Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hinnye! Te is PHP-zol? :) Ezt nem is tudtam.

Egész kellemesen megfizetik ott az embereket, bár igaz az árak is eléggé elszálltak, ~8000 Ft egy heti buszbérlet... :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) concret_hp


concret_hp
addikt

hm én azt hittem, hogy ilyeneket már itthonról kitöltöttetek :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3) #53246592


#53246592
törölt tag

a 25000 brutto? mennyit kell ott ebböl adozni?

(#4) tildy válasza #53246592 (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

A levonások kb 25%ot tesznek ki, összesen.

concret_hp: magyar telszámmal le se .... Otthonról nem, vagy csak nehezen lehet. Vagy überkirály zseninek kell lenned. Amit otthon ajánlgatnak munkákat Angliába, az mind kb. kétkezi munka. Még lehet én is bevállalom, csak hogy fejlődjön az angolom...

lezso6: már évek óta :) Pannonwap egyes részei, és jó pár ismertebb honlap egyes részei az én kezem munkája.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Na végre : P
Akkor hajrá hajrá!
Amúgy szerintem is, ha van időtök, meg pénz, akkor mindenképpen szakmai munkát érdemes keresni. Csak szerintem előre meg kéne húznotok egy határt, hogy meddig. És mikortól lesz az, hogy bármilyen munka szóba jöhet.
Valaki azt írta, hogy 1-2 hét is eltelhet, mire válaszolnak 1-1 CV-re. Szóval így gyorsan repül az idő... Bár nemtom ez mennyire igaz.
Csak összejön valami, elég nagy város az.

Erről az rfid-s kártyáról csak hallottam... De valahogy lemaradtam a bevezetéséről =/ Azért ez így komoly : )

(#6) tildy válasza Dany007 (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Most hívtak,(ezt buktam) alig értettem, mi az a terminal contract???

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) rep3at válasza tildy (#6) üzenetére


rep3at
őstag

Sok sikert az álláskereséshez!

Forward thinking. كرر

(#8) Dany007 válasza tildy (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Uhf :S Halvány fogalmam sincs.
A webforító szerint végső szerződés... A szótár szerint is valami szerződés, egyezségféle...
Sajnos évek óta nem használom az angolt rendszeresen, csak hébe-hóba...

Amúgy telefonon eleve sokkal nehezebb beszélni és megérteni... Még ha jó a vonal, akkor sem ugyan az, mintha élőben beszélnétek... Mondjuk az én agyondobált telefonomon néha még a magyart is alig értem =/ Bezúg, sistereg, túl sok a mély...

Próbálj meg neten keresztül angol ismerősökkel dumálni gyakorlásképp. Én anno, amikor benne voltam a mindennapi angolba, akkor döbbentem rá, hogy mennyire nem megy... Skype-on keresztül... Kellett pár hét mire beleszokik az ember. Azután jött a poén, amikor betársult a beszélgetésbe egy amerikai srác is... Na őt végképp nem értettem :s

Vagy esetleg találj ki valami szöveget, amivel te beszélhetsz többet, hátha akkor ő kevesebbet kérdez és kevesebb a rontás esélye...

Mondjuk ilyen telefonos PC support melóra semmiképp nem jelentkeznék, amíg nincs meg az ekte tökéletes angol nyelv. Elég belegondolni hányféle ember, hányféle stílusban beszél, szlenggel, rövidít stb... :S
Sokszor még magyarul is nehéz elmagyarázni ilyen dolgokat az embereknek... Asszem a számtech boltos topicban volt ilyen, hogy a vevő skypolót kért az eladótól. Az meg nem tudta mi az... mire rájött, hogy headset... :U

Szal jobb lenne egy PHP-s munka, ott talán elég lenne csak a közvetlen munkatársakkal megértetned magad, meg gondolom élőben...

(#9) tildy válasza Dany007 (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Pc support 3rd line (huh mit kapok mindjárt ezért) . szóval nem frontline.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Dany007 válasza tildy (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Kapsz is, mert elsőre én se értettem mi az a 3. vonal : D Aztán a frontlineból már sejtem, de sose voltam supportos...

