot kapsz, nem a csucshw kozeli konfigot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) nemlehet válasza kenwood (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk én ezen a bronze és gold dolgon való pörgést sose értettem. Ok, a gold kb 5-7%-al hatékonyabb. Nagy cucc... Fogyasztásban szerintem nem számottevő (egy 600-as tápnál 30 W az egész gépre vetítve ha csutkára van hajtva a táp, ami nyilván csak elméleti lehetőség). Esetleg ha a passzív hűtést centizi az ember akkor so-so, de amit itt sokan előadnak néha (nem rád célzok) hogy ez f*s mert csak bronze az egy vicc.

Persze vegyen mindenki azt amit akar, de inkább legyen moduláris vagy jó belű mint hogy bronze helyett gold.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) kenwood válasza nemlehet (#22) üzenetére


kenwood
veterán

Hasonloan latom en is.
Bar a modularis felepites is nagyon ritkan elony.
A legaramlas az atlag usert nem erinti.
Inkabb azoknak jo, akik valami kalyhat raktak ossze,vagy plexis a haz,es fontos neki az esztetika.

Mindenesetre ez a belepos eliras elegge rossz iranyba vitte el a kommenteket,erdemes lenni javitani.
Ez a tap kb. annyira belepo szintu,mint amennyire egy Ford Mondeo alsokategorias.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) Tomassy00 válasza chopin42 (#3) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Szerintem olyan kicsiket nem éri meg gyártani, majd valaki megmagyarázza a teóriám, én most fáradt vagyok...

(#25) Ribi válasza arn (#21) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja régen mikor kb volt 5-6 féle ótó és az volt a dilemma, hogy dákó vagy ezerkecske legyen, mennyivel jobb volt az élet.
Most mivan? Köcsögök 60-70 milláé adják a zájemgét, persze nem a lefingot 63-ast, mert az szar, mer az nem a csúcshw.
Hát hogy egyeseknek ennyire förszt vörölödö problémái legyenek. Kicsit megkönnyeztem mennyire jól élünk. :O

(#26) Taranti: Akinek 600Wos táp kell annak elég combos gépe van. Normál esetben 400Wos bőven elég és azokból ócóbbak vannak. Lehet itt a mindegy csak 600Wos legyen alatt a vargánya tápra utazókra gondoltak.

[ Szerkesztve ]

(#26) Taranti


Taranti
senior tag

Nekem ugyanez volt a 9-es sorozatból, és csak jókat tudok mondani róla. Amikor olyan időket élünk, hogy a nagy öregek (Chieftec, Enermax) is tudnak gagyit produkálni, akkor meg kell becsülni a korrekt (de nem csúcs) terméket is.

"Véleményünk szerint a fentieket figyelembe véve az ára egyáltalán nem túlzó, de akinek csak annyi a lényeg, hogy vigye el valami a gépet, legyen olcsó és 600 wattos, de minden más mindegy, az nem ezt a tápot keresi, hiszen az minden bizonnyal talál olcsóbbat, ami megfelel majd a felállított (laza) kritériumoknak."

Na, ezzel viszont óvatosan PH! Mindig hangsúlyozzuk, hogy a táp (szinte) az egyetlen alkatrész, aminek a minőségén nagyon nem érdemes spórolni. Szóval ezt a mondatot vagy ki kéne venni a cikkből, vagy átfogalmazni kissé.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#27) arn válasza Ribi (#25) üzenetére


arn
félisten

akkor meg ne sirjanak, hogy esnek az eladasok - amellett, hogy dragul folyamatosan, szar se hasznalja ki mellette.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) Joz76 válasza nemlehet (#22) üzenetére


