Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) truba


truba
tag

Mondjuk én az egészet nem értem amiről beszélsz, a programozás nem a szakterületem ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) blokad


blokad
senior tag

Ha jó lenne, és tudná, amit szeretnék és free lenne tuti kipróbálnám a Te cms rendszered, az oldalunk alapjaként

(#3) The DJ


The DJ
addikt

Nincs semmi baj ezekkel a CMS-ekkel, egészen addig, amíg egy hétköznapi felhasználónak kell, hétköznapi feladatokra. Van millió előregyártott sablon hozzá, csak feltölti, kitallózza és már kész is a "személyre szabott" oldal, minden komoly munka nélkül. Arra hogy feltöltse a saját kis képeit, videóját, galériáját tökéletesen megfelel.

Én nem egyszer használtam őket személyes oldal létrehozására barátnak, ismerősnek vagy épp megrendelésre. Még ha vannak speciális igények azokra is van modul általában. Sőt, az én weboldalam jelenleg Wordpress alapú, de szerintem senki nem mondaná meg róla, aki nem ismeri mélyebben a rendszereket. Szóval lehet ezekkel játszani szépen :) De természetesen nem mindenkinek és nem minden esetben elég, akkor viszont vagy fejleszteni kell, vagy megkérni valakit, hogy tegye meg. Szóval nem butaság a saját CMS sem :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Az irodalmi oldal, ahol aktívkodom, szintén Drupal alapú. Gyakran emlegetik, milyen nehéz benne megoldani néhány alap dolgot, ami meglepő. :) De azért az oldal működik, ha nem is hibátlanul.

(#5) Esmein válasza Crystalheart (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

ma azzal szenvedtem, hogy megtalaljam , hogy vizszintes menube (amit mutattal ott a cimlap, irasok stb ilyen ) hogy lehet uj menuponot berakni...Hat nem jottem ra..

oo igy jar aki nem lep ki...Tildy voltam. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) Fecogame


Fecogame
veterán

Wordpress? Az is CMS. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) blokad válasza The DJ (#3) üzenetére


blokad
senior tag

Ez alapján (alul a kép) mindenki rájön: :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) Crystalheart válasza Esmein (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én eddig cms-ből csak az e107-et használtam, ott minden ilyesmi tök egyszerű, számomra logikus volt a felépítése és az átalakítása is, pedig nem vagyok webfejlesztő, és csak nagy vonalakban értettem hozzá. Még az SQL-ben turkálva is sokat lehetett alakítani rajta. (A vízszintes menü, meg az egész kinézet csak a theme fájltól függött.) Ellenben állítólag van néhány biztonsági rés rajta, manapság nem tudom, mi a helyzet vele. A Drupalra azt mondják stabil, de bonyolult mint a kvantumfizika. Lehet, a legjobb sajátot fejleszteni, de ott megint fönnáll néhány potenciális hibalehetőség, hiszen csak fiatal rendszer. Érdekes döntés... :)

[ Szerkesztve ]

(#9) The DJ válasza Crystalheart (#8) üzenetére


The DJ
addikt

Én a Jommla, Drupal, Wordpress és e107 kombó közül az e107-et tartom a legkevésbé jónak. Az admin felülete eléggé áttekinthetetlen, a régi verziókban több biztonsági rés volt, mint amennyi a Windowsban van összesen ;] Meg szerintem a többihez képest elég alap is, korántsem lehet annyira testre szabni és a kiegészítők/template-ek száma is jóval kevesebb hozzá. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz, de vannak nála jobb alternatívák is. Szigorúan szvsz. És igen, ezek közül a Drupal a legbonyolultabb, a Wordpress a legátláthatóbb és ő az amelyik felhasználó barátabb, csak sokan nem is tudják, hogy nem egy szimpla blogmotor.

blokad: Ne aggódj, a legtöbb látogató nem veszi a fáradtságot, hogy legörgessen az oldal aljára :))

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) raczger


raczger
őstag

Egyetértek :K Pár hete csináltam ismerősnek kisebb oldalt, azt mondta magáról hogy nem nagyon ért a gépekhez (szóval ha azt mondom neki html, fingja sincs mire gondolhatok), mégis elsőre megértett mindent az adminisztrációs menün, alig kellett egy-két dolgot magyaráznom pár szóban. (ezzel szemben ha valami ingyenes cms-el csináltam volna meg, hát lehet én se értettem volna meg, nemhogy ő :DDD)

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#11) tildy válasza raczger (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont ha valahova fejlesztot keresnek, hiaba mondom, hogy ezt vagy azt a custom cmst hasznaltam , fejlesztettem mar, ha mindenki drupalt, meg joomlat ker tudasnak.
Kozben meg jopar modult meg tudtam mar irni a sajatunkban (volt munkahely)....

