Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bling95


Bling95
őstag

Nem szeretek kézzel írni, mert szerintem lassú és sokkal egyszerűbb és gyorsabb géppel írni.

De ez már szerintem túlzás. Simán írhatnak órán géppel mert miértne? viszont gép bármikor elromolhat, vagy csak szimplán nincs kéznél. na meg rövid párszavas dolgokat mégis inkább lapra írok...

(#2) darál0w


darál0w
Jómunkásember

ez vicc....

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Aztakurva...

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ez most komoly? Megnyugtat a tudat, hogy ilyen Magyarországon az életben nem fog előfordulni. (Legalábbis nagyon bízom benne.) Ez tényleg vicc kategória.

Egyébként vajon ha nem tud kézzel írni, akkor a matematikai egyenleteket, tételeket, stb. a dolgozatokba hogyan írja le, képletszerkesztő programmal? Sőt, egy dolgozatot hogyan ír meg? :D Feleletválasztósan? Pff...

[ Szerkesztve ]

(#5) mephi666 válasza Crystalheart (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

oké, hogy fejlődni kell a korral, de a több ezer év alatt kialakult "írást" most le akarják váltani egy (hozzá képest) ilyen új dologgal, mint a gépírás? :U

számomra az a furcsa, hogy az írás mintha első osztályos tananyag lett volna nálunk... szerintem máshol is ez a legalapvetőbb dolog és az erre fordított időn akarnak spórolni? mégis milyen fontosabb tárgyak lehetnek? miért nem lenne jobb gyors letudni, hogy mindenkinek meglegyenek az alapok, aztán esetleg gépírni? :U

ui: én sem félek tőle, hogy itthon ez lesz, mert belegondolva durva lenne, ha már első osztályos gyereknek a füzetcsomag helyett egy netbook lenne az előírás :K ...hosszabb távon ez viszont már elképzelhetőbb... gondolj bele: nem kellene súlyos tízezrekért újabb könyv/füzetcsomagokat venni, hanem a gép lenne az egyszeri kiadás és évekig használhatná... az iskola elektronikus formában biztosíthatná a tankönyveket (ami megint nem pluszkiadás... nem rongálódik, stb), a gyerek "nem felejthetné otthon" a házi feladatot, mert mindent a gépen kell csinálnia, stb... sok előnye van, de itt az országban egy ilyen mértékű modernizációt nem tudok elképzelni még vagy 20évig :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) #51736960


#51736960
törölt tag

nem a kézírás oktatását szüntetik meg, hanem a folyóírásét.

idézet a cikkből: "Indiana is the latest US state which will not require its schoolchildren to learn joined-up, or cursive, writing."

szerk: tehát továbbra is tudunk majd kézzel írni, de csak nyomtatott betűkkel (én egyébként már kb. 10 éve nem használok folyóírást)

[ Szerkesztve ]

(#7) RootRulez


RootRulez
félisten

Én már általánosban is nyomtatottal írtam, kaptam is érte az egyeseket. :))

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#8) mephi666 válasza #51736960 (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

nyomtatottal nem szeretek írni: sokkal lassabb is, mint a folyóírás... általában csak akkor írok nyomtatott betűvel, ha megkövetelik... egyszerűen nincs rá olyan technikám, amivel gyorsan és számomra olvashatóan tudnék írni... folyóírással pedig van :K ha kell, akkor baromi gyorsan írok és általában ilyenkor csak én tudom kiolvasni...

apropó: vannak iskolák, ahol szerintem még mindig tanítanak gyorsírást... vagyis 10éve az egyik közeli közgazdasági szakközépben tanultak a csajok gyorsírást... :K az is még egy szép dolog és bizonyos munkakörökben hasznos is

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Dany007


Dany007
veterán

Ha úgy van ahogy loveless írja, tehát csak a folyóírást akarnák megszüntetni akkor annak "csak" kulturális hátrányai lennének.

Arról nem is beszélve, hogy eddig ahány folyóírást láttam, alig vagy egyáltalán nem olvasható.
Ellenben ha megnézel egy 60-80 éves ember írását, na az már majdhogynem művészi szinten van a mai átlaghoz képest :)
Nemrég néztem nagyapám leveleit. Hát valami hihetetlen szépen írt. Nem csak olvasható volt az írása, hanem tényleg egyfajta szépséget sugárzott.

