Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Örülök, hogyha kicsit is, de jobban vagy!! :C:DD

IN GOD WE TRUST!

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Én is pont arra lettem volna kíváncsi, hogy a kinti dokit meg a "tb-t" hogy oldottad meg. Bár gondolom ezt az elmúlt 1 évben már elintézted.
Amúgy szerintem nem gond. Néha-néha betegnek is kell lenni. Még mindig jobb egy ilyen "kis" influenza, mint v.mi komolyabb.
Amúgy meg a fogalmazásból tisztán lejön, hogy kis sztahanovista vagy :D :P

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az összes fellelhető hagymát edd meg szépen. Annyira büdös leszel, hogy elszaladnak a bacik, vírusok. ;)
Vicc nélkül, nagyon jó hatású a hagyma ilyen esetben (is).

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Drenadar


Drenadar
veterán

Én kifejezetten rühellem azokat, akik bejönnek úgy dolgozni, hogy látszik szarul vannak. Lehet túlzott paranóia, de nem lesz tőle jobb kedvem, hogy elkaphatok tőle bármit is. Ő persze büszke magára, hogy ő a mártír bejött betegen is.
És mégjobban rühellem azokat a "vezetőket" akik ezt hagyják. Lehet fontos munkaerő (akkor dolgozzon otthonról), de ha az állomány nagyobb része is beteg lesz miatta akkor adott a szarnak egy pofont...

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

tavaly ilyentájt én is 5 teljes napig feküdtem 38-39es lázzal, napi 4 lázcsillapító és 1-2 hidegzuhany mellett. Pont ezt éreztem amit te, gyakorlatilag éberkóma, csak néztem ki a fejemből, és egy ép gondolatom nem volt, csak úgy elrepültek a napok.

Viszont mikor meggyógyultam teljesen áttudtam értékelni pár dolgot az életemben, csomó mindenhez kedvet kaptam és új elhatározásaim is születtek.

(amúgy nemtom nálad is ígyvan-e, de nekem megváltozott a betegség idején az ízvilágom, mindent vagy elsózottnak, vagy túlédesnek éreztem)

(#6) tildy válasza Drenadar (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Kis betegsegnel siman bemegyek egy kis orrfolyasra nem szoktam otthon maradni. Ez nem ilyen volt.

Vakegerke: mult het szerda ota itthon vagyok, meg a dokihoz is fokhagymatol buzologve mentem. Masfel napja nincs lazam, ma mar mentem volna dolgozni, de annyira gyenge vagyok , hogy a furdobe feljutas is kihivast jelentett.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) tildy válasza JoeYi (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Mas izek vannak, ez tuti. A mezet kicsit mar unom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Crystalheart válasza JoeYi (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Érdekes, nekem betegen minden sótlannak és nem elég édesnek hat. :D Mikor idén beteg voltam (no nem lázas, talán ha öt éve nem voltam az), az összes sajtunk rettentő sós lett. :P

Amúgy meg világéletemben csak akkor mentem betegség miatt orvoshoz, ha igazolás kellett a suliba. Amit aztán fölírt, úgysem váltottuk ki soha...

tildy: Ha unod a mézet, akkor idd meg. Nagyon jó, betegség-bacik által utált elegy a mézes-almaecetes víz (nem is gondolnád, milyen finom), de a limonádé is jobb a semminél. A lényeg, hogy a keményen savas kémhatást nem szeretik ezek a baktériumok, és a méz meg az almaecet tápanyagai és hasznos elemei még erősítik is az immunrendszert. Az egyetlen gond, hogy itthon is csak az eredeti, Buszez Zrt.-s Chef almaecet az igazán finom, nem tudom, Angliában egyáltalán milyenek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9) tildy válasza Crystalheart (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Van itthon almaecet errefele pont normalt lehet nehezen kapni. Egyszer esm ivott is vizzel belole azt hitte szorp.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Crystalheart válasza tildy (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na, hát akkor lehet földobni egy kis mézzel :D

Persze a másik csodaszer, a propoliszos pálesz egy-egy kupakkal, az valszeg hiánycikk arrafelé :)

[ Szerkesztve ]

(#11) tildy válasza Crystalheart (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Au, ezt melegen kell inni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) madstunt


madstunt
addikt

Kitartást,erőt és szerencsét kívánok a mielőbbi gyógyulás mellett :)

(#13) Crystalheart válasza tildy (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát melegen még nem próbáltam, fujj. Nagyon hasonló a limonádéhoz (az arányok ízlés szerint beállíthatók, én egy 2 decis bögrébe minimum két-három jókora teáskanál mézet, és kb. két teáskanál almaecetet rakok), az is érdekes lenne melegen. Ahogy a csapból kijön a víz... Ja hogy "földobni"? Hát nem a tűzre, nem úgy értettem :D