(#11) tildy válasza Dany007 (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

First line helpdesk, aki veszi a telefonokat...
2nd és 3rd line az, aki a háttérben babrál, telepít, beállít, stb...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) #53246592 válasza tildy (#6) üzenetére


#53246592
törölt tag

ideiglenes, hatarozott ideju szerzödes?

(#13) tildy válasza #53246592 (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Na:D
megvolt a második hívás is :D
Előző elkeseredésem már a múltté, egy könyves webáruház fejlesztéséhez keresnek embert.
És megész jól ment a telefonos interjú, pedig reggel még nagyon le voltam törve.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Dany007 válasza tildy (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Na, ez elég jó hír! Grat! :)
Hihetetlen, hogy ilyen gyorsan hívtak is.
Amúgy tett v.mi megjegyzést vagy bármit arra, hogy külföldi vagy? Vagy teljesen úgy kezelt mint egy angolt?

(#15) tildy


tildy
nagyúr

3. hívás ma, oh jehh:D Bár ehhez költözni kéne:F
PHP5, HTMl, mysql. 22 ezer font per év , what a f...?:Y
Semmi negatívum, a mostani megkérdezte voltam-e már interjún. De semmi gond, előző azt is kérdezte mióta élek itt, mondtam egy hete, de tök pozitívan állt hozzám.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Dany007 válasza tildy (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Az mostani árfolyamon 550 ropi... Ezt most soknak vagy kevésnek találod? :)
Ha jól tudom 5,6 font / óra a minimálbér mostanában ott kint. Vagy e-körül van.
Ez napi 8 órával heti 5 nappal és havi 4 héttel számolva ~ 270.000 forint / hó. Ergo majdnem a duplája, amit neked 'ígértek'. Vagyis ebből arra következtetek, hogy ugyan nem sokallod :D mert olyan nincs, de egész soknak mondható.
Azért nagy villanás lenne, ha 1 heti kintlét után olyan melót találnál, ami az ottani minimálbér majdnem dupláját fizeti... :DD
Na, mondjuk azért nem szabad elbízni magadat :)

[ Szerkesztve ]

(#17) truba válasza tildy (#15) üzenetére


truba
tag

Sok sikert :K

(#18) truba


truba
tag

Most néztem, az angolok jó pár szakmában hiányt szenvednek, furcsa :F Pl. az egészségügyiekben, meg az élelmiszeriekben. Az ember azt hinné, hogy mostanra ezek a fajta gondjaik megoldódtak.

Lehet nekünk is költözni kellene, feleségem eltartana :K én meg élném világomat :D :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) dabadab válasza Dany007 (#16) üzenetére


dabadab
titán

Van egy olyan érzésem, hogy egy olyan állásért, ami a minimálbérnek mindössze a kétszeresét fizeti, viszont Londonban van (ami drága, viszont a bécsi helyzet ismeretében erős a gyanúm, hogy a Mekiben is meg lehet keresni kb a minimálbér másfélszeresét) és viszonylag kurrens, felsőfokú szakértelmet igényel, nem nagyon tolonganak a helyiek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) anjani182 válasza dabadab (#19) üzenetére


anjani182
őstag

Nem különb fizetés, mint amit itthon megkeresett volna, vagy meg is keresett! Arányaiban egy lakás árához képest, ott nem 10-15 milla egy lakás :(

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#21) Dany007 válasza dabadab (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm szal akkor nem is olyan sok? Lehetséges.
Mondjuk a zöldségcsomagolós minimálbéres munkánál jóval jobb. És tény, hogy (állítólag) a legdrágább Eu város.
Viszont kezdetnek bőven jó. Ahogy az árakat írta, megélnének belőle. Aztán majd ha ketten keresnek lesz mégjobb :)

(#22) dabadab válasza Dany007 (#21) üzenetére


dabadab
titán

Ahogy elnéztem, itthon se fenyegette őket az éhenhalás, ha meg már pénzt keresni mennek az EK-ba, akkor tessék pénzt keresni és szárazra csavarni a brit tőkések pénzeszsákjait :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#23) #53246592 válasza Dany007 (#21) üzenetére


#53246592
törölt tag

nem sok, de legalabb keves. föleg hogy brutto.