Én meg ha nagyritkán írok is kézzel akkor csak és kizárólag nyomtatott betűket használok. Sajnos a suli vége óta fokozatosan csúnyult a kézírásom. Ezért valamikor 5-6 éve eldöntöttem, ha kell akkor nyomtatott nagybetűkkel írok. Azt legalább biztosan eltudja olvasni mindenki.
Egyébként talán ennek az lehet az oka, hogy manapság már szinte alig van szükség a kézírásra. Én már 6 éve csak arra használom a kézírást, hogy a munkatáskákat megírjam vele, ami max 3-4 sor. De ha lenne az irodában külön kis nyomtató, akkor v.színű inkább nyomtatnám azt is.
Tehát egyszerűen nincs szükségem a kézírásra.

A másik meg, hogy már most pedzegetik, hogy az iskolákban a füzeteket és tankönyveket felváltják a laptopok és tabletek. Na onnantól kezdve az iskolákban se lesz szükség a kézírásra.

(#10) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Én használok folyóírást és ez a hír nagyon durva :(((

Romani ite domum.

(#11) Crystalheart válasza mephi666 (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Bizony, még szóban sem lehet olyan gyorsan lejegyezni a dolgokat, mint egy olvashatatlan gyorsírással. :DDD

Azt nem értem, miért volna célszerű a nyomtatott betűket erőltetni a folyékony írás helyett. Sokkal lassabb - legalábbis a nagy átlagnak biztosan.

Már az is nagy veszteség, hogy a szép kézírást nem tanítják, hát még egy ilyen! Az időre hivatkozva? Hol idő az? Én mire elsőbe mentem, már évek óta tudtam írni... :S

(#13) Domxc


Domxc
senior tag

Aztak*va. :Y Szégyen, hogy ennyire ügyelnek a hagyományaikra. Photoshop rajzóra, stb.? Na ne. :(

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#14) Eastman


Eastman
őstag

Június végén vettem egy töltőtollat. :) ...sokkal szebben lehet vele írni mint a golyóssal. Sajnos nem írok szépen, nem fordítok rá kellő figyelmet ezért úgy éreztem, hogy "edzenem kell".

Egy IT-s haveromnak 8 (azaz nyolc) éve nincsen tolla, nem használja. Mindenféle kütyüi vannak persze.

Ha a legborulátóbb jövőképeket elemezzük, azok aki csak a számítógépek előtt ülnek és a való életre nincs receptjük, bajban lesznek. 2012. ide vagy oda, ha egy napon nem jön víz a csapból, nem lesz áram a fali csatlakozóban szükség lesz majd ezekre az "elavult" dolgokra. Ne legyen így, senki sem kívánhatja.

Szerintem Crystalheart lenne az egyike a "túlélőknek" innen PH!-ról. Amennyire ismerem lenne egy-két receptje az élelemszerzésre egy krízishelyzetben. Tanyán él szinte a természetben állatok és haszonnövények közt.
Nagyváros mondjuk áram és víz nélkül = káosz.

Summázva; mindenkinek kell az írás a mai technokrata életünkben is. ...ugyan úgy mint a tűzgyújtás, sátorverés, mérföldes gyaloglás, sütés-főzés és az értelmes beszéd, érvelés "tudománya" is.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) Crystalheart válasza Eastman (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Budapest belvárosa mondjuk alapvetően száz évvel ezelőtti, elektromosságmentes technológiára épült. :) A nagy kapuk pl. azt szolgálták, hogy a ló és lovasa beférjen, a földszinten pedig istállók voltak. :D

(#16) Z86


Z86
őstag

Ez döbbenetes, nem hittem volna, hogy ilyesmi bárkinek is eszébe jut. :(

szerk: De ha nem írnak kézzel, akkor pl. hogyan matekoznak, mert azért az elég egyértelmű, hogy egy 2 oldalas levezetést géppel megcsinálni elég macerás, és sokkal tovább tart, mint kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#17) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Táblagépen is lehet ám írni... Kézzel. Kell egy kapacitív toll, és szevasz.

[ Szerkesztve ]

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#18) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Azért az megtanítják a zombiknak hogy aláírni tudjanak?