Egy lakast kiado, elado stb ugznoksegnek kell majd irnom weboldalt. Tudom hogy irjak meg egy keresot, tudom, hogy kell megcsinalni az offert, de ebbe a felso menube beletort a bicska.MEgnezem a wordpresst, hatha alkalmas ilyesmi oldalak keszitesere:
[link]

Joomlaba beleneztem, osszef....tt kodja van.
Hat normalis aki nem szedi szet rendesen a php reszt, meg a templateket???

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Crystalheart válasza tildy (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Itt különböző plusz modulokat ajánlanak a horizontális menükre. Ezeket nézted?

(#14) tildy válasza Kalandor (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

nekem a benti ceges. Logikus, jo hasznalhato. Bar ott nem volt olyan felh. menuje mint a php-nukenak(nem is baj, a kedves ugyfel csak ne valtoztassa az oldal elrendezeset, majd mi megcisnaljuk, amit ker), vagy a joomlanak, vagy a drupalnak, de megis konnyebben ertheto volt... Lehet jobban jarok a sajattal.Templatekezelot mar korabban is irtam.
Egyertelmu volt a templatekezeles, a modulok....Noemg jo a doksi.

crystalheart : megnezem azt a modult. A joomla kodja nekem php-s reszrol gany... Nicns korrekten szetszedve a templateresz es a php-s resz...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) ep75w


ep75w
csendes tag

drupal 7-ről vélemények?

(#16) Louies


Louies
tag

Valami jó jegyzettet keresnék. Drupal rendszere.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#17) tildy válasza ep75w (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem csak annyi, hogy nem vagyok hajnladndo megtanulni egy olzan rendszert, amelyben a html kod ossze van f*sva php koddal. Ahol nicns elvalasztva a js, a php, a html a css.

A drupalban lehet gyonyoru dolgokat kesziteni, es sokan fejlesztenek ala, de amig ilyen kodot latok, addig nem:
<?php if ($page == 0): ?>
<h2><a href="/<?php print $node_url ?>"><?php print $title ?></a></h2>
<?php endif; ?>

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) fordfairlane válasza tildy (#17) üzenetére


fordfairlane
veterán

Pedig én is, és még nagyon sok ismerősöm is így programozik. A PHP maga egy template rendszer. Az, hogy a MVC rendszerben a view külön van a kontrollertől és a modelltől, az így is érvényesülhet megfelelő kód-szeparációval. Nekem pont az nem tetszik sok html-php szétválasztásban, hogy külön "sablonnyelvet" használ, mivel kellenek a funkciók oda is, mint pl. elágazás, iteráció, változók, stb.., ezért azt saját nyelvvel, szintaktikával implementálják. Teljesen fölösleges, a PHP erre tökéletes.

x gon' give it to ya

(#19) tildy válasza fordfairlane (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont jóval zavaróbb egy designernek pl. aki a html részhez ért a phphoz nem.

Szerintem gáz és átláthatatlan. (megértem a kódot , nem rólam beszélek , mégis összegányolásnak érzem)
Ennél jobban már csak attól megyek a falnak, ha valaki html kódot echozik.....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) fordfairlane válasza tildy (#19) üzenetére


fordfairlane
veterán

A világért sem akarnálak meggyőzni. :P

x gon' give it to ya

(#21) Louies válasza Louies (#16) üzenetére


Louies
tag

már találtam azért köszi mindenkinek.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#22) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Csak most láttam ezt a topicot, miután rákerestem a "Drupal" szóra a topicok között.
Miután van már tapasztalatom Drupallal, muszáj hozzáugatnom. :P
Főleg, hogy kicsit lefitymálóan írtál a Drupalról is, ezzel esetleg megtévesztve azokat, akiknek kedve szottyan hozzá.
"Probaljon az ember felulre egy vizszintes menut kesziteni, admin feluletbol..."
Jé, és egész egyszerű. :D Igazából nem tudom, hol sikerült elakadnod, de ez még nem egy bonyolult valami, ráadásul valószínűleg rossz theme-et választottál, ez attól is függ - meg aztán nyilván nem mondok túl meglepő dolgot, de CSS-sel nagyon szépen felül lehet bírálni a megjelenést (az ul li-kre display:inline és a többi). Na meg nem is beszélve a különböző modulokról, amik segítségével szimpla összekattintgatós módszerekkel is összetett dropdown és egyéb menüket is lazán össze lehet hozni.

