Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) caizzz


caizzz
aktív tag

445.929 HUF / Month, náájsz... :K

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#2) tildy válasza caizzz (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Legyek túl a 3 hónapon, lesz ez még több is:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) keIdor


keIdor
titán

Szép, ügyes vagy. Alakul ez.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) eastsider


eastsider
nagyúr

gratu!

és mennyire kimerítő más kódját javítani?

[ Szerkesztve ]

(#5) tildy válasza eastsider (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Panther lekapná a fejem, ha mondanám milyen hibák vannak... :D Node jahm, főleg ilyenbe futottam bele, hogy '," szóköz miatt valami nem fut le rendesen, vagy valami nem jól kerül be az adatbázisba. Ráadásul mivel licencelt webshop, ezért nem lehet ám csak úgy belenyúlni a (JSHOP) kódba....

Lehet migrálni kell majd az egyik oldalt az újabb JSHOP változathoz, szép móka lesz... Főleg, hogy mennyire utáloma PHP-val telihányt templateket. A template legyen könnyen érthető . NE legye összefosva (szó szerint) PHP kóddal , mert nem lesz átlátható.... Ez sajnos összevan....

Ráadásul db migráció is, az új változat alá... Szép muka lesz, meglepődött a főnök is, hogy a Paul mit bízott rám.... De legalább megismerem a rendszert.
Amúgy most is épp dolgozom...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) GabN73 válasza caizzz (#1) üzenetére


GabN73
addikt

az szép :R
csak növekedjen még :D ;]

(#7) Eastman


Eastman
őstag

Jól van, ügyes vagy! Gratula!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8) tildy válasza Eastman (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

:DDD
Aki elég kitartó... Most lehet gondolkodni, mire baccam el... :D Szerintem semmire nem fogom. Max veszek egy win7et, mert kétóránként mostanában aludni tér.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fordítsd le ez mennyi a mi magyar szar fizetésünkhöz képest. :(((
Ja látom! 12 napra? Hm! Akkor meg kell állapítanom én semmit nem keresek, ennek töredékét viszem haza. Biztos azért vagyok mostanába ilyen **** mert csak azt látom h a semmiért tanultam. Párom ösztöndíja a fizum fele és és nem napi 9 órázik....

[ Szerkesztve ]

(#10) talmida


talmida
Közösségépítő

Csak így tovább!! :C

IN GOD WE TRUST!

(#11) anjani182 válasza Kolondrum (#9) üzenetére


anjani182
őstag

Lefordítsam?!

Amit itthon megkeresett tildy jelenleg az angliai fizetése arányaiban nem ér fel hozzá...

Magyarul, normális lakást, meg autót fenntartani ebből nem lehet.

Hajrá, mehetsz ki Te is havi öccázé :R

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#12) Dany007 válasza anjani182 (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, nem olyan rossz az! :) (persze értem mire gondoltál, hogy az adott munkához képest kevés kinti viszonylatban)
De a 3. hónap után, ha tetszik a munkája, akkor emelnek neki "végleges" fizura.
Aztán ha ehhez hozzávesszük, hogy majd Esm... na, Lajosnak is lesz egy hasonló szintű melója, akkor ketten együtt már hazahoznak ~ 1.200.000-et forintban. Amiből itthon már királyként lehetne élni. Ottkint meg bőven egy jó életszínvonalon fognak megélni belőle.

(#13) anjani182 válasza Dany007 (#12) üzenetére


anjani182
őstag

Hát nem tudom...ha azt nézzük, hogy ott 60 millió forint egy lakás, akkor számoljunk könnyen, a fizetésük 60x-osa lenne majd egy lakás.

Itthon sem rosszabb a helyzet ezen a téren, szerintem! (mármint aki nem minimálon van)

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#14) Dany007 válasza anjani182 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, de szerintem ők egyáltalán nem gondolkodnak lakásvásárlásban. Másképp nézik a dolgokat, mint mi :)
Így nekik ez nem gond, szerintem kibékülnek majd egy szebb 1,5-es lakásbérléssel is. Mondjuk ezzel nincs is gond.

"Itthon sem rosszabb a helyzet ezen a téren, szerintem! "

Hát, ha úgy van ahogy írod, akkor tényleg nem. A lényegi különbség viszont az első szó a mondatodban. :)

(#15) Eastman válasza anjani182 (#11) üzenetére


Eastman
őstag

Kicsit "ünnep"rontónak találom a hsz-ed.

