Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

"2010-es 13"-esnel szeriahiba, hogy a GPU alatti BGA forrasztas nem tokeletes, igy idovel a homerseklet-ingadozastol elenged, es veletlenszeru sakktablara emlekezteto grafikai hibat eredmenyez. A gep hasznalhato marad, nem fagy, vagy ilyesmi, de egy £1000-os szamitogepnel ez nem megengedheto. Ahany 2010-es alaplapjuk van, annyit fognak belerakni amig ez meg nem szunik..." - > Esm ezt irta ra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) moha21 válasza tildy (#1) üzenetére


moha21
addikt

Szerintem egyik gépnél sem megengedhető, legyen az valami alapabb is. Amúgy egyetértek, ha mas nem akkor oldják meg a forrasztást, nyilván van egy reball worstation valahol nekik.
Én ma egy AGP csatlakozással szívtam, tudom nem ugyanaz a kategória, de ott is kontakt hiba volt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) k.


k.
őstag

Nekem is ugyanilyen pro-m van. Jó tudni....

(#4) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én inkább vennék kb. kétharmad, háromnegyed árért legalább olyan vagy jobb minőségű HP, Dell, Lenovo business/premium class notebook-ot.
Bár azon nincs beleharapott alma, és a szemben ülő szemében nem vagy olyan menő.

Persze ez szubjektív, hogy nekem nem jön be a mac os, hardverben meg be lehet szerezni annyiért más minőségi cuccot is.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#5) total90 válasza PazsitZ (#4) üzenetére


total90
veterán

Azért nem mindenki vesz Apple dolgokat, mert villantani akar, hanem, mert esetleg tényleg ki is használja.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) PazsitZ válasza total90 (#5) üzenetére


PazsitZ
addikt

Tudom, lemaradt egy smiley a mondat végéről.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7) tildy válasza PazsitZ (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Aki ismer, tudja milyen a hozzaallasom az Apple termekekhez. Nem a vilagito alma miatt vettuk. Nagyon nem.

Akkoriban korulneztunk, 860 fontert(270 ezer forintnak megfelelo font volt ez akkor kb) mit kapunk.

Kapasbol a magSafe mar parszor jol jott, aztan megneztuk, hasonlo teljesitmennyel es uzemidovel es sullyal van-e olyan gep, amit akkor (2010 julius) ennyiert lehet kapni. Volt meg rajta kivul 1 versenyzo, de ugyanilyen arban , talan a DELLnek , akkor meg mar miert ne ezt vegyuk?

(Konkretan esmein megkert ra, keressek ketharmad, haromnegyed arban LEGALABB ilyen tudasut, ekkora uzemidejut, es meg volt par kikotes. Az uzemidoben rosszabb volt kb 1 oraval a DELL , es meg volt par dolog, ami miatt vegul ez lett. Mindenesetre a fogadast elvesztettem, nem sikerult jobbat talalnom, pedig hidd el, nezelodtem rendesen. Valamin mindegyik elverzett. )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) tildy válasza tildy (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Na jo, ha nem is ketharmad arban, de legalabb 200 fonttal olcsobban. Nem volt alternativa.

A MagSafe meg piszok, errol szinten parom tudna meselne, hany gepet szerelt mar (nem az enyemet:D) , amiatt mert "egyesek" felbuktak a kabelben, es eltort az AC csatlakozo forrasztasa a gepben....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) k. válasza tildy (#8) üzenetére


k.
őstag

Múltkor a növérem két éves kisgyereke rohangászott a szobámban, a tápkábelbe meg beleakadt a lába, miközben szaladt. Notiból huss repül le a tápkábel és ennyi. Szépen lebogóztam a gyerek lábáról a 30 ezer forintos táp kábelét, és ment vissza a gépbe. Ha a magsafe nincs, tuti hogy nézhettem volna új notit.

(#10) danih


danih
addikt

Igyál még egy pohárral és fogd rá a Java-ra...
Egyébként miért baj ha kirántják a notiból a tápkábelt? Nem tudom, mi az a magsafe....

(#11) Alex91 válasza danih (#10) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) banhammer válasza danih (#10) üzenetére


banhammer
veterán

Nem dugós a tápkábel csatlakozója, hanem mágneses elven tapad össze a papa, meg a mama.

