Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tim82


Tim82
nagyúr

Nem vagyok kibékülve Feldmárnak az LSD-t és hasonló hatóanyagú cuccokat, mint terápiás felhasználásra alkalmas ''szereket'' népszerűsítő nézeteivel, de maga a kezdeményezés izgalmasnak és radikálisan újszerűnek tűnik.

Szerk.: becsúszott egy elírás. :B

[Szerkesztve]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2) tildy válasza Tim82 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Márpedig terápiára alkalmasak lehetnek "megfelelő" kézben, megfelelő irányítás mellett. :U Oda kell figyelni ez tény, de én nem vetném el a dokik helyében.

"Megnyugtatlak" : a jelenkori pszichiátriában "sokkal durvább" szerekkel is végeznek kezelést.

A kezdeményezés pedig jó, és úgy érzem nekem is sokat jelentene, ha segíthetnék embereken. Főleg olyan emebreken, akiket a társadalom sok esetben kirekeszt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) Tim82 válasza tildy (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok - de ha érted, mire gondolok: Feldmár egyik vegyi függőség helyett másikat kínál. "Pusztán" ez a kínos szerintem...

Az igazi terápia meg pont nem szerekkel gyógyítana.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) tildy válasza Tim82 (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem egészen. Pl. ott a hipnózis is, mégsem mondható az, hogy attól függővé válna az ember. Főleg , hogy az általad említett szer nem okoz sem fizikai sem pszichés függőséget.
A másik: nem a szerek gyógyítanak. A szerek v. a hipnózis okoznak egy olyan állapotot, amelyben segítve a pácienst (és ez nagyon fontos) lehet előrehaladást elérni. Nem a szer a lényeg, az csak katalizátor.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) Tim82 válasza tildy (#4) üzenetére


Tim82
nagyúr

"az általad említett szer nem okoz sem fizikai sem pszichés függőséget."

Ez így még mindig komoly vita tárgya, én nem merném kijelenteni, hogy tényleg... De ez egy messzire vezető vita, inkább valamikor élőben, pl. teaházban.

Lényeg, hogy engem Feldmár nem győzött meg - még valamikor tavasszal láttam a vele készült dokumentumfilmet, amiben kifejtette az álláspontját. Mi, akik megnéztük, utána darabokra szedtük az egészet... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) Stalker-2572 válasza Tim82 (#3) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Az igazi terápia meg pont nem szerekkel gyógyítana.

Hanem mivel? Mi az hogy "igazi"? :F :Y

All Black...

(#7) tildy válasza Tim82 (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, dehogyis! Ő nemkínálja. Elmondja mi volt az élménye. De te te vagy, te azt teszel,amit akarsz.

Szerinted, ha én leírom az élményeimet, akkorkínálok neked valamit? szvsz részemről nem, mert én csak elmondok egy élményt, az , hogy te mihez kezdesz vele, a te döntésed.

Szóval -szerintem - nem kínálja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) old gray


old gray
addikt

A'la Harcosok Klubja..... önsegélyező klubok. Az ötlet jó, csak kicsit nyugati szagú, kérdés, hogy a magyar mentalitással mennyit ér az egész. (önzetlenség hiánya..) :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.