De gyűlölöm az ilyet... :(((

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19) ZCoyote válasza Motion_Blur (#18) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nyomtatott nagybetűvel is lehet aláírni :D

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#20) tkazmer válasza Motion_Blur (#18) üzenetére


tkazmer
addikt

az aláírásnál azért nem követelmény az olvashatóság, rengeteg olyan embert ismerek, akiknek rendkívül jól kinéző, lényegében utánozhatatlan aláírásuk van, de hogy abból bárki kiolvasson bármilyen értelmes szót (nevet), az lényegében kizárható.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) danih


danih
addikt

Azt vettem észre magamon, hogy mivel szinte kizárólag billentyűzettel írok, mennyire nyűgössé válok ha tollal kell írnom. Azt is észrevettem, hogy csúnyán írok, és betűt is vétek néha, illetve hamar begörcsöl valami a tenyeremben ott, ahol a hüvelykujj izompárnája van.
Egyszóval kerülöm a dolgot, ahol lehet.
Ez persze nem azt jelenti, hogy kiállok a folyóírás feleslegessé tétele mellett - egyáltan nem, tanítsák csak, nem kell még egy lépcső az analfabetizmus felé...

(#23) tkazmer válasza Kalandor (#22) üzenetére


tkazmer
addikt

a gondolkodásnak bőven elég, ha valaki fejben számol, az írásban számolásnál sokkal időpazarlóbb dolog szerintem nincs (jó, nyilván egy összetettebb hármasintegrált nehéz fejben számolni vagy gépbe beütni, de valljuk be, ritka dolog, hogy valakinek ilyesmit kelljen számolnia)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Thunderzolee

Sic transit gloria mundi. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) tkazmer válasza Kalandor (#24) üzenetére


tkazmer
addikt

a fejben számolás nekem többnyire pontos eredményt ad:) de ok, ha valaki az említett körülmények mellett dolgozik és nem szeret, nem akar fejben számolni, persze elméletileg könnyedség lehet számára az írásban számolás.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#27) Dany007 válasza Kalandor (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. A matematika sem azert kell, mert valaha is derivalni fogunk az eletben, hanem gondolkodni tanit meg. Kar hogy erre csak az utolso evemben jottem ra. Addig nem voltan oda erte.

(#28) #41635072


#41635072
törölt tag

Ez azért mellbevágott. :Y

(#29) tildy válasza #51736960 (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudtam, hogy kulon van osztva, nekem a kezzel iras alapbol a folyoirast jelenti.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) Иван


Иван
őstag

A mostani kor információs temetőnek fog minősülni 100 év múlva. Digitális temető. A 100 éves információk még fizikai valójukban léteznek, ma meg minden csak digitálisan. Ezeket hogy fogják megnézni 100 év múlva? Tegyük fel, hogy még akkor is működni fognak az adathordozók (bár szerintem már 20 év múlva se fognak). De mivel fogják őket olvasni meg dekódolni? Amikor már a 2 éves formátumokat is kiröhögjük, hogy szarok, a 20 éveseket meg már olvasni is nehezen tudjuk. pedig az ma volt!

Gondoljatok bele, hogy egy régi öt/feles flopin tárolt doksit ma milyen nehéz lenne egy mai átlagembernek egy mai laptopon megnéznie. ÉS ez nem is történelmi távlat.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) Gergő_ válasza Иван (#30) üzenetére


Gergő_
őstag

Valamilyen kifinomult univerzális optikai és mágneses "szkennert" csak kifejlesztenek idővel. Ami pl QR kódként olvas be egy merevlemezt. Reméljük. Nem hiszem, hogy megállna a fejlődés e téren.

(#32) Raucher válasza tildy (#29) üzenetére


Raucher
tag

Javítsd egy picit az írást. Így nagyon megtévesztő. Főleg, ha valaki nem olvassa el az eddigi hozzászólásokat.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#33) Dany007 válasza tildy (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Ezesetben viszont már a folyóírás szükségessége tényleg megkérdőjelezhető.

Hiszen ma már a fiatalok többsége minden olyat amihez írás szükséges számítógépen, telefonon vagy tableten végez. És ez a jövőben csak fokozódni fog.

Ebből kifolyólag (mivel iskolán kívül elég ritkán használják) pedig a mai felnőttek folyóírása gyakran olvashatatlan, de mindenképpen csúnya. Ezért is praktikusabb a nyomtatott betűs írás.
Az meg amit nagyapáink műveltek, a szép "cirádás" kézírás velük együtt sajnos ki is halt.

Az aláírások nagyrésze meg már nem más, mint olvashatatlan kriksz-kraksz. Olyat bárki tud. Nem véletlenül van a hivatalos iratoknál olyan pont, hogy "olvasható" aláírás, vagy nyomtatott betűkkel történő aláírás is. Nyilván azért mert tudják, hogy az aláírások nagyrésze olvashatatlan.