Pont az fentebb írt balesetek miatt jó megoldás.
Könnyen leold és nem törik ki a csatlakozó a helyéről.

Nem értem, hogy a többi notebook gyártó cég miért nem vette át ezt a megoldást.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) banhammer válasza danih (#10) üzenetére


banhammer
veterán

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) danih


danih
addikt

Ó, köszönöm, ez tényleg hasznosnak tűnik, és végülis logikus is :)

(#15) k. válasza banhammer (#12) üzenetére


k.
őstag

"Nem értem, hogy a többi notebook gyártó cég miért nem vette át ezt a megoldást."
Le van védetve, azért :K

(#16) Lenry válasza k. (#15) üzenetére


Lenry
félisten

ez általában kevéssé szokta zavarni a gyártókat :DDD

tildy igen, az pont az a GPU hiba, amit esmein is írt. vidd vissza, vágd a fejükhöz megint, mert nem igazán javítható a dolog...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Lauda válasza banhammer (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon otletes megoldas, raadasul nem kopik ki a csatlakozo sem. :R

(#18) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Nem működhet örökké... :)
Remélem megcsinálják és rendben lesz! :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#19) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Pavilion DV9500-as sorozata is ezzel küszködött, végül beszüntették a gyártását pedig kellemes kis gép volt.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#20) zH. válasza PazsitZ (#4) üzenetére


zH.
senior tag

windowsal..

just be

(#21) baluka26 válasza zH. (#20) üzenetére


baluka26
veterán

Mivel nyújt neked többet a Mac?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22) zH. válasza baluka26 (#21) üzenetére


zH.
senior tag

semmivel. elvegre ugyan azt meglehet csinalni windows-on is, mint macen. csak az os x gyorsabb, stabilabb, szamomra szebb is. az megint mas, hogy a legtobb laptop dizajnat elbasszak a mindenfele csicsaval, vagyis nem nagyon sikerult olyat full alu, egyszeru laptopot talalnom, mint az mbp. a minosegi erzet itt is megvan, de ezt nyilvan ti e-penisnek konyvelitek, szoval vegyuk ugy most nem irtam semmit. :P
mindegy, felolem mindenki azt hasznal, amit akar.

[ Szerkesztve ]

just be

(#23) Z86


Z86
őstag

Érdekes hibajelenség.
Milyen gyors az Apple szerviz?

(#24) baluka26 válasza zH. (#22) üzenetére


baluka26
veterán

Az elvégezhető dolgok száma a Windowsnál biztosan több, mint Macnél. Szép az teljesen szubjektív. A Windows is gyors SSD-vel.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#25) Alex91 válasza baluka26 (#24) üzenetére


Alex91
félisten

Programozz iOS-re rajta...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26) baluka26 válasza Alex91 (#25) üzenetére


baluka26
veterán

Első google találat.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27) Alex91 válasza baluka26 (#26) üzenetére


Alex91
félisten

Jó, akkor csinálj rajta multi-touch könyvet iPadre... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28) baluka26 válasza Alex91 (#27) üzenetére


baluka26
veterán

Játssz Mac-en úgy általában akármilyen játékkal. Profi vállalati szoftverek sem Mac-en futnak elsősorban.
Ez egy nagyon specifikus terület amit írsz. Nem sokan vesznek ilyen célra Mac-et...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29) Domxc válasza baluka26 (#24) üzenetére


Domxc
senior tag

Ha valakinek nagyon szuksege van erre, akkor ott Parallels Desktop. Szvsz, nem fog meggyozni egy Mac-est, hogy a Windows is ugyanolyan. (egyebkent a Mac SDD nelkul is ;] )

28: Azert vannak mar az AppStore-ban. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#30) ferensz válasza Alex91 (#27) üzenetére


ferensz
senior tag

Te meg hegedulj dobverovel...

