Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ha jól tudom, most hogy visszaállítottuk az órát, ez az eredeti állás. Amikor márciusban kell visszaállítani az a "kamu", tehát elvileg ez az eredeti idő. Sztem ez így tök jó, mert nyáron ~este kilenckor megy le a nap ami azért klassz. Igen gáz hogy most meg délután négykor, de hát ez van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2) Armahun


Armahun
addikt

Azért kell állítgatni az órát, mert ez a szokás.
És ami szokás annak úgy kell lennie ha van értelme ha nincs.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3) tildy válasza Apollyon (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem a nyárival nincs semmi bajom. A télit tudnám feledni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Overfiend


Overfiend
csendes tag

Kizárólag arra jó, hogy évente két napig a fél országnak elmenjen az időérzéke.

(#5) lorenzen válasza Overfiend (#4) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Pontosan!
Ez az óra átállítgatás csak arra jó, hogy az emberek közérzetét rontsa, évente kétszer.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6) ABE


ABE
őstag

Szerintem a nyári kéne, hogy az alap legyen. Én utálom állítgatni, rohadjon le a téli időszámítás! :(((

[ Szerkesztve ]

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Van értelme.
De ha valaki áramszolgáltatónál dolgozik, lehet még tényekkel is tud szolgálni.

Egyébként ekkora katasztrófa, hogy 2x egy nap kicsit arrébb jár az óra? :F

(#8) sagesz93


sagesz93
addikt

Engem meg nagyon nem izgat...
Mondjuk az kamu hogy 1 órával többet alhatunk. Vagyis nekem az mert örököltem fater beépített vekkerét, és hát én 1órával elött is keltem ma.... Mondjuk ez még így lesz még átszokik az agyam megint .. :D

(#9) Motion_Blur válasza D1Rect (#7) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én se értem mi ez a rinya. Gép, mobil magától átállt, csak az órámat kellett visszatekerni. Ez olyan nagy gond lenne? Egyébként meg akinek emiatt megfájdul a feje, meg begörcsöl, annak meg ne legyen nagyobb problémája az életben..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10) #65675776 válasza D1Rect (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont a MAVIR egyik vezetője mondta, hogy szinte kimutathatatlan a hatása...

(#11) tildy válasza Motion_Blur (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk azért megy a rinya, mert 5kor már sötét van.. Minek?
A mobiljaim nem álltak át, fogalmam sincs miért... hopp teló most írta ki , téli időszámítás...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Overfiend válasza lorenzen (#5) üzenetére


Overfiend
csendes tag

Megzavarja az időérzéket. Át kell állni fejben, és ez jó fél napig eltart.. Ergo fél napig kába az ország. (még kábább, mint általában)

(#13) Dany007 válasza tildy (#11) üzenetére


Dany007
veterán

A 'gagyi' iPhone érdekes mód átáll :P pedig nincs net...

A témával meg jah. V.milyen szinten fölösleges. Engem az egészben a legjobban az zavar, hogy mire hazaérek a munkából (fél 5-5) voltaképp szürkület van és sötét...
Amúgy, aki 7-8-ra jár dolgozni, többnyire azok is felkelnek 6-7 kor. Legalábbis illő :) Ha csak nincs a szomszédban a munkahely.
Értelme talán annyi van, hogy reggel kicsit világosabb lesz. Elvégre a 8 órási fény van reggel 7 kor.
Viszont délután korábban sötétedik... És ez sokkal inkább zavaró nekem =/ Akkor már olyan érzésem van, hogy eltelt a nap. Holott még csak épphogy hazaértem és 'ebédeltem'. =/
De hozzá lehet szokni, annyira nem nagy érvágás.

(#14) tildy válasza Dany007 (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Enyém is átállt, de nem hajnali 3kor :D :P Hanem ma napközben. A HTC meg azonnal, időben

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) D1Rect válasza #65675776 (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt hol találom meg leírva?

