Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Drukkolunk.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Szép szép, de mért nem akartok külön kecót?
Olyan jó 6-7 emberrel együtt lakni? :F
Az angolt úgyis használnod kell a munkahelyen, a boltokban stb...
Amúgy én a helyetekbe egymás közt is angolul beszélgetnék.
Amúgy kettő: A fürdőszoba megléte luxusnak számít? Vagy eddig lavórban fürödtetek? :P Vagy azt mért emelted ennyire ki? :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

Jelenleg mennyi a szállásotok?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) tildy válasza Dany007 (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Vannak olyan szobak, amikhez beepitett furdoszoba van. Tehat nem kell kimenni, nem hasznalja mast, csak a mienk .

A hazban ezen kivul meg ket furdoszoba van. Jelenlegi albink kb £130/het, ami egy honapra szinten ugyanennyi, illetve picit kevesebb. A mostani albinkban 9 ember lakik osszesen, es 1 db furdoszoba van, raadasul a wc is benn van. Egyesek nem ismerik az egyutteles szabalyait, lazan zuhanyoznak fel orakat.

Az uj albiban rajtunk kivul kb 4-en lennenek.

Nem akartunk kulon kecot, nem akartunk "elzarva" elni , es lehet a boltban hasznalom, de mennyivel masabb, ha hazamegyek, es a konyhaban le tudok ulni az echte angol lakotarssal dumalni? Es mennyivel jobb, ha elotte angolul kell beszelnem? Ha lajossal vagyok, bar van mikor angolul beszelgetunk, de sokszor nem , es ez nem jo. Magyar hazban lakni meg ilyen szempontbol halal. Hiaba fejlodott az angoloma z elmult tobb mint fel evben, nekem lassu a tempo. Tipikusan nem vagyok olyann, aki leul es bemagolja, nekem hasznalni kell, es megerteni mi miert van. Ehhez a munkahely, bolt, ugyfelszolagalt szerintem keves. Faterom szerint a legjobb lenne, ha Lajos sem lenne itt, persze ezt csak poenkodva mondta de gondolom erted mire ertettte.

tiv83us : az Usa,de tolem Magyarorszagon is kertek £300-400 kauciot ( 100ezret kb). Ez kb 6 het kaucio. Megszokott itt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) tiv83us


tiv83us
veterán

750 Font a kaucio?? Mire? :F
Itt az arizonai hataron atszokott mexikoi spanomtol se kertek el tobbet, mint 100 dolcsi az a apartmanra. Kivancsi vagyok mire kerik el :Y
Ha levorosborozod a szonyeget?

ps: Sok sikert!!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#6) kovsol válasza tiv83us (#5) üzenetére


kovsol
titán

én laktam olyan helyen ahol két havit kellett letenni előre, de úgy általában egy havi lakbért elszoktak kérni, de ez Magyarország mondjuk :U

May the Force be with you!

(#7) tiv83us válasza kovsol (#6) üzenetére


tiv83us
veterán

Dehat 750 Font az ~ 250k FT. WFT? Mire? Megkerdeznem a Landlordot, are you fuckin kiddin me dude?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#8) kovsol válasza tiv83us (#7) üzenetére


kovsol
titán

és mellé többen is laknak, így gondolom minden embertől szépen beszedi :U amúgy én is soknak tartom, de nem tudom mi arra a módi

a környék elég jónak tűnik amúgy kicsit tovább másztam a nyilakkal

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9) tildy válasza kovsol (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Errefele szoba/lakas berlesnel attol fugg kitol berled ket het kauciotol ket honap kaucioig minden van. Mivel dolgoztam itt ingatlanosnal, volt olyan csaj aki 1000 font kauciot fizetett, berleti dij ezer font volt szinten. Hulye landlord meg engem akart megbizni, vegyem at, irjam ala, allitsak csekket.

Jelenlegi albit magyar ugynoksegtol bereljuk, ok ket het kauciot, kb 260 fontot kertek. De altalanosabb az egy honap, hat het kaucio.