Hozzáteszem, hogy eleinte tényleg nagyon nehéz megszokni a Drupalt, és sokat kell vele szívni, plusz a modulfejlesztés alapjait is el kell sajátítani, és az szintén nem egyszerű (ehhez tudok szakirodalmat ajánlani, ha érdekel! mondjuk már leírtam egy másik fórumban), de én a sok szopás után azt mondhatom, hogy bőven megérte a belefektetett energiát, nem volt könnyű, de nagyon megszerettem a Drupalt. Magamtól CMS-t írni? Szenvedjen vele a franc. :D A Drupal mögött rohadt nagy közösség áll, így a bugok is hamar kiderülnek, viszonylag gyorsan javítják őket, és rengeteg modul is készül ehhez a CMS-hez, így a saját szenvedésekhez képest töredék idő alatt lehet összehozni egész profi oldalakat.

(#3) The DJ
"Nincs semmi baj ezekkel a CMS-ekkel, egészen addig, amíg egy hétköznapi felhasználónak kell, hétköznapi feladatokra."
Bocs, hogy ezt mondom, de ez így egy hülyeség, egyszerűen nem igaz. Én nagyon nem hétköznapi feladatokra is nagyon jól használom, meg kell tanulni haladó vagy profi módon használni, és akkor annak megfelelő célokra is alkalmassá tudod tenni az oldaladat.
Ne terjesszünk már itt tévinfókat légyszi. :)

A Joomlán meg egyszerűen csak röhögök, mert sajnos csak arra érdemes.

(#17) tildy : valahol ki kell íratni a változókat, még mindig jobb, mintha itt pakolná össze a teljes tartalmat - most kiragadtál egy ilyen részt, pedig Drupalban a template-ezés nagyon jól és könnyen módosíthatóan meg van oldva. Egyébként meg arra, amit írsz, bőven vannak kerülő megoldások, ez attól is függ, hogyan írják meg az adott modult vagy épp a theme-et. Viszont a dolgok itt szanaszéjjel szedhetőek, minden apró rész felülbírálható különböző template-ekkel, nekem ez a rész is kifejezetten tetszik.
Meg kell ismerkedni mélyebben is az egésszel, és akkor szép lassan rájössz, mit miért csinálnak a Drupalban úgy, ahogy.

Persze nem muszáj ezt megszeretni, akkor lehet választani másikat, ez is ízlés kérdése, de mindenképp le akartam szögezni, hogy attól még, mert a Drupal tanulási ideje hosszú lehet, a haladóvá váláshoz vezető út röges és fárasztó, sok minden elsőre bonyolult, attól még a végeredmény az, hogy nem bánja meg az ember, hogy odáig fejlődött - jó esetben -, hanem rájön, hogy ez a CMS tényleg nagyon radikálisan lerövidítheti a fejlesztésre szánt időt.

Sk8erPeter

(#23) tildy válasza Sk8erPeter (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Probald ki a Concrete5-t:)

Zend alapu, nagyon jo az admin felulete -> ertsd nagyon konnyen ertheto, tanulhato es hasznalhato , a Zend miatt konnyu fejleszteni is benne uj modulokat, vagy controllert hozzaadni.

Termeszetesen az inline-t meg az inline-blockot ismerem:) Nem ezzel volt a gond:) Mondjuka cikk mar jo regi, azota hasznaltam Smartyt (szerettem:) ) , bar az ugye csak templatekezelo, akkor Concrete5-t, most pedig szimplan Zendet.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Sk8erPeter válasza tildy (#23) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kíváncsi vagyok rá, majd valamikor remélem lesz rá időm, hogy kipróbáljam.
Te meg kipróbálhatnád a Drupal 7-et, szerintem az is elég fasza lett, a full AJAX-alapú default admin-felület is eléggé meggyőző. Igaz, már a Drupal 8-on dolgoznak, halad a dolog.
Kéretik nem izomból fikázni a Drupalt! :D

Sk8erPeter

(#25) tildy válasza Sk8erPeter (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Mar ket eves a bejegyzes:D Ket eve meg a oop php-ra is azt modntam, el lehet lenni nelkule. Ma mar :U Valtozik az ember.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) Sk8erPeter válasza tildy (#25) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez igaz. Szerencsére akkor jó irányba sikerült. :DD
Amúgy OOP PHP nélkül is el lehet lenni, csak nem biztos, hogy érdemes. :P
Mondjuk ha már Drupal-témakörről van szó: a Drupal sok tekintetben halad OOP-s irányba, még mindig nem az. Itt lehet találni magyarázatot (eleinte persze részben a PHP4-kompatibilitás miatt alakult így):
Drupal programming from an object-oriented perspective.

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.