Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tildy válasza Goose-T (#100) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem all szandekomban visszakoltozni . Tobb okbol sem. Egyik igen fontos dolog ilyen szempontbol az idojaras.... Es meg van par.

Meg ha esetleg ideiglenesen jobban is elnek a "banki szektorban megszokott" fizetesbol. Hozzateszem, meg Java/c++ fejlesztoi munka eseten sem nagyon lattam ismerosi korben netto 290nel nagyobb fizut. De ez nyom a latban alegkevesebbet...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#102) tildy válasza danih (#96) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerencsere nincs egybeeses. Viszont bercinek jopar dologban igaza van, es ezeket a dolgokat sok benne elo ember eszre sem veszi, akkor tudatosodik igazan, ha kulfoldon elsz es hazalatogatsz. Pelda: idojaras. Ami Magyarorszagon van, az nekunk mar szelsoseges.
Az a baj, hogy sokan ezt azosszehasonlitast arcoskodasnak elhetik meg, mikozben ez csak osszehasonlitas.
Mi itt jol erezzuk magunkat, Magyarorszagon pedig nem ereztuk, hogy otthonunk lenne.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#103) danih válasza tildy (#102) üzenetére


danih
addikt

Az összehasonlítás egy dolog - de miért kell idekeverni a balkánt és társait?
Feleségem külföldi, persze folyamatosan hallgatom ezeket az "összehasonlításokat" - de neki szabad, mert nekik a magyarok tényleg "ti" :)

(#104) tildy válasza danih (#103) üzenetére


tildy
nagyúr

A balkani korulmenyeket/viszonyokat gondolom tudod mire mondjak.

Ha nem haragszol , azt, hogy budos , mocskos vonaton kell utaznom ( mert van par , ami nem az, illetve diak jeggyel meg talan elviselheto(bb), de ugye az nekunk mar nem jar ) , olyan arert, ami magyar fizeteshez kepest horror ( de meg angol fizetessel sem keves ) , azt kell mondjam nem tudok jobb hasonlatot mondani ra. Piszkos, es rossz biciklitaroloban kellett utaznunk , mert a normal masodosztalyu kocsi ( hatalmas borondokkel nem fogok kocsikon vegigmenni) olyan budos volt, hogy az leirhatatlan. Es az , hogy kifizetek 7000 forintot es allohelyet kapok? Erre most mit mondjak, csak azt, hogy ez nem normalis, ez bizony balkani.

Es akkor meg a mutyizasrol, a burokratikus tulbonyolitasrol, es egyeb dolgokrol meg nem is beszeltem, nem is szivesen beszelek, mert jot nem nagyon tudnek mondani. ( ja de , kecskemeti decathlon biztonsagi ore, max respect neki!!) es a vicces az, mig otthon eltem az volt a termeszetes, ami volt.

Mikor mentem a szuleimhez, ferihegyen ket kulfoldi nem tudott leszallni , mert nem tudtak kinyitni az ajtot ( ez is vicces, amilyen ajtok vannak) , mire en segiteni tudtam , mar elindult a vonat, veszfeket meg nem talaltam ( de ha talaltam volna is ( benn a kabinokban volt) , akkor meg jol megbuntetnek) . A vonat leghamarabb Cegleden allt meg, valoszinuleg lekestek a repulot.

kaller szerint az ajto konnyeden nyithato... ( a kulfoldieknek meg gondolom alap, hogy elektromos az ajto, es bevallom, ma mar nekem is az)

Mindegy, nem szeretem es nem szokasom szidni ami otthon van, most sem tennem, inkabb csak annyit mondok, jobb nekem itt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#105) tildy válasza danih (#103) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt nehezen fogom megerteni, neki miert szabad, nekunk miert nem? Foleg ha korrekt hangnemben teszi az ember.

Vagyis de, kezdem erteni, talan regebben tiveknek szoltak, hogy nem kene a negativumokat mondani, mert masok abban elnek. Pedig attol meg az , ami nem mukodik, nem mukodik..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#106) danih válasza tildy (#105) üzenetére


danih
addikt

Neki azért "szabad" mert ő nem külföldre szakadt hazánkfia. Nincsen sérelme, félelme, gyűlölete - egyszerűen objektív. Nem is haragudott rá senki.

