Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tüzi

Ez tök jó :)

Imádom, hogy az embereknek semmi fantáziájuk nincs. Képen jól mutat, de az, hogy értelme nincs, az ugye nem számít. Ritkán esik függőlegesen az eső, főleg tüzijáték alatt ugye.

Jók a képek, és megint tanultam ma valamit, köszönöm :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2) Wolverine


Wolverine
félisten

No meg rohadtul felesleges épület; inkább kötötték volna össze a metrót a HÉV-vel :(((

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) tildy válasza Wolverine (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Így van.
Azt ugye mindenki tudja, miért 4 vágányos a Stadionok állomás?
Eredetileg még úg yvolt, hogy a hévet eddig behozzák, a külső vágányokra, a metró pedig a két belsőről indult volna....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én a mulltkor voltam az örsön, de már akkor se vltak ilyen kaotikus álélapotok, max néhány helyen furtak faragtak, de a tetőszerkezet teljesen kész volt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#5) peterszky


peterszky
őstag

Ez kb. olyan, hogy tegnaptól elvileg minden beteg 2 menüből választhatott volna.
Nagypapám a Szent Jánosban van, persze, hogy nem választhattak. Ki lepődik meg ezen?
Senki.

What else you gonna do on a Saturday?

(#6) Pompi válasza Jégkokó (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Tehát azt mondod, hogy tildy tegnap reggel készült felvételein rosszabb állapotok vannak, mint a te általad "mulltkor" látott?

Feel Good Inc.

(#7) Szabesz válasza tildy (#3) üzenetére


Szabesz
őstag

Ugyanilyen gondolatmenetet folytava a Határ úti állomás miért 4 vágányos?

¯\_(ツ)_/¯

(#8) Biaggio válasza Wolverine (#2) üzenetére


Biaggio
őstag

Ott a pont :)

A helyzet az, hogy a BKV fejlesztések alapvetően jók, de mintha időnként nem gondolnák végig teljesen a javaslatokat és/vagy lobbik érvényesülnek.

Végképp nem akarok politizálni, de a 4-es metró árából is kijönne néhány villamosvonal és gyorsvasút/HÉV is... :(

Hajrá VEKE!!! :))

(#9) Jégkokó válasza Biaggio (#8) üzenetére


Jégkokó
veterán

Sztem vekét totális idióták irányítják, akik mindenbe csak a rosszat látják, és semmi se jó nekik. Aztán persze amikor kész lesz a 4 metró, majd lefogadom, hogy azon fognak utazni.
Amugy meg bécsbe pl 5 metró van, és kisebb város mint budapest, tehát itt nekik elgondolkozni a dolgokon.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) tildy válasza Jégkokó (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Rég voltál ott , vagy nem néztél szét. De , bizony ilyen kaotikus állapotok vannak. Én naponta itt szállok fel metróra, de megnézheted a képek készítési időpontját is.
Pár kép még:

Félkész ablak.
Hiányzó üvegtető
Álmennyezet hol kész, hol nem

Ezeket is én készítettem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) Jégkokó válasza tildy (#10) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az lehet, hogy nem néztem szét eléggé, de viszont amikor arra jártam, akkor esett az eső és nem áztam el. Amugy határozottan jobb ez mint a régi lepukkant állomás volt.Más kérdés, hogy nem tudták tartani a határidőt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12) tildy válasza Szabesz (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Határ utat akarták végállomásnak talán? Nem tudom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Wolverine válasza Szabesz (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

Ott elvileg egy elágazás lett volna, a meg nem épült másik fele Kispest-Lőrinc felé ment volna. (egyébként az csak 3 vágány, a 4. helye betonfalban végződik a KöKi felé menő metró jobb oldalán...)

