Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A leeresztett haj, persze általában befonva, a lányok hajviselete volt.
Az asszonyok kontyban hordták, ennek lehet a rövid haj a változata.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52) Sianis válasza escie (#50) üzenetére


Sianis
addikt

Én is kopaszodok ( köszi apa a géneket! :D ). És akkor mi van? Attól még nőhet hosszúra a hajam.

Sianis

(#53) tildy válasza escie (#50) üzenetére


tildy
nagyúr

Így van most láttam már csak én is , hogy volt róla topic:U Szánom bánom bűnömet :o
Hozzátenném, semmi bajom a rövid hajjal:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#54) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Heh, én hapsi vagyok, és régen rövid hajam volt, de most meg már 2 és fél éve nem látott ollót, és megvallom, vagy tízszer kevesebb bajom van vele :) (Nem alszom el, nem kell fodrász, se zselé/taft...) Ráadásul középkor-feeling ;]

Ha kopaszodom majd esetleg, egyefene, jön a hajbeültetés. :D

[ Szerkesztve ]

(#55) Sianis válasza Crystalheart (#54) üzenetére


Sianis
addikt

Ha olyan rövid hajad lett volna, mint nekem régen ( felül 0,5 cm oldalt 0,3 cm ), akkor azt lehetetlen elaludni. Minden reggel lehet hajat mostni, és kb 5 mp szárítani. :)

Sianis

(#56) Crystalheart válasza Sianis (#55) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, és mennyit kellett ehhez azt vágni? ;) Enyémet 1-1,5 centisre vágták (azt már zseléztem), egy-két hónap után 3-4 centi körül levágták - ehh, a fene emléxik ilyen adatokra -, és még így is megerőltetően sokat kellett fodrászhoz járni. Bár amilyen lusta vagyok... Már azon gondolkodom, véglegesen szőrteleníttetem a pofázmányomat, mert idegesít, hogy már borotválni kell a bejszomat. ;)

(#57) #64791808 válasza bolondember (#47) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát inkább felvállalom, de akkor is pfuj :D

[ Szerkesztve ]

(#58) jerry311


jerry311
nagyúr

Lehet én látom túl egyszerűen a dolgokat, de aki a gyerek születése után vágatja rövidre, annak bizony a praktikusság az oka. Ott a gyerek napi 24 órában, nincs idő még a hosszú hajra is. Majd ha lebabáztál rájössz...

(#59) tildy válasza jerry311 (#58) üzenetére


tildy
nagyúr

Rövid hajra ha elfekszed több idő megy el.Majd ha elfekszed rájössz ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#60) #53246592 válasza Crystalheart (#56) üzenetére


#53246592
törölt tag

En egy ideje raszoktam hogy magamnak vagom le 1-1,5 centisre kb havonta egyszer. Regebben nekem is hosszu hajam volt, azzal a szaritas miatt volt több gond, bar akkoriban evekig nem latott a hajam ollot közelröl :)

(#61) jerry311 válasza tildy (#59) üzenetére


jerry311
nagyúr

Well, ez egy 24 órás anyának sokkal kevesebb gondot jelent, mintha csomókban áll vagy éppen zsíros és büdös. Nem mindegy az sem, hogy a hajmosás 1 óra vagy 3 perc A-tól Z-ig.

(#62) tildy válasza jerry311 (#61) üzenetére


tildy
nagyúr

Kinek mennyi. Nekem a majdnem derekamig érő hajam megmosása kb 5 perc. Bár biztos van aki 1 órát elszöszmötöl vele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#63) bambano válasza bolondember (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csurka=copf, lófarok
csurkázni=copfba fogni

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) bambano válasza Cassidey (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

beszárítani? hova?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) jerry311 válasza tildy (#62) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez az öt perc a bevizezéstől a menetkész állapotig tart? :U

(#66) tildy válasza jerry311 (#65) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha úgy vesszük igen:U Mivel este mosok hajat elalvás előtt. Ezért sampon kézre, fel a hajra, megmos, leöblít, törülközőbe csavar.
Ez 5 percbe kerül.
Reggel pedig már indulhatok is:D

Bambano: egy rövidhajú nő se tudná azt megtenni :U A szárítás náluk is megvan Szerintem.

De egyébként nyári melegben már volt rá példa, hogy törülközővel épp csak áttöröltem,odakinn 40 fok, és ha nem is törülközővel, de szárítatlan hajjal szálltam metróra. Mire leszálltam már száraz volt általában:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#67) bambano válasza tildy (#66) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Fotót kérek, ahogy hajmosás után 5 perccel, menetkészen, metróra szállsz törülközővel a fejeden! :DD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) Crystalheart válasza jerry311 (#65) üzenetére


Crystalheart
senior tag

5 perc, simán! Na jó, +1 perc beállítás, +1 perc szárítás. :D És akkor 3 napra letudva. Ugyanis mi ráadásul csóringerek vagyunk, heti max. 1-2 hajmosás fér be a keretbe :P Van, mikor reggel 6:15-kor beszállok a kádba fürödni, és 6:42-re menetkésznek kell lennem, hogy a 6:49-es vonatot elérjem (2km), ott nincs több idő hajmosásra, és szárításra is kb 1 perc, csak hogy úgy maradjon... ;) A borotválkozás legalább annyi időt vesz el, mert azon még csak gyorsítani sem tudok, vagy hólyagos lesz a pofám.

