Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Delelott en is kiprobaltam a boriszbringát, és nem kicsit volt ószom, igaz elneztem az ulesmagassagot, ugyhogy lowriderben toltam le az 5 perces tavot. Kenyelmes, jo minosegu robosztus bringak, jol lehet tekerni veluk. Evesn 45 fontert meg nem egy rossz megoldas, ha azt nezuk hogy annyiert lehet venni lopott használt bicikliket a Brick Lane-i piacon, de ahhoz kell lakat, meg karban is kell tartani, emezt meg nem.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) tildy válasza Esmein (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Használt bringával óvatosan! Iantől is visszavette a gazdája, hiszen tudta bizonyítani, hogy korábban az övé volt, Ian meg jóhiszeműen vette valahol. Nagyon megy a bicajlopás errefelé:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) madstunt válasza Esmein (#1) üzenetére


madstunt
addikt

az aláírásodban lévőt mikor mondta Jeremy? valahogy lemaradhattam ezekszerint róla :B :D

(#4) Esmein válasza madstunt (#3) üzenetére


Esmein
nagyúr

Jart egyszer magyarorszagon, meg kb 2-3 eve, es irt egy cikket rola valamelyik angol online lapnak, onnan van :) Istennek nem tudom elohalaszni az egesz cikket...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#5) tildy válasza Esmein (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Erre gondolsz?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) Esmein válasza tildy (#5) üzenetére


Esmein
nagyúr

Arre.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Erdekes rendszer, szamomra kicsit idegen, jobb szeretem a sajat dolgaim hasznalni. Ha anyagilag tenyleg megeri es kenyelmesebb is, akkor mindenkepp jo lehet. Olyankor mi van, ha mondjuk beugrok fagyiert es kozben ellopjak?

(#8) Esmein válasza Lauda (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

belvarosban 50-100 meterenkent van dokkolo, mint kb a buszallomasok. Siman ledokkolod, eszel egy fagyit, kiveszel egy masik bringat es mesz tovabb :)

Amugy van No Return fee, amit ki kell viszont olyankor fizetni. Nem tudom mennyi de nem eri meg kivenni a bicajt es eladni az ebayen. A masik, hogy ki merne lopott boriszbringat eladni/venni egyaltalan...

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) talmida


talmida
Közösségépítő

Ezt tényleg nagyon jól kitalálták! :R Köszi a cikket róla! :C

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#10) gamek!ller válasza Lauda (#7) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Tudom, hogy szocializált ember vagyok meg minden, de az nem Magyarország. :DDD
//Attól függetlenül biztos vannak ott is lopások..//

(#11) madstunt válasza tildy (#5) üzenetére


madstunt
addikt

köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#12) gombsadi


gombsadi
aktív tag

Tildy javits ki ha tevednek, de ha 7 napra valtok "jegyet", akkor tovabb hasznalhatok egy bringat/nap, mintha evest vennek?

(#13) Alexios


Alexios
veterán

- Itt 150 font alatt nem kapsz új bringát, de a 150 fontos az a legalja, általában 250-300 fonttól kezdődnek!

Itthon se nagyon olcsóbb egy normális:)

(#14) ollie válasza Lauda (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itthon szerintem lenyúlnák a bringákat, még a dokkolókból is.

***

(#15) Huma


Huma
addikt

Nagyon tetszik ez a rendszer. Én biztos, hogy használnám ha itt lenne ilyen. Ráadásul baromi olcsó. Másfél havi BKV bérlet ára. Ami ha figyelembe vesszük, hogy ott minimum háromszor annyi az átlagkereset akkor tényleg aprópénz. (Az éves bérletről beszélek)

Gondolom kellő mennyiségű bicikliút is társul e mellé.

Hogy kis Hazánkban mikor lesz ilyen? Idéznék: - Amikor a négy nyelven beszélô rendôr felsegíti a munkában megfáradt cigányt a budapesti mágnesvasútra, amelyiken gazdag közalkalmazottak és tisztességes vállalkozók utaznak a korrupció miatt elítélt politikusok tárgyalására. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) Dany007 válasza ollie (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem is pont ez jutott eszembe.
V.színűleg 2 nap után már egy se lenne ott a helyén. A dokkolók meg mennének a méh telepre :D
Bár furcsa, mert Londonban is elég sokféle nemzet képviselteti magát és mégsincs ilyesmi.

@Huma:

Hát ez nagyon nagy! :DD
Az a furcsa, hogy így olvasva iszonyúan utópisztikus a hangulata, valójában pedig Japánban ez már hasonlóképpen működik most is (legalábbis a mágnesvasút).