Szerk:
Megtaláltam:
"Kapás Mihály a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (MAVIR) országos diszpécserszolgálatának vezetője az MTI-nek nyilatkozva elmondta: az őszi átállás során nem spórol meg az ország energiát, általában ugyanolyan szinten marad a fogyasztás, tavasszal viszont mérhetően kevesebbet fogyasztunk. Kifejtette: az átállásnak köszönhetően az ország átlagosan egynapi villamosenergia-fogyasztást spórol meg, ez 120 ezer megawattóra. Ha feltételezzük, hogy egy évben egy háztartás 3000 kilowattórát fogyaszt, akkor ez 40 ezer háztartás teljes évi fogyasztását jelenti - tette hozzá."

[ Szerkesztve ]

(#16) tildy válasza D1Rect (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Kiváncsi lennék, ha nem állnánk sehogyse át, akkor mi lenne a fogyasztással.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) twollah


twollah
nagyúr

Engem nagyon megkavart a dolog.

(#18) D1Rect válasza tildy (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt nem igazán értem.

Ha a 2 átállásból az őszi mindegy, a tavaszi viszont spórol 120 000 megawattórát, akkor átállás nélkül 120 000 megawattórával többet fogyasztanánk.

(#19) tildy válasza D1Rect (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem az őszivel nőnie kéne a fogyasztásnak... MErt ha így lenne, hogy a nyárira állva mindig spórolunk, előbb utóbb elfogyna a fogyasztás:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) twollah válasza tildy (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Semmi.

Tobb aranyos kiscicat csapdosnanak a falhoz a paksi atomeromuben.

Megsugom az oraatallitas egy hatalmas zsarolas muve.
Ha nem allitjuk at az orakat akkor a paksi atomeromuben tobb kiscicat csapdosnak a falhoz a szadista alkalmazottak.
A kiscicakkal zsaroljak a mindenkori kormanyt.
A mindenkori kormany meg a kis cicak partjan all es igy ment meg parat a biztos pusztulastol.

[ Szerkesztve ]

(#21) Lenry válasza lorenzen (#5) üzenetére


Lenry
félisten

igen. el is képzeltem, ahogy a nagy összeesküvőRottenbilderberg-ék tanácskoznak:
-George-nak van egy ötlete, hogy miképp lehetne mégjobban elkúrni a jónépek kedvét
-Halljuk, halljuk!
-Nos... Tegnap este találtam ki, miközben az asszony... ááá mindegy. szóval szerintem mondjuk azt az embereknek, hogy évente egyszer előrébb, egyszer meg hátrébb kell állítani az órát, Benjamin majd összehoz valami hülye grafikont, hogy a népek összezavarodjanak, és elhiggyék.
-Jóóó... George, örülünk, hogy a mi világ-összeesküvő csoportunkat választottad!
-Főnök, főnök.
-Mi az Billie?
-Ennek egyébként mégis mi értelme?
-E?
-Szóval az nekünk miért lenne biznisz, hogy elrontjuk az emberek kedvét?
-Hááát ... Izééé.... Őőőőő.... A f*szom, ne kérdezz hülyeségeket, hozz inkább egy kávét!

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Dany007 válasza tildy (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem édes mind1. Mivel ha nyerünk is valamit az áramon reggel, azt ugyan úgy elveszítjük este. Elvégre az emberek nagyrésze hazaér 4-5-6 órakor. Mikor is az átállásnak köszönhetően már régen sötét van...

(#23) Armahun


Armahun
addikt

Várjunk csak azt nem mondták, hogy annyival kevesebb energiát termelnek csak azt, hogy annyival kevesebbet fogyasztunk el az átállás miatt.
Akkor mi lesz a megtakarítottal? Hát elvész :D

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#24) Lenry válasza Overfiend (#12) üzenetére


Lenry
félisten

hát lehet, hogy akkor nekem nincs időérzékem, de engem spec kvára nem érdekelt, hogy épp 8:32 van, vagy 9:32
semmivel nem voltam kábább, és senki sem a környezetemben

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) Thunderzolee válasza twollah (#17) üzenetére

Olvasván tildy bejegyzését, pont Te jutottál eszembe.
Mondom twollah biztos ezt is a gonosz világ támadásának fogja fel. :D

Engem nem nagyon zavar, úgyis akkor alszok, mikor időm engedi, nem amikor kellene. :( Azt mondja barátnőm itt mellettem, valamelyik adón azt mondták, már nem az áram-spórolás miatt van ez az egész, hanem az emberi szervezetnek jobb, ha tovább van nappali fényben.. Vagy valami ilyesmi.
Hát nem tudom, ez elég semmitmondó magyarázatnak tűnik. akkor már inkább elgondolkodhatnának rajt, h megszüntetik ezt az egészet.

