Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Minek érdemben ugyanazt a cikket lehozni Prohardveren meg Mobilarénán is? :F

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Gondolom nehéz eldönteni, hogy trump nyakába varrja-e ezt is az ember, vagy sem. ;]
Mert, ha úgyis leköszönnek, akkor tökmindegy, jövőhéttől felbontják ezt a rendeletet, és kár foglalkozni vele.
Ha meg marad a rendelkezés, akkor mégsem trumpék "bűné", hogy így alakult.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3) Segal válasza AssAssynn (#2) üzenetére


Segal
veterán

1 másodpercig ne aggódj avégett hogy a másik félnek nem ugyanez lesz a célja...
Már be lett injekciózva az Amcsik tudatába hogy Kína a nagy ellenség. Kb öngyilkosság lenne a másik féltől nyitni feléjük.
Persze az lényegtelen hogy mindenki mindenkitől lop amit csak tud. Igen az Amcsik is.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) AssAssynn válasza Segal (#3) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem aggódom. Ezek a politikusok csak bábuk, az óriáscégek és bankárok irányítják az összeset, ez már nem is titok. Csak a közember hiszi azt, hogy itt hatalmas politikai harcok dúlnak. :N

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#5) Segal válasza AssAssynn (#4) üzenetére


Segal
veterán

Ott a pont :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) thomeef válasza Segal (#1) üzenetére


thomeef
őstag

Talán mert nem mindenki olvassa a mobilarénát? De attól még egy ilyen mértékű hír érdekelheti? :U

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#7) himpike válasza Segal (#1) üzenetére


himpike
aktív tag

Én pl azt nem olvasom csak nagyon ritkán de a jelenlegi az ötödik Xiaomi telóm sorban - szóval érdekel a hír.

[ Szerkesztve ]

(#8) Sanya válasza himpike (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha jársz USÁ-ban és tönkremegy a telefonod és vennél egy új Xiaomit, akkor majd ott nem tudsz venni.

Ha véletlenül, évek múlva mennél USÁ-ba, akkor lehet nem fognak menni a XIAOMI és Huawei telefonok.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) Segal válasza thomeef (#6) üzenetére


Segal
veterán

Értem én de ha már szét van tagolva a lapcsalád akkor SZERINTEM bőven elég lenne 1 helyre.
Persze nem elviselhetetlen a dolog mert elfér, de ennyi erővel napi 2-3 cikk megjelenhetne mindkét (vagy akár több oldalon is hátha épp valaki csak a gamepod-ot olvassa ;] :P ) mert valaki lemarad róla...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) #06658560 válasza thomeef (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Régebben létezett itt, hogy ugyanaz a hír megjelent több felületen és egyetlen topikja is lett, nem egy Ma-n, egy PH- egy ITC-n.

(#11) joey04 válasza Segal (#1) üzenetére


joey04
titán

Én is kérdeztem ezt egy korábbi cikkel kapcsolatban, akkor Abu azt válaszolta, hogy mert itt (ph) még nem jelent meg az adott cik... Szokásos... Mondjuk MA-n nem volt ilyen bulvárosan félrevezető a cím.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Segal válasza joey04 (#11) üzenetére


Segal
veterán

de ez itt Abu "homokozója" :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#13) LGG555


LGG555
aktív tag

Ez nem Trumpon múlik, az Apple seggét védik azzal hogy minden Kínai gyártót akinek jól fogynak a telefonjai kitiltanak és kivégeznek, csak nehogy rosszul süljön el a dolog!

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#14) Armagedown


Armagedown
őstag

Elfért volna ez a cikk az IT cafén is.
#3 Igen, ez már feltűnt a független amerikai dokumentumfilmeknél is, tele volt Amerika a hidegháború idején orosz és német kémekkel, de persze ők nyilván szentek és nem tettek ilyet más országokkal. :U

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15) arn


arn
félisten

Kinaban barmilyen jelentosebb cegben benne van az allam keze, nem is lehetne nelkule sikeres.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) arn válasza LGG555 (#13) üzenetére


arn
félisten

Az kerdeses az apple mit nyer es veszit, a kinai nagy piac.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) hokuszla válasza arn (#15) üzenetére


hokuszla
aktív tag

[link]

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#18) LGG555 válasza arn (#16) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ezért írtam hogy: csak nehogy rosszul süljön el a dolog!