(#24) Brumi válasza tildy (#6) üzenetére


Brumi
senior tag

Szerintem határozott idejű szerződés, bár azt temporary contract-nak hívják.

Ha jól számoltam, akkor a bruttó éves 22k, az havi 412k körüli nettót jelent HUF-ban. A fő kérdés, hogy mennyit fizettek ki a lakásra, és mennyivel drágább kint élni (ha ugyanazt az életszínvonalat tartanátok mint itthon). A magasabb költségeket beleszámítva ez azért nem tűnik olyan soknak... de gondolom jól átszámoltátok és megérte kimenni.

Én most keresek embert az osztályomra és már több önéletrajzot is kaptam Londonból olyanoktól, akik valószínűleg csalódtak, és nem találták meg a számításukat kint. Bár nem mintha itt kolbászból lenne a kerítés, de egyre kevésbé érzem azt, hogy külföldön jobban lehetne boldogulni. Ismerek olyat, aki Ausztráliába ment ki dolgozni, de a lakbér kifizetése után ugyanannyiból gazdálkodik mint én itthon.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#25) Dany007 válasza dabadab (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Ja csak valahogy el kell kezdeni :)
Bár én hülye, nem vettem számításba, hogy az bruttó :W
Tudom, hogy ez a hivatalos forma, de én nagyon nem szeretem... Lehet hülyén gondolom, de csak amolyan 'parasztvakításnak' tűnik.
Elvégre a munkavállaló a nettó értéket kapja kézhez, annyiból kell majd megélnie. Meg persze biztosított az Eü ellátás. Meg nyugdíj alap, meg adó, meg kitudja hogy megy ez ottkint.
Szal a lényeg, hogy nem látom értelmét miért kell a munkavállalónak bruttó összeget mondani, amikor őrá csak a nettó vonatkozik. Az adók meg járulékok a munkáltató dolga, foglalkozzon csak ő azzal, hogy a melós fizetésének mennyi a bruttó összege...

@Brumi: Na, így 412k / hóval tényleg nem tűnik soknak odakinti mércével. Amikor én nagyon rá voltam kattanva a kiutazásra, és rengeteg kinti emberkével beszéltem ezügyben, akkor kaptak havi ~ 300.000k hufba zöldségcsomagolásért... Vagyis semmi ész, semmi felelősség, semmi nehéz fizikai munka... Hja, és ez az info majd 5 éves... Valahol a Startlap, vagy gyalogló fórumain talán még ma is megtalálható :) Jópár ember kimenetelét / boldogulását követtük nyomon akkoriban.

Az életszínvonalhoz csak annyit, hogy vannak dolgok, amiket nem lehet pénzen megvenni. Ha a kinti és az itthoni átlag életszínvonal között választhatnék, akkor inkább a kintit választanám...

(#26) Brumi válasza Dany007 (#25) üzenetére


Brumi
senior tag

Igen, abban van igazság, hogy kint a tróger melóért fizetnek ennyit, de valljuk be őszintén, hogy igazán kvalifikált melót meg nem adnak külföldinek (vagy legalábbis nem rögtön). Ha meg ott is ki kell várni az 5-10 évet, akkor meg nem olyan vonzó az egész.

Természetesen sokat számít az a miliő amibe kimegy az ember, én is biztosan jobban érezném magam Svájcban vagy Svédországban, de lehet, hogy az ottani "hatalmas" fizetés nem biztosítana nekem olyan életszínvonalat.

Amúgy meg nem igazán érdekel az, hogy itt milyen az átlag életszínvonal, engem az érdekel, hogy én milyen színvonalon élek. És itt sokkal könnyebb elérni egy átlag feletti szintet mint nyugatabbra tőlünk.

