Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tiv83us


tiv83us
veterán

Wow, en meg chippes kartyat nem is lattam, itt mindenki magnescsikosat hasznal. Es allitolag a MasterCard szerint "Accepted World Wide",
Ugy latszik le vagyunk maradva az EU technologiarol :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2) Nimrod


Nimrod
addikt

A probléma errefelé eleve ott kezdődik, hogy nem is tudsz mindenhol kártyával fizetni. :W

Raiffeisen védelmében meg annyit, hogy nekem is az van és soha nem volt vele fizetési gondom, pedig elég sűrűn és sokfelé használom.

(#3) tkazmer


tkazmer
addikt

azert ez valoszinuleg csak London es kornyeken lehet igy, kozep angliaban (notthingham es kornyeke) magnescsikoztak tobbnyire, igaz az mar ket eve volt...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4) tildy válasza tkazmer (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát eddig ahol fizetni próbáltunk vele, nem fogadták el.
Egyik a comet volt, ott nem kevés pénzt hagytunk, másik a Sports Direct.
Ezen is van amúgy mágnescsík, de a chipet használják mindenfelé.

Péter80: nekünk két tipp volt:
-egyik az , hogy debitnek hiszik
-másik az, hogy nem tudják lehúzni (chipes leolvasóik vannak)

Cometben konkrétan a manager mondta, hogy mágnescsíkos? Azt sajnos nem tudják elfogadni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) #47053824


#47053824
törölt tag

most szakadjunk el a kártya technikai adottságaitól, de miert is nem fogadjak el a chip nélkülit?

(#6) eastsider válasza #47053824 (#5) üzenetére


eastsider
nagyúr

szerintem tönkremegy hamar... legalábbis nekünk. anyámnak van OTP kártyája és mágnescsíkos már 20x cserélték, mert "néhány" helyen nem olvasta a kártyaolvasó

nekem meg az OTP Junior is chipes :D

[ Szerkesztve ]

(#7) tildy válasza tildy (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

elrontottam, szóval nem debitnek, hanem creditnek, hitelkártyának hiszik, gondolom én.
Ma még megpróbáloma sainsburyben vele a vásárlást, ha nem megy, akkor egy kp felvét, meg jövőhéten egy utalás immáron a lloydsos számlámra.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) anjani182 válasza tildy (#7) üzenetére


anjani182
őstag

Mondjuk ez nem meglepő, hogy itthon kevés a chippes, bár nekem ezer éve Master Cardom van.

A gagyi mágnescsíkosat szinte ingyé' vágják hozzád, és gagyiznak vele, lesz még 10 év múlva is, mert az emberek nem hajlandóak 4-5ezer ft-os éves díjat fizetni egy Master Cardért, plusz még kell fizetni érte 0-24órás rendelkezésre állási díjat is havonta. Ezen felül automatából bármikor leránthatsz több százezret is, volt már rá példa, hogy sűrgősbe kellett.

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#10) tildy válasza anjani182 (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Évi 4 ezret fizetek a dombornyomott visámért. Mégsincs rajta chip.
Anyum meg valami minimálisat, nem is dombornyomott, de van rajta chip (otp).
Most akkor melyik a gagyibb?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) anjani182 válasza tildy (#10) üzenetére


anjani182
őstag

Egyik se vagy mindkettő, rosszul választottatok... :U

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#12) tildy válasza anjani182 (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

MAgyarországon tudomásom szerint két banknak van chipes kártyája:
OTP
K&H

Na most az OTP-nél voltam, juniorként még korrekt, de normál kártyáknál olyanlehúzós, hogy olyanra az fizessen, akinek hat anyja van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) dabadab válasza anjani182 (#8) üzenetére


dabadab
titán

"A gagyi mágnescsíkosat szinte ingyé' vágják hozzád"

Csak mondanam, hogy pl a Citi Gold is magnescsikos (a Visa es a Mastercard is), sot, igazabol nem is tudnek hirtelen olyan magyar bankot mondani, aki chipes kartyat adna.

"plusz még kell fizetni érte 0-24órás rendelkezésre állási díjat is"

Vazze, rendelkezesre allasi dij, ROTFL :D

"Ezen felül automatából bármikor leránthatsz több százezret is"

Es melyik kartyaval nem?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) anjani182 válasza tildy (#12) üzenetére


anjani182
őstag

Igen, eltaláltad... :)

Forever and ever, let's make this last forever.