[ Szerkesztve ]

(#17) 14adam válasza ollie (#14) üzenetére


14adam
addikt

vagy dokkolóval együtt elvinnék

(#18) mephi666 válasza ollie (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

sőt még a dokkolót is kivágnák, aztán leadnák a méhtelepen ;]

azért durva ár 200-300font egy bringáért... az enyém megvan vagy 16-17 éve már és tökéletes még mindig... (anno 18500huf volt... nem kevés, de időtálló járgány) minimális pénzt kellett eddig ráfordítani azóta: olaj, bovdenek, 1 garnitúra külsőgumi, pár belső, racsnizás, fékpofák... szeretek vele munkába járni (kivéve esőben, szélben, hóviharban), mert amíg kocsival 10-15perc az út "stresszelve" az útbaeső 6-8 lámpa és a forgalom miatt, addig biciklivel 15-20perc nagyon kényelmes tekerés kis mellékutcákban, mindössze 3 lámpát érintve :K (jah, mellékesen jogsim sincs és kocsim se... így abszolút nehéz lenne azzal járni ;] )

londonnak ez az a polgármestere, aki kimondottan rühelli a böszme városi terepjárókat és "kitiltotta" őket a belvárosból? :) (vagy rohadtul megadóztatja azokat, akik mégis azzal szeretnének feszíteni? vagy ilyesmi?)

ui: na, látom ketten megelőztek közben :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Lauda válasza Esmein (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Na ez igy korrekt, nem is gondoltam volna, hogy ilyen surun vannak ezek a dokkolok. :R :) Mondjuk sok ertelme tenyleg nem lenne eladni/venni ilyet, eleg nagy a lebukas veszelye.

(#10) gamek!ller A #2-ben irja tildy, hogy lopjak a bicikliket mint allat.

(#20) gamek!ller válasza Huma (#15) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hát ez nagyon jó.. :DDD Szóval soha? :DDD
#19: Idézném magam: "//Attól függetlenül biztos vannak ott is lopások..//" Köszcsá!

[ Szerkesztve ]

(#21) tildy válasza gombsadi (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem. Heti 5 font, 45 fontbol 9 hetre elegendo hozzaferesed van , de a hasznalatert fizetni kell pluszban, ha tobbet mesz vele , mint fel ora.
Evesnel meg 52 hetre eleg.
adam014: Trekking bicajt neztem , otthon ex 42 ezerert vett gepida alboin 100-t ,e s az piszok jo volt.

A normal, markas ( tehat nem cycle hire-s) bicajokat tenyleg nagyon lopjak....

Valaki kerdezte a megadoztatott behajtast. Igen , van dugodij ( congestion charge) , 8 font per nap .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Esmein válasza Lauda (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egymaset mint a huzat, de a koztulajdont csak a nyeretlen ketevesek. Nem hiszem hogy jobb lenne a kozerkolcs, vagy ilyesmi, de mindenki orrlyukaban biztonsagi kamera van es annak lehet valamennyi elrettento hatasa. Nem veletlen, hogy sokan vesznek 150-200-ert egy bicajt, aztan 2x40-ert ket kulonbozo lakatot, de meg a kereket rogzito csavart is ugy rakjak be, hogy sima kulccsal ne lehessen kitekerni.

Egymas bicajat viszik, ezeket kicsit nehezebb lenyulni :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Na majd télen! ;]

(#24) gombsadi válasza tildy (#21) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Ja, ertem. Koszi

(#25) Mawyx válasza Dany007 (#16) üzenetére


Mawyx
senior tag

:D :DDD hát az tuti, hogy itt a méhtelep dokkolóstól benyelné őket pár nap alatt :U

wow tildy, tök gyorsan sikerült kipróbálnod :) van az albi közelében tároló?
képeket felraktam netre, küldjek linket?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#26) Trailblazer


Trailblazer
addikt

No, indulhat is a nagy bicikli-biznisz: http://www.blikk.hu/blikk_rovidhir/ezerdarabos-biciklikolcsonzo-indulhat-budapesten-2051068?nocache

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#27) koshmar


koshmar
őstag

Természetesen ilyen is csak külföldön van.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#28) GabN73 válasza koshmar (#27) üzenetére


GabN73
addikt

Az előbb említettek alapján (lopások, feltételezések) jobb is hogy csak ott van. :K

(#29) koshmar válasza GabN73 (#28) üzenetére


koshmar
őstag

Mert itt még a kihelyezés napján elkötnék az összeset.
Vagy már a teherautón, ahogy hoznák őket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#30) GabN73 válasza koshmar (#29) üzenetére


GabN73
addikt

Így van. Bár valaki mindig jól jár :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.