Joz76
tag

Kinek a pap, kinek a papné. Nálam elég sokat megy a gép, napi átlag 8-10 óra megvan, persze nem csúcsra járatva, de egy tápot nem 1-2 évre veszel, és akkor ezek 10-30W-ok már elég sokra rúgnak. Én pl. annó úgy számoltam, hogy kb. 5-6 év használat után fog nekem megtérülni, hogy bronz helyett platinumot vettem. És közben kicsit halkabb is lesz azoktól a kicsi 10-30W spórolásoktól.
Viszont az pont nem érdekelt, hogy moduláris-e vagy sem. A házból úgyse látszik ki semmi, és van benne annyi hely, hogy a felesleges kábel se legyen semminek útjában.
Az meg nekem külön fontos volt, hogy legyen passzív üzemmódja is, mert bár még a gépem egészénél ezt nem tudtam megoldani, de ha lecserélem 1-2 év múlva az öreg z68-i7-3770 kombót, akkor idle-ben csont hangtalan lesz (vinyó 1 perc lekapcs).
Szóval kinek mi a fontos, válasszon az alapján.

Joz

(#29) kolopele válasza Joz76 (#28) üzenetére


kolopele
nagyúr

A vinyó ki-be kapcsolása nem a legjobb megoldás, SSD és kész. Én nem használok már régóta csak azt, idle módban, netezés közben így semmi hangja, játék közben meg semmi jelentősége ha kicsit feljebb pörögnek a ventik. Ha nem akar az ember vízhűtést a biosban remekül le lehet szabályozni a ventiket hogy hangjuk se legyen.

(#30) kenwood válasza Joz76 (#28) üzenetére


kenwood
veterán

Ha belefer a keretbe,nem rossz a platinum sem.
szerintem egy olyan dontes jo hatasfoku tapot venni,ami mellett az ervek es ellenervek nagyjabol egyenlo aranyban jelennek meg.
Ellenerv lehet az is,hogy a kulonbozetet hat ev alatt kapod vissza.addig all benne a penzed,inflalodik.
Vagy az,hogy mar egy Fsp hexa is baromi ritkan lesz a leghangosabb resze a gepednek.

Ettol meg rossz dontesnek persze neveznem a megvasarlast.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#31) akasp válasza chopin42 (#3) üzenetére


akasp
senior tag

azert, mert egy tapegyseg hatasfoka kb. 50% terheles mellett a legoptimalisabb. tehat ha a geped fogyaszt 300W-ot, akkor egy 600W-os tapegyseg a legjobb valasztas.

(#32) sb válasza Ribi (#25) üzenetére


sb
veterán

Azért te nagyon keményen nyomod a féligazságokat és irreleváns kapcsolatokat.
Vagy ki emlegetett itt ennyire régi szép időket?
Aztán infláció is volt, de bizonyos árakat valóban meg lehet nézni azzal együtt is, hova jutottak avagy usd-ben ahogy javasolva volt...

@nemlehet:
Még egy aspektus szokott lenni annál aki - amúgy általában nagyon helyesen - nem foglalkozik 10-20W-tal... hogy a tápnál se érdekli, a cpu-nál se, vga-nál úgyszintén... a vége meg 50-60-80W is lehet ennyi erővel... persze ez még mindig nem az az összeg ami csődbe visz, de itt már számottevő különbség lehet.
A másik verzió meg a passzív/ITX vonal... utóbbinál, pl. paneltáppal én is örültem minden -10W-nak.
Azon kívül ha tehetem és nincs irreális többletköltség/-sz*pás vele akkor figyelek rá, amúgy meg valóban kár.

@akasp:
Kivéve ha 90%-ot idle-ben és kis terhelésen megy, mint a gépek nagy része.

[ Szerkesztve ]

(#33) PuMbA válasza akasp (#31) üzenetére


PuMbA
titán

A legtöbb jobb minőségű táp hatásfoka 100%-os terhelésen 1%-kal kevesebb, mint 50%-os terhelésen, tehát lényegtelen különbségről beszélünk :) Ilyen 10-15k-s tápoknál természetesen 5% körüli is lehet a különbség, de az én anno 25k-ba kerülő 400W-os 80+ Gold tápomnál semennyi.

