Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Jó vagy tildy! :) Én amúgy kifejezettem irigy vagyok, hogy ilyen szép helyekre jutsz el. Persze csak viccelek :K
Szurkolunk az intrjúkra :K

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) Ice!?


Ice!?
őstag

Gondolom nem bántad meg, hogy itt hagytad az országot.
Az interjúkhoz pedig sok sikert! Remélem hamar találsz valami jó munkát.:)

(#3) Mawyx


Mawyx
senior tag

Kitartás, hamarosan lesz munkád! :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#4) tildy válasza Mawyx (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Próbálkozik az ember.
Őszintén megvallva nekem Birmingham szebbnek tűnt, mint London.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) Mawyx válasza tildy (#4) üzenetére


Mawyx
senior tag

Akkor oda kell menni :) . Az is lehet, hogy ott kapsz munkát.Te ebből nem csinálsz problémát. Nekem meg az is gond, ha a szomszéd városba át kell ugranom, olyan kínnal tudok lenni... Ott éljetek, ahol a legjobb érzés, biztos ott is találni viszonylag normális albit.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6) tkazmer


tkazmer
addikt

anglia tele van ilyen kastélyokkal, nekem nagyon tetszenek:)
ezt a warwickot (vagy egy ilyet, fene tudja:) ) szerintem én is láttam egyszer, felülről, egy birminghami landolás közben...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) tildy válasza Mawyx (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Keveset fizetne, de sokat akar....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) ollie


ollie
MODERÁTOR

"MEgsimogattam egy tengeri csillagot, meg egy rákot is"

És elektromos ráját ménem? ;]

***

(#9) tildy válasza ollie (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Örültél volna neki mi? :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) truba


truba
tag

Jók ezek a rögtönzött kimozdulások, oldják a feszültséget, kimozdulsz, világot látsz, és nem gondolsz addig legalább, a mikor lesz...-ra. Csak így tovább optimistán pozitívan. :R

(#11) tildy válasza truba (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Még két hónapnyi megtakarításom van. Utána vége...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Ivan15 válasza tildy (#11) üzenetére


Ivan15
senior tag

akkor gyorsan találj vmit, igy csak 1 hónapod van rá, mert 1 hónapot tartaléknak bele kell kalkulálni az első fizuig! Kaja, bérleti dij, bérlet stb

[ Szerkesztve ]

(#13) Dany007 válasza tildy (#11) üzenetére


Dany007
veterán

A subway vagy valami?
Nem hiszem el hogy nem lehet két hónap alatt melót találni, akár kétkezit is... : ( Ne keseríts el ennyire =/
A múltkori interjú? Ahol a magyarok is voltak?
Próbálj meg mindenféle fórumon körülnézni, hogy a többiek hol találtak melót... Akár zöldségcsomagolást is, csak ne kelljen hazajönnötök ammiatt h nincs lóvé... A ződségcsomagolással legalább időt nyernétek ha mást nem is.

Van valami faszi... Munkalondonban vagy milyen címen van... Régen ő sok embert vitt ki meg adott melót is.

Jah, megvan Varga Zoltán. [link]

Tudom h übergáz a weblap, és nem túl bizalomgerjesztő, de anno 2004-ben én beszéltem vele, meg csomó emberrel is, akik rajta keresztül szereztek melót és szállást. Akkor minden rendben volt vele, tartotta a szavát elintézett mindent stb...
Akkoriban volt zöldségcsomagolás, és éjszakai takarítás v.mi szállodában.
Több ember kimenetelét is végigkövettem akkor a fórumon, az eltervezéstől, az első kinti fizetésekig... Szal elvileg megbízható... de csak akkor keresd fel, ha már nincs más lehetőség.... Mert ugyan bizalomgerjesztőnek tűnik a dolog, meg másoknál működött is, nekem mégis fura ez így. De hátha nektek is bejönne!

(#14) tildy válasza Dany007 (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

A szerdai keveset adna , de azt szeretne, hogy olzan munkat csinaljak, mint amit masok duplaannyiert, de meg nem hivott. A multkori sem, ahol magyarok is voltak... Itt lassan folyik a Temze....
Tegnap voltam egy indiai csajnal parttime nanny ugyben, azt mondta este hiv, nem hivott...
Ma megyunk agencykhez, meg a belvarosba , szorjuk az oneletrajzot. Nem tudunk mit tenni. Haza nem akarunk menni (bar meg ket , ket es felhonapnyi keret van)
De komolyan konnyebb diploma nelkul allast talalni, vagy kulonben szanaszet kell hazudnod az oneletrajzod....
Be van adva ezenkivul mekibe, subwaybe, costcutterbe, ket kavezoba az oneletrajzom. Meg a neten a monsteren, meg jopar ugynoksegnel.
Itt hetente van fizetes. Nem havonta.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Mawyx válasza tildy (#14) üzenetére