Natessék! Twollah, ezt kiszivárogtatták, vagy más forrásból tudod? :DDD

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) tildy válasza Thunderzolee (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

hanem az emberi szervezetnek jobb, ha tovább van nappali fényben..
Node az emberek többsége mikorra jár dolgozni??? Reggel 6-ra, 7-re?
Engem zavar. Mert 9-re járok dolgozni, a belső biológiai órám 7.50 körül ébreszt. Megszoktam már. Hétvégén is sokszor felkelek emiatt 8 óra tájt.... Ezért ha baszkurálják az órát, akkor alapesetben egy órával hamarabb , vagy később ébredek. És nehezen állok át.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) #65675776 válasza Armahun (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért veszne el? Egyébként meg kénytelenek kevesebbet termelni, lévén a váltakozó áram nem tárolható.

(#29) Dany007 válasza tildy (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Van, aki nehezen áll át, van aki nem :)

Én, amikor suliba jártam, mindig 6:00-kor keltem. Természetesen telefonra. Egy idő után úgy megszoktam ezt a felkelést, hogy 5:58-kor magamtól felébredtem! Fogalmam sincs, hogy miért, szinte percre pontosan 1-2 perccel a telefon csengése előtt ébredtem fel.
Lehet a szervezetemet annyira zavarta a telefon ébresztője és a hirtelen felriadás, hogy inkább magamtól felkeltem 2 perccel előtte, hogy ne érjen váratlanul a dolog :)

A lényeg a lényeg, én azóta is telefonra kelek. Mostmár 6:30- 6:40 kor, így tökmind1 mit állítgatnak az órán, amikor a telefon csipog én akkor kelek :) 7végén meg alszok 10-11ig, amíg lehet :D

(#30) lorenzen


lorenzen
aktív tag

A magyar Wikipédiából néhány magyarázat, miért is jó nekünk:

A jobb látási viszonyok miatt csökkenhet a közúti balesetek száma.

Nem értem az összefüggést.

Mivel az emberek ily módon kevesebbet tartózkodnak az utcán sötétben, ezért a bűncselekmények száma is csökkenhet.

Ezt a kevesebb tartózkodást, hogyan sikerült feltalálni?
A napi sötét és világos arányán nem változtat a nyári időszámítás.

Főképpen azért alkalmazzák, mert a napfényes órák magasabb száma miatt energiát lehet vele megtakarítani.

Mitől lenne magasabb a napfényes órák száma. Attól, hogy átállítjuk az órát, nem nő a napfényes órák száma. Ha 12 óra napfényes órák száma, időszámítástól függetlenül 12 óra marad. Legfeljebb a kezdetét tudjuk ide-oda tologatni.

Mondom én, csak a bosszantás a valódi cél.

A tavaszi átálláskor azért van megtakarítás, mert csak 23 óra energiafogyasztás esik az átállás napjára. A téli átállásnál meg 25 fogyasztás jut az adott napra, ezért nincs megtakarítás. A kettő egyenlege meg NULLA.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#31) Overfiend válasza twollah (#20) üzenetére


Overfiend
csendes tag

meow

(#32) lorenzen válasza lorenzen (#30) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ha a wikit megnézitek látható, hogy a nyári szakasz széthúzódik.
Ebben meg az a jó, hogy előbb utóbb, nullára rövidül a téli szakasz.
Ekkor újra be lehet vezetni a nyári időszámítást. Néhány ilyen kör után már lesz némi bonyodalom, mert éjfél környékén lesz legerősebb a napsütés. De az éjszaki világítást teljesen megtudjuk spórolni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#33) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Miért bonyolult? :)

A reggelt, azaz a fölkelést és munkába indulást próbálják meg a pirkadathoz igazítani, ezzel szerintem semmi baj.