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#31) Alex91 válasza baluka26 (#28) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos, de akkor nem Mac-et veszek... Ha meg amire használni akarom tudja, akkor vehetek Mac-et is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32) baluka26 válasza ferensz (#30) üzenetére


baluka26
veterán

;] ;]
Jár a pacsi ezért, földi :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33) joey04 válasza zH. (#22) üzenetére


joey04
titán

nekem nincs stabilitási gondom windowsnál sem. Néha elgondolkodik, és kicsit későn ébred, de más baj nincs vele. nekem az osx-ben az tetszett, hogy hasonló vason gyorsabb, és a felépítése is logikusabb számomra. valamint a hozzáadott tartalmak nem a kukában és/vagy elrejtve végzik esetleg lecserélve azokat egy általam preferáltra mint a MS-nál, hanem valóban olyan programok, amiket használtam is, legyen az az ilife csomag, vagy a mail, netán az itunes, stb. Ezen kívül valóban jóval szebb szerintem is, és a touchpad valami fantasztikus rajta. Mégis visszaváltottam Win-re, mégpedig azért, mert elég sokat játszok sajnos továbbra is, talán majd kinövöm. Van még egy ok, de az erősen karcolná az alapelveket, ha a problémakört boncolgatnám. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Alex91 válasza Domxc (#29) üzenetére


Alex91
félisten

Amúgy a Win is nagyjából ugyan úgy használható, macOSX se jobb, se rosszabb, mint a többi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35) k. válasza baluka26 (#28) üzenetére


k.
őstag

PC-n kockák játszanak-Bocs, saját vélemény-
Aki akar nívosan játszani, és nem a grafikára polírozni a jancsit, az vesz egy konzolt.

Az osx egy kiváló otthoni/irodai rendszer, aki ezt nem látja be, az szemellenzőt visel. Drága, de jó. Ahogy a merci is drága de attólmég nagyon jó autók.

Az,hogy a macbookok pl drágák, szerintem alapvetően hülyeség.
Mondok egy példát. Mikor néztem a notikat, volt pár igényem:
Jóminőségű ház-lehetőleg fém-
Hosszú akkuidő-min 5 óra-
HALK LEGYEN!

A HW nem volt lényeg, ilyen kategóriában, otthoni használatra mindegyik megfelelő.
No kijött egy Sony Vaio, a Macbook Pro, valami toshiba, és dell. Az utolsó kettő annyira nem jött be, igy felejtős volt-Teszem hozzá, mind drágább volt mint az apple-
A sony hasonló hardverrel, de 128gb-os SSD-vel került 500 ezer forintba.
A macbook 350k. Ha hozzáadtam volna az SSD-t is maradt volna 100k difi.
Ezek után nekem senki ne mondja, hogy a mac drága. Egy tescos dzsunka 100k-s acernél drágább, de hát a merci is drágább egy suzukinál.

(#36) baluka26 válasza k. (#35) üzenetére


baluka26
veterán

Aki FPS-t akar játszani az feldughatja magának a konzolt a gyagyi irányítással együtt :)

OSX kiváló irodai rendszer? Hány irodában használnak Mac-et?

Nem drága?

Ilyen igényekkel miért nem tabletet vettél?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#37) zH. válasza k. (#35) üzenetére


zH.
senior tag

mondjuk ez a poszt igy brutto hulyeseg. az mbp-ket elsosorban munkara talaltak ki, nem irodakba. nekem tavasz kornyeken lesz meg, de ugy hallottam egyaltalan nem halkak, elvegre az alu haz melegszik. az emlitett sony 128gb-s ssd-vel volt, az mbp 360k-ert ssd nelkul jon, raadasul a legkisebb kijelzovel. az emlitett osszegert siman lehetett volna talalni mas alternativat. az meg teny, hogy a mac draga, ezen nincs mit szepiteni.

[ Szerkesztve ]

just be

(#38) Alex91 válasza baluka26 (#36) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig tildy is azt írta, hogy jó árban volt... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#39) moha21 válasza k. (#35) üzenetére


moha21
addikt

Kocka lettem, jóó. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40) Domxc válasza baluka26 (#36) üzenetére


Domxc
senior tag

Veletlenul se gondolj arra, hogy egy grafikusnak, egy nyomdasznak bizony a Mac a legstabilabb rendszer. Megjegyzem, ha magyarorszagi viszonylatban nezzuk, persze, hogy a Mac draga, es nem a legjobban fogyo eszkoz a kis koltsegvetesu irodakban, de nezzunk mar ki Amerikaba, vagy mas orszagokba.

zH.: Az alu tenyleg melegszik, de halknak halkak szvsz.

szerk.: Igen, es ezeknek a multiknak, mennyi problemajuk is van, hogy szinvonaltalan gepeket vesznek? :U Szvsz amennyit egy honapban az informatikusnak kiperkalnak, annyit siman kolthettek volna egy Mac-re, amivel lenyegesen kevesebb nyug van.