[ Szerkesztve ]

(#34) Sanchez638


Sanchez638
addikt

De vicc, hogy a legtöbb gép még 300w-ot se eszik.. Még az én I7 870-em egy 6970-el, 1SSD-1HDD-val se evett 350w-nál többet egy komolyabb teszt alatt.

Jó lenne olcsó 400W-os minőségi táp vagy 350wos. :D Nah vissza térünk a P4-es korszakba :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35) chopin42 válasza akasp (#31) üzenetére


chopin42
őstag

Tehát vegyen mindenki a max fogyasztáshoz mérten 2x túlméretezett tápot. Előttem már megírták páran, az esetek többségében néhány % az eltérés (mondjuk 90% 50en, 87% a "többi" terhelésen). Másrészt közel sem megy mindig maxon a gép, idle fogyasztás (hasraütök) 50w, hd videónál 100W, játék esetén 250-300w géptől függően. Szerintem sehogy nem kell ehhez 600w. Max akkor, ha valaki az abszolút csend híve és félpasszívat vesz, aminél 50% terhelésen be sem kapcsol a hűtés :D.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36) Ribi válasza sb (#32) üzenetére


Ribi
nagyúr

Monca már mi a gond?
Esetleg 10 éve nem volt drága egy 1000 dodós proci? Mert legalább azóta kerül ennyibe mindig a csúcsproci.
De részletezd már mi számít annyira réginek?
Én legalább fél igazságot mondtam, de te semmi konkrétumot. Így nem nehéz beszóni :(

(#37) GAI válasza Ribi (#36) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ilyesmire gondolt a kolléga (amivel egyébként én is maximálisan egyetértek): 9 évvel ezelőtt egy csúcs-közeli VGA-t (8800GT) megkaptál 45000 Ft-ért. A 8800GT fölött volt még a 8800GTS-512 és a 8800GTX. Azaz kb mint manapság az 1080 és az 1080Ti, vagyis a 8800GT kb az 1070-nek felelt meg. Mennyi ma egy 1070? A bányászőrület előtt is alsó hangon 120k volt. Ez akárhogy is nézzük, több mint 2,5x-es ár. Volt ekkora infláció 9 év alatt? Aligha.

[ Szerkesztve ]

(#38) nemlehet válasza sb (#32) üzenetére


nemlehet
őstag

Azt természetesen nem tagadom, hogy a hatékonyabb táp jobb (lenne), csak amilyen feszülések mennek egyes topicokban azon hogy bronze vagy gold az vicces. Mintha legalább 30-40% különbség lenne, pedig max 5-6 van.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#39) Ribi válasza GAI (#37) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkoriban sli tombolt illetve a 7900 gx2 meg 9800 gx2 és hasonlók voltak az igazi top karik, amik ugyanúgy 100k felett voltak. Persze most is van erre lehetőség, de akkor az volt az igazi top, nem az 1 karis telesítmény. Akkor 1 kari full HD max karin nagyon is sokszor kevés volt stabil 60 fpshez. Most ugyanehez jóval gyengébb kari is elég. Szóval szerintem akkor is pont ugyan úgy vagyonokat el tudtál verni gépre ha a maxosat akartad mint most. Kicsit más volt az összeállítás, de hogy régen is jóóval drágább volt a maxos konfig mint most az biztos.

(#40) Cifu válasza GAI (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak a mihez tartás végett: a 8800GTX 600 dollár volt kijövetelekor. A Radeon 4870X2 550 dollár.
Mennyiért is jött a GTX 1080? 599$. Az 1080Ti-nek és a Titan (X)-nek pedig akkoriban nem volt rendes megfelelője.

Szóval igen, volt ekkora infláció (a statisztikai hivatal egyébként 2006-2016 között cirka 45%-os inflációt mutat, de ez a kozmetikázott számok világa).