Szerintem el kell fogadni, hogy a modernebb technológiák elterjedése (laptop, tablet, okostelefon, internet) és beépülése a hétköznapi életbe bizonyos dolgokat szükségtelenné tesz. Ilyen lehet akár a folyóírás is.
Ha már mindenképpen kézzel kell írni, akkor legyen nyomtatott az nagyobb valószínűséggel lesz olvasható mindenkinél, mint a folyó.

Egyébként ha már minden iskolában tablet / laptop lesz, akkor sajnos vagy sem, de a gyerek előbb fog megtanulni gyorsírni, mint "folyóírni".

(#34) művésznő4


művésznő4
csendes tag

:Y :Y :Y

(#36) dabadab válasza Иван (#30) üzenetére


dabadab
titán

"Ezeket hogy fogják megnézni 100 év múlva?"

Siman. A Project Gutenberg iden 40 eves, semmi gond nincs vele, siman olvashato a legelso dokumentuma is. Amugy meg egyre inkabb a jol dokumentalt, nyilt formatumok a jellemzoek (ascii / utf8 szoveg, HTML, PDF kb az idok vegezeteig olvashato marad), ami meg nem az, azt se tul nagy muveszet dekodolni, vannak ra programok, a programok futtatasahoz van emulator, ha kell.

"Tegyük fel, hogy még akkor is működni fognak az adathordozók"

Adatot meg adathordozot egy egysegkent kezelni rettenetesen elavult gondolkodasmod. Visszaterve P Gutenbergekhez: hol van ma mar az a Xerox mainframe, amin bepotyogte az elso szoveget? Sehol, valoszinuleg regen leselejteztek. Az archivum viszont el es virul, nem fugg attol a jovoje, hogy egy-egy adott HDD meddig huzza.

DRM is theft

(#37) D1Rect válasza #51736960 (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Hoppá, ezt én is benéztem. Késő volt már meg minden. :B

Így azért nem olyan súlyos.

(#38) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Álmodozni fogok. Nekem egy olyan tablet kellene, ami fölöslegessé tenné számomra a jegyzetfüzeteket. Nagyon sokat jegyzetelek kézzel. Sajnos, a kézírásom nekem is ronda macskakaparás. :( Nincs türelmem szépen megformálni a betűket, amikor a gondolataim gyorsan pörögnek.
A gépeléssel nincs ilyen gondom, mert megtanultam "vakon", tíz ujjal gépelni.
Kézzel hosszabb szöveget írni... tortúra lenne. Például egy regényt. Őszintén csodálom a régi szerzőket, akiknek csak toll és papír állt rendelkezésükre. Lekörmölni egy regényt minden tekintetben embert próbáló teljesítmény.
Visszatérve a tabletre. Jelenleg 16 darab teleírt jegyzetfüzetem van. Visszakeresni bennük a lejegyzett hasznos információkat :Y. Igen, a netbookban tárolt infóimat villámsebesen kikeresem, azonban a netbook nincs velem állandóan, míg egy-egy jegyzetfüzet mindig kéz közelben van. Tehát egy A/4-es kijelzőjű, a kézírást kézírás formájában tároló tablet kellene nekem. Tudom, hogy van kézírás felismerés, próbáltam az okostelefonjaim kijelzőjén, de lassabb mint a normál kézzel írás.
Illetve szoktam primitív grafikákkal is kiegészíteni a jegyzeteimet. Pl. amikor a csillagok méreteiről töprengtem a papíron, akkor a Nap átmérőjét 1mm véve felrajzoltam köré a többi ismertebb csillagét. A legnagyobbnak már csak a becsült ívét tudtam felrajzolni, mert cirka 700mm volt a kicsinyített átmérője is.
Tehát jó lenne egy jegyzet-tablet. Nem kell csúcstechnika, azonban könnyű, jó fogású, csepp és por álló legyen. A kijelzője ne karcolódjon. Legyen benne kártyaolvasó és usb port is. A hátlapja karcálló napelemtábla legyen. Vérmes álmom lenne?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#39) dabadab


dabadab
titán

Egyebkent meg az alairas, mint olyan kihalasa nem lenne tul nagy veszteseg, tekintve, hogy rettento sok problemaval terhelt hitelesitesi eljaras.