Mindegy en kiszaltam, mert ugyerzem ebbol flame lesz, es nem az en tisztem meg jobban generalni ezt.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#41) baluka26 válasza Alex91 (#38) üzenetére


baluka26
veterán

UK.
Domxc: Te meg ne gondold, hogy egy átlagos multinak nem sokkal egyszerűbb egy alacsony fogyasztású, Wines, olcsó gépen futtatni az SAP-t. :U

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#42) k. válasza baluka26 (#36) üzenetére


k.
őstag

Hát nem tudom, én olyan jót COD-oztam ps3on, hogy öröm volt nézni. :)
Használni sokhelyen használnak, csak irodai dolgokra(office, photoshop és tsai) nyilván, ahova speciális program kell, ami windowson van, ott nem.

Nem drága akkorsem. Attól, hogy nincs pénzem 8 millás opel insigniára, nem lesz drága, ha pl egy passat 9 milla. Sőt, akkor az realtive olcsó is, mert kevesebb pénzért hasonló szintet kaptam. Jah, hogy valakinek 8 milla is sok?-jegyzem nekem is :O - Hát ez van, ilyen az élet.

Normális, felső-közép kategóriás árakon vannak,-aztán késöbb átmegy 15 colos fele, a felső kategóriába- más cégenknél is ennyi a hasonló kategóriájú cucc. Mondom a kategória a lényeg lehet itten mondani, hogy nem olcsó, de a kategóriájában a mac nem drága.

Azért nem tabletet vettem ,mert, na ez jó kérdés, tervben van egy tablet majd :D De akartam egy gépet, ami mégiscsak fő cucc, és majd késöbb veszek mellé egy ipad-ot vagy Sony Tablet S-t(Véleményem szerint az egyetlen értékelhető androidos tablet).

(#43) zH. válasza Domxc (#40) üzenetére


zH.
senior tag

ez az egesz hozzaszolas +1, amerikaban nem veletlenul elterjedt. grafikusok, tervezok, film, videovagok, producerek, dj-k nem veletlenul hasznaljak.

just be

(#44) baluka26 válasza zH. (#43) üzenetére


baluka26
veterán

Okéoké, de ez eléggé niche.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#45) Alex91 válasza baluka26 (#41) üzenetére


Alex91
félisten

Tudom, hogy UK, de ez itthon is igaz... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46) ferensz válasza k. (#42) üzenetére


ferensz
senior tag

Attól hogy neked tetszett a COD-ozás PS3-on, onnantól kezdve ne az legyen már az etalon. Egy konzolon játszó profit egy PC-n játszó profi keresztbe lenyel.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#47) baluka26 válasza Alex91 (#45) üzenetére


baluka26
veterán

"Akkoriban korulneztunk, 860 fontert(270 ezer forintnak megfelelo font volt ez akkor kb) mit kapunk."
UK fizetéshez olcsóbb, mint itthon. Az UK átlagfizetés többszöröse a magyarénak. Most akkor melyik része hamis a mondatodnak?:)

k.: Régebben olvastam valahol interneten (tudomtudom, így ez eléggé ködös), lényeg, hogy egy mid PC-s csapat elvert egy hardcore kontrolleres csapatot. Kerestem a cikket, nem találtam.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#48) Alex91 válasza baluka26 (#47) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy mar írtak, kategóriának belül nézzük, és akkor egy országon belül az árakat! Gondolom a többi noti is más áron van kint, mint itthon...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#49) dabadab válasza k. (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Le van védetve, azért :K"

Ami mondjuk a szabadalmi rendszer szégyene:

"MagSafe works exactly the same as the magnetic power connectors that many deep fryers and Japanese countertop cooking appliances from the early 2000's have in order to avoid spilling their dangerously hot contents.[2] Apple exclusively owns US Patent No. 7311526 ("Magnetic connector for electronic device", issued in 2007) and does not license the MagSafe connector or the patent."
(Wikipedia)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) ferensz válasza dabadab (#49) üzenetére


ferensz
senior tag

Ha jól vettem ki a szövegből, akkor ez a tipikus megcsináltunk valami konkrét dolgot, és innentől kezdve minden hasonló is a miénk?

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.