Jégkokó, 4-es metróra szükség van - de ha most építik, akkor ne 30-35 éves elavult tervek alapján tegyék :W (pl. Kelenföldön a végállomás sínjei a vasúti sínekre merőlegesek, nehogy egyszer könnyen össze lehessen kötni a vasúttal és az elővárosi vonatokat is metróként lehessen járatni, mint jobb helyeken... :((()

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#14) Elrood


Elrood
őstag

Sztm egyszerűen ronda az állomás, főleg kicsit messziről. Ez a hullámzó szürke tető, aah :W . Pár napja, mikor esett az eső, örömmel vettem tudomásul, hogy az üvegek közti rés nincs kitöltve, és szépen a nyakamba esik az egész.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#15) tildy válasza Elrood (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem hülyeség volt 2 milliárdért felhúzni. Főleg, hogy jobb lett volna, ha valahogy összekötik a hévvel...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Jégkokó válasza tildy (#15) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem hiszem, hogy ez az egy állomás kerülne annyiba, de ha feltúrták volna az örsöt a hév miatt, az legalább kerülne ennyibe, mert elég rendesen át kéne rendezni a dolgokat.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#18) tildy válasza Jégkokó (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

igazad van, nem 2 milliárd, CSAK 1,2.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Jégkokó válasza tildy (#18) üzenetére


Jégkokó
veterán

Amugy sztem ki lehet bírni azt a pár lépcsőt a hévig, a boráros téren is hasonlóan lehet csak átszállni a hévre, ráadásul ott sokkal több lépcső van, és ott persze senki se tiltakozik.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#20) tildy válasza Jégkokó (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Hány éves vagy?
Gyereked van?
Mozgássérült vagy-e?
Borároson van-e olyan lejáró , amellyet a fent említett emberek is meg tudják a hévet közelíteni?
Arról nem is beszélve, hogy mennyivel kéynelmesebb az utazás, ha enm kell átszállni , vagy az átszállás rövid ideig tart.
(Hasonlóan elcsesztéka Stadionokat is, ahol simán át lehetne mennia parkolóból/buszállomásról a metróhoz, ha nem építették volna be valami pékséggel azt a részt, ahol meg lehetne építeni. )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Nimrod válasza tildy (#20) üzenetére


Nimrod
addikt

Igen van, a Duna felől az utolsó le- illetve feljáró az lejtős. Tudod, amerre kellemes arcok szoktak tanyázni meg a kocsik is szép tempóban közlekednek. :(
Gondolatmenet. Az melyik hülye ötlete volt, hogy szüntessük meg az aluljárót a ráckevei/tököli hév végállomásán, ahol megyünk át többek között a 2-es villamoshoz? Mert most remek, hogy van jelzőlámpa, amik nincsenek egymással szinkronban és az emberek fele toporog a forgalomban egy nyúlfarknyi szigeten. :W

(#22) tildy válasza Nimrod (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is így emlékeztem. Meg a motorszalon előtt is van egy iylen lejáró.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Wolverine válasza Jégkokó (#19) üzenetére


Wolverine
félisten

Egyszer próbálj babakocsival/kerekesszékkel/40 kilós csomaggal arra átkelni, rögtön érteni fogod, miért lenne prioritása értelmes tervezésnél a szintbeli összekötésnek.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#24) dabadab válasza Jégkokó (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Sztem vekét totális idióták irányítják"

Es ezt a varosi kozlekedes szervezeseben szerzett hatalmas elmeleti es gyakorlati tudasod alapjan mondod, igaz?

"Aztán persze amikor kész lesz a 4 metró, majd lefogadom, hogy azon fognak utazni."

Tekintve, hogy utazni csak valoban megepult vonalakon lehet, ennek az ervnek eleg keves ertelme van.

"Amugy meg bécsbe pl 5 metró van, és kisebb város mint budapest, tehát itt nekik elgondolkozni a dolgokon."

Szerintem errol ok is tudnak. Ahogy arrol is, hogy ott az elovarosi vasutat milyen szepen integraltak a varosi kozlekedesbe. Meg arrol is, hogy a negyes metronak jelenlegi formajaban viszonylag keves ertelme van, ennyi penzert meg plane.

