Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nagyon állat ;)

(#2) sgergi


sgergi
veterán

Király lett, a legjobbak a felhőkarcolók építését bemutató részek.

(#3) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Az épületek gyorsított lerombolása, újak felépítése, mint egy SimCity. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#4) Scrydhan válasza sgergi (#2) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Igen,egy csoda az a rész,meg úgy az egész is.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#5) maser


maser
tag

Respect :C
Vajon azokat a fénylő kocsinyomokat milyen technikával csinálták?

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagyon szép munka. :C

(#7) Keem1


Keem1
addikt

Nagyon látványos, látszik, hogy sok munka van benne. De megerősítette bennem, hogy nem laknék ilyen felhőkarcolókkal túlzsúfolt városban. :DDD

(#8) maross


maross
veterán

szep, vannak benne impressziv reszek

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9) PistiSan


PistiSan
addikt

Tetszett, ezért ő kap pénzt valahonnan, vagy csak ez a hobbija és azért csinálja? Nagyon profi munka.

(#10) Marci.32 válasza maser (#5) üzenetére


Marci.32
csendes tag

Nekem is ez fúrja az oldalam... :)

(#11) 4264adam válasza PistiSan (#9) üzenetére


4264adam
veterán

Hobbi& megrendelés. Van hogy megrendelésre készülnek el, van hogy a bemutatott hobbi terméket több helyre is berendelik a későbbiek folyamán, főleg a városi szintű munkákat.

(#12) MZperX75


MZperX75
addikt

Zseniális ötletes,kevés jobbat láttam, ennél talán az ilyen time lapse felvételei a Planet earth -sorozatban van,ami még zseniális!

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem semmi, tetszik.

Ez az igazi fejlődés, nem az ami kishazánkba van....bár ott pénz is van rá dögivel, nem úgy mint itt :(

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) buvartacsko válasza maser (#5) üzenetére


buvartacsko
addikt

Hosszabb zaridovel fotózott es ezeket rakta egymás utan, szerintem kb ennyi. :)

(#15) tecsu válasza buvartacsko (#14) üzenetére


tecsu
addikt

Pontosan.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#16) tecsu


tecsu
addikt

Technikailag nagy bravúr és hatalmas munka, de művészeti szempontból, mondjuk esztétikailag nem éri el azt a szintet, amit művészetnek neveznék - persze ez szubjektív, pláne a mai világban.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nagyon tetszik. Talán kicsit kevesebbszer váltottam volna a témák között, hogy jobban lehessen megfigyelni őket. Bár az meg lehet, hogy unalmas lett volna.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#18) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Király
Engem meg az foglalkoztat, hogy az emelkedős és a pásztászós képeket hogyan lőtte?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#19) madgie válasza buvartacsko (#14) üzenetére


madgie
titán

A LRTimelapse-ben van olyan effekt, ami a vízhullámoknál meg egyéb mozgásoknál a flickert tudja megszűrni, azt is használhatta emellett.

(#20) maross válasza MrPetya19 (#18) üzenetére


maross
veterán

En is gondolkodtam rajta, szerintem felhokarcolokbol, emeletenkent fenykepezve.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#21) madgie válasza maross (#20) üzenetére


madgie
titán

Az ablakmosók külső "liftjével"? Úgy biztos megvan az azonos horizontális pozíció.

[ Szerkesztve ]

(#22) MZperX75 válasza tecsu (#16) üzenetére


MZperX75
addikt

Így van,technikailag ötletes ,művészeti értekben kevesebb.

(#23) MrPetya19 válasza madgie (#21) üzenetére


MrPetya19
addikt

Lehet, mert akkor nincs tükröződés, bekéreckedés a lakókhoz, és piszkos ablek se.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#24) maross válasza madgie (#21) üzenetére


maross
veterán

Ez eletkepesebb otlet, de ahhoz kepest tul szaggatott a kep

mrpetya: lepcsohaz, ablak kinyitva :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25) madgie válasza maross (#24) üzenetére


madgie
titán

Én csak agyalok, hasonló projektbe kéne besegítenem mostanában (építkezés timelapse), de ott nem tudok vertikálisan mozogni :(
Igazából baromi jól mutatna egy több hónapra nyújtott timelapse, ahol a csillagok szèpen, fokozatosan mozognak nap, mint nap, de ez már elméletben is soknak tűnik, nemhogy gyakorlatban. Sőt, eredetileg még hyperlapse- szerű körbejárással ötleteltem ezt, de bevallom, ehhez már egyedül hülye vagyok (meg meg sem fizetnék, hogy naponta percre és centire pontosan kiszámolva lőjem a képeket).