(#15) anjani182 válasza dabadab (#13) üzenetére


anjani182
őstag

1. Mindegyiken van mágnescsík, de akkor pontosítom magam, Maestro és társaira gondoltam itt! :U

2. 0-24-hoz meg csak annyit, ha te pókerezni akarsz hajnal 2-kor, akkor is átlövi a lóvét azonnal. (én nem szoktam, csak példa volt)

3. Ha te felveszel egy nem dombornyomott kártyával 500 ezret ATM-ből, itt hidalok le... :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#16) tildy válasza anjani182 (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk ehhez nem kell chip. Ezt otthon , meg neten én is megcsinálom a visámmal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) tkazmer válasza anjani182 (#15) üzenetére


tkazmer
addikt

ha te pókerezni akarsz hajnal 2-kor, akkor is átlövi a lóvét azonnal.
van olyan, amelyik nem?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) anjani182 válasza tkazmer (#17) üzenetére


anjani182
őstag

Menj fel a bwin-re, és nézd meg a fizetési módokat, kettő bankkártya típus lesz ott, VISA és Master Card, tehát a dombornyomottak...

Én ide többet nem írok, feleseges kötekedésre időt pazarolni! :( :(((

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#19) dabadab válasza anjani182 (#15) üzenetére


dabadab
titán

A Maestronak van az a diszkret baja, hogy egy csomo osztrak boltban egyedul azzal lehet fizetni, Mastercardot meg Visat nem fogadnak el :)

"0-24-hoz meg csak annyit, ha te pókerezni akarsz hajnal 2-kor, akkor is átlövi a lóvét azonnal. (én nem szoktam, csak példa volt)"

Ize, erre valo a bankkartya. Az osszes. Azok is, amikhez az ember nem fizet keszenleti dijat (melyik bank huz le teged meg ezzel pluszban?).

"Ha te felveszel egy nem dombornyomott kártyával 500 ezret ATM-ből, itt hidalok le..."

A dombornyomasnak semmi koze az ATM-es kp felvethez. Mondjuk az 500k felvet a gyakorlatban nagy valoszinuseggel eleve elbukik azon, hogy az ATM nem hajlando annyit adni (es igy tobb ATM-bol kell osszekukazni a penzt :) ), de amugy meg barmilyen sima kartyaval fel lehet venni ennyit, a kp felveteli limit nem fugg attol, hogy dombornyomott-e (mielott itt nagyon osztanad az eszt, azert nezd meg a bankkartyahirdetmenyeket :P ).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) tildy válasza anjani182 (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint írtam dombornyomottam van. Visa. Akkor miről beszélünk?

Csak tökre nem ettől függ, hogy itt Londonban tudod-e használni. Nekem eddig automatán kívűl nem sikerült. Ennyi.
Ja és Esm is tud AZONNAL fizetni a nem dombornyomott visájával (van hozzá egy netkártya, arról...)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) anjani182 válasza dabadab (#19) üzenetére


anjani182
őstag

Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt: [link]

Diners Club, az mi?!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#22) tkazmer válasza anjani182 (#18) üzenetére


tkazmer
addikt

igen, ezek vannak kiírva, mivel alapvetően ezekkel lehet interneten fizetni, a sokat emlegetett maestro erre valóban alkalmatlan.
azonban pl. a visa electron több banknál alkalmas netes fizetésre - és az nagyon nem dombornyomott. ja, és nincs készenléti díja sem:)

(#21) anjani182
a Diners Club már nem is bankkártya?:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) anjani182 válasza tildy (#20) üzenetére


anjani182
őstag

Nemtudom miről beszélünk, egyelőre arról van szó, hogy a többiek szerint minden más kártyával (ami nem VISA és MC) lehet fizetni neten és bármennyi lóvét fel lehet venni!