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#19) exedoc válasza LGG555 (#13) üzenetére


exedoc
senior tag

Az lehet hogy így van, de ez már túl erőltetett, bagatel, és óvodás. A világ egyik legbefolyásosabb országa, melynek közvetlen hatása van konkrétan az egész világgazdaságra ilyenekkel foglalkozik? Tényleg mint az oviban. Juj a kis Gyurikának majdnem annyi kockája van mint nekem. Na most várjál csak Gyurka, elveszek én 2-t aztán akko micsininász. :DDD

(#20) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Ezúton is csókoltatom azokat az okosokat akik váltig állították hogy a huawei sáros volt, a xiaomi nem jár így, és mindez nem az iphone/apple páros miatt történik amiért előzik őket a piacon... :C

Persze az eljárás ugyan az. Kinyomnak egy vádat amire SEMMI bizonyítékot nem mutatnak fel. Pont mint a huawei ellen.

(#21) Armagedown válasza BusinessGuy (#20) üzenetére


Armagedown
őstag

Nyilván nem a századik csincsung márkát fogják támadni, hanem egy nagyobbat, főleg, hogy sok helyen átvette a Huawei helyét a mobilpiacon.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#22) hfeco01


hfeco01
tag

Borítékolható volt már a Huawei után. Aki kezd feljönni arra ráfognak valami hülyeséget és tiltólistára teszik. ZTE, Huawei, most meg a XIaomi.
Most én arra lennék kíváncsi hogy ha mondjuk egy európai cég kezdene ilyen ütemben feljönni, arra ugyan mit fognának rá?

(#23) opr válasza hfeco01 (#22) üzenetére


opr
veterán

Semmit, mert arra van egyszerubb modszeruk: Siman megveszi valamelyik nagy kilora.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) Pingüino válasza BusinessGuy (#20) üzenetére


Pingüino
senior tag

És megint nem az a baj am, hogy a Xiaomi-ra is rászálltak, hanem hogy "Melyik lesz a következő?" Mert azt ne gondolja senki, hogy ha ezt a folyamatot tétlenül nézi végig a világ, akkor valaha is meg fog állni. Addig csinálják, amíg csak USA cégek maradnak a világon. De legalábbis az élmezőnyben biztosan.

(#25) Pingüino válasza hfeco01 (#22) üzenetére


Pingüino
senior tag

Simán rá lehet fogni bármelyik országra, hogy az ellenséggek konspirál. Voltunk már mi is "orosz bérencek" nem egyszer.

(#26) rulla


rulla
tag

"A Xiaomi ugyanakkor hozzáférhet az USA technológiáihoz, tehát nem a kereskedelmi tiltólistának lettek a részei, mint például a Huawei."

Egyelőre.

(#27) Tüzi válasza hfeco01 (#22) üzenetére

dízelbotrányt.
btw európa azért "kicsit" másabb berendezkedésű mint az egypártrendszeres ujgúr-rabszolgásító osztályozzukapolgárokat-pontrendszeralapján kína, ahol fingani sem fogsz anélkül, hogy a főgeczi ne tudna róla.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#28) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Elvből nem vettem eddig sem a "nagy" kínai telókból, legutolsó kínához köthető telóm (bár melyik nem az?) az HTC, volt.Kérdés, hogy melyik a jobb, hogyha az USA kapja az adataid vagy Kína? Engem most az USA szipolyoz (iphone), aztán majd elválik...