Ez NEM AMERIKA :U ;]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Dany007 válasza tildy (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Az durva... 9 ember, egy fürdő, egy wc... Kemény. Na én azt nem bírtam volna ki sokáig. Azért a 9 ember már egy kisebb tömeg :D
Akkor mindenképp költözzetek. Ahogy leírod még az is jobb, sőt sokkal jobb, mint a mostani helyetek.
Igaz, ez személyfüggő, én biztos nem bírnám. Nekem a "lakásom", ahol élek, ahol vagyok, ahol alszok mindennap, az már a magánszférámhoz tartozik. Legalább az a kicsi, ahol csak én vagyok és a családom.
Sz.tem belepusztulnék ha huzamosabb ideig vadidegen emberrel kéne együtt laknom (tudom egy idő után már nem vadidegenek, de akkoris).
Amúgy külön szobátok azért volt? Vagy különben a szexet hogy oldottátok meg? Megvolt a beosztás, hogy hétfőn a lengyelé a szoba, kedd a magyaroknak van fenntartva, szerdán meg a csehek kapnak párórát?
Jó mondjuk azt nem hinném, hogy 1-2 szobában vagytok most 9-en, de azért rákérdezek már, mert erről nemsokat írtál, vagy csak nekem maradt ki.
Huh lassan teljesen más kép kezd kialakulni bennem erről a "go west" dologról...
Ettől függetlenül érdekes. Érdekes az is, hogy inkább "tömegszállásra" mentek rendes kecó helyett holott megtehetnétek, csak azért, hogy tanulj angolul. Végülis ez a ti döntésetek, szubjektív. Csak megjegyeztem, hogy számomra érdekes, de nem elítélem vagy valami még mielőtt félreértenél. :)

(#11) tildy válasza Dany007 (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Kulon szoba volt 3*3 meteres ( odaat ez is leglaabb a duplaja) , de a szomszed lako nem tud kozlekedni, ide jaratja fel a tanitvanyait ( angol tanar a csaj, azt sem tudjuk neha ki van a hazban...) Lajos tudna meselni.
Szeretunk tervezni. Mehettunk volna heti 150ert studio lakasba, de a kornyeken kinn lezengtek a feketek es csak ok voltak . Semmi bajom altalaban veluk , de ez kicsit megremisztett. Tudod amikor kinn megy a bandazas. Ha feherek csinalnak ezt, akkor sem orulnek neki, rossz erzest kellt bennem. Ezert nem vallaltuk be egyreszt, masreszt mert nekem kell, hogy az angolt hasznaljam. Munkahely, boltban, utcan NEM ELEG.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Magnum_


Magnum_
nagyúr

flatshare ill. council tax szavakra van magyar megfelelő?

csak azért, mert az ensuite szónál még ugye magyaráztad, ha már használod az idegen szót, de ennél a kettőnél már nem..

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#13) tiv83us válasza tildy (#9) üzenetére


tiv83us
veterán

Amerika vagy nem, tenyleg kivancsi lennek mi az anyamra kernek el ennyi penzt.
Itt odaadom a Social Security szamom es lecsekkolnak kapasbol hitel-ugyileg.
Ha meg elhuzok ugy, hogy odaszartam a szoba kozepere, akkor jovo honapban ha ki akarok venni egy uj apartmant, akkor ott lesz a rekordomon ;]
Nem ertem miert akarjak a penzemet hasznalni, raadasul ennyit.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#14) tildy válasza Magnum_ (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

flatshare = tarsberlet leginkabb
council tac: erre nem nagyon van , talan onkormaynyzati adonak lehetne hivni, bar valojaban ingatlanado. Ez itt altalaban egy ember egy havi fizetese / ev.

tiv83:Mas orszag, mas mentalitas. Ne keress miertet. Lakotarsak mikor koltoztek, ok peldaul 1 ho kauciot, 1 ho albit fizettek, valami £2000 ment le a kartyajarol. Ja es az ugynoksegnek meg kb 300 font a credit checkre ( tobbiek: leellonirzek a bankszamlad, hogy megfeleloen allsz e anyagilag)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) plömplöm


plömplöm
őstag

na álljunk meg egy picit, sztem nem látok jól, valami belement a szemembe. ahol most laktok ketten havi 180ezerért, ott kilencen vagytok egy vécére?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#16) tildy válasza plömplöm (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Inkabb 150 ezer, de ja, igen. Ha az osszes szoba teli van, akkor igen. 9-en. Most koltozott el egy csaj, most "csak" 8-an.
Errefele ilyen arak vannak , egy szemely egy hetre rezsivel egyutt 60-70 font alatt nem kap szobat.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) plömplöm válasza tildy (#16) üzenetére


plömplöm
őstag

"£130/het", az egy hónapra mondjuk £520, az állítólag jelenleg a középárfolyammal 179400.-. nem mintha 150ezer sokkal jobb lenne :) . szóval durva... fogalmam sincs, hogy itt dudapesten egy ilyen megoldás, azaz 8-9en így közösen egy kecóban mennyi lehet perhó... néztem hogy hol van ez az új kiszemelt pecó londonban, de nem voltam eleget ott hogy el tudjam helyezni. még egy kérdés: mennyibe kerülne nektek egy saját kégli, mondjuk olyan helyen, mint bp-en az oktogon? kösz

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#18) tildy válasza plömplöm (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

1000-1200 font per ho. A keresetem nem sokkal tobb, Esmeinnek ideiglenes bevetelei vannak.