(#14) tildy válasza Crystalheart (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Au akkor kicsit sok lett az ecet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Crystalheart válasza tildy (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos... :DDD Próbálgass, hogyan ízlik a legjobban. Ez nálam élvezeti cikk is betegség esetén, legalább még akkor is érzem az ízét. :D

(#16) tildy válasza Crystalheart (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Azalt szilvas agyas palesz + oszile, meglatjuk segit-e. Estere megint 38 lett a lazam, de elotte ugy aludtem el, hogy fulladtam, nem kaptam levegot, annyira kohogtem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Crystalheart válasza tildy (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A propolisz a lényeg a páleszben is, nem tudom, tablettában vagy tinktúraként lehet-e kapni felétek. A méhek propoliszt használnak a szennyeződések bevonására a kaptárban, mert olyan antibiotikus hatással rendelkezik, és persze sok egyebet is tartalmaz.

A másik, ami hasznos lehet, és most jut csak eszembe, a szurokfűolaj. A szurokfű- vagy más néven oregano-olaj, ha érintkezik a felülettel, erősebb természetes antibiotikum minden szintetikus szernél, még a Streptococchus család bacijait is simán öli, pedig azok felettébb ellenállóak. (Évekig adták nekem az orvosok a különféle durva spriccelős antibiotikumokat egy kellemetlen belső szájsebesedésre, amit egy ilyen baktérium okozott, és csak akkor múlt el, miután elkezdtem használni az oreganolt.) A torok bajaira tehát, tanúsíthatom, elég hatásos. De ha az ember a szájába veszi azt az 5 cseppes egyszeri adagot egy kiskanál vízben, megérti, miért olyan erős - mert tényleg az, de szó szerint. :D Én nem kapok levegőt pár másodpercig és csuklok is utána. Amúgy ez is egy rég használatos szer, csak régen nem tudták, miért hatásos. :)

(#18) LadyLorien


LadyLorien
tag

Tegnap elolvastam a bejegyzésed... Mára sikerült nekem is lebetegednem... :( ;]
Jobbulást! ;)

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#19) talmida válasza Crystalheart (#17) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nekünk van itthon szárított oregano műanyag dobozban. Hogyan kell elkészíteni, hogy ehető legyen? :F Pl milyen ételek ízesíthetők vele?? Soha nem mertem kipróbálni, mert arra gondoltam, hogy elrontja a kaját. :DDD ..ami lehet, hogy igaz is. De tudom, hogy sokan használják, csak azt lenne jó tudni, hogy hogyan és mire?...milyen ételre? :B

Lori jobbulást kívánok!!!

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20) LadyLorien válasza talmida (#19) üzenetére


LadyLorien
tag

Köszönöm! :R :B Remélem hamar elmúlik, mert nagyon utálom... :(

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#21) tildy válasza talmida (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Olasz jellegu etelekre nagyon jo az oregano.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) tildy válasza Crystalheart (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom mi segitett, de ma mar ki tudtam mozdulni itthonrol, es vegre erzem, hogy elek, nem pedig csak valamilyen modon letezem, es eljutok abol bbe.

Na szoval ma mar tudatomnal voltam, de az elmult masfel het mintha kiesett volna.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Crystalheart válasza talmida (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nem tudom, mi a kertben termesztjük, nyersen sok ételhez nagyon finom, egyáltalán nem erős. :) Az olaja már egészen más, mintegy koncentrátum, és az az igazán hatásos a baktériumok és gombák ellen. Persze biztos fűszerként is ér valamit...

tildy: Örülök - én ilyenkor úgy vagyok vele, mindegy is, a lényeg, hogy valamelyik a sok közül segített. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) Vakegérke válasza tildy (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Két dolog volt a fő segítséged. Elsőként mondanám erős szervezetedet, másodikként a hagymát.
Ezzel persze nem akarnám lebecsülni az egyéb "mankókat". Például ha mézet is ettél, akkor három a kislány... ja, nem, a segítség. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) tildy válasza Vakegérke (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

A vegen mar volt palesz is :D:D Hiaba na.

Koszonoma drukkolast tenyleg, voltak pillanatk mikor olyan erzesem volt, ezt nem elem tul. Azert 1-1.5 het folyamatos laz kicsit kiuti az embert.

Gondolhatod, hogy en aki sosem vagyok szinte beteg, elterulok, mint a Nagy-Alfold , azt azt sem tudom mi tortenik velem.
Volt mikor mar az volt, nemerdekel mi van, Esmein , te tudsz kettonk kozul gondolkozni, tegy amit jonak latsz:
4 orankent gyogyszer , plusz tea, plusz piritos fokhagymaval napi ketszer , stb. 39.5re meg mint mondtam ukaz volt kiadva - barmit is mondanek , nyomjon bele egy kad hidegvizbe , tegyen arra, hogy megya hiszti , muszaj ezt megtennie.
Hala egnek 39 fole nem ment.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) tildy válasza tildy (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Hala egnek lazam mar nincs, immar 3 napja a tudom a kohogestol meg ki akar szakadni de talan tulelem.:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.