[ Szerkesztve ]

(#69) Makaveli


Makaveli
senior tag

Anyámnak is rövid haja van, de az itt elhangzott magyarázatok egyike semm illik rá. Neki így tetszik, meg mindenkinek. Régebben fekete volt, utána bordó színű, most pedig ilyen fehér-szőkére festi a a haját. Tök jól néz ki! ;)

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#70) 7 válasza bambano (#67) üzenetére


7
addikt

Lüke pajtás, mintha nem tudnád, hogy akinek hosszú haja van, az akkor mos hajat, amikor tudja, hogy nem kell kimozdulnia a házból egy ideig... Én pl. amint sejtem, hogy hamarosan boltba kell menni, már mosom is :D

(#71) bambano válasza 7 (#70) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az volt a kérdés, hogy vizezéstől menetkész állapotig tart-e az 5 perc. A válasz, hogy ha úgy vesszük, igen. Aki alvást tervez, az nem menetkész imho, de nem hasogatom tovább a szőrszálat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#72) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Nem tudom, saját ismerőseim között nem vettem észre ezt a trendet.

Rövid hajjal meg tényleg több a gond, főleg egy nőnek.

Lehet valami kultusz tagjai mind akik így tettek, vagy pusztán divatmajmok.

Én ki is akadnék ha a feleségem levágatná a haját esküvő után, mert hosszú haj mániás vagyok, nekem is hátközépig ér. Összes barátnőmnek hosszú haja volt.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#73) Tüzi

Van igazság abban amit mondasz. Anyám is ilyen gaztettet követett el anno, két unokatestvérem közül az egyik úgyszintén, a másik még nem szült, szóval (még) hossző a haja)
Szerintem van valami pszichológiai háttere is, hogy mostmár felnőtesebbnek szeretne látszani, mert csak a kislányoknak lehet hosszú hajuk, és a rövidebb az "divat" olyankor...

tanács: 3mm-es hajjal (?) nincs ilyen probléma. Nem fekszi el az ember, nem tud összegubancolódni, és fél perc alatt meg lehet szárítani. :)
Igaz, már első fagynál sapka kell, dehát ez van.

Btw, nekem sokkal jobban tetszenek a hosszú hajú nők. Én szeretek turkálni benne. Meghát amúgy is. Esztétikusabb egy nő, ha szép hosszú haja van. (hosszú nem egyenlő 5 centi, hanem inkább olyan hátközép, popsiig érő :) az már szép ^^ )

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#74) Tüzi válasza tildy (#66) üzenetére

VIgyázz, hogy meg ne fázzon a fejbőröd, mert úgy jársz mint én, és bizony a kopaszság (kezdete) még a rövid hajnál is szebb látvány :K
(igaz ebbe belejátszik a bukósisak, meg a szakmai ártalmak, dehát egyszer kihullik, és nincs több gond vele :) lehet vaxolni szép csillogósra :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#75) Tüzi válasza Crystalheart (#56) üzenetére

Micsoda problémák :D

6 éve vettem egy hajnyíró gépet 5990ért, azóta nem látott fodrász. Időpontot sem kell kérnem, nem megy el fél napom a fodrásznál üldögélésre, nem utolsó sorban pedig pénztárcakímélőbb... bár a fodrász nénit sajnálom, kegyetlen jól nézett ki, szép cicikkel :)) öröm volt, amikor szemből nyírta a hajam :B meg hátulról, és láttam a tükörben. Dehát, valamit vaalmiért :( )

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#76) Crystalheart válasza Tüzi (#75) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na de így hosszan hagyva sokkal középkoriasabb - ez köll nekem ;]

(#77) philoxenia válasza Crystalheart (#76) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem meg már most 7-8 cm-esen is bezsírosodik sajnos. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78) lorcsi válasza Thulcandra (#72) üzenetére


lorcsi
veterán

miért lenne több gond vele?? :F

(#79) Ariadne


Ariadne
őstag

Micsoda topik! :)
Szerintem a rövid sokkal praktikusabb, szárítás alig, mosás pár perc, és ez lehet az oka, hogy levágatják. De én nem már tenném, mert a nőiesség kifejezése is a hosszú, és az gyerektől függetlenül szükséges. :P
Hosszú, gyárilag göndör nemgyárilag vöröset hordok a fejemen, csak mosásnál fésülöm (különben töredezne), de rengeteg macera (20-30 perc) a kétszeri átmosás, habozás meg szárítás, brrr, utálom. Plusz a festés, ehh, na arról le kéne szokni...
Viszont két-három havonta fodrász kell szerintem, legalább egy kicsit felfrissíteni a végét. Hosszú évekig nem jártam, majd rábukkantam egy régi kedves ismerősömre, aki mesterfodrász, azóta látom, hogy ég és föld a különbség. Kedvesemnek pl. szintén kamaszkora óta hosszú a sérója, olyan egész apró göndör fajta, és valami borzalmas töredezett végű volt korábban, hiába vágták. Mióta rendszeresen elcsábítom a fodrászomhoz, gyönyörű rendezett lett, le is tett arról, hogy levágassa. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#80) tildy válasza Ariadne (#79) üzenetére