(#26) MrPetya19 válasza maross (#24) üzenetére


MrPetya19
addikt

A szaggatás miatt jogos, meg több inkább toronyháznak néz ki, mint felhőkarcolónak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#27) MrPetya19 válasza madgie (#25) üzenetére


MrPetya19
addikt

Valaki csinált ilyet, csak nem építkezésen, hanem a Central parkban.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#28) fRooStzzZ válasza Keem1 (#7) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Pedig jo nagyon.
En tobb mint fel evet voltam kint Torontoban, es buli nagyon az a sok magas epulet.
Igaz a telefon a GPS jelet nem mindig veszi, de a 70.rol mar van par aktiv muhold.. Igaz oda meg mar nem kell GPS. :)

#21.
Nem hiszem, hogy azt csak ugy"odaadjak", mivel az allandoan megy. Legalabbis a legtobb epuleten majdnem a het minden napjan hasznalva vannak.
A Scotia-ra '13 ev vegen kerult fel a 2. daru / lift, (mi csinaltuk oda azt is) mivel majdnem 2 het, mire korbe er az ablakmoso, addigra meg kezdhetik elolrol. Es igy kicsit gyorsabban halad a munka.
Nagybatjame a ceg, aki kint ezeket gyartja meg szervizeli...
Szoval megjartam kint egy par tetot, es kivulrol az epuleteket. :) :DD

Itt van egy par kep, igaz nem timelapse. :)
Kepek
Van par ezer, majd ha egyszer lesz idom ossze bogaraszom oket.
A legtobb a Scotia-rol keszult. Minoseget ne nezzetek, telefonnal csinaltam) :DD

[ Szerkesztve ]

(#29) Kube


Kube
senior tag

Nagyon szép munka, jók az autó fényei is :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#30) scope2007


scope2007
addikt

Szeretek ilyeneket nézegetni :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#32) föccer válasza maross (#24) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezeknek az épületeknek nem nyithatóak a külső ablakai, sőt, külső-belső törés elleni védelemmel is el van látva. 1-1 ilyen ablaktábala (emeletnyi magas) irdatlan pénzbe kerül. Teljesen zártak, beépített szellőztetéssel üzemel az épület.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33) MrPetya19 válasza föccer (#32) üzenetére


MrPetya19
addikt

De a lakóházakon is ilyen ablakok vannak?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#34) föccer válasza MrPetya19 (#33) üzenetére


föccer
nagyúr

Magas épületeken szinte biztos. Nyilván a helyi építési törvényeket nem ismerem, de 10-15 emeltnél magasabbakon már így dolgoznak. Meg ugye azért is preferálják inkáb ezeket, mert gyorsabb, ezáltal olcsóbb a homlokzat építés.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35) BiP válasza tecsu (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Annyira szubjektív, hogy szerintem meg van művészi értéke is.

(#36) julius666 válasza tecsu (#16) üzenetére


julius666
addikt

Művész szempontból mivel rosszabb ez egy tájképnél? Szvsz nagyságrendekkel minőségibb annál művészileg, a téma kiválasztása, fényviszonyok belövése sokkal nagyobb igényességet és tudást igényel.
Igen komoly időbeli, anyagi vonzata van egy ilyen felvételnek, nem lehet azt csinálni, amit a legtöbb tájképész, hogy bejár 50 helyszínt egy-két nap alatt, lő 100 képet és abból kiválogatja a 10 legjobbat...

(#37) föccer válasza julius666 (#36) üzenetére


föccer
nagyúr

A tájfotózás sem ennyiből áll attól félek, igencsak leegyszerűsítetted a dolgot. Ettől függetlenül abban egyetértek, hogy ebben a fideóban igen komoly munka van és már ez elismerésre méltó. Nekem kifejezetten tetszik, bár van 1-2 momentum, ami az "ízlésemtől" kissé eltér, de ez számomra nem von le a videó értékéből.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38) tecsu válasza julius666 (#36) üzenetére


tecsu
addikt

Számodra a művészet az, amit nehéz megcsinálni? Amit nagyon nehéz, és azt valaki megcsinálja, annak nagyobb a művészeti értéke, mint annak amit egyszerűbb volt elkészíteni?

Szerintem nem így van.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#39) fi:zi'k válasza tecsu (#38) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én nem látom sehol, hogy nehéznek titulálta volna vagy hogy ezt emelte volna ki.

Ez számodra mi, ha nem művészet? Feltételezem, akkor más mozgó- vagy állóképet sem értékelsz művészetként.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40) tecsu válasza fi:zi'k (#39) üzenetére


tecsu
addikt

"Szvsz nagyságrendekkel minőségibb annál művészileg, a téma kiválasztása, fényviszonyok belövése sokkal nagyobb igényességet és tudást igényel.
Igen komoly időbeli, anyagi vonzata van egy ilyen felvételnek, nem lehet azt csinálni, amit a legtöbb tájképész, hogy bejár 50 helyszínt egy-két nap alatt, lő 100 képet és abból kiválogatja a 10 legjobbat..."
Ebből gondoltam, hogy a megvalósítás nehézsége miatt tartja "művészileg" többre, mint egy tájképet.