DRM is theft

(#40) Crystalheart válasza Dany007 (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem meg nem kell túlmisztifikálni, egyszerűen épp olyan kulturális hiányosság lenne, mint ma a szép kézírás hiánya. Azon kívül, ha már gyakorlati hasznot is keresünk, tényleg pótolhatatlan készségjavító, ha valaki megtanul kézzel írni, még ha nem is túl szépen, de legalább olvashatóan; általa a rajz és festészet is sokkal jobban megy.

dabadab: Igen, én is azt nézem, mindenkinek csak az aláírás jut eszébe róla, holott egy digitális aláírás sokszor biztonságosabb és hitelesebb. :D Ami azt illeti, nem szeretek aláírni, mert minden egyed darab úgy néz ki, mintha valaki más írta volna, néha nagyon nem hasonlítanak egymásra. Amikor bankkártyát csináltattam és alá kellett írni vagy 20 papírt, az ügyintéző is vakarta a fejét, de azt mondta, belefér... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) Иван válasza Gergő_ (#31) üzenetére


Иван
őstag

Csak ennyi?

Kalandor: ami adat nem kell, miért mentegetnénk? pedig a örténelemírás szempontjából később ezek fontosak lehetnek. Pl családi fotók millió veszhetnek el. nem nagy cucc. De akkor honnan tudják meg, ebben a korban hogy is volt az élet meg mint?

dabadab: igen, ezt értem, hogy vannak ilyen projektek meg adatbázisok meg minden, de azért ezek se örök életűek. A digitális technológia koránt sem olyan időtálló és strapabíró, mint az "analóg". Ezt be kell látni.

Aról ne is beszéljünk, hogy ma mindenki a digitalizmus bűvöletében él, holott ez egy hihetetlenül primitív dolog (épp ezért sokoldalú), de egyszer jön valami új meg hasznosabb, és elfelejtjük. Ahogy az analóg tévé is most megy ki, úgy előbb utóbb ez is kimegy.

Másfelől milyen murisnak hat ez a kor nem? Mindneki otthon ül, nyomogatja a gombokat és képernyőket bámul. Ja és a következő évszázadokat is így vizionáljuk, csak több gombbal és képernyővel. pont, ahogy az ipari forradalomban emlegették: 1990-re már körömnyi gőzgépek lesznek és 300 lóerősek! A jövő mindig csak a jelen "kivetítése".

Támogatom az automatizációt és főleg támogatom a robotikát. De valahol ez a digitális korszak furcsa éra... Érdekes lenne megnéznem, hogy a dédunokáim hogy tekintenek majd rá :)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#42) Crystalheart válasza Иван (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ami azt illeti, a nyomtatott sajtóban és a könyvekben ez a kor simán agyon van dokumentálva, ettől - egyelőre - nem kell félni. :)

Ami a digitalizálás dilemmáját illeti: nem azt kell nézni, hogy egy filmet analógban vettek-e föl vagy digitális kamerával, például. Lehet konvertálni, és konvertálnak is. Ma Kabost már DVD-n lehet nézni. ha jön egy új tech, akkor majd azon is lehet. Bár valószínűtlennek tartom, hogy belátható időn belül valami korszakalkotóan új jöjjön. (Mire gondolsz, tudatszámítógép, vagy mi? :DDD)

(#43) ftc


ftc
nagyúr

1 előnye lenne: eltudnám olvasni magam után is amit írtam

[ Szerkesztve ]

(#44) PazsitZ válasza tildy (#29) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én teljesen leszoktam a folyóírásról pl.
Nem is tudom menne-e :D
Gimitől, de lehet már általános suli végétől nyomtatott betűkkel írok.

Egyébként durva jelenség, de ha nem járnék még suliba, én is alig írnék valamit kézzel.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#46) Z86 válasza Kalandor (#45) üzenetére


Z86
őstag

"eldózerolják a Földet "
Bizony ez így van. A South Parkban csináltak is erről egy részt. A Föld csak egy valóságshow, amit egyszer majdnem beszüntettek és ledózeroltak. Szerencsére akkor megúsztuk, de ki tudja mi lesz, ha egyszer tényleg oda lesz a nézettség....

szerk: nagyon OFF :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) PazsitZ válasza Z86 (#46) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem ő inkább erre gondolt: the Earth was destroyed by Vogons to make way for a hyperspatial express route

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#48) Z86 válasza PazsitZ (#47) üzenetére


Z86
őstag

Igazad van, csak nekem a South Parkra van ráállva az agyam, így az ugrik be elsőnek. :)
Meg kellene nézni a filmet még egyszer.

(#49) tildy válasza Raucher (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Rendben, bar az eredeti cikkben is handwriting, azaz keziras van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) Иван válasza Kalandor (#45) üzenetére


Иван
őstag

Nem. Ami fontos kép számomra vagy a családnak azt előhívatjuk. Problem solved.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.