És valóban, sokminden nem működik és nekem is jobb máshol, én is elmondhatom ezt!
De én legalább arcoskodás nélkül teszem, attól még hogy fizikailag máshol vagyok, élek, még magyar maradok - és nem szólom le az otthon élőket, és rendesen fogalmazok - nem fogok megsérteni senkit. Nem irigykedek senkire, megpróbálok konstruktívan viselkedni.

Szóval nem a negatívumok tényében, hanem a tálalásban van a gond - és sajnos ezt te már észre sem veszed. Pedig sokmindenben talán még egyet is értenénk.

(#107) tildy válasza danih (#106) üzenetére


tildy
nagyúr

Az , hogy mely foldre szulettem... Az, hogy magyar vagyok, nem jelenti azt, hogy egy kozosseget kelljen ereznem olyan emberekkel, akik Magyarorszagot rosszabba, elhetetlenebbe teszik.

Az pedig, ha nem mondom ki, hogy pl. a mavon balkani allapotok uralkodnak, mennyivel er tobbet? Ha a piszokra azt mondod, hogy a csak maszat, meg nincs ott semmi, az ugyanugy piszok marad. Eleg szegyen, ha mar nem nevezheted neven a gyereket.

Aki ismer , tudja, mikor kijottem, es utana sem szoltam le Magyarorszagot, nem fikaztam stb, mint egyesek.
Bocsanat, hogy most meg mertem emliteni, hogy vannak olyan dolgok, amelyekben igy majd egy evnyi kijovetel utan hazamenve azt latom, balkani allapotok uralkodnak, es ezt benne elokent nem is vettem eszre.

Az arcoskodas vadjara nem reagalok, esmein mar leirta azt, amit ezzel kapcsolatban gondolok.

Eleg szomoru az is, hogyha a szomszed kertje zoldebb/tisztabb ,es ezt valaki meg is meri emliteni, akkor mar olyan vetseget kovet el, ami alapjan az arcoskodas vadjat kapja.

En orulnek a legjobban, ha otthon is olyan korulmenyek lennenek, mind az orszagban, mind a fejekben, hogy ez fel sem merulne .

Es oszinten tisztelem az otthon maradottakat, hogy mindazt ami otthon van, elviselik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#108) danih válasza tildy (#107) üzenetére


danih
addikt

Nos ha neked tényleg ez jön le akkor nincs mit megbeszélni azt hiszem, elnézést kérek hogy ideírtam.

[ Szerkesztve ]

(#110) tildy válasza danih (#108) üzenetére


tildy
nagyúr

Nincsen sérelme, félelme, gyűlölete - egyszerűen objektív.
Mikor kijottem , nem volt nekem sem. Nem ezert jottem ki , nekem almom volt, azt valositottam meg.
Nem volt konkret serelmem, gyuloletem, felelmem a hazammal szemben.

Nem veletlen emlegettem, hogy alapbol ezt eszre sem vettem, csak egy total mas kulturaba csoppenve, es onnet visszamenve.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#111) kovsol válasza Kidus (#91) üzenetére


kovsol
titán

és ezt is angol tudósok kutatták ? ;]

May the Force be with you!

(#112) truba


truba
tag

Az albérlettel mi a helyzet? kicsit elkanyarodott a téma. Engem inkább ez érdekel.

Más: saját tapasztalatom az, hogy az emberek mindenhol a világon csak a saját érdekeiket nézik, más nem számít. de ez csak az én véleményem.

(#113) tildy válasza truba (#112) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyelore szeptember 1ig kertem a maradasunkat a volt alberletben, addig talalnunk kell valamit. Keressuk, keressuk, de tegnap erkeztunk vissza Magyarorszagrol, raadasul Esmein laba is bedagadt , igy ma dokilatogatas.Este rafekszunk a telefonalasra, keresesre.
1 percig nem aggodom, megoldjuk.