Mawyx
senior tag

Keresztanyám itthon nem talál munkát, boltos papírja van meg üzletvezető vagy mi a kín, egész Szegedet elárasztotta az önéletrajzával, de semmi, egy zöldségboltban a xart is kihajtották belőle, majd ahogy letelt az 1hónap próbaidő mennie kellett, bejelentésről ne is álmodjon, bnőmet 3éve nem jelentik be, de nem tud mit csinálni, nincs más. Keresztanyám most más városban keresgél, szórja az önéletrajzokat, de semmi, pékség, penny, cba, próbál mindent, de nem hívják. Eddig vállakozóként kocsmát vitt, de nem ment jól a buli, előtte saját földön mezőgazdaságban dolgozott, de gyűlt az adósság, mára már elég nagy az adósság, hogy vigyázzon magára, nincs semmi bevétele, így munkát keresni is nehéz, mert a buszjegy nagyon drága, most váltak/válnak el, a pasi nem fizeti ki, de a házból kidobta, visszaköltözött az anyjához, de azok meg isznak és a megőrülés határán áll, csontsovány sé ráncos a pár éve még csinos, fitt, fiatalos nagyszerű csodálatraméltó nő, ott volt a szép hatalmas családi ház meg minden, most meg semmi. Döbbenet mennyire nincs semmi :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#16) Dany007 válasza tildy (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ez hihetetlen mennyire nehéz :S Legalábbis innen nagyon úgy tűnik...
Azért ennek a Varga Zolinak a számát jegyezd meg. Elvileg ő egy héten belül talál mindenkinek munkát...

De amúgy lehet hogy nálad is az lesz, mint nekem az itthoni álláskereséssel... Beadod ide-oda meg amoda is... Aztán semmi semmi semmi... Majd eltelik 1-2 hónap és óránként fognak hívogatni a melók miatt... velem ez már kétszer esett meg :)

Amúgymeg, ha ennyi mindenből (amit megtesztek érte) nem lesz melótok, akkor bizony nemérdemes kimenni :S de ezt meg nem tudnám elhinni... Na kezd zavaros lenni.. Majd folyt köv. , mert most nálunk utsó munkanap van. Nemsokára koccintás , aztán meg céges piálás lesz :D

(#17) tildy válasza Dany007 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem veszi fel a telefont sajnos:( Azt mondják a többen is, hogy diplomásoknak nehezebb, hamarabb talál munkát még az is, aki egyáltalán nem beszéli a nyelvet, vagy csak érettségije van....
Volt itt olyan srác, akinek annyi angolja sem volt, hogy tudja mire jelentkezzen, úgy szótárazta ki. Most szállodában dolgozik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) tildy válasza Dany007 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Ott rontottuk (?!) el, hogy először szakmai munkák után kezdtünk keresgélni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Dany007 válasza tildy (#17) üzenetére


Dany007
veterán

De én ezt akkorse értem =/ Akinek diplomája van az is ugyan olyan jó arra a melóra akinek csak érettségije van... =/
Azzal az emberrel meg nemtom mivan =/ 2004-ben beszéltem vele utoljára... Csak gondoltam hátha... Ez is egy esély.
Szerintem nem rontottátok el azzal h szakmait kerestetek. Nem gond az.
Az bátor dolog volt, hogy előzetes meló nélkül mentetek ki, de azt én se hittem volna, hogy ennyire nem megy...
Lehet le kéne butítani az önéletrajzot... Mert ha mondjuk beadod egy konyhára a 2 diplomás, php fejlesztős önéletrajzodat akkor szerintem csak lesnek hogy vajon mit is akarsz te ott :)
Még mindig van időtök bőven... Szal csak nyugi. Karácsony környékén szerintem már senki se foglalkozik ilyennel, de az év eleje az kapósabb lehet!

(#20) tildy válasza Dany007 (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Holnap is egy interjú, hétfőn meg megint egy.
Ez utóbbi olyan, hogy egy fórumtárs is rajtukott sze keresztül kapott munkát. Oda esmein is jön, ügynökség , raktári meg egyéb melókkal...
Megmutattam egy srácnak az önéletrajzom, azt mondja szakmailag framework téren kéne erősödnöm, de szerinte nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Ivan15 válasza tildy (#20) üzenetére