DRM is theft

(#25) Jégkokó válasza dabadab (#24) üzenetére


Jégkokó
veterán

Csak azért, mert azt hajtogatják, hogy a metró menjen ki budaörsre meg legyen 5x hoszabb vonala. És 5x többe is kerülne, igy meg még inkább nincs értelme, majd ha kész lesz, akkor még lehet folytatni. Meg azzal takaróznak, hogy a 7 es busz mennyivel jobb, aha persze és sokkal környezetszennyezőbb. Meg arról nem is beszélve, hogy egy metrószerelvénybe legalább 5x több ember fér el, mint egy buszba, és ráadásúl még sokkal gyorsabb is.
Dehát a jó magyar szokás, hogy semmi se jó, és mindenbe csak a hibát kell keresni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#26) Wolverine válasza Jégkokó (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

Hmm. A DBR tervein pl. nem szerepelt a Kiskörúton villamossín. A villamos mióta nem környezetbarát?
Azon meg nem lehet mit tagadni, hogy a jelenleg megépítésre kerülő terveket 30 éve csinálták, és azóta a modern közlekedésszervezés teljesen mást jelent, mint akkor. Vagy pl. ha házat építenél, szó szerint megvalósítanád édesapád álmai házát egy '75-ös terv alapján? Én soha.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) Jégkokó válasza Wolverine (#26) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én azt nem mondtam egy szóval se, hogy a villamos nem környezetbarát.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#28) bolondember válasza Jégkokó (#25) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

az például nagy trvezési hiba, h a négyes metró minden második keresztutcánál megáll - gyalog 2 perc alatt odaérek az egyik megállótol a másikhoz (na jó, ha pirosat kapok, akkor több idő) (Bocskai-Móricz, Gellért-Vámház krt.)

nem ilyen kis távolságnál éri meg az a fránya metró...

át kellett volna gondolni MÉG egyszer az egészet... :( És, ki tudja, lehet sok-sok EUs pénztől is elesik a város... :(((

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#29) Wolverine válasza Jégkokó (#27) üzenetére


Wolverine
félisten

Na yahh - csakhogy a kettes metró megépítésével megszüntették a villamost az Erzsébet-hídon és a Rákóczi úton; a hármas építésével megszüntették a Bajcsyn, a Váci úton és az Üllőin; az ominózus mondatommal pedig arra akartam utalni, hogy a jelek szerint a DBR úgy számolt, hogy a Kiskörúton nem lesz villamos (gyak. a 47-49-es Deák tér - Gellért tér szakaszán szűnne így meg a villamos).
A fentiek közül a jelek szerint a Deák tér - Nyugati - Lehel tér útvonalon megint lesz villamos (egyszer...), és pedzegetik a Március 15. tér - Keleti között is a visszaépítését (bár ahogy elkezdték leépíteni a Thökölyn a síneket, nem adnék rá sok esélyt...), nagyon helyesen.

szerk: arról nem is beszélek, hogy a Fővám tér és a Köztársaság tér megállók teljesen feleslegesek (előbbinek van értelme, de a megvalósítása hülyeség, utóbbi a francnak kell), ráadásul a négyes metró nem lesz összekötve sem a kettessel a Keletinél, sem a hármassal a Kálvinnál [a kettes és a hármas között van összeköttetés a Deákon], sőt, a Keletinél csak úgy fogsz tudni átszállni egyik metróról a másikra, hogy feljössz a felszínre, ami baromság...)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#30) Jégkokó válasza bolondember (#28) üzenetére


Jégkokó
veterán

Mondjuk a 3 metrónál is baromi sok megálló van, és ott sincsenek olyan hatalmas nagy távolságok, ahogy a kisföldalattinál se, az oktogontól simán elgyaloglok a hősök teréig.
Bár ez a metróvonal sokkal kisebb szakaszon jár, mint a 4 metró fog, és ez már teljesen behatárolt, vagyis nem lehet már tovább építeni, ellenben a 4 est igen.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#32) tildy válasza bolondember (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát a Bocskai-Móricz az egy nagy hülyeség....

Igazándiból az alábbi megállók elegek lettek volna:
Hungária , Keleti, Rákóczi, Boráros, Gellért, Móricz, kelenföld városközpont, kelenföldi pu.
A villamos összekötést inkább úgy nézzétek, hogy azzal a 14es vonal össze lenne kötve a 47-49el, bár szerintem metróra árszállni a lehel téren gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Wolverine válasza Jégkokó (#30) üzenetére


Wolverine
félisten

A kisföldalatti nem metró, hanem föld alatt vezetett villamos. (és minden jelenlegi metrót tovább lehet építeni: a kisföldalattit Újpalotára, a piros metrót Kelenföld vagy Hűvösvölgy felé, az ellenkező irányban összekötni a HÉV-vel; a kéket Káposztásmegyerre, illetve Pestszentlőrinc/Ferihegy/Gyál felé...)

szerk: tildy, szerintem a Boráros helyett a Kálvinra gondolsz ;) a Boráros kissé kiesik az útvonalból...