Ne forint árral gyere, az nagyon-nagyon félrevezető!

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) GAI válasza Ribi (#39) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Jó, akkor meg ha azt veszed, akkor a mostani "igazán top" az a Titan X. A Full HD meg akkoriban ugyanakkora "luxus" volt, mint manapság a 4k, és kb ugyanannyira bírták az akkori kártyák.

(#42) GAI válasza Cifu (#40) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Titan-oknak szerintem az akkori (ma már nem létező) dupla GPU-s kártyák simán megfeleltethetők mind über-csúcs kártya. De szándékosan nem a csúcs, hanem a csúcsnál picivel gyengébb kártyákat hasonlítottam össze, mert ott igazán nagy a különbség (és az embereket ez érdekli jobban). Akkoriban a csúcs GPU picit visszavágott változatát szinte fillérekért szórták a népnek, ma meg aranyárat kérnek érte, sőt a valóságban középkategóriás GPU (1060) ára is rettenetesen megnőtt a régi középkategóriához (8600GT, 9600GT) képest.

[ Szerkesztve ]

(#43) kenwood válasza GAI (#37) üzenetére


kenwood
veterán

a 8800gt inkabb a 1050ti-1060 3gb szintje volt.
kozel nem volt olyan magasan,mint most a 1060 6gb.
azota azert volt inflacio,es a dollar 2008-ban volt 170 forint alatt is.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44) arn válasza GAI (#37) üzenetére


arn
félisten

meg ez sem igaz sajnos, mert a csucsnak szamito gtx es a gt kb hasonlo teljesitmenyt nyujtott, addig az 1070 es a csucsot jelento titan xp kozott van kb 2x sebessegkulonbseg. kozelebb allna a hasonlat, ha az 1080tit es a titan xpt hasonlitanad. az 1080ti valamilyen szinten a titan kedvezobb ar/ertek aranyu valtozata potom 800 euroert.

ami igy eleg vicces.

processzoroknal is siman megvehetted a negymagos q6600ot, ami nem sokkal volt lassabb, mint az extreme edition (foleg tuningolva), most a viszonyitasi alap lassan a 2000 euros 18 magos lesz. az intel a mainstream negymagosaert is 330 eurot ker... gyk az ar/ertek arany gyikfingnyival javult az elmult par evben

nincs ot eve, hogy efelett a szint felett szinte csak az alig gyorsabb es tularazott ee procik voltak, most meg 100 szintet hoztak be, felfele kiterjesztve az arat, es felnyomva a "jo" arertek aranyu procik arat. persze a hozza tartozo lapok is tobbszorosebe kerulnek, pedig evrol evre egyre kevesebb feladatot latnak el.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) arn válasza kenwood (#43) üzenetére


arn
félisten

[link]

8800 GTX $500 - $600
8800 GT $199 - $249

(#40) Cifu: a 8800 kortarsa a 2900/3800, a 4800 mar a gtx280 melle jott.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) GAI válasza kenwood (#43) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ezzel nem értek egyet.

Akkori csúcs GPU: G80 (8800GTX/Ultra), mai csúcs GPU: GP102 (1080Ti/TitanXp)
Akkori csúcs-közeli GPU: G92 (8800GTS-512/9800GTX), mai csúcs-közeli GPU: GP104 (GTX 1080)
Akkori csúcs-közeli GPU vágott változata: G92 (8800GT/9800GT), mai csúcs-közeli GPU vágott változata: GP104 (GTX 1070)
Akkori középkategóriás GPU: G94 (9600GT), mai középkategóriás GPU: GP106 (GTX 1060)