V6

(#29) Tüzi válasza M0ng00se (#28) üzenetére

vegyél régi 6310i-t, az elmegy egy töltéssel 8-11 napot, se gps, se fb, se wifi, se mobil net, se semmi.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30) Pingüino válasza Tüzi (#29) üzenetére


Pingüino
senior tag

Vagy egy csipogót. Na, akkor biztos nem követ le senki még cellaadatok alapján sem. :D

(#31) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Azért lássuk be, a kínai kormány szeret megfigyelgetni. És ahogy írták már korábban a nagy cégek jóban vannak a vezetéssel, különben nem lennének nagy cégek. Ha valaki kérdezné, hogy a kínai telefonok és hálózati eszközök jelenthetnek-e kockázatot laikusként azt mondanám lehetséges. Még akkor is, ha jelenleg nincsenek kiskapukkal telerakva az eszközök. Ugyanezt eltudom képzelni más nagyhatalmak esetén is.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#32) joey04 válasza BusinessGuy (#20) üzenetére


joey04
titán

Nem írnál ilyen butaságot, ha legalább a MA cikkét olvasnád el (vagyis csak a címét)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) AssAssynn válasza bitblueduck (#31) üzenetére


AssAssynn
őstag

Egyelőre a facebook-ról és a google-ről, mint amerikai cégekről van bizonyítékunk, hogy ilyet csinálnak, nem a kínaiakról. Ettől még persze ők is csinálhatják. Viszont úgy beállítani a kínaiakat, mint rosszakat, ellentétben "velünk" (amerikaiakkal), az ezek után röhejes.

Szerk.: ez utóbbit nem neked írom, hanem a témára válaszul.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#34) Pingüino válasza bitblueduck (#31) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem csak ők. Én nem kergetek illúziókat, minden cég termékeiben megvannak a kormány által kért kiskapuk. Laikusként csak annyit tehetsz, hogy minél kevesebb érzékeny információt tárolsz digitális eszközökön. Azt meg, hogy az egyik kormány hú de rossz, a másik meg nem, el kell felejteni. Egy kutya az összes.

(#35) Alchemist


Alchemist
addikt

Úgy néz ki, kiterjedtebbek a Kínával kapcsolatos korlátozások... nemrég a kínai szoftvereket vették célba.
Nincs arra utaló jel, hogy Biden leállítaná a kereskedelmi és biztonsági szkandert Kínával (ebben összhang van a republikánusok és demokraták között), legfeljebb finomít majd a módszereken.

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#36) Alchemist válasza AssAssynn (#33) üzenetére


Alchemist
addikt

Az amerikai cégek tökeire (saját jogú adatgyűjtésére) rá tudnak lépni, ha van erre paragrafus és akarat, a kínaiakkal nem nagyon lehet mit kezdeni az elszigetelésen kívül.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) opr válasza M0ng00se (#28) üzenetére


opr
veterán

A htc az hol/hogyan köthető kínához? Mármint, jobban mint mondjuk az apple?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38) anaqer


anaqer
veterán

Atya világ... ennyi konteót egy szredben összesítve legutóbb 2005 körül láttam. :Y

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#39) arnyekxxx válasza Sanya (#8) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Igazad van a Huaweinél is csak annyi lett a vége, hogy aki az usaba utazik az ott helyben nem tud venni.

(#40) AssAssynn válasza Alchemist (#36) üzenetére


AssAssynn
őstag

Rá tudnak, ha akarnak? :F Biztos ez? Nézd mi lett azzal a politikai oldallal, aki megpróbált fellépni a face és társai ellen. Bár még igazán ők sem léptek rá, csak próbálgattak. Ahogy látom, igazából nekik sem volt érdekük.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#41) Tüzi válasza AssAssynn (#40) üzenetére

Hallgasd végig a Snowden interjút. Abban nagyon szépen elmondja, hogy mi van.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42) Alchemist válasza AssAssynn (#40) üzenetére


Alchemist
addikt

Az USA-ban szóba került egyes cégek esetében a feldarabolás lehetősége, nyilvános vita folyik az adatvédelemmel kapcsolatban... Kínában aki csak elkezdni a vitát a témában, az akár el is tűnhet.
Tehát a nyugati világban legalább létezik társadalmi vita, így elfogadhatóbb a kínai "megoldásoknál".