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#34) tildy válasza Wolverine (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja tényleg, oké kevertem :B :B Kálvinra gondoltam, persze.
Az 1es vili is már rég átérhetne Budára, kész rémálom az infoparkba eljutni (sokat kell gyalogolni)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Jégkokó válasza Wolverine (#33) üzenetére


Jégkokó
veterán

Egyébbként a kisföldalattit annó a 3 villamos vonalán tesztelték, de elég hülyén nézett ki azokkal a nagy áramszedőkkel.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#36) Wolverine válasza tildy (#34) üzenetére


Wolverine
félisten

Az egyesnek Kelenföldön lenne a helye, a Hamzsabégin. (aminek a megépítését persze sikeresen megfúrták a rövidlátók :((()

Szerk: csak én látom úgy, hogy Jégkokónak semmilyen érve nincs? :U

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#37) I_Am válasza tildy (#34) üzenetére


I_Am
veterán

Bécsi útnál átér Budára. ;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#38) tildy válasza I_Am (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Gonosz vagy :P
Déli oldalon gondoltam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) bolondember válasza tildy (#38) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

h is mondták nálam nagyobbak?

"ki pontatlanul forgalmaz, pontatlanul vész el!" - vagy valami ilyen... :B :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#40) Peat;)


Peat;)
veterán

nyáron akadtunk ki egyszer kétszer, vagy eső miatt(még nem volt tető, metro újság kiváltotta) vagy mert nem találtam szemetest (allergia eltartja a papírzsepigyártókat), a szemetes végül meglett, láttam a metróról hogy hátrébb van ám olyan..
azóta fel sem tűnik hogy jóval több mint 1 000 000 000 ft-ból erre futotta nekik, a lényeg hogy ha mi nem is valaki nagyon jól járt :DDD

(#41) dabadab válasza Jégkokó (#25) üzenetére


dabadab
titán

"Csak azért, mert azt hajtogatják, hogy a metró menjen ki budaörsre meg legyen 5x hoszabb vonala. És 5x többe is kerülne"

Gondolom ertelmezted azt amit, irtak, ahol is arrol volt szo, hogy a vonalat kellene elvinni Budaorsig, nem az alagutat. Magyarul HEV kellene odaig, nem metro.

A tobbi nem is akarok reagalni, teljesen vilagos, hogy ha esetleg vmit hallottal is a velemenyukrol, odaig nem jutottal el, hogy megertsd, innentol kezdve meg ertelmetlen a vita, max ismeretterjesztest csinalhatnak, ahhoz meg most nincs hangulatom, de ott a VEKE honlapja, amin pl ez a remek diplomamunka is talalhato, ami kiindulasi pontnak pont megteszi.

DRM is theft

(#42) Jégkokó válasza Wolverine (#36) üzenetére


Jégkokó
veterán

Már miért ne lenne. Csak éppen a kisföldalatit fölösleges továbbvinni, mert ott van a 3,69 villamos, ami elég sűrűn jár, igy nem látom értelmét annak, hogy kivigyék azt is. Meg pl a 3 metrót köbánya-kispestnél, ott meg simán át lehet szállni a vonatra, nem tudom, hogy ennél egyszerübb átszállás minek kell.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#43) tildy válasza Jégkokó (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

A 3as metrót nem kőbányánál kéne hosszabítani. Hanem káposztásmegyernél:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) Wolverine válasza Jégkokó (#42) üzenetére


Wolverine
félisten

A 3-as metró déli meghosszabbítása inkább az 50-es vili és a 194-es busz vonalán mehetne, KöKinél egyszerűen csak össze kéne kötni a vonattal, hogy az elővárosi vonatok átmehessenek metróba. Az északi, káposztásmegyeri meghosszabbítás ugyanígy csatlakozhatna a vasúthoz, így az északról jövő elővárosi vonatok is közlekedhetnének metróként. (ha már a MÁV úgyis tervez egy alagutat Kelenföldről a nyugatiba a város alatt...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#45) Finwe