tildy
nagyúr

" de rengeteg macera (20-30 perc) a kétszeri átmosás, habozás meg szárítás, brrr, utálom."
Ez egyéntől függ. Szárítás amúgy is általában roncsolja a hajat. Mosni meg 2-5 perc alatt lazán meglehet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) Ariadne válasza tildy (#80) üzenetére


Ariadne
őstag

Lehet nekem azért tart tovább, mert nagyon nem szeretem. :DDD Már kisgyerekként is utáltam, de ugye a hosszú göndör fürtökért sok mindenre képes az ember. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#82) ladybug válasza Ariadne (#81) üzenetére


ladybug
őstag

A göndör fürtök gyönyörűek. Rövid és hosszú formában is. ;)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#83) tildy válasza Ariadne (#81) üzenetére


tildy
nagyúr

Szép hajad lehet. Szerintem ne utáld;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#84) 7 válasza Ariadne (#81) üzenetére


7
addikt

Meg azert, mert gondor a hajad. Elso kapcsolatomban a leanyzonak eszmeletlenul dus, hatkozepig ero gondor haja volt. Legalabb 40-50 percig mosta a hajat, amit nem is csodalok. Tildy haja konnyebben kezelhetonek tunt, amikor lattam. Szep a gondor haj, de hatvanyozottan tobb vele a munka, ha hosszu, mintha rovid volna.

(#85) Thulcandra válasza lorcsi (#78) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Én úgy vettem észre a rövidebb hajú csajok több időt csesznek el arra, hogy hogyan álljon a fejükön a frizura. Akiknek hoszú hajúk van azok egyéntől függően elmennek fodrászhoz időközönként kis igazításra ezen kívül csak fésülködnek, aztán pá.
De ahogy elnézem ez a kérdés szépen megosztotta a népet, van aki ugyanúgy látja mint én, mások meg épp ellenkezőleg :P

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#86) Blyan


Blyan
félisten

Valós meglátás. :D A feleségem is felvetette, ha szült, rövidül a haj. :( :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#87) Protezis válasza tbs (#20) üzenetére


Protezis
őstag

"Asszonyka haja hosszú. Enyém is. Láttad." - akkor mi a turoert ez az avatarod? :DDD

(#88) Bici


Bici
félisten

Én az írás hatására megkérdeztem pár lányt, aki a környezetemben így tett.
Két féle értékelhető választ hangzott el (több embertől ugyanaz a kettő):
1 - esküvő után: a pasi utálja a hosszú hajszálakat ami szétszóródik, és ha "már úgysem kell", akkor inkább enged neki.
2 - gyerkőc születése után: A kis kölök egy idő után elkezd kapaszkodni Mami hajába, mert kézre áll, és ez fáj Anyunak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#89) Vamp


Vamp
senior tag

Ha nekem asszonyom lesz, már az esküvő napjára is levágattatom a haját, gyakorlatilag tar kopaszra!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:DDD

(#90) philoxenia válasza Vamp (#89) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A foga meg eleve hegyes lesz, ugye ? :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#91) Vamp válasza philoxenia (#90) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem, de helyből elvárom, hogy napi 5 órában legyen véres a keze, meg tésztás-sebes a könyöke!:D

(#92) producer


producer
csendes tag

Szerintem ez nem igaz. Én elég sok rövid hajú nőt ismerek, és néhányan házasság után meg növesztették a hajukat. Ebben nem hinném hogy lenne bármilyen üzenet (pláne manapság).

(#93) Dany007


Dany007
veterán

Fuh, a fene se olvassa el a sok hszt :D

Én a rövid hajat mindig az idősebb korosztályal azonosítom.
Én azt vettem észre, hogy mondjuk 45 fölött már mindegyik nő a sablonos rövid formát válassza. Nagyon ritkán látok idősebb asszonyt hosszú hajjal. Csak tudnám miből gondolják, hogy jóláll nekik ?:S AZ öregedő szottyadt bőr meg arc meg minden...szép lassan elvesztik minden nőiességüket, és ráadásul még hajukat is levágják, nehogy már az tükrözzön bármi nőiességet... Persze tisztelet a kivételnek :)

(#94) producer válasza Dany007 (#93) üzenetére


producer
csendes tag

Hajhullás nem ritka a nőknél sem.

(#95) Hakudoshi válasza Dany007 (#93) üzenetére


Hakudoshi
tag

Így van, némelyikre rossz ránézni, leginkább csak emiatt... :(

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.