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) kilua válasza Segal (#3) üzenetére


kilua
senior tag

Even nem vagyok biztos. Ezt a rendeletet Trump hozta, Trumpot rendszeresen tiltogatják a most hatalmat átvevő liberális oldalak, a CGTNt, Kína párti Nathan Richt stb meg nem.

(#44) AssAssynn válasza Alchemist (#42) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ennek az évek óta húzódó vitának kb. annyi eredménye volt eddig, hogy regisztrációkor és megnyitáskor kötelezően el kell fogadnod, hogy továbbra is ezt tehessék veled, vagy különben nem használhatod a szolgáltatást. Nem érzem megoldásnak.
Ezek után, ha a kínai ugyanezt csinálja, csak ott nem kötelező elfogadni egy ilyet, az semmivel sem rosszabb.
Magyarán egy kutya mindkettő, teljesen mindegy, hogy "elvben" mégsem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#45) Alchemist válasza AssAssynn (#44) üzenetére


Alchemist
addikt

Egy jogállamban sem mindig a civil jogvédők javára dönt a bíróság, viszont Kínában már a civil jogvédelem szervezése is államellenes bűncselekménynek számít.
Érdekes az a mondás, amely szerint Edgar Hoover és Lavrentyij Berija közelebb állnak egymáshoz, mint a népükhöz, ugyanakkor Hoover kezét a jogi szabályozás, a társadalmi kontrol megköti, hogy pusztán az elképzelései szerint bánjon a népével.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#46) Giovan! válasza Sanya (#8) üzenetére


Giovan!
addikt

Szó nincs ilyesmiről, egyelőre csak az amerikai tőkétől tiltották el a céget, a Huawei-szankciókhoz fogható tiltást nem kapott.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#47) Pingüino válasza Giovan! (#46) üzenetére


Pingüino
senior tag

Még...
És ez egy fontos szó, amit kihagytál a mondatból.

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza AssAssynn (#4) üzenetére


dabadab
titán

Ezek a politikusok csak bábuk, az óriáscégek és bankárok irányítják az összeset, ez már nem is titok

Ezt a marhaságot még mindig el lehet sütni így Trump negyedik évében?
Jó, hát gondolom az ilyen szögegyszerű világmagyarázatok esetén a konkrét tények csak zavaró tényezőknek bizonyulnak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#49) AssAssynn válasza dabadab (#48) üzenetére


AssAssynn
őstag

Még jó, hogy gondosan mellőzted a tényeket, nehogy megzavarj. Köszönöm. :DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#50) Giovan! válasza Pingüino (#47) üzenetére


Giovan!
addikt

A mondatom tökéletesen rendben van a "még" szócska nélkül is, azt ugyanis kiváltja a sunyin belecsempészett "egyelőre", mint határozószó ;)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#51) Pingüino válasza Giovan! (#50) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jogos, túl gyorsan reagáltam telóról, és elsiklottam az "egyelőre" felett, sorry.
Mindenesetre nem lehet eléggé hangsúlyozni. Bármi megtörténhet, és igen nagy esély van rá, hogy lesz ennek még folytatása.

(#52) GreatL


GreatL
őstag

Most amiatt a kurva vöröscsillagos nyúlkatona miatt amit poénból kabalának használnak?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#53) dabadab válasza GreatL (#52) üzenetére


dabadab
titán

Poénból :DDD

Nyilván annak idején nálunk is csak poénból voltak mindenhol vörös csillagok, amikor meg felállították a Sztálin-szobrot, akkor meg a térdét csapdosta mindenki a röhögéstől.

Poénból.
Jézusmária.