Tudom, hogy külföldön az én munkámért lényegesen többet fizetnek, de hiába mennék én most ki, tutira nem kapnék ilyen pozíciót. Engem meg motivál az is, hogy milyen munkát végzek, és ez kint biztos hiányozna még akkor is ha az egyszerűbb munkáért jobban megfizetnének.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#27) tildy válasza dabadab (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

dabadab: az én angolommal már örülök egy ilyennek is, de tudok olyanról, aki 38 ezret kap php fejlesztőként. Otthon bár nem haltunk éhen, és mondhatni nem kerestem rosszul, azért az itteni phps fizu még így is duplája, ha nem a triplája kb az otthoninak.
Kezdetnek meg az én preintermediatemmel ez is korrekt:) Arról nem is beszélve , hogy egy hete vagyok kinn. A reális kb 25 és 40 ezer font közt van. Idővel...
De ez most 2000 font per hó ? miről beszélünk?

Az éhenhalás meg azért nem fengyetett otthon, mert mondhatni fukar vagyok, szegénységből jöttem, azóta sem szórom a pénzt. Otthon havi 100 ezerből kijöttem, és ebben benne volt az albi, a kaja, a szórakozás, meg az, hogy még otthon szüleimnél is rendbetettük a szobámat.
Fogom én facsarni azt a pénzeszsákot hidd el. Egyelőre induljunk el :)
A fiz meg különb, oké az otthoni olcsó albinkhoz képest 3szor annyit (ha nem lett volna olyan jó albink akkor duplaannyit) fizetünk ki a szállásra, meg a közlekedésre , viszont midnen más szinte otthoni áron van, vagy olcsóbb. Hol a francba vágnak pl. Budapesten otthon nekem 7 fontért hajat?

Szóval annyit amit itt kapok, annyit nem kaptam otthon, sőt párommal közös fizetésünk volt kb annyi, mint itt egy minimálbér.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) tildy válasza Brumi (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Otthon kb egyikünk fizuja maradt meg havi szinten. Ismerősék azt mondták, szállodában dolgoznak, itt is megmarad egyikük fizuja. Csak a poén, hogy legalább a háromszorosa az otthoninak.

ÉS a boltban a kaja , a műszaki cikk, a ruhák ugyanolyan áron vannak, ha nem oclsóbbak mint otthon.
London drága hely?Közlekedést és szállást kivéve szerintme nagyon nem az. Otthon sem jártam mindennap pl. a Gerbeaudba, itt sem fogok Ramsey éttermébe túl gyakran megfordulni.

anjani182: ha kicsit ismersz engem, nem hozod fel a lakás témát. És hidd el , még ez is különb fizu az otthoninál .
Mindezek MELLETT , én még otthoni projektekben is részt veszek.

Nekem egyelőre ez megfelelne, mindenki más meg azt csinál amit akar :DDD :DDD
(Arról nem is beszélve, hogy jól érzem magam itt )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha ugyanugy elnek kinn, mint otthon eltem, mar nem akarozna hazamenni, itt ugyanis mukodnek a dolgok. Ugy erzem, hogy ertem harcolnak a szolgaltatok, nem en fizetek nekik, hogy szoba alljanak velem. Utazas, egyszeru, rendelek valamit, kihozzak, bankszamlat nyitok, 3 nap mulva a kezemben a kartya pin koddal egyutt.

Maximum nyaralni...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) Dany007 válasza Brumi (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, értem mire gondolsz, csak én az életszínvonallal kicsit másra (is) gondoltam.
Mondok egy sarkított példát. Lehetsz itthon akármilyen milliomos, a messze földön híres magyar utak akkor se lesznek jobb minőségűek. A magyar emberek mentalitása / hozzáállása akkor se lesz jobb. És így tovább.