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24) tildy válasza anjani182 (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Én csupán arra próbáltam felhívni a figyelmed, hogy úgy érezhető vered a melled a dombornyomot kártyád miatt, holott többünknek is az van. Egyetlen nagy bűnünk, hogy nincs rajta chip.
Mindezek mellett pedig mitn töben leírtuk : elfogadják már a nem dombornyomottat is netes fizetéshez.
A kp felmét pedig nem a kártyád fajtájától, hanem a felvételi limittől függ.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) dabadab válasza anjani182 (#23) üzenetére


dabadab
titán

Nem, arrol van szo, hogy hulyesegeket beszelsz folyton.
Dombornyomott kartyaval sem lehet akarmennyit felvenni (minden banknak van maximalis napi limitje, olyan 300-500 kHUF tajan, ami mindegyik kartyara vonatkozik, dombornyomastol fuggetlenul), van nem dombornyomott Mastercard meg Visa is (Unembossed ill. Electron neven futnak), meg ugy altalaban, jol latszik, hogy - jopar ide iro emberrel ellentetben - soha nem vetted a faradtsagot arra, hogy atolvasd par bank vonatkozo szabalyzatait, ellenben a felinfoidat nagyon nagy arccal adod elo.

DRM is theft

(#26) truba


truba
tag

A dombornyomot és a chipes kártya között bizonyos biztonsági hitelesítési eljárásbeli különbségek vannak, más semmi egyéb, szó szerint: az ég világon semmi, ami a működést vagy felhasználhatóságot befolyásolná. Az meg, hogy valamelyik Visa vagy Mastercard, az meg attól függ melyik kártya kibocsátó adja ki a kártyát, amit a bank a kártya kibocsátottól licencel, ez okozza az árbeli különbséget a kártya típusok között. Az EU hivatalos álláspontja egyébként pedig az, hogy nálunk legyen első számú kártya a Maestro, mivel ez egy EU-s szervezet és hát a lényeg a HAZAI. :K

[ Szerkesztve ]

(#27) Dany007


Dany007
veterán

Nemtom ezt láttad-e már : ) Tényeg nagy viharra készülnek ott nálatok...

(#28) concret_hp válasza anjani182 (#18) üzenetére


concret_hp
addikt

höhö mastercardal alapból nem lehet semmilyen gambling oldalra be és ki fizetni :D

"VISA és Master Card, tehát a dombornyomottak" ez meg teljes hülyeség :) és amugy a legtöbb (visa) electron kártyával is lehet befizetni mindenhova :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29) Gergő_


Gergő_
őstag

atmről jut eszembe :D

[ Szerkesztve ]

(#30) FPéter válasza tildy (#12) üzenetére


FPéter
aktív tag

CIB-nek is van. Legalábbis nekem chipes VISA Electront adtak, valami elhanyagolhatóan keveset fizetek érte éves szinten

(#31) tildy válasza Dany007 (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Éjszaka volt ey kicsit erősebb szél. MEg ma esett is, de semmi különleges.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) _Voyage_ válasza anjani182 (#8) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Most akko' én vagyok a király.
Az enyém OTP-s, chipes, mágnescsíkos Visa Electron.
0ft-ot fizetek érte évente. ;)
ATM-ből vettem fel vele 340k-t is, igaz, két helyről, mert már ki volt fogyva. Bármikor utalok, éjjel 2kor is, azonnal... :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#33) DeFranco válasza anjani182 (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Beszarszbehugyozol:
OTP Visa Electronom van. Annyit veszek ki az automatából, amennyi benne van, ott vásárolok ahol akarok on- és off-line egyaránt. Ha hajnali 2-kor kell pókerre a pénz, akkor akkor jutok hozzá.
Mondjuk nem credit, hanem debit.
Ja, chipes, csíkos, sőt a nevem is rajta van. Jó, mi?

@_Voyage_: Te vagy a király, az én zsebemből kihúznak havonta két belvárosi sör árát bankköltség címén.

[ Szerkesztve ]

(#34) Dany007


Dany007
veterán

Lottóra ne költs :)

(#35) _Voyage_ válasza DeFranco (#33) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Nekem is vonnak valamennyit havonta, de kártyára nem fizetek. Számlaértesítő, sms, meg még nem tudom mi miatt húznak le kb 1000ft-al. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#36) DeFranco válasza _Voyage_ (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az pont két sör. Miszterben több, mint 4. Nem hogy meginnánk. :)
Tildy: bocsi hogy offolunk... örülök, hogy haladtok 1-ről a 2-re. :)
szerk: most látom, nem is annyira.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.