DRM is theft

(#54) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

elōször is a nemzetbiztonság kizárva :D ez tuti
piac manipulálása meg felesleges idōpocsékolás, mindig lesz másik
maximum bulvárnak,kirakat hírnek jó

egyébként az usának inkább a belföldre kellene összpontosítani és kitalálni valamit,hogy azt a több tízmillió (vagy már 100+) egybites fasisztát,akiknek az elmúlt pár év alatt túlságosan is megnōtt az önbizalmuk, valahogy megneveljék

Life, Uh, Finds A Way

(#55) Alchemist válasza hombre[EU] (#54) üzenetére


Alchemist
addikt

Akadhat éppen sok olyan amerikai állampolgár, akit éppen barna vagy vörös fasisztának lehetne nevezni, viszont Second Amendment eleve megadja az önnbizalmat a melldöngetésre a legtöbb amerikainak.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#56) arnyekxxx válasza dabadab (#53) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Hát ha valaki erről a sztálinszobrokra asszociál...

(#57) genlog válasza dabadab (#53) üzenetére


genlog
junior tag

Dehát nyugaton a vörös csillag egyre népszerűbb. Emlékszem, az Európai Bíróság megvétózta egy magyar bíróság ítéletét, mert szerintük a vörös csillag viselését nem szabad tiltani.

(#58) dabadab válasza genlog (#57) üzenetére


dabadab
titán

Ha úgy érzed, hogy hülyeségeket kell írnod, akkor rajta, de én ezt inkább kihagyom.

DRM is theft

(#59) genlog válasza dabadab (#58) üzenetére


genlog
junior tag

(#60) dabadab válasza genlog (#59) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem jobban jársz, ha nem akarod megmagyarázni, hogy most ezt komolyan hozzászólásnak szántad, nem pedig különösen ostoba trollkodásnak.

DRM is theft

(#61) genlog válasza dabadab (#60) üzenetére


genlog
junior tag

Ezt önmagadnak kellett volna írnod, mert rád illik, hogy trollkodsz és félrebeszélsz, de engem nem zavar különösebben, folytasd csak ahogy eddig, érvek nélkül. Hogy én cikket mutattam arról, amit kétségbevontál, ne is zavarjon...

(#62) Alchemist válasza genlog (#59) üzenetére


Alchemist
addikt

Ez azért érdekes mérce... mert ha a vörös csillag a hagyományok szerint nemcsak önkényuralmi jelentésű, ezt még inkább el lehet mondani a szvasztikáról. Annál is inkább mert a nácik a szvasztikának egy speciális, elforgatott változatát használták, piros alapon fehér körben.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#63) dabadab válasza Alchemist (#62) üzenetére


dabadab
titán

ha a vörös csillag a hagyományok szerint nemcsak önkényuralmi jelentésű, ezt még inkább el lehet mondani a szvasztikáról

Igen, Indiában meg Kínában, de Európában gyakorlatilag csak a nácik logójaként ismert.

DRM is theft

(#64) genlog válasza Alchemist (#62) üzenetére


genlog
junior tag

Természetesen a két dolog megítélése ég és föld nyugaton, gondolj csak a Heinekken emblémájára, és ugyanezt képzeld el szvasztikával. Az is köztudott, hogy sok vezető politikus marxista, maoista stb. nézeteket vallott/vall. A globalizációt felpörgető politikusok szerte a világban énekelhetnék az internacionálét, simán lehet, hogy éneklik is.
A Facebookon, Twitteren stb-n megannyi kommunizmust, híres kommunistát (mindenféle irányzatból) éltető/megszemélyesítő oldalak léteznek, és nagyon magarsról tesznek arra, hogy Közép- és Kelet-Európában sok ember érzékenységét sérti, míg a nácikat üldözik erre hivatkozva. A többiről most nem is beszélve.

(#65) arnyekxxx válasza dabadab (#63) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezek vagy trükkös nácik vagy a finn légierő 2020 közepe előtt.

(#66) dabadab válasza arnyekxxx (#65) üzenetére


dabadab
titán

Teljesen igazad van, ha Európában bárki meglát egy svasztikát, azonnal és elsőre a finn légierőre fog asszociálni.

Ja, nem. Sőt: ezzel te is tisztában vagy.