Eszak Londonban van ez az uj hely is, 6 buszmegalloval bentebb, mint az mostani albi.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) tildy válasza Dany007 (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Van egy cirka 100-150 nmes viktorianus haz , 5 db szobaval.

Mivel magyar az ugynokseg, csak magyarok laknak a hazban. Otthon az elozo albim is olyan volt, hogy meg egy csaj ott lakott.
Gondolkodtunk a dolgon , hidd el sokat, mert persze, idovel sajat lakast szeretnenk , de tudom, ha ezt a nem egyedul lakunk de nem magyarokkal dolgot most nem lepem meg, akkor soha tobbe nem fogom . Es a masik lakas ilyen szempontbol sokkal jobb.

Eszrevehetoen rosszabb a hetkoznapihoz kepest minden hetvege utan az angolom a munkahelyemen.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) plömplöm válasza tildy (#18) üzenetére


plömplöm
őstag

naja, de nem rossz kecók ezek, idehaza valahogy nem ilyenekkel találkozik az ember :)

odáig eljutottam, hogy észak-london, de "elhelyezni" nem tudtam. az az egy hét, amit elhüjéskedtem ~15 éve londonban és környékén, az erre nem (sem) volt elég.

soksikert a kecóhoz

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#21) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ahol nagy a kereslet, ott a kínálati oldal átmegy piaci légybe. :Y
Az elképesztő bérleti díjak miatt sem választottuk Londont. Plusz túlzsúfolt, koszos, a világ egyik legdrágább városa. Ha többed magammal szeretnék élni, itthon is elmehetek hajléktalanszállóra, mert egy 8-9 bérlővel teletömött háznak már ilyen hangulata van.

Ui.: Októberben költözködünk Birminghambe. Sokkal kellemesebbnek néz ki mint a főváros!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22) Esmein válasza Algieba (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha tud mindenki viselkedni, nincs belole baj. A baj akkor van, mikor az echte magyar kijon, es magyarkodik. Szarik mindenkire, csak o letezik, baszkodja az ajtot, dubog, hangoskodik, es hajnali 3-kor esik haza 7 napbol 4szer annak ellenere hogy uvoltottem mar le a fejet hogy viselkedni kene(mikozben elotte parszor mar szepen megkertem, hogy nem kene ...). Vannak ilyenek, emiatt nem magyarorszagon akarok elni.

Ha itt hajlektalanszallon kell elnem 1 evet vagy 2-t, hogy megszabaduljak, hat istenem. ennyit meger.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) tildy válasza plömplöm (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

esmein : hát igen, van akire nem hat a szép szó, van aki csak úgy tud járkálni, hogy remeg a padló és csörömpöl az asztalunkon a pohár. Hányszor kértük meg, hogy legyenek már kedvesek normálisan járni, nem a sarkukat lerakni először? Vagy a villanytöltés?
Mindegy...

plömpöm: ne számold át. Nem forintba kapjuk a fizut. Ha mg átszámolod, akkor így viszonyíts:itt ez az albiár olyan, mint otthon 200 ezres fizuval 50E plusz rezsis ( kb 70E) albérletet fizetni. Térkép szerint itt láthatod.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Esmein válasza tildy (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Meg a minden heten masik fickot felhozas, meg hogy atjarohaz mert otthon tartja az angolorat. Diplomas ertelmi fogyatekosok ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) Algieba válasza Esmein (#24) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Helyes döntés a költözködés. :) Minél messzebb a magyaroktól. Micsoda ellentmondás. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#26) kraftxld válasza Esmein (#24) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, epp ezek miatt berlunk mi is full hazat, szenvedjen veluk akinek ket anyja van. Az a kicsivel tobb penz megeri, sokkal nyugisabb a helyzet, baratokat meg barmikor lehet hivni es veluk angolul dumalni. Legalabb nem dorombolnek vissza a szomszed szobabol ha a babgulyas utan jon a hangzavar :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27) tildy válasza kraftxld (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Az a kicsivel tobbi penz itt leginkabb duplaannyi, ha sajat kulon albink lenne akkor jelenleg a teljes havi berem elmenne area plusz a kajara.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) tildy


tildy
nagyúr

Koszonjuk mindenkineka drukkolast:) Ugy nez ki osszejon , elobb jott email, hogy orulne nekunk , viszont igy holnap midnent le kell rendezni. Oh my god :Y :C :C