Elsőre (szakmáján belül) nem rossz ez. Később mint londoni szakmai tapasztalatot beírhatja az önéletrajzába. A dunyhahúzásnál sokkal jobb. Kicsit meg kell most erősödni anyagilag és lehet tovább gondolkodni. Saját lakás (mint írod a 60 millás példát) és kocsi az első évben (szinte 0-ról indulva) még korai ábránd szerintem.

Én örülök nagyon. Volt bátorsága elindulni, jó melót szerzett és ezért becsülöm. :K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) #53246592 válasza anjani182 (#11) üzenetére


#53246592
törölt tag

Mar jonehanyszor kiderult hogy egeszen mas az eletfelfogasotok :)
Termeszetesen meg lehet keresni Magyarorszagon is hasonlo vagy akar jobb eletszinvonalat lehetöve tevö összeget.
Ha az elet egyik fö celja a sajat lakas vasarlasa, akkor valoszinuleg tök mindegy hova megy az ember, mindenhol sok-sok evbe kerul megkeresni az arat.

(#17) Thunderzolee

Ügyi vagy tildyke, csak így tovább!

De azért agyon ne programozd Magad.. ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Szép fiztés! És ez még csak a kezdet. :C
Ha belegondolok, hogy én mennyit viszek haza itthon.......és még nem is vagyok rossz helyzetben. Saját lakáshoz nekem/nekünk kb 25 millára lenne szükségünk. Ebből 1, max 2 már meg is van. :DDD Magyarország! Én így szeretlek! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19) tildy válasza anjani182 (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem-e???
Tobb mint 2.5-3szer annyit kapok itt majd havonta, mint otthon ... A kaja ugyanannyi mint otthon. A ruhak szinten. Egyedul a lakasberles dragabb, mert az duplaannyi....
A ceg weboldalan egyebkent 28-35 ezer volt irva developer fizunak.... (itt kiirjak mennyit lehet keresni) .Erre szamitok en is idovel.

Ja es itt 10 eves civicet 300 000FTnak megfelelo fontert kapok. Otthon mennyi is?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Thunderzolee válasza tildy (#19) üzenetére

Itthon kábé a háromszorosa.. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#22) tildy válasza Kalandor (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, talaltam masikat is. :DDD 80-90 ezer merfolddel. (145000 km, kb. )

10 eves civic otthon kb 1 milla korul van. Ha nem tobb.

Kalandor: itt a balkormanyos lenne szivas..

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) wwenigma válasza tildy (#19) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tobb mint 2.5-3szer annyit kapok itt majd havonta, mint otthon ... A kaja ugyanannyi mint otthon. A ruhak szinten. Egyedul a lakasberles dragabb, mert az duplaannyi....

Szoktam vitatkozni emberkékkel, akik azt allitjak, milyen krva jol elunk itthon. Majd hivatkozhatok rad? Mer szerintuk minden de MINDEN sokkal de SOKKAL tobbe kerül külfoldon, a magasabb fizetes mellett... :U merhogy ők ott laknak és tudják. Persze ha megkerdem , miert nem jonnek haza a kánaánba... ;] sejted.

Amugy gratu, meg szerintem rohadtul nem kell irigyelni ezt a fizut, csak itthoni szemmel tűnik soknak és meg is dolgozol érte. Amugy átlagos. (hangulatrontok :P )

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25) tildy válasza wwenigma (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez itt egy kezdo!!! (egyetemrol frissen kikerult) infos ber. Kb ezzel vagyok buntetve a "gyer" angoltudasomert. Hadd ne mondjam, en meg ennek is orulok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) Dany007 válasza wwenigma (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Én már többször is hivatkoztam rá! :DD

(#27) tildy válasza wwenigma (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Van ami tobbe kerul. norvegiaban az atlagfizu 700 ezer forint(brutto ,netto nem tudom) , de az autok 3szor annyiba kerulnek es a kaja is 2* dragabb altalaban .
Itt a szorakozas nem olcso, fel pint sor buliban 4 font.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) brownus válasza tildy (#2) üzenetére


brownus
veterán

gratula!! :)

(#29) wwenigma válasza tildy (#27) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Akkor átlagban ott már így csak 3-4x élnek jobban. :) Szegények. :U

Pénzt sose nézd, ha tudás megvan OTT lesz még jóóóóóóóóóval több is. :K

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30) Kolondrum válasza anjani182 (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ő 10x többet visz haza mint én, szinte pontosan tízszeresét, de nekem van ezer olyan költségem ami neki nincs és fordítva.
Azé ez durva. Így lehet legális win7-et venni kint, itt nem.