DRM is theft

(#67) arnyekxxx válasza dabadab (#66) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem, a nácikra fog asszociálni, ahogy a vörös csillagról meg a komcsikra, csak az utóbbit te szeretnéd elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

(#68) dabadab válasza arnyekxxx (#67) üzenetére


dabadab
titán

Igen, aki ránéz a Converse tornacipőkre meg a valamelyik sörre, az pont a komcsikra fog asszociálni. Sőt, az EU zászlójáról is.
Egyrészt most megpróbálsz berángatni egy olyan vitába, ahol nem is voltam, csak azért, hogy ne kelljen már tudomást venni arról, hogy milyen ostoba kijelentés az, hogy a Xiaomi kabalafiguráján "poénból" van ötágú csillag, ráadásul ezt úgy teszed, mintha nem tudnád te is pontosan, hogy az ötágú csillag az Európában nagyon elterjedt jelkép, a svasztikával ellentétben.

DRM is theft

(#69) Alchemist válasza dabadab (#63) üzenetére


Alchemist
addikt

Személy szerint értelmetlennek tartok bármiféle jelkép tiltást, ha egyébként nem jelenik meg vele az explicit önkényuralmi kontextus. Mindig akadnak érzékeny emberek, akik valamire emlékeztető jelképek láttán belegabalyodnak a saját asszociációikba (terápia helyett).
Akár felgyújtja az osztrák zászlót, mert anno Haynau-ék elvették a családi vagyonukat. :)
Aki viszont fanatikusan ragaszkodik a jelképek önkényuralmi oldalához, annak éppenhogy kötelezővé kéne tenni a jelképek viselését, hogy mindenki lássa, kivel van dolga. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#70) dabadab válasza Alchemist (#69) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként én is.

DRM is theft

(#71) arnyekxxx válasza dabadab (#68) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Converse tornacipőkre"

Valamit kifelejtesz a képletből, 1940 óta x000+1 film égette az emberiség agyába, hogy a horogkeresztesnácik rosszak, a komcsik viselt dolgairól meg készült egy tucatnyi szóval nem igazán fer az alapján szelektálni, hogy az átlagembernek mi jut elsőre az eszébe. Mindemellett abba is biztos vagyok, hogy aki egy ókori görög épületen vagy a Dalai lámán meglát egy szvasztikát annak pont annyira jutnak a nácik az eszébe mint amennyire a converse cipőről sztálin és aki egy vöröscsillagos leninpólót visel az nem a Heinekenszeretetét akarja vele a világ tudomására hozni.

"egy olyan vitába, ahol nem is voltam"

és az a topik benne a hozzászólásaiddal nincs is.

(#72) Alchemist


Alchemist
addikt

Arizona állam zászlaja. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#73) mekka_kola


mekka_kola
tag

Kíváncsi vagyok, Biden felül fogja-e bírálni Trump eddigi döntéseit, és pl. feloldja-e a szankciókat. Örülnék, ha a Huawei lekerülne a listáról, mert minél kevesebb szereplő van a piacon, annál jobban el fog krvulbi a helyzet. :(

(#74) Pingüino válasza mekka_kola (#73) üzenetére


Pingüino
senior tag

kb. esélytelen. Lehet, hogy nem ennyire keményvonalasan, de ugyanezt az utat fogja folytatni.

(#75) genlog válasza mekka_kola (#73) üzenetére


genlog
junior tag

Szerintem az eddigi intézkedéseken enyhíteni fog, de nem látványosan. Kiegyezik Kínával, meg alapvetően a globalizmus híve, viszont a kirakatcégeket, mint a Huawei nem engedi, hogy a protekcionista látszat meglegyen. A Huawei kiszervezi a know-howt más cégbe, ami majd feltör, mint az. Kína meg tanult az esetből, már most gőzerővel dolgozik a függetlenedésen bevonva minden USA-ellenes országot a Föld kerekén.
Jóval érdekesebb és fontosabb Biden Iránhoz, Izraelhez, Szaúd-Arábiához és Kelet-Európához való hozzáállása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.