Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Pingüino válasza Giovan! (#50) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jogos, túl gyorsan reagáltam telóról, és elsiklottam az "egyelőre" felett, sorry.
Mindenesetre nem lehet eléggé hangsúlyozni. Bármi megtörténhet, és igen nagy esély van rá, hogy lesz ennek még folytatása.

(#52) GreatL


GreatL
őstag

Most amiatt a kurva vöröscsillagos nyúlkatona miatt amit poénból kabalának használnak?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#53) dabadab válasza GreatL (#52) üzenetére


dabadab
titán

Poénból :DDD

Nyilván annak idején nálunk is csak poénból voltak mindenhol vörös csillagok, amikor meg felállították a Sztálin-szobrot, akkor meg a térdét csapdosta mindenki a röhögéstől.

Poénból.
Jézusmária.

DRM is theft

(#54) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

elōször is a nemzetbiztonság kizárva :D ez tuti
piac manipulálása meg felesleges idōpocsékolás, mindig lesz másik
maximum bulvárnak,kirakat hírnek jó

egyébként az usának inkább a belföldre kellene összpontosítani és kitalálni valamit,hogy azt a több tízmillió (vagy már 100+) egybites fasisztát,akiknek az elmúlt pár év alatt túlságosan is megnōtt az önbizalmuk, valahogy megneveljék

Life, Uh, Finds A Way

(#55) Alchemist válasza hombre[EU] (#54) üzenetére


Alchemist
addikt

Akadhat éppen sok olyan amerikai állampolgár, akit éppen barna vagy vörös fasisztának lehetne nevezni, viszont Second Amendment eleve megadja az önnbizalmat a melldöngetésre a legtöbb amerikainak.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#56) arnyekxxx válasza dabadab (#53) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Hát ha valaki erről a sztálinszobrokra asszociál...

(#57) genlog válasza dabadab (#53) üzenetére


genlog
junior tag

Dehát nyugaton a vörös csillag egyre népszerűbb. Emlékszem, az Európai Bíróság megvétózta egy magyar bíróság ítéletét, mert szerintük a vörös csillag viselését nem szabad tiltani.

(#58) dabadab válasza genlog (#57) üzenetére


dabadab
titán

Ha úgy érzed, hogy hülyeségeket kell írnod, akkor rajta, de én ezt inkább kihagyom.

DRM is theft

(#59) genlog válasza dabadab (#58) üzenetére


genlog
junior tag

(#60) dabadab válasza genlog (#59) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem jobban jársz, ha nem akarod megmagyarázni, hogy most ezt komolyan hozzászólásnak szántad, nem pedig különösen ostoba trollkodásnak.

DRM is theft

(#61) genlog válasza dabadab (#60) üzenetére


genlog
junior tag

Ezt önmagadnak kellett volna írnod, mert rád illik, hogy trollkodsz és félrebeszélsz, de engem nem zavar különösebben, folytasd csak ahogy eddig, érvek nélkül. Hogy én cikket mutattam arról, amit kétségbevontál, ne is zavarjon...

(#62) Alchemist válasza genlog (#59) üzenetére


Alchemist
addikt

Ez azért érdekes mérce... mert ha a vörös csillag a hagyományok szerint nemcsak önkényuralmi jelentésű, ezt még inkább el lehet mondani a szvasztikáról. Annál is inkább mert a nácik a szvasztikának egy speciális, elforgatott változatát használták, piros alapon fehér körben.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#63) dabadab válasza Alchemist (#62) üzenetére


dabadab
titán

ha a vörös csillag a hagyományok szerint nemcsak önkényuralmi jelentésű, ezt még inkább el lehet mondani a szvasztikáról

Igen, Indiában meg Kínában, de Európában gyakorlatilag csak a nácik logójaként ismert.

DRM is theft

(#64) genlog válasza Alchemist (#62) üzenetére


genlog
junior tag

Természetesen a két dolog megítélése ég és föld nyugaton, gondolj csak a Heinekken emblémájára, és ugyanezt képzeld el szvasztikával. Az is köztudott, hogy sok vezető politikus marxista, maoista stb. nézeteket vallott/vall. A globalizációt felpörgető politikusok szerte a világban énekelhetnék az internacionálét, simán lehet, hogy éneklik is.
A Facebookon, Twitteren stb-n megannyi kommunizmust, híres kommunistát (mindenféle irányzatból) éltető/megszemélyesítő oldalak léteznek, és nagyon magarsról tesznek arra, hogy Közép- és Kelet-Európában sok ember érzékenységét sérti, míg a nácikat üldözik erre hivatkozva. A többiről most nem is beszélve.