(#47) Ribi válasza GAI (#42) üzenetére


Ribi
nagyúr

De a piac teljesen átalakult. Régen nem volt IGP. Most az alsó kategória nem létezik, mert az az IGP. Akkori közép kategória lett a mai belépő szint. Az egész tolódik. A 1060-at szerintem nem lehet már közép kategóriának nevezni. Ahogy a mostani 4 magos CPU is viszonylag drága, közember számára az is tök felesleges, miközben mindenki azt mondja, hogy az a belépő szint. Belépő szint a tablet és notebook. Érdekes, hogy azzal is bőven elvan az ember, de desktop tolódik folyamatosan felfele és szorul ki pont emiatt a piacról.
Ami régen belépő konfig volt az most a 20k-s telefon. Top telefon vetekszik "belépő" dekstoppal.
Szóval inkább a szemléletmódot kellene megváltoztatni, mert a határok is megváltoztak, csak mindenki ugyan azt szeretné mint ami régen volt.
És pont emiatt írtam igaz kissé túlzóan az autós hasonlatot. A felsó szint jóóóóval fentebb van, de az alsó szint is.

[ Szerkesztve ]

(#48) arn


arn
félisten

ar / sebesseg

2006.11 GeForce 8800 GTX $599 100%
2007.05 GeForce 8800 Ultra $829 107%
2007.05 Radeon HD 2900 XT $399 92%
2007.10 GeForce 8800 GT $349 97%
2007.11 Radeon HD 3870 $269 87%
2008.04 GeForce 9800 GTX $299 110%
2008.06 GeForce GTX 280 $649 160%
2008.06 Radeon HD 4870 $299 133%

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49) GAI válasza Ribi (#47) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

IGP helyett volt chipsetbe integrált VGA, ami az irodai környezetbe ugyanúgy megfelelt, mint ma az IGP.

(#50) Cifu válasza GAI (#42) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem nézz utána az áraknak.

1998: 600 dolláros kártya: összeheftelt 3Dfx Voodoo 2 SLI (pl. Quantum3D Obsidian2)
2003: 549 dolláros kártya: nVidia GeForce FX5900
2005: 600 dolláros kártya: összeheftelt nVidia GeForce 6600GT (pl.: Gigabyte 3D1)
2005: 649 dolláros kártya: nVidia GeForce 7800 Ultra.
2006: 550 dolláros kártya: gyárilag megépített nVidia GeForce 7950 GX2
2006: 599 dolláros kártya: nVidia GeForce 8800GTX
2007: 699 dolláros kártya: nVidia GeForce 8800Ultra
2008: 600 dolláros kártya: gyárilag megépített nVidia GeForce 9800 GX2
2008: 550 dolláros kártya: gyárilag megépített ATi Radeon 4870X2
2009: 600 dolláros kártya: gyárilag megépített AMD Radeon HD 5970

2010: 500 dolláros kártya: nVidia GeForce GTX 480
2011: 700 dolláros kártya: gyárilag megépített AMD Radeon HD 6990
2012: 1000 dolláros kártya: gyárilag megépített nVidia GeForce GTX 690

2013: 1000 dolláros kártya: nVidia GeForce Titan
2014: 1500 dolláros kártya: gyárilag megépített AMD Radeon R9 295X2

Az Italic a kétmagvas VGA kártyák jelzése.

Szerintem le lehet szűrni a lényeget. Már közel húsz éve is voltak 600 dolláros VGA kártyák, játékosoknak. Voltak időszakok (~2008-2011 között), amikor az egy GPU-s kártyák inkább 500 dollárig merészkedtek - viszont aki maximalista volt, annak ott voltak a több GPU-s kártyák, avagy az SLI megoldások.

Szóval én tartom, hogy továbbra sem érdemes a forint árakkal vagdalkozni...
A középkategória árát pedig megint az akkori középkategória DOLLÁR árával vesd össze. Mielőtt bármit is kijelentesz ismét... :U

Szerk.: Látom arn hasonlóan érvelt, ott egy kiugró van, a 8800Ultra először 899, majd 829 dolláros árral volt bejelentve - végül az utcára már 699 dolláros áron került.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.