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Dany007


Dany007
veterán

Hajrá. Jó döntés volt.
Amúgy megértem.
Viszont így ezek után már más szemmel nézem mindazt, amit tettetek azért, hogy ottkinn éljetek és dolgozzatok! (én nembiztos, hogy kibírtam volna :) )

(#30) tildy válasza Dany007 (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Van, amikor osszebb kell huzni a nadragszijat.
persze midnen sokkal konnyebb lenne, ha Esmeinnek is allando (normalis, azaz kb 1000 fontos) bevetelt ado munkaja lenne, de bevallaltuk, hogymost kicsit osszebbhuzva elunk, de cserebe kezdjuk megvalositani az almainkat.

Esmein "szabaduszo" iro, ha jol tudom mar gyerekkoraban is azzal szeretett volna foglalkozni , aztan megbeszeltuk es ugy dontottunk, nezzuk meg, mi alakul, adunk eselyt ennek a dolognak , ha meg nem jon ossze, akkor majd ott es akkor raerunk azzal foglalkozni , hogyan tovabb. Ettol fuggetlenul persze van para az anyagiakon neha, nehez a MO-n megszokott dolgokbol lentebb adni -ha epp ugy szukseges- , de hat ugyanezt irtad te is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) tildy válasza tiv83us (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Dude? Inkább mate:D ;]
Tudom, szőrszálhasogatás:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) Mawyx válasza tildy (#30) üzenetére


Mawyx
senior tag

Azért szépen alakul minden, örülök :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#33) gaborbol válasza tiv83us (#13) üzenetére


gaborbol
őstag

Azert itt sem mindenhol ugy megy,itt maryland-ben 1 honap amit minimum el szoktak kerni,es akkor meg orulhetsz,( en is annyit raktam le ...$1200 igaz inkabb haz mint lakas :DDD )

Miert ennyi?

Ingatlanarak brutalisak, Angliaban meg aztan plane, szolgalltatas meg tudod milyen arban van, talan nincs is $100 alatt /ora semmi.

Tildy: Remelem osszejott az albi, ha meg nem, akkor ugyis talan talatok hasonlot.
Kulonben meg jol csinaljatok, sporolni kell ott ahol lehet, aztan ha jobb a helyzet lehet fokozatos novelni az igenyeket is :R

[ Szerkesztve ]

(#34) tildy válasza gaborbol (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Ma raktuk le a foglalót:) Vagyis tegnap. Szóval megkaptuk: mawyx: te már az új helyre jössz:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) gaborbol válasza tildy (#34) üzenetére


gaborbol
őstag

Na jolvan akkor, csak osszejott, minden igy sikeruljon!
Gratulalok, koltozzetek be, es erezzetek jol magatokat.

(#36) Mawyx válasza tildy (#34) üzenetére


Mawyx
senior tag

Csak majd mondjátok merre menjek, különben szedhettek össze a város túlvégéből :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#37) localhost


localhost
Közösségépítő

Nah mi újság? Eléggé eltűntél! Költözködsz éppen vagy mi van ? :N

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#38) tildy válasza gaborbol (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos visszautaltak a penzt, mert a landlord megvaltoztatott felteteleket akart, dragabban akarta kiadni, mint ahogy az ugynokseg, es ebbe mar nem mentunk bele. Enyhen szolva szopas van, mert a masik albit mar lemondtuk, most akarjuk meghosszabitani azt megis.
Szoval kereshetunk megint....

Localhost: Magyarorszagon vagyunk, fesztivaloztunk egy hetig, ezert tuntem el.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) localhost válasza tildy (#38) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor figyelj, ha a Sziget környékén jársz. Arrafelé lakom, hátha összefutunk, a valószínűség nagyon kicsi, de jelentősen nagyobb, mint mondjuk egy hónapja.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#40) brownus válasza localhost (#39) üzenetére


brownus
veterán

sztem ozora-án volt:)

(#41) mm779


mm779
tag

A műtött szemedre minek kell szemüveg? Nem úgy van, hogy a Sasszem után már egyáltalán nem romlik a szem?