(#34) Lenry válasza lorenzen (#30) üzenetére


Lenry
félisten

A jobb látási viszonyok miatt csökkenhet a közúti balesetek száma.

világosban kisebb az esélye, hogy nekimész valaminek, ami nincs kivilágítva

Mivel az emberek ily módon kevesebbet tartózkodnak az utcán sötétben, ezért a bűncselekmények száma is csökkenhet.

előbb ér véget a munkaidőd -> előbb érsz haza -> kevesebbet vagy az utcán, amikor sötét van

Főképpen azért alkalmazzák, mert a napfényes órák magasabb száma miatt energiát lehet vele megtakarítani.

a télhez képest magasabb a napsütéses órák száma, nem az időszámításhoz

Mondom én, csak a bosszantás a valódi cél.

lásd: #21-es hozzászólás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nincs.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36) lorenzen válasza Crystalheart (#33) üzenetére


lorenzen
aktív tag

[I] Miért bonyolult? :)

A reggelt, azaz a fölkelést és munkába indulást próbálják meg a pirkadathoz igazítani, ezzel szerintem semmi baj. [/I]

Nem bonyolult.
Az utcai világítás pont ugyanannyi időt működik egy adott napon. Nem függ attól, hogy nyári vagy téli időszámítást használunk.
Nem attól rövidebb egy éjszaka mert nyári időszámítás van. Attól rövidebb, mert nyár van.
A közvilágításon 1 fillért sem lehet megtakarítani.
Viszont a nyári időszámítás elején és végén több áramot fogyaszt a lakosság, mert reggel sötétben készülnek munkába indulni. Ez ám a valódi "energia megtakarítás".

A pirkadatot nehéz lenne beadni a franciáknak. Pontosan a nyári időszámítás miatt indulnak egész évben sötétben dolgozni. Párizsban majdnem egy órával* később kell fel a nap, mint Budapesten.

* Pontosításra szorul az adat. Talán több is mint 1 óra.

[ Szerkesztve ]

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#37) tildy válasza lorenzen (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszotn időarányosan ha vesszük az emberek többsége mondjuk óraállítás előtt nem kell annyi idővel korábban napfelkelte előtt, mint amennyi idő eltelik napnyugta és elalvás közt. Ergó jobb ha este tovább van világos, minthogy reggel korábban legyen világos. Főleg, hogy reggel sietnek is az emberek munkába, kevés időt töltenek otthon ébredés után :
Két dátumot néztem:
Márciusi állítás napkelte és nyugta:

28. 05:29 18:09
29. 06:27 19:10

Október:
24. 07:14 17:41
25. 06:16 16:39

szvsz nyugodtan maradhatna a nyári számítás. Jobb ha este van tovább világos.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) Crystalheart válasza lorenzen (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hogy Franciaország (és Spanyolország) miért CET és nem WET időzónában van, az az ő bajuk, nekünk pont jó a CET.

Nos, nyáron mindenképp érdemes a korábbi idő, a hajnal valóban a hajnal legyen a bioritmusban is. (Jó, nekem nincs is talán bioritmusom és totál össze-vissza alszom vagy épp nem alszom, de amint látom, itt sokaknak van.) Hanem a téli az eredeti, úgyhogy csak nyári sem lehetne, abból túl nagy kavarodás volna.

[ Szerkesztve ]

(#39) concret_hp


concret_hp
addikt

fáj ez neked tulajdonképp? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#40) joey04


joey04
titán

hm
mivel ha nappalra megyek dolgozni akkor 4kor kelek, így nekem mindegy, mindenképpen sötét van. :D
ha éjjelre, akkor már más a helyzet, mert ugye akkor du 4kor megyek. így tulajdonképpen én is a téli ellen vagyok, mert így 4kor már szinte tök sötétben megyek.