Nekem a művészet egy spirituális esztétika, függetlenül a létrejöttétől. A forma feltétlen kapcsolatban áll a tartalommal.
És neked? Ha már mindenki... :-D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#41) fi:zi'k válasza tecsu (#40) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, hogy mire válaszoltál, nem kellett volna bemásolni. :D

Ha nagyon le akarod egyszerűsíteni, akkor érthetted így. Ebben az esetben viszont nem voltál elég figyelmes, mert ettől több van abban a két mondatban. A téma kiválasztásának pl. hogy méred a nehézségét?

Nem azt kérdeztem, hogy számodra mi a művészet, hanem hogy ezt minek neveznéd? :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42) tecsu válasza fi:zi'k (#41) üzenetére


tecsu
addikt

#16. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#43) fi:zi'k válasza tecsu (#42) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jogos, már írtad. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#44) madgie válasza tecsu (#40) üzenetére


madgie
titán

A legjobb tájképek fotósai hetekig, hónapokig, néha évekig járnak egy-egy témára, amiből eleve olyan lesz, amire azt mondja, hogy ez jó.

Nincs ennek a timelapse-nek semmi magasztosabb értéke, ez is fejben születik, el van tervezve, aztán vagy összejön, vagy nem. Az utómunka több vele, az kétségtelen.

(#45) zapok


zapok
aktív tag

Nagyon régóta nem írtam semmit..., de ez a munka nagyon jó.
Gratula a készítőjének és annak is jár egy pacsi aki ezt ide belinkelte!
Béke veletek.

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#46) julius666 válasza tecsu (#40) üzenetére


julius666
addikt

a téma kiválasztása, fényviszonyok belövése sokkal nagyobb igényességet és tudást igényel.

Ez lett volna a lényeg. Nyilván tájképnél is meglehet ugyanez az igényességi szint, de egy jó timelapse-nél valahogy mégis biztosabb lehet az ember, hogy a készítője előre pontosan tudta mit csinál, nem csak "vaktában" lőtt valami maradandót, a 400 készült fotóból kimazsolázva egyet (amivel persze szintén nincs baj, csak ha ez művészet, a másik miért ne lenne az).

Igazából az egyik a pillanatot örökíti meg, a másik az idő múlását. Mindkettőnek megvan a maga jogosultsága és művészi értéke.

Érdemes ránézni a csávó többi munkájára is, vannak más jellegű timelapse alkotásai (pl. karikatúra: [link]).

Amúgy a beleölt munka ha magában nem is jelent rögtön művészetet, de nálam erősen minősítő tényező. Azt pl. kifejezetten nem tartom művészetnek, amikor felfröcskölnek olajfestéket egy vászonra és rásütik, hogy "az érzelmek kavalkádja". Ilyet tényleg kb. bárki tud. (Az persze más kérdés, hogy hozzá illő módon berendezett lakásban jól tud mutatni és úgy az egész lakberendezésnek már lehet művészi értéke)

Nekem a művészet egy spirituális esztétika, függetlenül a létrejöttétől. A forma feltétlen kapcsolatban áll a tartalommal.

És ez miért nem felel meg a felsorolt kritériumoknak? Az, hogy te "nem érzed" annak, azt nem tartom ütős érvnek, már ha megbocsátasz. Én igen. :P

[ Szerkesztve ]

(#47) elszabi


elszabi
tag

Szerintem is rendben van. Magam részéről elég sok fotót és videót unok már. Meglehetősen kritikus is vagyok. De ebben azért van mondanivaló is, nem csak az a gejl time lapse, ami annyira felkapott mostanság.

Persze, mint olyan, ez abszolút szubjektív. Az is megérhető, ha valakinek nem tetszik. Nekem például a nonfiguratív művészet nem jön be egyáltalán. Nem is értem azokat, akiknek igen, de ettől még nem hurrogom le őket.

(#48) YM


YM
senior tag

Több hónap alatt senki nem vitte a fényképezőgépét? :DDD Inkább ezen csodálkozom. Kéne egy ilyen fényképezőgép kereső app telefonra WiFi alapon...

(#49) e-newsee válasza maross (#24) üzenetére


e-newsee
addikt

Nem biztos, hogy minden egyes képet felhasznált, lehet, hogy a szaggatás szándékos.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#50) MZperX75


MZperX75
addikt

Azt ,hogy kinek mennyire művészi az teljesen egyéni megitélés,sok embernek tetszik az nem egyenlő azzal ,hogy művészileg maradandó és értékes.
Én osztom tecsu nézetét.
Szerintem jól sikerült Előszőr mikor megnéztem 3. megnézésnél már voltak zavarok it ott,bár sem a témaválasztás ,sem a kivitelezés nem tökéletes,többszöri végignézés alapján ,ha az egészet veszem alapul rengeteg hiba is van benne,az ötletek jók ,kivitelezés már nem,művészet egy ötlettől nem lesz,egyébként sem ez a fotós találta ki ezt a technikát,rengeteg természetfotós alkalnaz ilyet discovery-nek,vagy national geographic-nek,rég óta,ennél sokkal látványosabban.
Off

Tehát tecsunak nem művészi és akkor mi van?megsúgom semmi,meggyőzni ilyen módon nem fogjátok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.