( nagyon korrektek voltak vele, hiaba nem volt beregisztralva meg ide a hazidokihoz, rendes volt a doktorno, mindent elmondott, megnyugtatta )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#114) truba válasza tildy (#113) üzenetére


truba
tag

Ok, korrekt volt a felvilágosítás, várom a fejleményeket.

Az orvos meg orvos, az a dolga, hogy ellássa a betegeket.

(#115) tildy válasza truba (#114) üzenetére


tildy
nagyúr

Engem az ulloi surgossegin kezeltek mar ugy, hogy megjegyeztek, igazandibol nem lenne dolga, hiszen jaszsagi vagyok, utazzak le oda....
Hasonlo szitum volt mar a Margit korhazban is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#116) tildy


tildy
nagyúr

No, mevan az albérlet, én választhattam ki a tapétát is, ma kitapétázzák, kedden költözhetük:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#117) Jhonny06 válasza plömplöm (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Teljesen fölösleges átszámítgatni forintra. Más árak, más kereset, stb. Soha nem úgy jönne ki, mint itthon..

(#118) Vakegérke válasza tildy (#116) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megjegyzendő hétfőn volt a szülinapom. :K
Én ünnepeltem. Ti is?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#120) Jhonny06 válasza Alex91 (#48) üzenetére


Jhonny06
veterán

Diplomás tanár? Miért, milyen van még? Bármennyire is meglepő de ahhoz, hogy tanár legyél, általában kell diploma. Ettől függetlenül egy középiskolában megkeres pl. 80-120k-t. Egy ápoló sincs jobb helyzetben, kicsit erős ezeket fennhangon emlegetni, még a takarító mellett is, nincs sok eltérés. Az orvos más helyzet, de ez elég nyilvánvaló.

(#121) Jhonny06 válasza dabadab (#67) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Az mit jelent, hogy nem tud megélni? Mert én viszonylag ritkán hallok olyasmiről, hogy pályakezdő tanárok éhen halnának. Maradjunk már valamennyire a realitásoknál."

Kérlek szépen azt, hogy havi 70-80k konkrétan NEM ÉLET. Ennyiért kb. ki tudsz venni valami nagyon alap lakást+rezsi+élelmezés, esetleg tömegközlekedésre bérlet és kész. Nem tudsz venni magadnak semmi kényelmi cikket, esetleg eljárni valahova szórakozni (még a legolcsóbb helyekre sem), garasoskodni kell, forintra pontosan kiszámolni, hogy mire mi jut. Család, gyerek ezek mellett szintén esélytelen, hogy ne csak az anyagi vonzatát említsem a dolgoknak, gondolom belekötöttél volna, pedig erről van szó. Szerintem Te állsz távol nagyon a realitástól, minden tisztelettel. Nyilván akinek van állása, ott nem igen hallasz olyat, hogy éhen hal, de ez ettől még mindig édeskevés. És ezek után ha visszaolvasol, akkor le van írva, hogy máshol legalább az általam felsorolt dolgok egy részét meg tud engedni (ha félretenni nem is), ami amúgy elég alapvető lenne, nem kell semmi extrára gondolni, le is írtam. A társadalmi ranglétra vs. megélhetésről meg csak annyit, hogy lehet finnyáskodni, aztán tényleg éhen halsz. Nem ismerlek, de konkrétan ki a f*szt érdekel, hogy a legjobb barátod (például, de írhattam volna mást is, teljesen mindegy) webfejlesztő vagy takarító? Sorry, engem nem. A keresetét tekintve biztos sajnálnám és segítenék neki, ha tehetném, de társadalmi vonatkozásban ennek nem kéne, hogy problémát jelentsen intelligensebb körökben.