(#42) Alex91


Alex91
félisten

Mondjuk szamomra erdekes, hogy emberek kimennek dolgozni kulfoldre, mert, hogy ott tan jobb az elet. Aztan diplomaval lapatolnak sz*rt (mar elnezest a kisse nyers megfogalmazasert), meg 10-en elnek egy legterben. En elhiszem, hogy a lapatolassal is lehet, hogy tobbet keres, mint itthon a diplomajaval. De ahogy latszik, ami innen nezve nagy fizetes, az mar onnan nem is biztos, hogy az, hisz masok az arak, mint itt. Kerdem en, itthon miert nem jutt az ember eszebe, hogy lapatoljan, vagy, hogy elmenjen 10-ed magaval alberletbe lakni...? Igy nem lehetne itthon is jobban boldogulni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43) DopeBob válasza Alex91 (#42) üzenetére


DopeBob
addikt

Azért a webfejlesztés kicsit messze van a szarlapátolástól :) Az meg, hogy kell egy kis idő, amíg megteremtik kint is az egzisztenciájukat, miért ekkora gond? :F

MZ/X

(#44) Dany007 válasza DopeBob (#43) üzenetére


Dany007
veterán

+1 !

A webfejlesztés egy irodában kurvamessze van a szarlapátolástól.
Amúgy meg, itthon sem 3 hónap alatt teremtesz saját egzisztenciát magadnak!
És bizony sok esetben az egyetemisták is 4-en 5-en laknak egy albérletbe! És bizony nyáron sokuk "szart" lapátol havi 60-ért, hogy legyen valami kis pénze...

(#45) Alex91 válasza DopeBob (#43) üzenetére


Alex91
félisten

Most nem is rajuk gondoltam... De hallottam mar olyat, hogy valaki diplomaval ki, aztan valami takarito cegnel kotott ki. Anyjanak mondtam, hogy takaritani itthon is lehet. Erre a valasz, hogy jo, de nem annyiert mint kint...

Szoval itthon nem csinalna, kint meg csinalja. Es lehet, hogy az itthoni penzekhez es arakhoz kepest joval tobbet kap azert a munkaert is, de ahogy latjuk, azert kint is van, ami itthonrol nezve piszok draga.

En csak arra vagyok kivancsi, hogy mondjuk mi a szandek? Pl. 10 ev alatt keresni annyit kint ugy, hogy sporolunk, mint allat (viz+kenyer, 10-en egy lakasban, stb.), aztan a kinti penzbol itthon elni majd, mint marci hevesen. Vagy eleve kint is akar maradni az ember...

Es mondjuk itthon miert nem lehet megcsinalni (mar ha nem lehet) ugyanezt, hogy 10 evig (vagy ameddig kell) vizen+kenyeren stb?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46) Dany007 válasza Alex91 (#45) üzenetére


Dany007
veterán

"Pl. 10 ev alatt keresni annyit kint ugy, hogy sporolunk, mint allat (viz+kenyer, 10-en egy lakasban, stb.), aztan a kinti penzbol itthon elni majd, mint marci hevesen."

Szerintem ez a legrosszabb hozzáállás. Egyértelműen hülyeség azért kimenni, hogy utána itthon elköltse az ember a pénzt, aztán meg nézzen mint a hülyegyerek amikor nem talál magának kinti fizetésű állást itthon.

Nyilván kinti élet megteremtése a cél.
Ha jól tudom Tildyék se akarnak hazajönni többé, max látogatóba!

És igen, takarítani itthon is lehet, a különbség annyi, hogy ottkint abból meg is élnek! Itthon nem.
Nyilván minden kezdet nehéz. Drágák az albik, valamivel drágább talán a kaja is (bár ezt Tildy cáfolta már párszor), viszont minden más egy árban van, vagy olcsóbb.
Eleinte el lehet viselni azt, hogy sok ember egy szobában lakjon. Tildyéknek is már meg lenne a lehetősége arra, hogy saját lakást béreljenek odakinn úgy, hogy mellett kényelmesen megélnek.
Egy a lényeg, azt az életszínvonalat és életminőséget itthon 20 év alatt se fogod elérni, amit odakinn 4-5 év alatt elérhetsz! Persze ez már az egyénen is múlik, és nyilván eleinte kicsit lejjebb kell adni.
És életszínvonal / életminőség alatt nem csak a pénzt értem. Hanem azt mondjuk az emberek hozzáállását, viselkedését, a közlekedést, az egészségügyet, az utak állapotát. És még sorolhatnám évekig... Szóval ezt mindet itthon akkor se tudnád a kinti színvonalhoz igazítani, ha milliókat keresnél havonta. Mert attól még a magyar utak szarok, az egészségügy egy katasztrófa, mostmár lassan a közbiztonság is affelé hajlik. Nembeszélve a mentalitásról, ami itthon tapasztalható egyre több helyen.