Finwe
őstag

Nekem ezek az oszlopok nem tetszenek amik tartják a tetőt. Olyan ügyesen itt is az útba rakták, amikor kilépek a metróból nem elég, h egyébként is mindenki csak bandukol még az oszlopok is visszafogják a tömeget :W , pedig eddig örültem, hogy az Örsön legalább nincsenek hülye oszlopok....
Az aluljáróba felé jó, h tettek tetőt, a másik oldalra is van értelme de így? Túl magas és nem illik az összképbe. Egyébként nehezebb lett valakire várni a metró bejáratnál, csak a lépcső tetejére lehet állni, h mindent lássak ott pedig elég szűkös a hely ha beérkezik egy szerelvény.

Egyébként a múltori átalakításnál (Árkád épülésekor) az zavart a legjobban, h elvették az órát az aluljáró lejárata mellől mert villamossín került a helyére. Nehéz ám egy oszlopot 3m-el odébb lefúrni. :W Jó persze majd a metrónál megnézem de akkor már nem tudok dönteni, h sietek vagy sem.

Arról nem is beszélve, h simán lehetett volna az Árkáddal építettni oda egy több szintes kereszteződést és akkor dugó sem lenne...

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#46) tildy válasza Finwe (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Árkádnál eleve el van cseszve több minden is. Lásd a távolsági buszokhoz már nem tudtak lépcsőt építeni, csak a főbejárathoz:U Pedig nem került volna sokba. Így most aki rohanna a buszmegállóhoz (ahova ráadásul már több bkv busz megállóhelyét is rakták), kell egy jó nagy kerülőt tennie:U

PEdig simán elfért voltna az aluljáróban egy Y feljáró. (Balra buszokhoz, jobbra főbejűrathoz, 3as vilihez)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) tildy


tildy
nagyúr

Mai index cikk

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Tegnapi nap volt alkalmam a bécsi metrón utazni, és az az állítás, hogy a 4 metrónál miért van olyan sűrün egy két állomás egyálltalán nem álja meg a helyét, mivel bécsi metróba nem egy olyan állomás volt, ami max 10-20 mp távolságra volt egymástól. Akkor miről is beszélünk.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#49) Papa-Georgo válasza Jégkokó (#35) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

A kisföldalattit, lehet hogy tesztelték 3 villamos vonalán is, de az egyszer holt biztos, hogy azt ODA tervezték, ugyanis az alagút méretei megszabják a szerelvény méreteit, a szerelvény pedig szélte hossza kitölti azt. És a megállókban is épp végig ér. Ha jól tudom, a jelenleg futó szerelvény, ilyen tekintetben öszvér, mert talán vmi '70-es évekbei szerelvény kocsijára épült, és a felépítmény is teljesen egyedi. Én úgytudom, hogy ez volt az első ilyen alacsony padlószintű szerelvény. Kifutási idejét nézve azthiszem, most tart. kb féltávnál tehát mégegyszer ennyi ideig biztos futni fog, de előre tudható, h amíg lenem pusztul teljesen járatni fogják, mert ilyen méretű szerelvényt egy gyártó sem forgalmaz, csakis egyedi megrendelésre gyártanak, ami meg tudjuk, h drágább jóval...

Amit kiakartam hozni egészből, h a Kisföldalattit oda szánták, és nem innen-onnan hoztak bele szerelvényt. Azthiszem. :U

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#50) Dany007


Dany007
veterán

Én azon lennék meglepve, ha egyszer az életben valamit befejeznének határidőre, az előre kalkulált költségekből! De sz.tem én azt nem fogom megélni.
Szóval én megértem a felháborodást, de nem csodálkozom.

Amúgy te fényképezővel jársz melóba ? Bár ahogy látom az inkább telefon volt. És nem fura, hogy megállsz ott a nagy "tömegben" és elkezdesz fényképezni egy metrómegállót ? :) Nemvok pesti, csak nekem fura lenne ha várok a buszra vagy megyek erre arra, és egyszercsak valaki megállna fényképezni a megálló tetjét :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.