[ Szerkesztve ]

(#122) Ivan15 válasza Jhonny06 (#117) üzenetére


Ivan15
senior tag

erre talaltak ki az összehasonlitast %-ban. Pl a korabbi hozzaszolasban szereplö arakbol kiindilva amin plömplöm meglepödött kiindulva: a fizetese 41%-at költi lakasberlesre.
(1250 font Tildy fizu 520 font plömplöm fele berleti dij: 41%)
Ennek ellenere az orszagok pusztan fizetesek es kiadasok alapjan valo összehasonlitasat es az ebböl valo következtetest arra, hogy hol jobb az elet nem tartom szerencsesnek. Pl.:
a kollegium annak idejen nalam 2000 Ft-ba került es 60000 Ft bol gazdalkodhattam havonta (3,33%). Ez igy nem mond semmit arrol, hogy hol ereztem jobban magamat

[ Szerkesztve ]

(#123) plömplöm válasza Jhonny06 (#117) üzenetére


plömplöm
őstag

ha mindent átszámolsz, akkor miért is nem? :)
akár ókli, deziré és ilyen marhaságokat is, ha valakinek ettől teljes az élete, akkor legyen neki. nekem van saját házam, gyerekeim, kutyáim. kinek mi a fontos...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#124) Dany007 válasza Ivan15 (#122) üzenetére


Dany007
veterán

Az ötlet és alapelképzelés (%-os számítás) jó, csak a megvalósítás gyér és igen sarkított!

Szóval ha már összehasonlítasz nehogymár 2000 forintos koleszszobával számolj! :D
Tessékcsak egy normális lakható 40-50 ezer forintos lakással számolni, és egy átlagos havi 80-90 ezer forintos keresettel számolni, mivel Tildy fizetése az ottkinti és szakmabeli viszonyokhoz képest talán még átlagos sincs.
De ha mondjuk többen vesznek ki egy nagyobb házat / lakást - mondjuk 4-en ahogy Tildyéknél is lesz / van, akkor is jóval nagyobb összeg jön ki, mint havi 2000 forint... :U

(#125) tildy válasza Jhonny06 (#120) üzenetére


tildy
nagyúr

Ismerek olyat, akinek nemhogy tanari diplomaja nincs, de meg normal sem, megis az igazgatono kotelezte, hogy orat adjon a diakoknak... Jo mi?

plomplom : kinek mi a fontos: nekem egyelore a sajat haz , kutya, gyerek nem.
Az viszont, hogy normalisan megeljek, hogy ne kelljen kiskapukat keresni (es azok se talaljanak meg) , hogy ha elgondolom, hogy na en most hetvegere elrucanok Skociaba , vagy Brusszelbe, es ezt nyugodtan megtehessem, na az mas teszta. Es ez anem mindegy.

En nem rajongok a kotottsegekert : amit te leirtal mind az....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#126) tildy válasza tildy (#125) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja es igen, csak azert emlitettem ezeket meg , nem kivagyisagbol, vagy barmi hasonlobol, hanem mert szamomra fura. Szamomra, akinek szinte mindig nelkuloznie kellett , aki evekig alul volt fizetve, akinek ilyesmire sosem futotta. Es most nem kell kuporgatnom ra. Tudod milyen erzes?

Es hidd el sokkal tobbet jelent , hogy egy feladatot meg tudok oldani a munkahelyemen, mint hogy ezeket megvehettem. Csak azt nem verem nagydobra, meg nem is verhetem nagydobra, mert ugye nem publikus.

Vakegerke : Utolag is nagyon boldog szuletesnapot neked :R :C

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#127) Vakegérke válasza tildy (#126) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#128) Mawyx


Mawyx
senior tag

Jött vmi levél easy buszéktól, hogy szombaton a Victoria egész nap lesz zárva, máshol kell leszállni :U Küldtek térképet is, még át kell olvasnom rendesen meg lefordítani pontosan mi is van akkor most :U Baker Street- en raknak ki.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#129) tildy válasza Mawyx (#128) üzenetére


tildy
nagyúr

MEgtalálunk:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#130) Mawyx válasza tildy (#129) üzenetére


Mawyx
senior tag

Atyaég :D :DDD

Visszafele buszt nem rendeltem a reptérre :U annyira okos vagyok komolyan, csak úgy sugárzik az ész kifele a fejemből :F

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.