(#31) Dany007 válasza Kolondrum (#30) üzenetére


Dany007
veterán

10x annyit? Mért te 45 ezret keresel havonta? :Y Csak mert az majd egy 20-assal kevesebb, mint a minimálbér? Esetleg 4 órásba vagy?

(#32) Kolondrum válasza Dany007 (#31) üzenetére


Kolondrum
félisten

10 napra bontottam le! és 9 óra!

(#33) #53246592 válasza tildy (#27) üzenetére


#53246592
törölt tag

ha a mekdonaldsz index mintajara lenne sör index, a norvegok elegge szegenynek szamitananak :)

(#34) tildy válasza #53246592 (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Dany007 válasza Dany007 (#31) üzenetére


Dany007
veterán

öö lehet, hogy nagyon álmos vagyok és azért... de nem értem.
Azt írtad, hogy szinte pontosan 10x többet visz haza mint te. Ergo, ha ő havonta 450 ezret visz haza (márpedig átszámítva egy hónapra az nagyjából annyi), akkor te ennek a tízedét, vagy 45 ezret egy hónapban... És itt most mind1, hogy 10 napra, vagy 20-ra bontod le, a tizede a tizede.

(#36) fricz19


fricz19
őstag

tetszik a nyíltságod :DDD
jó látni, hogy van még olyan ember, aki nem csak "sírni" tud...
gratulálok, és további sok sikert

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#37) Kolondrum válasza fricz19 (#36) üzenetére


Kolondrum
félisten

Valakinek máshogy megy a szekér. valakinek csak a sírás jut. Linkelgessek? Igazából ezt nem akartam leírni, de ha már nyíltság! :C Visszakéne hoznom a nyers stílusomat.

Tildy! További sok sikert kívánok! :R

[ Szerkesztve ]

(#38) #53246592 válasza tildy (#34) üzenetére


#53246592
törölt tag

amikor elöször jartam norveg boltban, csak kivancsisagbol megneztem a sör arakat, es ugy megdöbbentem hogy kisetaltam a boltbol anelkul hogy megvettem volna amit akartam, majd rajöttem hogy en venni is akartam valamit (nem sört). pedig akkor mar a finn alkoholarakhoz voltam szokva :)

szerk: tudom, ezek a mai fijatalok, csak a pia meg a szipu!

[ Szerkesztve ]

(#39) tildy válasza fricz19 (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Annyira orulok, hogy itt nem az van mint otthon. Itt nem titok a fizu. A kocsi ara sem.A lakas ara sem.
Otthon meg mi van??? Hazamegyek szuleimehz , elado a szomszed haz,, mondom mennyi ? Azt nem tudjak, akit erdekel, az majd megkerdi... :(

Itt meg meg a fizu is nyilt, kiirjak az allasajanlatba.... Legalabb tudni azonos munka kb mennyit er. az en tudasom itt kb 28-30E ha realisan nezem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) Kolondrum válasza tildy (#39) üzenetére


Kolondrum
félisten

:DDD Nekem az titok hol fogok másnap vagy 20 perc múlva dolgozni, "majd időben megtudod" :)) Meg kell állapítanom h szar helyen élek!

(#41) anjani182 válasza tildy (#19) üzenetére


anjani182
őstag

És ez most hogy jön ide?! Mármint a 10 éves kocsi...

Kezdjük ott, hogy a jobb kormányos autók, főleg a használtak nagyon olcsók, erről Totalcaron volt cikk nemrég. Megnéztem az én kocsim ottani új árát, a listaárat összehasonlítva ott drágább...(és se itt, se ott nem vontam le semmilyen kedvezményt)

A lakásbérlésre meg annyit, hogy ez nem mérvadó, egyrészt majd akkor beszéljünk lakás bérletről, ha mondjuk 2 szobás 60nm2-ben fogtok lakni, csak Ti ketten! Az mennyibe is kerülne? :U

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#42) ollie válasza Dany007 (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Így nekik ez nem gond, szerintem kibékülnek majd egy szebb 1,5-es lakásbérléssel is. Mondjuk ezzel nincs is gond.

Amire majd elmegy a fizetésük fele.

tildy: ez a 12 nap tisztán munkanap, vagy van benne hétvége is?