Az biztos, hogy elsőre nem lehet olyan pozíciót kapni, mint itthon. B.nőm is ezért nem akar kimenni. Nem akarja mosogatósként kezdeni újra az egészet. Ami v.milyen szinten érthető is. De szerintem elég 1-2 év, hogy az ember egy normális helyet találjon. Ha Tildynek ez most sikerül, akkor még annyi se kell. Egy PhP fejlesztői munka, mégha alig fizet többet is mint minimálbér, már jóval jobb, mint a mosogatás... Aztán eltelik 1 év, talán 2, és bőven lesz esélye egy komoly pozíció megpályázására. Persze azért szerepet játszik a gazdaság alakulása is.

Engem már vagy 5 éve foglalkoztat a dolog... Egy hajszálon múlt h nem mentem ki akkor. Viszont azóta már az iwiwes ismerőseim ~ 3-ada külföldön él és dolgozik. + még egy csomó embert ismerek (közvetve, közvetlenül, anno fórumokon, msnen keresztül) akik szintén kimentek. Főként Anglia, Skócia, Német o., Spanyol, USA, Olasz o., talán még Svédben is van valaki, ez már kicsit homályos.
A lényeg, hogy a vélemények egybehangzóak, pedig egymástól teljesen független ismerősökről van szó. És a poén, hogy azóta egyikük se jött haza, max látogatóba. Egybehangzó vélemény, hogy kint mennyivel másabbak az emberek, mindenki barátságos, segítőkész... És hogy mennyivel jobb az élet, mint itthon, mennyivel kulturáltabb stb... És van közöttük egyszerű melós, mérnök és orvos is.
Persze tudom, vannak negatív tapasztalatok is, elvétve hallottam pár ilyet, de én még nem ismertem olyat aki visszajött volna mert milyen szar ottkint.
Az tény, hogy nincs kolbászból a kerítés, sokat kell melózni, keményen, talán keményebben, mint itthon, de nem véletlenül megy és él kint több tízezer magyar.

(#31) #53246592 válasza Esmein (#29) üzenetére


#53246592
törölt tag

"itt ugyanis mukodnek a dolgok"

ehhez a reszhez baromi könnyu hozzaszokni, es akkor mar tenyleg esze agaban sincs az embernek visszamenni Magyarorszagra :) ez is egy eleg fontos - penzben nem kifejezhetö - resze az eletszinvonalnak.

tildy, Dany007: ugyan egyaltalan nem tunik soknak a 22k, de nyelvgyakorlashoz es ugrodeszkakent egy jobban fizetö allashoz eleg jo. sokkal jobban hangzik ha legközelebb a CV-ben az lesz hogy "1 ev xy angol cegnel php programozokent", mintha lenne egy ures idöszak vagy oda lenne irva hogy "meki, mosogatas".

(#32) FPéter válasza #53246592 (#31) üzenetére


FPéter
aktív tag

Itt a lényeg, cégvezető ismerősöm 1,2 milliót fizetett 2 vagy 3 heti angliai nyelvtanulásért... Ráadásul egy évben kétszer ment oda, és nem volt benne semmilyen ellátás.

Egy évig akkor is megéri kinn lenni, ha épphogy csak megélnek, mert rengeteget lehet tanulni.

(#33) tildy válasza dabadab (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Pénzt keresni, jól érezni magunkat , és itt élni. Nem áll szándékunkban visszamenni, így jöttünk ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) Mawyx


Mawyx
senior tag

Ezek nagyon jó hírek. :)) Lesz itt szakmai meló hamarosan és tényleg bármennyit is fizet (na jó azért nem bármennyit), jobb mitn a meki mosogatás. Itt előttem kommentben is elhangzott, hogy jobban is mutat önéletrajzban tapasztalatként, mint a kertészkedés vagy meki vagy bármi, pedig lehet abból is meg lehetne élni, de itt most nem csak a túlélés a cél, nem a pénzösszerakosgatás, amit hazahoznak Magyarországra és abból alapítanak családot, hanem a kint igazi teljes élet.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#35) paramedic válasza tildy (#33) üzenetére


paramedic
aktív tag

Elvtársnő!

Nem él az oldal!

Mi lesz a kedvenc, londoni blogommal? Aggódom... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.