Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom, mi a pontos cél, de az aláhúzásokat kicserélheted valami másra, aztán JS-tel mikor onchange van, visszaalakítod.

[ Szerkesztve ]

(#2) tildy válasza Peter Kiss (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Az alahuzas mar meglett javitva ( masodik kodreszlet) . Utana derult ki, hogy dobhatoma kukaba az egeszet, mert nem hasznalhatok Jqueryt. Csak prototypeot.

Ugyhogy most arra keresek megoldast .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Nem értek js-hez, de van ez a sor:

document.location ='/category/~category_id=${productCategoryId}/~VIEW_SIZE='+$('#resultsperpagetop').val()+';

Itt mintha a ${productCategoryId} stringként lenne, ezt valami helyettesíti majd értékre? meg a vége nyitott stringre végződik látszólag. Elnézést, ha hülyeségeket beszélek.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#4) tildy válasza bitblueduck (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nem, veletlenul lemaradt, otnnet kivettem egy szoveget, amivel a renszer azonosithato lett volna, sikerult levennem a '-t. Mindegy, az a megoldas MUKODOKEPES , ha az ember hasznalhat jqueryt.

Egyebkent ja, az $valtozo ott helyetessitve vagyon...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) Peter Kiss válasza tildy (#2) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Még az első kódnál tartok, mert azt mondtad, nem használhatsz jQuery-t. Ott simán el lehet intézni a cserét, mielőtt a kiválasztott értékét átadod helynek.

<form>-nak onchange eseménye nem lenne jó?

(#6) tildy válasza Peter Kiss (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Elso is hasznal jqueryt, mivel a designolas jquery kod csinalta, csak elfelejtettem odarakni a scrptet.
ettol fuggetlenul nem kuldte at a masik oldalra. js script itt:
[link]

Irta is egy srac:
I noticed in a previous release, other folks had mentioned that option values with an underscore (‘_’) in them do not work with this plugin. It still has not been fixed. Any ideas on how to fix this?

Thanks,

-Chris

Oke megoldottam mashogy, kivettem az alahuzasos valuet a selectbol, mert ha benen van, akkor nem mukodik ( ha designos a selectbo. Egyebkent js nelkul megy) )
Ha megnezed onchanget hasznalok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Peter Kiss válasza tildy (#6) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom, nézted-e a PH! kódjában azt a kis lenyíló valamit, de az nem <select>-tel van csinálva. A <select>-et azért nehéz formázni, mert távol áll a többi, böngészőben működő (vagy hogy mondjam) elemtől (mint ahogyan a fájlfeltöltés is).
Néztem ezt a csili-vili varázsló programot, túl sok probléma van vele, hogy érdemes legyen használni.

Próbálkozás:
<form id="valami" action="brucewillis">
<select id="resultsperpagetop" name="resultsperpagetop" >
<option value="12" selected>12 results per page</option>
<option value="16">16 results per page</option>
<option value="20">20 results per page</option>
<option value="24">24 results per page</option>
</select>
</form>

És ehhez JS:

var form = document,getElementById('valami');

form.onchange = function() {
window.location = '/category/~category_id=${productCategoryId}/~VIEW_SIZE=' + this.elements['resultsperpagetop'].value;
return false; };

Most már teljesen összezavarodtam, mi is kell neked. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) tildy válasza Peter Kiss (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

A ph-s is selectoxos, csak egy js átírja.

Tök egyszerű mi kell nekem. Designos selectbox, onchange eventtel. Mindkettő működjön, onchange event is, meg a a designos selectbox is.
A tied azért nem jó, mert csak egy normál mezei selectbox lesz , amihez még js sem nagyon kéne ( onchange is elég) )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) Peter Kiss válasza tildy (#8) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Tehát ha használod ezt a csicsázós valamit, teljesen lehal az onchange. (Szerintem a <form>-hoz kötöttnek működnie kell. És nem írunk onchange-t és hasonlókat HTML kódba. :P )

Van neki "onChangeCallback: myfunction," része, ezt nem próbáltad még használni?

Rákérdeztem nálam okosabbaknál, milyen megoldás van a formázáshoz, ha jön válasz, megírom.

(#10) Coyot


Coyot
őstag

Az ilyenek miatt használok csak jQuery-t :)

Má' nem

(#11) tildy válasza Peter Kiss (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Van megoldás a csicsára ÉS az új oldalra ugrásra , de az jquerys.

De azt nem használhatok, ugye.
(onchanget ha ki tudod váltani js kóddal és működik, és dizajnos , na az az ami nekem kell.Eddig nem lett rá megoldás... )

coyot : van egy komplex rendszered, ami prototypeos. Ha csak includeolod a jqueryt, akkor is elrontja a FIZETÉSI oldalt, ami az egyik legfontosabb része az oldalnak... jqueryt meg ak includeolnom sem szabad.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Coyot válasza tildy (#11) üzenetére


Coyot
őstag

értem értem, elég komplikált a dolog.

nem ismerem a prototypeos select lecserélő dolgokat, de esetleg ha adnál egy onClicket minden lenyíló elemnek? nyilván a lenyíló lista elemére kattintsákor már tetszőleges kód futhatna ezzel kiváltanád az gyári onChange-t.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#13) tildy válasza Coyot (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó ötlet! megnéze mit tudok trkálni a jsben. A selectet nem bolygatám, a jsnek kell elintéznie , hogy átalakuljon....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Coyot válasza tildy (#13) üzenetére


Coyot
őstag

Én konkrétan az selectet létrehozó JS-t bolygatnám meg egy kicsit, tök egyszerűen.

Mondjuk kapna egy paramétert ami alapértékben ugye a szokásos működés, ha ez eltér, például egy függény nevét írod bele, akkor az minden elem onClick-jéhez illeszti, és a függvény paraméterében megkaphatná az aktuális select value-ját is.

Ezzel kapnál egy szabadon felhasználható JS függvényt amivel igazából akármi elrendezhető lenne az option kiválasztásakor :)

majd írd meg hogy halad :K

mod.: így akár később is tök jó szolgálatot tehet ez a kis cucc, mivel az oldalt gondolom php rakja össze így az inicializáló JS kódban akár tetszőleges change függvények is futnának, és már okosabb is lenne a cuccos mint egy alap html selectbox :)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#15) tildy válasza Coyot (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Igy van,ez volt a megoldas :R :R :R

A jsben van egy ilyen resz:
choose: function() {
option = this.getElementsByTagName("option");
for(d = 0; d < option.length; d++) {
if(option[d].selected == true) {
document.getElementById("select" + this.name).childNodes[0].nodeValue = option[d].childNodes[0].nodeValue;
}
}
}

ezt kellett atirni erre:

choose: function() {
option = this.getElementsByTagName("option");
for(d = 0; d < option.length; d++) {
if(option[d].selected == true) {
document.getElementById("select" + this.name).childNodes[0].nodeValue = option[d].childNodes[0].nodeValue;
window.location.href=this.value;
}
}
}

Igy mehet a valueba a teljes url, amire szuksegem van, at fog adodni:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Coyot válasza tildy (#15) üzenetére


Coyot
őstag

örülök hogy működik :) :R

getElementsByTagName -et nagyon nem komázom, általában csak a szívás van vele, javaslom cseréld le egy saját függvényre ami ugyan azt csinálja, régebbi IE-k alatt tud érdekesen működni.

Má' nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.