[ Szerkesztve ]

***

(#43) Dany007 válasza ollie (#42) üzenetére


Dany007
veterán

A fene tudja. Tény, hogy drágább, hogy mennyire, azt nemtudom...
Arra viszont emlékszek, hogy amikor kiakartam menni ~ 4-5 évvel ezelőtt, egy ottani ismerőstől kérdeztem albi árakat... Nem kiköltözött, hanem origin angol csajszi volt... (és Quake3-azott! =) )
Na, szal ő azt mondta, hogy 1000 font alatt ne vegyek ki lakást! :Y
Ő ezt teljes komolysággal és egyértelműséggel mondta. Mondjuk valami marketinges nagyon jólhangzó melója volt. Járta a világot a munkából kifolyólag stb... meg 26 éves volt és az anyjával lakott...
Szóval érezni lehetett, hogy neki ez az alap... De azért gazdagnak nem volt gazdag, csupán átlagos. Mégis, úgy mondta hogy 1000 font alatt ne vegyek ki lakást, mintha én aszondanám itthon, hogy a Sió gyümölcslé alá ne add! Vagy hasonló...
Szal, akkoriban az átlag alapfizu olyan 300k volt havonta, forintban. Illetve a többiek ennyit kaptak kint, ződség csomiért, meg takarításért. Vagyis egy csöppet meglepődtem :D

[ Szerkesztve ]

(#44) ollie válasza Dany007 (#43) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont erre akartam célozni. Az 1000 fontos lakásbérleti ár nem luxuslakás, hanem egy átlagos, nem is nagy lakás ára. Ez egyébként több mint 300k Forintban.

***

(#45) tildy válasza anjani182 (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

1000-be kb, rezsivel együtt .De ez otthon is vagy 300 lenne.
Ollie :munkanap. Ja és egyikünk fizetésének fele (jelenleg 2/3 -a) menne el rá. Nem mindegy.
Olyan, mintha otthon ekkora lakásért 100 ezret fizetnék, rezsivel....

De oké drágább a lakás meg az utazás... Node a többi? Annyival többet is kapok itt. Anjaninak meg: nem vagyok te , nem nézegetem az új kocsi árakat. A használt érdekel, az meg olcsóbb mint otthon. Szóval és az most hogy jön ide , hogy új kocsi? Ki beszélt új kocsiról? Ja hogy te? De mi van ha az engem nem érdekel, mert én nem azt veszem figyelembe??

Nekem a te felfogásod nem mérvadó , arányában jobb életszínvonalon tudok itt élni -ha bennmaradok a munkahelyen- mint otthon.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) Dany007 válasza ollie (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Jó oké, de azért más kategória... Ez függ az elhelyezkedéstől is. Ők nagyjából a belvásorban laktak. Meg a csaj melójából kifolyólag szerintem azért messze nem keresett rosszul...
Mármint, gondolom az olyan marketing meló, ahol olasz o.-tól amerikán át Fro.-ig mindenfelé repülget az ember céges ügyekben bussines osztályon... na azért az a meló biztos jólfizet...

(#47) tildy válasza tildy (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Meg egyébként is, nehogymár másvalaki mondja meg nekem, hol jobb élnem, hol élek jobban anyagilag, és hogy jobban állok-e mint otthon. És főleg ne olyan pofázzon bele,hogy hülyeséget csinálok, meg rosszabbul élek akinek a saját kocsi és a saját lakás az überealles, mikor ezek a dolgok engem hidegen hagynak, addig nem kellenek, míg nincs rá igazán szükségem (megmondom , nincs rá. Otthon is ezért adtam el az autóm, nem használtam ki....) ... Arról nem is beszélve, hogy:
-idegen országban kell helyt állnom
-idegen nyelven kell helyt állnom
-és beleszámítottam az elejébe, hogy picit alább kell adnom, mint ami otthon volt, de ha kitartó leszek , jobb lesz itt.

dany07: nem belváros. 3-as zóna.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Dany007 válasza tildy (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Ez így teljesen korrekt...
nem véletlen, hogy több tízezer magyar él ottkint már évek / évtizedek óta... Ez egy pofonegyszerű tény, amiből mindenki leszűrheti a következtetéseket.

Amúgy tökmind1, hogy 3-as zónának nevezed vagy belvárosnak... :U

[ Szerkesztve ]

(#49) tildy válasza Dany007 (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja, végülis.... Kb annyira belváros, mint Kőbánya, vagy Ferencváros Budapesten.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) emvy válasza tildy (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

De, abszolut titok a fizu, sokkal inkabb, mint otthon. Csak te nem olyan helyen dolgozol.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.