Esti áramfogyasztás számomra megint lényegtelen, mert lámpa kb 10-15 percet megy csak. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) lorenzen válasza joey04 (#40) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A világításra elhasznált energia mennyisége egyre lényegtelenebb lesz a közeljövőben.
A hagyományos izzók aránya jelentősen csökkenni fog, amint megjelenek az új generációs LED világítótestek. Ez 80-85% energia megtakarítást jelent világítótestenként. Nagyjából 10 év távlatában már nem lesz jelentős hatása a nyári időszámításnak.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#42) Crystalheart válasza lorenzen (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Már most sem a lámpák, mint inkább a számítógépek miatt van. :) A számgépek ugyanis sokszor többet fogyasztanak háztartásonként.

(#43) lorenzen válasza Crystalheart (#42) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Már most sem a lámpák, mint inkább a számítógépek miatt van

Király, ez az ötlet.

Az angol kutatók megállapították, hogy a számítógépek világosban kevesebbet fogyasztanak. A kutatásaikat VérPistike megfigyelésére alapozták.
A többször ellenőrzött eredmények szerint, Pistike nappal átlagosan 5 óra 13 percet tud megszakítás nélkül játszani. Ezzel szemben éjszakánként akár 5 óra 16 percen át játszik folyamatosan.
Ha a nappali játékra kényszerítjük Pistikét, naponta minimum 3 perc energiát spóroltatunk meg vele, a tudta nélkül. Ez látszólag elenyésző megtakarítás, de tudni kell azt is, hogy a két X2-s OC videokártyáját SLI-ben használja. Ha megérkezik a 6magos processzora, akkor külön kábelt fog Paksról húzni az áramszolgáltatója.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#44) Crystalheart válasza lorenzen (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igaz, biztos valami nyilatkozatra rosszul emlékeztem. Mindenesetre az biztos, hogy már néhány éve egyre csökken az energiamegtakarítás mértéke. Viszont nem ez az egyetlen érv, ami az óraátállítás mellett szól.

Nekem meg igazából tényleg mindegy, nincs bioritmusom.

(#45) stangli


stangli
senior tag

Illetve ilyenkor több a baleset is.

Mit értesz ez alatt? szvsz a balesett nem az óraátállítása miatt történik, hanem a miatt, hogy téli időszámítás van, lehűlt a levegő, megfagy a víz, megcsúszik, és történik, ami történik, vagy nem ég a lámpa, nem lát semmit, megbotlik, összetöri magát... de ez hogy jön az óra ide-oda tologatásához?

[ Szerkesztve ]

(#46) #54715584 válasza tildy (#37) üzenetére


#54715584
törölt tag

Inkább a téli számítás maradjon...
Amikor nyárira kell átállni, én megőrülök tőle, rosszul alszom, nem is áll át a szervezetem rendesen...
Viszont a +1 óra alvást simán bírom ;)

(#47) stangli válasza #54715584 (#46) üzenetére


stangli
senior tag

nem a+/-1órával van a gond, hanem maga a munkamorállal... ha itt is be lehetne vezetni azt, amit dániában (ha nem csal az emlékezetem), mint pl ha későn kelő vagy és az a plusz 1-2óra alvás jót tesz neked, jobban is tudsz teljesíteni, akkor nem nézik rossz szemmel azt, hogy reggel8helyett 10re mész dolgozni...

(#48) Lenry válasza stangli (#47) üzenetére


Lenry
félisten

ez szép és jó, csak marha sok helyen lehetetlen bevezetni. ha egy munkához 20 ember kell, de ők 15 különböző időre járnak dolgozni, akkor sose lesz kész semmi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) stangli válasza Lenry (#48) üzenetére


stangli
senior tag

hát én kiegyeznék két idővel reggel 8 meg 10órával.

(#50) #53246592 válasza stangli (#47) üzenetére


#53246592
törölt tag

ez Finnorszagban is gyakori. az elözö meg a következö munkahelyemen is 9-15 között "illik" bent lenni - ha kesek kicsit vagy közben el kell mennem 1 oracskara az sem nagy gond, a maradek 2 orat meg akkor dolgozod le amikor jolesik. lenyeg hogy elvegezzem a munkamat.
persze ez a modszer nem mindenhol alkalmazhato.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.