Szóval ha tetszik ha nem, és akármilyen magyar érzelmű is az ember, nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy ma, a mai ország helyzetében egy fiatal 20-35 közötti magyar embernek a legjobb lehetősége egy jó életszínvonal és életminőség eléréséhez az, ha kimegy külföldre dolgozni és élni is!
Nem véletlen ez a nagy kivándorlási hullám, ami az elmúlt 5-10 évet jellemzi. Sajnos vagy sem, de az én ismerőseim legalább 1/3-a már külföldön él és dolgozik. A poén, hogy egyik se jött vissza azóta! Vajon mért? Nyilván azért, mert mindenek ellenére kint jobban megél mint idehaza. Ez van.

Szóval a "szarlapátolás" csak a kezdet (és főleg a profi nyelvtudás megszerzéséig van rá szükség), ahogy itthon is diákmunkásként én is szart lapátoltam sokáig. Csak a különbség az, hogy azután se tudtam sokkal jobbat elérni.

(#47) dabadab válasza Dany007 (#46) üzenetére


dabadab
titán

"Egy a lényeg, azt az életszínvonalat és életminőséget itthon 20 év alatt se fogod elérni, amit odakinn 4-5 év alatt elérhetsz!"

Ezt igy altalanossagban kijelenteni eleg meredek. Kulfoldon altalaban azok tudnak igazan boldogulni, akik Mo-n is es a rendesebben fizetett allasoknal nincs olyan veszesen lemaradva Mo, viszont egy csomo minden (ingatlan, szolgaltatasok) joval olcsobbak, szoval a "szep nagy haz bejaronovel" lehet, hogy Mo-n meg konnyebben elerheto, mint pl. Londonban.

"az egészségügy egy katasztrófa"

Hatalmas altalanositas. Pontosabban: az egesz fejlett vilagon mindenhol ugy elik meg a nepek, hogy az egeszsegugyuk katasztrofalis (konkretan az angoloknal rengeteg panasz van ra, varolistak, orvoshiany (aki meg van, azok kozott rengeteg a kulfoldi, a nyelvet es a helyi rendszert kevesse ismero orvos). Rengeteg minden fugg a konkret intezmenytol, Mo-n siman kaphatsz joval jobb ellatast, mint valamelyik veletlenszeruen kivalasztott ny-europai korhazban.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#48) Alex91 válasza Dany007 (#46) üzenetére


Alex91
félisten

Most ertsem ugy, hogy mondjuk kint a takarito jobban el, mint itt pl. egy diplomas tanar, orvos, apolo?

Mondjuk abban van valami, hogy jobb egeszsegugy stb.

Es ertsem ugy, hogy kint nagyobb ertelme van "sporolni" es dolgozni, mintha itthon is hasonlo "strategiaval" allna hozza az ember :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#49) #53246592 válasza Alex91 (#48) üzenetére


#53246592
törölt tag

mint dabadab irta, az egeszsegugy nem feltetlenul jobb "nyugaton", söt.

olyan munkakörben - pl. takaritas - amiben Magyarorszagon "viz+kenyeren" kenytelen elni valaki, nyugaton jo esellyel hasonlo munkaval es eletstilussal többet tud felrerakni havonta mint amennyit otthon megkeres. annak aki csak par evre tervezi kulföldi tartozkodasat, ez hatalmas elönyt jelenthet amikor hazajön, pl. az összegyujtött penz segitsegevel vehet egy lakast anelkul hogy 89 eves koraig kellene törlesztenie a fizetese jelentös reszet elvivö hitelt.

"kint" egy fiatal tanar, orvos, apolo jobban el. persze egy befutott szuleszorvos, vagy akar egy jo ("adakozo" kedvu beteggekkel teli) helyen praktizalo haziorvos eseten mar mas a helyzet.

(#50) Goose-T


Goose-T
veterán

Ebben a szakmában 1000 fontnyi forintot itthon is meg lehet keresni tisztességesen, bejelentve, minden faxni nélkül. A lakhatás pedig harmadennyi.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.