(#65) arnyekxxx válasza dabadab (#63) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezek vagy trükkös nácik vagy a finn légierő 2020 közepe előtt.

(#66) dabadab válasza arnyekxxx (#65) üzenetére


dabadab
titán

Teljesen igazad van, ha Európában bárki meglát egy svasztikát, azonnal és elsőre a finn légierőre fog asszociálni.

Ja, nem. Sőt: ezzel te is tisztában vagy.

DRM is theft

(#67) arnyekxxx válasza dabadab (#66) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem, a nácikra fog asszociálni, ahogy a vörös csillagról meg a komcsikra, csak az utóbbit te szeretnéd elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

(#68) dabadab válasza arnyekxxx (#67) üzenetére


dabadab
titán

Igen, aki ránéz a Converse tornacipőkre meg a valamelyik sörre, az pont a komcsikra fog asszociálni. Sőt, az EU zászlójáról is.
Egyrészt most megpróbálsz berángatni egy olyan vitába, ahol nem is voltam, csak azért, hogy ne kelljen már tudomást venni arról, hogy milyen ostoba kijelentés az, hogy a Xiaomi kabalafiguráján "poénból" van ötágú csillag, ráadásul ezt úgy teszed, mintha nem tudnád te is pontosan, hogy az ötágú csillag az Európában nagyon elterjedt jelkép, a svasztikával ellentétben.

DRM is theft

(#69) Alchemist válasza dabadab (#63) üzenetére


Alchemist
addikt

Személy szerint értelmetlennek tartok bármiféle jelkép tiltást, ha egyébként nem jelenik meg vele az explicit önkényuralmi kontextus. Mindig akadnak érzékeny emberek, akik valamire emlékeztető jelképek láttán belegabalyodnak a saját asszociációikba (terápia helyett).
Akár felgyújtja az osztrák zászlót, mert anno Haynau-ék elvették a családi vagyonukat. :)
Aki viszont fanatikusan ragaszkodik a jelképek önkényuralmi oldalához, annak éppenhogy kötelezővé kéne tenni a jelképek viselését, hogy mindenki lássa, kivel van dolga. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#70) dabadab válasza Alchemist (#69) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként én is.

DRM is theft

(#71) arnyekxxx válasza dabadab (#68) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Converse tornacipőkre"

Valamit kifelejtesz a képletből, 1940 óta x000+1 film égette az emberiség agyába, hogy a horogkeresztesnácik rosszak, a komcsik viselt dolgairól meg készült egy tucatnyi szóval nem igazán fer az alapján szelektálni, hogy az átlagembernek mi jut elsőre az eszébe. Mindemellett abba is biztos vagyok, hogy aki egy ókori görög épületen vagy a Dalai lámán meglát egy szvasztikát annak pont annyira jutnak a nácik az eszébe mint amennyire a converse cipőről sztálin és aki egy vöröscsillagos leninpólót visel az nem a Heinekenszeretetét akarja vele a világ tudomására hozni.

"egy olyan vitába, ahol nem is voltam"

és az a topik benne a hozzászólásaiddal nincs is.

(#72) Alchemist


Alchemist
addikt

Arizona állam zászlaja. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#73) mekka_kola


mekka_kola
tag

Kíváncsi vagyok, Biden felül fogja-e bírálni Trump eddigi döntéseit, és pl. feloldja-e a szankciókat. Örülnék, ha a Huawei lekerülne a listáról, mert minél kevesebb szereplő van a piacon, annál jobban el fog krvulbi a helyzet. :(

(#74) Pingüino válasza mekka_kola (#73) üzenetére


Pingüino
senior tag

kb. esélytelen. Lehet, hogy nem ennyire keményvonalasan, de ugyanezt az utat fogja folytatni.

(#75) genlog válasza mekka_kola (#73) üzenetére


genlog
junior tag

Szerintem az eddigi intézkedéseken enyhíteni fog, de nem látványosan. Kiegyezik Kínával, meg alapvetően a globalizmus híve, viszont a kirakatcégeket, mint a Huawei nem engedi, hogy a protekcionista látszat meglegyen. A Huawei kiszervezi a know-howt más cégbe, ami majd feltör, mint az. Kína meg tanult az esetből, már most gőzerővel dolgozik a függetlenedésen bevonva minden USA-ellenes országot a Föld kerekén.
Jóval érdekesebb és fontosabb Biden Iránhoz, Izraelhez, Szaúd-Arábiához és Kelet-Európához való hozzáállása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.