Ivan15
senior tag

egy fontos tanács, aztán vagy megfogadjátok vagy nem :) -
német tapasztalat, nem tudom mi van Londonban de, OTTANI BEJELENTETT LAKCIM nagyon fontos, mert ha nincs NEM TUDSZ:
-bankszámlát nyitni ha majd dolgozol a fizukhoz. Minden ismétlem minden munkaadó ha legális, bakszámlára utal. Ha kézbe adják, szinte 100%, feketén dolgozol, nekem a hetente adott fizu ha hallom már gyanus.
-be kell téged rögtön jelentene a munkaadódnak a TB (fizetett betegállomány) és nyugdijkasszához .
-adószámot igényelni, majd év végén adóbevallást késziteni, adókedvezményeket igénybevenni, akár 1 hónapos munkáról is ott kell majd adóbevallani
-gépjárműfelelőségbiztositást kötni, autót/robogót stb ott bejelenteni, rendszámot kapni
-bármit hitelre vásárolni
-orvoshoz menni, orvosi ellátást ott, az ottani TB-ben kapni
-hivatalosan bármit elintézni (pl. internetet beköttetni akármi)
Tehát, OTTANI LAKCIM LAKCIM LAKCIM
a belinkelt faszival, aki munkát ad ott valszeg pont ez a gond: feketézel. Laksz vhol, ahova nem vagy bejelentve, és kézbe kapod (tehát feketén) a fizut.
-ha vámhivatal/rendőrség ezt észreveszi bazi nagy a birság, kirakhatnak az országból is, megbüntetnek, nem lesz tiszta az erkölcsi bizonyitványod
-ha vmi baleset történik, télen miért ne, a mentő kiszállást te fizeted, az orvosi kezelést is ,marha drága mindkettő, ha megtörténik
-SEMMIT sem tudsz igénybe venni a normális hivatali hivatalos ügyintézés keretein belül
-folyamatosan retteghetsz, hogy mikor buksz le az adó(k) be nem fizetése miatt, mikor igazoltat egy rendőr az utcán, mikor veszik észre hogy feketézel, és a mukaadód is retteg, mert ha te lebuksz, akkor ő is birságot fizet, ezért ha vmi történik veled rögtön letagad téged, hogy nem is ismer
Hát kinek kell ez?

A bejelentett lakcim az alfa és az omega külföldön, most van egy kis időtök januárig, tehát
-lakcim bejelentése, és bankszla nyitás

(#22) Mawyx válasza Ivan15 (#21) üzenetére


Mawyx
senior tag

Van bankszámlájuk, ezzel kezdték.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23) tildy válasza Ivan15 (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Van itteni bankszámlánk, ha olvastad korábbi írásomat, láthattad, már az első héten volt!
Van bejelentett lakcímünk. Iránylondonosokon keresztül jöttünk, adtak róla papírt is!
Jan 7ére van időpontom NI numberre.
Háziorvost még intézni kell, de mivel van minden papír, ami nekünk kell, gond egy szál se.

Egyéb kérdés?

A hetente adott fizu is bankszámlára megy. Itt ez a szokás. Azok fizetnek inkább havonta, akik gyanakvóak, hogy lelép az emberke...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Ivan15 válasza tildy (#23) üzenetére


Ivan15
senior tag

örülök, hogy ti legalább gondolkoztok, és nem úgy bele a vakvilágba csináljátok mint sokan mások :C
-állást biztos találtok majd, ha nem is szilveszterig, januártól majd jobban beindul minden! Sokan vannak ilyenkor már szabadságon

(#25) Ivan15 válasza tildy (#23) üzenetére


Ivan15
senior tag

Milyen papirt adtak az iránylondonosok?Van bejelentett lakcímünk. Iránylondonosokon keresztül jöttünk, adtak róla papírt is! a lakcimet Mo-rol nem lehet bejelenteni, nektek kell SZEMÉLYESEN az adott önkormányzati hivatalban OTT helyben, és csak az ottani hivatal igazolása érvényes mint lakcimigazolás. Csak igy személyesen kerülhettek bele az ottani nyilvántartásba, amit az ottani apeh és rendőrség is lát de gondolom ebből sem lesz gond :)
-ja ha egy mód van rá török munkaadónak vendéglátásban ne dolgozz. Dolgozz vendéglátásban, de töröknek ne

[ Szerkesztve ]

(#26) #53246592 válasza tildy (#23) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nem tudom Angliaban hogy megy, de itt kimondottan elönynek szamit ha az ember aktiv es erdeklödik a cegnel ahova jelentkezett. Szoval ha nem hivnak az igert idöpontban vissza, akkor lehet erdemes rajuk csörögni. En meg egy ismerösöm legalabbis igy kaptunk munkat nemregiben. Oktoberben volt egy het amikor 3-4-szer felhivtam a fickot hogy akkor most mi van? :)

(#27) tildy válasza Ivan15 (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt nem az van , mint otthon. Ha elfogadták a bankszámlanyitásnál, és mindenhol máshol, akkor szerinted nem valid?
Adtak róla egy papírt, hogy itt lakunk. Nem kell bejelentgetni úgy, mint otthon, ezzel mi igazoltan lakunk itt.
Az itteni NI numberhez(Az adó és társadalombiztosítási szám, amit az adóhivatal ad ki) is megfelel.
berci: hívogatom őket, hidd el:)
Ma is volt egy interjúm, egy olyan cégnek kéne weboldalán dolgozni, akik ilyne lakáskiadó ügynökségekkel vannak kapcsolatban, meg landlordokkal. Egy olyan felület kellene nekik, ahol az egészet könnyedén tudnák managelni.
Nem rossz.
Kedden megyek vissza 11-re még beszélgetni velük , ott is van egy magyar srác (Szabi) , januárban lehetne kezdeni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.